Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Sprawdzą szóstoklasistów

cz śr, 11 kwietnia 2007 19:48

Ponad 800 szóstoklasistów z sześciu łomżyńskich podstawówek przystąpi w czwartek do pierwszego poważnego egzaminu w życiu. Choć jego wynik nie ma wpływu na „promocję” uczniów do gimnazjum jest bardzo ważny dla podstawówek i pracujących w nich nauczycieli i dyrektorów. Sprawdzian szóstoklasisty to pierwszy „zewnętrzny” sprawdzian wiedzy uczniów kończących edukację w szkole podstawowej i faktyczny sprawdzian poziomu szkoły.

Dni otwarte na Zielonej 21

cz pon, 02 kwietnia 2007 12:59

12 – 13 kwietnia 2007 Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 im. Marii Skłodowskiej - Curie w Łomży organizuje DNI OTWARTE, na które zaprasza uczniów i nauczycieli gimnazjów oraz rodziców.

Vista trafia pod strzechy - w teorii i w praktyce

cz śr, 28 marca 2007 20:08

Możliwości Windowsa Visty były głównym tematem konferencji TechNet Academic Day. W środę w łomżyńskiej Wyższej Szkoły Agrobiznesu zaprezentowano najnowszy produktu firmy Microsoft. Zalet i wad Visty dopatrywało się około 250 uczestników TechNet Academic Day. Uczestnicy konferencji po jej zakończeniu podkreślali, że Vista choć robi wrażenie, to jednak nie zachwyca...

Nauczycielskie dodatki - radni za, prezydent przeciw

cz śr, 28 marca 2007 14:37

To jest żenada – tak blisko dwugodzinną dyskusję radnych nad podwyżkami nauczycielskich dodatków podsumował radny Paweł Borkowski. Ostatecznie radni większością 16 za przy 5 głosach wstrzymujących się uchwalili podwyżki. Dodatek za wychowawstwo miałby wzrosnąć w tym roku z 25 do 50 zł. Nie wiadomo jednak, czy nauczyciele większe pieniądze dostaną, bo po głosowaniu radnych prezydent podszedł do mównicy i powiedział uchwała może stać uchylona przez RIO bo nie ma pod nią wymaganych prawem kontrasygnat jego i skarbnika miasta.

Więcej za wychowawstwo?

cz śr, 28 marca 2007 08:35

Czy łomżyńscy nauczyciele dostaną wyższe dodatki za wychowawstwo? - to wyjaśni się podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Łomży. Jednym z punktów posiedzenia jest podjęcie uchwały w tej sprawie. Przygotowany przez prezydenta miasta projekt zakładał, że wszystko pozostanie po staremu - czyli, ze podwyżki nie będzie. Tymczasem 100% podwyżki tego dodatku chcą nauczyciele, związkowcy i radni z komisji Komisji Edukacji, Kultury i Sportu.

Masowe zbrodnie hitlerowskie w Łomży

cz wt, 20 marca 2007 10:05

Łomża zapłaciła wysoką cenę za opór stawiany hitlerowskim okupantom. Każdy jego przejaw wywoływał reakcję okupantów głównie postaci egzekucji masowych. W latach 1941 – 1944 dokonali ich hitlerowcy w okolicach Łomży kilkadziesiąt, w czterech, okalających miasto lasach, koło wsi: Giełczyn, Pniewo, Sławiec i Jeziorko.

Hektary na dobry początek

cz śr, 14 marca 2007 19:36

Ponad milion złotych wart jest teren przy ulicy Poznańskiej w Łomży, który miasto przekazało Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości. Powstanie tam Centrum Przetwórstwa Rolno-Spożywczego. Po to, żeby przekazać uczelni działki, w środę odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta, na której radni spotkali się z prezydentem i władzami szkoły. Głosujący jednogłośnie opowiedzieli się za przekazaniem w sumie trzech działek o łącznej powierzchni 2,7975 hektarów.

Żółte kartki dla dyrektorów gimnazjów

cz śr, 14 marca 2007 16:37

Słynne giertychowe trójki, które u nas przyjęły postać „dwójek” sprawdzają szkoły podstawowe i ponadgimnazjalne, a kuratorium oświaty ma już wnioski z ich pracy w gimnazjach. Po analizie zgromadzonego materiału pracownicy kuratorium doszli do wniosku, że w województwie nie ma nawet jednego gimnazjum w którym byłoby dobrze. Dlatego już w poniedziałek podczas spotkania dyrektorów gimnazjów z kuratorem oświaty wszyscy dostaną polecenie wdrożenia w szkołach programów naprawczych. Jeżeli tego nie zrobią... mogą stracić stołek.

Dziesiątki pomysłów na życie

cz śr, 07 marca 2007 15:43

Kilkaset osób – uczniów najstarszych klas łomżyńskich szkół średnich przewinęło się w środę przez III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży. To właśnie na sali gimnastycznej tej szkoły odbyła się już po raz siódmy „Giełda pomysłów na życie”. Giełda to spotkanie przedstawicieli wyższych uczelni z regionu tegorocznymi maturzystami.

„Żywa” historia w szkole...

cz wt, 06 marca 2007 18:19

Wystawę pt. „Wbrew władzy ludowej” poświęconą pamięci członków antykomunistycznego podziemia niepodległościowego otwarto w Publicznym Gimnazjum nr 8 w Łomży. To ekspozycja przygotowana przez historyków z białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Tworzą fotografie i dokumenty przedstawiające codzienne życie partyzantów w „wyzwolonej” Polsce.

Informacja o VII „Giełdzie pomysłów na życie” w III LO w Łomży

cz cz, 22 lutego 2007 17:20

07.03.2007r. w godz. 10-13 w III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży odbędzie się VII „Giełda pomysłów na życie”. Jest to spotkanie przedstawicieli wyższych uczelni z maturzystami. Giełda składa się z dwóch części, w pierwszej przedstawiciele uczelni prezentują zasady rekrutacji na swoje uczelnie na rok akademicki 2007/2008, w drugiej młodzież ma możliwość indywidualnego kontaktu z przedstawicielami uczelni.

Czy w Łomży wzrośnie dodatek nauczycielski za wychowawstwo?

cz pt, 02 lutego 2007 10:13

Chcą tego nauczyciele i Komisja Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta, ale przeciwny jest prezydent. Podczas wczorajszego wieczornego posiedzenia komisji radni debatowali na przedstawionym przez prezydenta projektem uchwały dotyczącym wysokości i warunków przyznawania nauczycielom dodatków. Jak podkreśla Krzysztof Choiński – wiceprezydent Łomży ds. edukacji - projekt zakładał, że wszystko pozostanie po staremu. Radni przegłosowali jednak propozycję aby dodatek za wychowawstwo wzrósł z 25 do 50 zł.

Mundurki w łomżyńskich szkołach?

cz so, 20 stycznia 2007 19:55

Minister edukacji Roman Giertych chce, aby we wszystkich szkołach podstawowych i gimnazjach uczniowie chodzili w mundurkach. Jednolity strój miałby wejść do szkół od nowego roku szkolnego. Czy w Łomży wejdzie szybciej? Wydaje się że tak. Jak informują na forum 4lomza.pl rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 tu mundurki miałyby być obowiązkowe już w marcu.

Miss Ekonomika z pierwszej klasy

cz pt, 19 stycznia 2007 16:07

Joanna Kordas z klasy I PA została tegoroczną Miss Ekonomika. Jej wdzięki dostrzegli nie tylko jurorzy, ale i widzowie, którzy przyznali jej także tytuł Miss Publiczności. W rywalizacji o miano najpiękniejszej w szkole Joanna pokonała pięć kontrkandydatek.

Pisemne matury od 4 do 23 maja

cz cz, 18 stycznia 2007 20:31

Pisemne matury rozpoczną się 4 maja - pierwszego dnia odbędzie się egzamin z języka polskiego. Zakończą się 23 maja - tego dnia będą egzaminy z języków mniejszości narodowych oraz języka kaszubskiego - wynika z harmonogramu ogłoszonego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Mistrzów edukacji przybywa

cz śr, 17 stycznia 2007 16:11

Niemal 200 nauczycieli z terenu Łomży i pięciu okolicznych powiatów odebrało z rąk podlaskiego kuratora oświaty akty nadania stopnia nauczyciela dyplomowanego. - To potwierdzenie mistrzostwa w zawodzie nauczyciela – mówiła Jadwiga Szczypiń do nauczycieli zebranych w auli im. Hanki Bielickiej w II LO w Łomży. Od dziś tytuł nauczyciela dyplomowanego ma co drugi nauczyciel w Łomży.

Mniej „europejskich” stypendiów

cz wt, 16 stycznia 2007 12:06

O ponad stu mniej niż w ubiegłym roku uczniów i studentów z Łomży będzie otrzymywało stypendia europejskie. Ratusz rozdysponował środki jakie na stypendia otrzymał z Urzędu Marszałkowskiego. W tym roku przyznano je tylko 231 uczniom i 20 studentom, a wnioski złożyło ponad 700 osób.

Miss Ekonomika czas wybrać

cz pon, 15 stycznia 2007 21:33

Sześć pięknych uczennic Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr. 6 w Łomży zmierzy się w walce o koronę i tytuł Miss Ekonomika. Zgodnie z tradycja w przeddzień ferii zimowych w „Ekonomiku” odbywają się dni kultury uczniowskiej. Punktem kulminacyjnym imprezy jest docenienie tego, czego na co dzień nauczyciele nie doceniają, czyli urody...

„Pierwsze” w Łomży pierwsze

cz wt, 09 stycznia 2007 06:18

I LO im. Tadeusza Kościuszki jest najlepsza szkoła ponadgimnazjalna w Łomży. Według rankingu szkół dziennika Rzeczpospolita „pierwszy”ogólniak zajął trzecie miejsce w województwie podlaskim i 37 w kraju. Z Łomży w rankingu znalazło się jeszcze tylko jedna szkoła – Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7. Popularna „Weta” znalazła się na 18 miejscu w województwie i 354 w Polsce.

Człowiek ministra

cz cz, 14 grudnia 2006 11:45

Nie będzie znaczących zmian w funkcjonowaniu Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży – zapewnia jej nowy dyrektor. Waldemar Kurpiewski w wywiadzie udzielonym Radiu Nadzieja zapewnia, że jest daleki od pomysłu wszczynania rewolucji w urzędzie. Nie wyklucza natomiast zmian kadrowych, które usprawnią jego funkcjonowanie.

« · «« · 106 · 107 · 108 · 109 · 110 · 111 · 112 · 113 · 114 · 115 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę