Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Dobrze przygotowani wybierają Zachód

cz cz, 14 czerwca 2007 22:13

Rektorzy łomżyńskich uczelni wyższych, dyrektorzy szkół, pedagodzy i urzędnicy oświatowi, m.in., z Łomży, Suwałk i Białegostoku uczestniczyli w konferencja na temat kształcenia zawodowego wobec wymogów pracodawców. Do Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących zaprosili ich organizatorzy: Urząd Miejski i Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. B. Jańskiego.

Łomżyńscy gimnazjaliści powyżej średniej... ale

cz cz, 14 czerwca 2007 16:11

Nieco lepsze wyniki niż w kraju i w województwie podlaskim otrzymali uczniowie ostatnich klas łomżyńskich gimnazjów. W kwietniu ponad tysiąc gimnazjalistów w Łomży przystąpiło do składającego się z dwóch części egzaminu gimnazjalisty. Od wyników tego egzaminu w dużej części zależy w której szkole uczeń będzie mógł kontynuować naukę. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży, która egzamin przeprowadzała, podała wyniki.

Nasze łomżyńskie orły nauki

mm śr, 06 czerwca 2007 17:03

Po raz pierwszy w historii Dni Olimpijczyka dzisiaj w auli I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łomży spotkali się uczniowie, którzy w tym roku szkolnym zwyciężali w konkursach przedmiotowych (gimnazjaliści, zawody wojewódzkie) i w olimpiadach przedmiotowych (licealiści, ogólnopolskie). Wśród dziesiątków laureatów i finalistów znaleźli się uczniowie I LO i Publicznego Gimnazjum nr 6 oraz Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży, Miejskiego Gimnazjum z Zambrowa, gimnazjów z Wąsosza, Stawisk i Bogut, których uczniowie są laureatami Ligi Naukowej Stowarzyszenia Omnibus. Było uroczyście, jak przystało na galę, podczas której nagrody wręczał i gratulował sukcesów naszym naukowym orłom prezydent Łomży Jerzy Brzeziński.

Rekrutacja wydłużona

cz pt, 01 czerwca 2007 06:29

Podlaskie kuratorium oświaty wydłużyło o tydzień rekrutację do szkół średnich. Pierwotny termin, do kiedy gimnazjaliści musieli złożyć dokumenty, minął wczoraj.

Większe miasto, lepszy szóstoklasista

cz pon, 28 maja 2007 21:35

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży opublikowała wyniki tegorocznego sprawdzianu szóstoklasisty. Po raz kolejny potwierdziło się spostrzeżenie, że wynik zależy do wielkości miasta w którym znajduje się podstawówka. W podlaskim najlepszy wynik osiągnęli szóstoklasiści z Białegostoku, których średni wynik był o 0,4% wyższy niż w Łomży.

We wtorek strajkują nauczyciele

cz pon, 28 maja 2007 14:49

Ponad 260 nauczycieli z Łomży i powiatu łomżyńskiego jutro rano będzie strajkowało. Dwugodzinny strajk ostrzegawczy pracowników oświaty organizuje Związek Nauczycielstwa Polskiego. W Łomży przystąpi do niego 13 placówek, a na terenie powiatu 6 kolejnych.

Jesteśmy Waszymi uczniami!

cz nie, 27 maja 2007 17:20

- Razem z Wami stawiałam pierwsze kroki w naszym liceum - mówiła w auli najstarszej szkoły w Łomży prof. Bożena Babiel (fizyczka) podczas zjazdu koleżeńskiego absolwentek i absolwentów rocznik 1982 (wówczas jedynego) Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki. - Jesteście mi bliscy duchowo i cieszę się, że się Wam wiedzie. Msza św. w tzw. Małym Kościółku przy pl. Jana Pawła II (wówczas Henryka Sienkiewicza), spotkania wspominkowe w auli i pracowniach oraz zabawa do białego rana w Hotelu Polonez. Były wspomnienia, zdjęcia i pozdrowienia od nauczycieli i wychowanków dla "guru duchowego" ks. Stanisława Wysockiego, który stworzył Kościół Młodych, a teraz pełni posługę duszpasterską w Augustowie. Był śmiech radości i łzy wzruszenia.

WSA zerka w kierunku Białorusi

cz pt, 25 maja 2007 16:32

Ośmiu rektorów białoruskich szkół wyższych gości w Łomży. Wszyscy przyjechali na zaproszenie prof. dr hab. Romana Englera rektora Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży, który chce nawiązać, a w niektórych przypadkach zacieśnić, współpracę z białoruskimi uczelniami. W jej ramach już od października w łomżyńskiej WSA mogłoby rozpocząć uzupełniające studia magisterskie 50 białoruskich inżynierów.

Najpopularniejsze jest „drugie”

cz cz, 24 maja 2007 17:59

Już tylko kilka dni pozostało uczniom ostatnich klas gimnazjów na wybór szkoły w której dalej chcą sie uczyć. Do końca maja szkoły ponadgimnazjalne w Łomży przyjmują podania o absolwentów gimnazjów z miasta i regionu. Tak jak w latach poprzednich nabór prowadzony jest przez internet... Na stronie internetowej widać też jakim zainteresowaniem cieszą się poszczególne szkoły. Póki co najpopularniejsze jest II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej

Prezydent Kaczorowski w „piątce”

cz śr, 23 maja 2007 13:03

„Ojczyzna drogie dzieci to nasz dom. Dbajcie o niego, szanujcie, czyńcie tylko dobro…” - mówił uczniom SP nr 5 w Łomży prezydent Ryszard Kaczorowski. Ostatni prezydent Rzeczypospolitej na uchodźstwie w minionym tygodniu odwiedził Łomżę.

„Alfredy” dla najlepszych

cz wt, 22 maja 2007 16:41

W nietypowy sposób społeczność Publicznego Gimnazjum nr 1 w Łomży świętowała pierwszą rocznicę nadania szkole imienia Noblistów Polskich. Kilkunastu uczniów otrzymało po „Alfredzie”. To statuetka upamiętniająca założyciela Fundacji Nobla – Alfreda Bernharda Nobla, która od teraz będzie nagrodą dla najlepszych w „Jedynce”.

Jubileusz „siódemki”

cz pt, 18 maja 2007 18:17

Odsłonięciem pamiątkowej tablicy w holu szkoły łomżyńska „siódemka” rozpoczęła świętowanie jubileuszu 50-lecia. Na tablicy umieszczono maksymę Adama Mickiewicza - patrona szkoły - „Ojczyzna, Nauka, Cnota”, które jak podkreśla Halina Szeligowska dyrektor szkoły kierują pracą jej nauczycieli. Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza rozpoczęła działalność 1 września 1957 roku. Na uroczystości jubileuszowe „siódemki” licznie przybyli związani z nią - na przestrzeni dziesięcioleci – nauczyciele, pracownicy, uczniowie i przyjaciele...

Pół wieku „siódemki”

cz wt, 15 maja 2007 16:46

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży obchodzi w tym roku 50. urodziny. Choć budynek szkoły, który „siódemka” zajmuje już od 49 lat, poddaje się upływowi czasu „starzejąca się” podstawówka wciąż jest rześka, młoda i zdolna... Dziś – biorąc za podstawę wyniki egzaminów szóstoklasisty – jest najlepszą podstawówką w mieście.

Będą wyższe dodatki dla wychowawców

cz śr, 25 kwietnia 2007 11:21

Nauczyciele z Łomży dostaną wyższe dodatki. Uchwałę o wzroście m.in. dodatków za wychowawstwo radni miasta przegłosowali przed miesiącem, ale wówczas prezydent Jerzy Brzeziński głośno zastanawiał się czy uchwała nie zostanie uchylona, bo on i skarbnik miasta nie wyrażali zgody na podniesienie tych dodatków. Teraz wiadomo, że uchwała i wyższe - 50 zł dodatki za wychowawstwo - będą jednak obowiązywały.

Daniel indeks ma w kieszeni

mm pon, 23 kwietnia 2007 22:31

Zanim maturalne emocje rozkwitną z kasztanowcami, uczeń czwartej klasy Technikum Ekonomicznego ZSEiO w Łomży Daniel Bałazy zdobywa indeks Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. O indeks najbardziej - i to od dziesięcioleci - renomowanej uczelni ekonomicznej w Polsce ubiegało sie ponad stu finalistów Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Daniel jako jedyny z województwa podlaskiego zdobył ósme miejsce, po czym "na pociechę" czwarte w Olimpiadzie Przedsiębiorczości. Jest jednym z pięciu w kraju, którzy mogą pochwalić się podobnym wyczynem. Brawo!

„Mała matura”

cz pon, 23 kwietnia 2007 14:30

Ponad tysiąc gimnazjalistów z Łomży we wtorek o 9.00 rozpocznie pisanie egzaminu gimnazjalnego. Najpierw uczniowie napiszą test z wiedzy humanistycznej, a w środę część matematyczno-przyrodniczą. Od tego, jak zaliczą egzamin, zależeć będzie do którego liceum będą przyjęci. Egzamin jest obowiązkowy. Jeżeli jakiś uczeń nie przystąpi dodo niego w danym roku, musi powtórzyć ostatnią klasę gimnazjum i przystąpić do egzaminu w roku następnym.

Kossaczęta i Słoneczka mają już tytuł plastyka

mm pt, 20 kwietnia 2007 15:04

- Życzę Wam, aby kształtowana przez cztery lata wrażliwość na piękno i współpraca z nauczycielem-Mistrzem nie została zmarnowana - mówiła Lidia Radziwanowicz, dyrektor Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży, do absolwentów, którzy dzisiaj w południe uroczyście uzyskali tytuł plastyka w dziedzinie technik graficznych. - Dyplomy i czekająca Was matura dają przepustkę do dalszej nauki, a szczególnie prawo ubiegania się o wstęp na wyższe uczelnie. Życzę trafnych wyborów w dorosłym życiu, aby dawało satysfakcję, radość i spełnienie marzeń.

Dzień Otwartych Drzwi w III LO

pt, 20 kwietnia 2007 11:21

Prezentacje profilów klas i zasad rekrutacji do szkoły przygotowuje III Liceum Ogólnokształcące w Łomży im. Żołnieży Obwodu Łomżynskiego Armii Krajowej. Szkoła organizuje w sobotę dzień otwarty dla gimnazjalistów i ich rodziców. Spotkanie rozpocznie się o 10-tej w szkolnej hali sportowej. Po krótkiej części artystycznej przygotowanej przez uczniów liceum, na gimnazjalistów i ich rodziców czekać będa uczniowie i nauczyciele łomżyńskiego ogólniaka. Będzie można zwiedzić szkołę a w klasach porozmawiać z uczniami i nauczycielami prowadzącymi zajęcia o różnych profilach nauczania. W liceum jest ich sporo. Młodzież uczy się w klasach z rozszerzeniem biologii i chemii, matematyki i informatyki, humanistycznych: języka polskiego, historii i wiedzy o kulturze a także klasie językowej.

Łomżyńskie uczelnie na tle kraju

cz cz, 19 kwietnia 2007 18:28

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży zajęła 29 miejsce wśród niepublicznych uczelni magisterskich w rankingu Rzeczpospolitej i tygodnika Perspektywy. 40 miejsce wśród uczelni licencjackich zajęła Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. B. Jańskiego w Łomży.

Szkołę czas wybrać

cz cz, 12 kwietnia 2007 16:42

Która szkoła w mieście jest najlepsza, do której posłać dziecko – to dylemat, który w kwietniu staje przed tysiącami rodziców. Teoretycznie w przypadku podstawówek i gimnazjów problem nie powinien istnieć, bo obowiązuje rejonizacja, ale który z rodziców nie zrobiłby czegoś aby jego pociecha chodziła do najlepszej szkoły w mieści. Teraz rodzice przedszkolaków i absolwentów szkół podstawowych mają szansę sprawdzić jak uczą w danej szkole.

« · «« · 106 · 107 · 108 · 109 · 110 · 111 · 112 · 113 · 114 · 115 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę