Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Nie taki diabeł straszny...

cz cz, 23 grudnia 2004 13:36

Próbna matura w łomżyńskich szkołach wypadła lepiej niż można było się spodziewać – chórem mówią dyrektorzy miejskich szkół. Choć jeszcze nie ma kompletów wyników już wiadomo, że maturę zdali niemal wszyscy. Zdali... tyle tylko, że zdecydowana większość uczniów zdobyła w granicach 30-40% procent punktów, a więc w przeliczeniu na oceny byłyby to dopuszczające i tróje...

Rozkład jazdy nowej matury

cz śr, 22 grudnia 2004 08:00

Znany jest już szczegółowy harmonogram egzaminów podczas nowej matury, którą wiosną będą zdawać absolwenci liceów. Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła, że rok szkolny maturzyści skończą 15 kwietnia. Między 18 a 29 kwietnia szkoły będą przeprowadzać (według terminarzy ustalonych w każdej z nich) egzaminy ustne z polskiego i języków obcych.

Ślady PRL Konkurs dla licealistów

cz pon, 20 grudnia 2004 18:51

Adresatem tego dwuetapowego konkursu są licealiści. W pierwszym etapie należy przedstawić oryginalną pracę pisemną (reportaż historyczny, esej, opracowanie, itp.) lub stworzoną przez siebie stronę internetową, przedstawiającą historię wybranego śladu PRL – przedmiotu powstałego w Polsce komunistycznej, nadal obecnego w naszym życiu. W drugim etapie autorzy najlepszych prac bronią swoich tez przed Komisją Konkursową złożoną z wybitnych ekspertów. Organizatorem konkursu jest Collegium Civitas – uczelnia specjalizująca się w naukach społecznych (www.civitas.pl). Patronami konkursu są: Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej, Magazyn Historyczny „Mówią Wieki” i Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Likwidacja przez włączenie

cz cz, 16 grudnia 2004 13:35

Zastępca prezydenta Krzysztof Choiński chce zamknąć Publiczne Gimnazjum nr 4 im. Królowej Jadwigi. O swoich zamiarach Krzysztof Choiński na początku grudnia poinformował najpierw nauczycieli, a kilka dni później także i rodziców uczniów. Co prawda pogłoski o zamiarach związanych z likwidacją tej szkoły pojawiały się od kilku miesięcy, ale do tej pory były traktowane jako plotki, którym nie warto wierzyć... teraz potwierdziło się stare porzekadło, że w każdej plotce jest ziarno prawdy.

Maturzyści dojrzewają wcześniej

cz cz, 25 listopada 2004 17:55

Prawie 10 tys. uczniów ostatnich klas, szkół gimnazjalnych, z całego województwa podlaskiego, mogło wziąć udział w egzaminie sprawdzającym stan ich wiedzy. Próbna Matura 2004 trwa, udział w niej jest dobrowolny tak więc dopiero po zakończeniu będzie można mówić o frekwencji. Akcja sprawdza też możliwości organizacyjne dyrektorów placówek, którzy egzamin muszą przygotować logistycznie, oraz Okręgowe Komisje Egzaminacyjne, które odpowiadają za merytoryczne przygotowanie egzaminu. Matura 2005 już za pół roku – nowa!

Nowi: rektor i dziekan w "Jańskim"

cz śr, 15 września 2004 15:03

W związku z rezygnacją dr Waldemara F. Pędzińskiego z funkcji rektora Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego w Łomży Pełnomocnik Założyciela O. Marian Piwko CR powołał 14.09 br. na tę funkcję dr Witolda Misiudę–Rewera (doktorat z prawa uzyskał na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL). Stypendysta NATO (1991) i papieża Jana Pawła II w Uniwersytecie w Pavii (1992) oraz rządu włoskiego i hiszpańskiego. Autor książek oraz artykułów naukowych dotyczących regionalizmu i dobra wspólnego (specjalista w dziedzinie prawa regionalnego).

Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie utworzenia PWSIiP w Łomży

cz wt, 29 czerwca 2004 16:02

Na podstawie art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1997 r. o wyższych szkołach zawodowych tworzy się z dniem 1 lipca 2004 r. wyższą szkołę zawodową pod nazwą „Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży”. Ogólnym kierunkiem działalności uczelni jest prowadzenie kształcenia w zakresie nauk ekonomicznych i technicznych. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2004 r.

Królowa w Łomży!

cz pt, 25 czerwca 2004 15:13

Socjologię, zwaną potocznie królową nauk społecznych, otworzyła jako drugi kierunek studiów - obok zarządzania i marketingu - Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego w Łomży. Uczelnia, zwana popularnie "Jańskim", po trzech latach przygotowań uzystała 15.06.2004 decyzję Ministra Edukacji Narodowej i Sportu Mirosława Sawickiego o nadaniu uprawnień do prowadzenia wyższych studiów zawodowych na kierunku socjologia.

Zaoczne studia inżynierskie w Łomży

cz śr, 09 czerwca 2004 20:41

Politechnika Białostocka ogłasza nabór na studia inżynierskie zaoczne na kierunek mechanika i budowa maszyn, które będą odbywały się w Łomży w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Politechniki przy ul. Przykoszarowej 22 (budynek ZSMiO). Studia trwają siedem semestrów, zajęcia odbywają się zgodnie z planem studiów i programami ramowymi z poszczególnych przedmiotów, według planu zjazdów w piątki, soboty i niedziele (9 zjazdów w semestrze). Studia kończą się wykonaniem pracy dyplomowej inżynierskiej oraz egzaminem dyplomowym.

Rekrutacja 2004

cz pon, 05 kwietnia 2004 18:07

Zarzadzenie Nr 8/04 Podlaskiego Kuratora Oświaty z dnia 18 lutego 2004 r. w sprawie ustalenia terminów i zasad rekrutacji do gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, szkół srednich na podbudowie programowej szkoły zasadniczej oraz szkół policealnych

SZTAFETA SZKÓŁ – DNI OTWARTE W III LO

mm cz, 01 kwietnia 2004 11:36

30 – 31 marca 2004 r. w III Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Senatorskiej 13 w Łomży odbyło się niecodzienne spotkanie przedstawicieli uczniów klas III gimnazjów z Łomży i okolicy w ramach Dni Otwartych Szkoły. Organizatorem spotkania była dyrekcja i nauczyciele III LO, a jego celem poznanie szkoły przez gimnazjalistów, wykazanie się umiejętnościami manualnymi, intelektualnymi i dobra zabawa.

« · «« · 105 · 106 · 107 · 108 · 109 · 110 · 111 · 112 · 113 · 114 · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę