Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Drzewna... co dalej?

cz pon, 25 lutego 2008 07:42

Ostatnie dni lutego będą kluczowe dla łomżyńskiej „Drzewnej”. Szkoła chlubiąca się 90-letnimi tradycjami stanęła przed groźbą przeniesienia z budynku przy Alei Legionów do... póki co nie bardzo wiadomo gdzie. Dyskusja trwa już kilka miesięcy, ale nie doprowadziła do kompromisu. Tymczasem w środę podczas sesji radni miasta mają wypowiedzieć się czy godzą się na wymianę z wojewodą działki ze szkołą Drzewną, za 30 hektarów ziemi.

Podwyżki w przedszkolach będą niższe

cz wt, 19 lutego 2008 17:39

Maksymalnie o 40%, a nie jak pierwotnie planowano nawet o 150% będą mogły wzrosnąć ceny posiłków w łomżyńskich przedszkolach. Będą o ile zgodzą się na to radni miasta. Na poprzedniej sesji prezydent miasta tuż przed głosowaniem wycofał projekt uchwały zakładający wzrost dziennej stawki żywieniowej aż do kwoty 7,89 zł. Teraz ratusz zreflektował się. Nowa propozycja to nie więcej niż 4,50 zł.

Komisja za, ale gdy...

cz śr, 13 lutego 2008 10:01

Komisja Gospodarki Komunalnej Rady Miasta Łomża pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie zamiany budynku szkoły Drzewnej na działki o powierzchni około 30 hektarów. Wymiana dokonać miałaby się pomiędzy samorządem Łomży a wojewodą podlaskim. Radni stawiają jednak warunek, że do zamiany może dojść dopiero gdy zostanie wypracowane porozumienie w sprawie przenosin Drzewnej w nowe miejsce. Tego porozumienia póki co nie ma.

Internet dla zaawansowanych ...wiekiem

cz pon, 04 lutego 2008 14:14

Blisko co trzeci student z działającego przy Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży Uniwersytetu Złotego Wieku uczęszcza na zajęcia z informatyki. Poznają tajniki komputerów, uczą się obsługiwać pocztę e-mail, komunikatory czy internetowe konta bankowe... Teraz zaawansowanym wiekiem internautom ma być jeszcze łatwiej poruszać się po sieci. Uczelnia z mysią o nich wydała specjalny skrypt „Informatyka w Złotym Wieku”.

Przedszkolne posiłki w starej cenie - na razie

cz śr, 30 stycznia 2008 14:16

Nie będzie podwyżek cen posiłków w łomżyńskich przedszkolach – przynajmniej na razie. Radni Łomży na wniosek prezydenta, tuż przed podjęciem dyskusji nad ten temat, zdjęli z porządku obrad odpowiednie punkty. Propozycje podwyżek ponownie mają trafić do odpowiednich komisji by tam jeszcze raz przeprowadzić dyskusje nad nimi.

Szykują się podwyżki w przedszkolach

cz pon, 28 stycznia 2008 16:08

Niemal 8 złotych – tyle ma wynieść dzienna stawka na zakupy surowców żywnościowych zużytych do przyrządzania posiłków w łomżyńskich przedszkolach. Na najbliższą sesję Rady Miasta prezydent skierował projekt zmiany uchwały, proponując podniesienie dotychczasowej stawki niemal dwuipółkrotnie.

Kurator oświaty wymieniona

cz cz, 24 stycznia 2008 15:23

Wojewoda Podlaski Maciej Żywno odwołał z pełnionej funkcji Podlaskiego Kuratora Oświaty Jadwigę Mariolę Szczypiń. „Powodem odwołania są wyniki kontroli przeprowadzonej w Kuratorium Oświaty w Białymstoku, zleconej przez poprzedniego wojewody Bohdana Paszowskiego oraz uwagi do poziomu pracy całego kuratorium” – podkreśla Jolanta Gadek rzecznik prasowy wojewody.

„Pierwsze” jest drugie

cz pon, 21 stycznia 2008 16:30

Katarzyna Gosiewska i Michał Grodzki uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im Tadeusza Kościuszki w Łomży znaleźli się w gronie dziesięciu najlepszych uczniów województwa podlaskiego. Wśród najlepszych nauczycieli województwa znalazła się nauczycielka tej szkoły Jolanta Radgowska. Samo „pierwsze” łomżyńskie liceum w województwie zajęło drugie miejsce.

Najpiękniejsza z Ekonomika

cz pt, 18 stycznia 2008 17:56

Sześć uczennic Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Łomży rywalizowało o tytuł Miss Ekonomika. Wybory najpiękniejszej dziewczyny w szkole, to już tradycja odbywających się tu Dni Kultury Uczniowskiej. W tym roku tytuł Miss Ekonomika i korona, a także tytuł Miss Foto, przypadły Joannie Kozłowskiej (nr 6) uczennicy klasy III TA.

Skromna reprezentacja łomżyńskich nauczycieli na demonstracji w Warszawie

cz pt, 18 stycznia 2008 13:53

Około 12 tysięcy nauczycieli demonstruje w Warszawie. W tej grupie jest tylko 10 nauczycieli z Łomży i powiatu łomżyńskiego. Jak tłumaczy Aleutyna Kołos prezes Zarząd Oddziału ZNP w Łomży nasi nauczyciele licznie nie pojechali demonstrować, bo trochę pechowo dziś u nas jest ostatni dzień nauki przed feriami. Kołos zapewnia jednak, że nauczyciele z Łomży popierają żądania ZNP dotyczące przede wszystkim wzrostu płac.

Godziny Drzewnej

cz cz, 17 stycznia 2008 08:23

Blisko pięć godzin trwało wczorajsze posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta Łomży. Radni po raz kolejny zastanawiali się nad swoją opinią do wniosku prezydenta miasta w sprawie propozycji przekazania budynku Zespół Szkół Drzewnych przy Alei Legionów, na potrzeby Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. Długa i burzliwa dyskusja, prowadzona w budynku warsztatów, do których tymczasowo szkoła miałaby trafić, nie zakończyła się wydaniem jakiejkolwiek opinii. Komisja wskazała natomiast przewodniczącego specjalnego zespołu, powołanego jeszcze w listopadzie ubiegłego roku, który miałby wypracować wraz z prezydentem najlepsze rozwiązanie.

„Pierwsze” w mieście, trzecie w województwie i 42 w Polsce

cz cz, 10 stycznia 2008 14:43

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży jest trzecie w województwie podlaskim według ogólnopolskiego rankingu miesięcznika "Perspektywy" i "Rzeczpospolitej". Renomowana szkoła znalazła się na 42. miejscu w Polsce. W naszym województwie prym wiedzie III LO im. K.K.Baczyńskiego z Białegostoku (22. w kraju), a drugie jest II LO z dodatkową nauką języka białoruskiego w Hajnówce (30. w kraju).

Zanim pójdą do podstawówki

cz wt, 18 grudnia 2007 13:59

Pokazanie dzieciom jak należy poradzić sobie w zderzeniu z różnymi trudnymi sytuacjami i jaka postawę wobec nich przyjąć - to główny cel programu „Żyj zdrowo i z uśmiechem”, który zrealizowano w Przedszkolu na Górce w Łomży. Program adresowany był do przedszkolnych sześciolatków i ich rodziców i miał na celu uświadomienie zagrożeń z jakimi dzieci mogą się spotkać przekraczając po raz pierwszy próg szkoły.

Marszałek podlaski docenia łomżyńskie Orły

cz śr, 28 listopada 2007 20:07

Sześcioro uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów i licealistów Ziemi Łomżyńskiej otrzymało roczne stypendia marszałka województwa podlaskiego. To naprawdę fantastyczne dzieciaki – zachwalał wyróżnionych wicemarszałek Marek Olbryś, który miłą nowinę obwieścił podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Łomżyńskiego. - Każdy chciałby takie mieć!

IT Academic Day

mm pon, 26 listopada 2007 14:49

Grupa .net koła naukowego studentów Instytutu Informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Inforamtyki i Przedsiębiorczości w Łomży zaprasza na IT Academic Day – spotkanie świata nauki i nowoczesnych technologii

Pomoc dla nauczycieli, uczniów i rodziców

cz pt, 23 listopada 2007 12:14

Punkt konsultacyjny związany z rządowym programem przeciwdziałania przemocy w szkole zorganizowała Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 1 w Łomży. Placówka zajmuje się przede wszystkim problemami, jakie pojawiają się w różnych typach szkół prowadzonych przez gminy powiatu łomżyńskiego oraz Starostwo Powiatowe w Łomży.

Apel w obronie „Drzewnej”

cz śr, 21 listopada 2007 20:06

Ponad 300 uczniów Zespołu Szkół Drzewnych podpisało się pod petycją do prezydenta Łomży. Uczniowie wyrażają w nim oburzenie sposobem potraktowania ich przez władze. Podkreślają, że to oni i ich nauczyciele, na własnej skórze odczują zmiany. Uczniowie zapowiadają także, że zorganizują akcję zbierania podpisów w obronie „Drzewnej” wśród mieszkańców Łomży.

OKE w „Drzewnej”?

cz pon, 19 listopada 2007 16:42

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku łomżyńska Okręgowa Komisja Egzaminacyjna przejmie na własność budynek Zespołu Szkół Drzewnych przy. Alei Legionów w Łomży. Po wyremontowaniu ma to być nowa siedziba OKE. Jak zapewnia prezydent Łomży miasto nie planuje likwidacji „Drzewnej”. Poszczególne kierunki nauczania z tej szkoły chce umiejscowić w innych placówkach - „Mechaniaku”, „Wecie” i technikum na Zielonej.

Stypendia dla zdolnych

cz śr, 14 listopada 2007 06:58

Bez pracy nie ma kołaczy – mówił prezydent Jerzy Brzeziński wręczając stypendia najzdolniejszym łomżyńskim uczniom. Uroczystość odbyła się w łomżyńskiej „Wecie”. Stypendia za szczególne osiągnięcia naukowe i sportowe w roku szkolnym 2006/2007 od prezydenta Łomży otrzymało 52 uczniów łomżyńskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Nauczyciele pikietowali urząd wojewódzki

cz cz, 25 października 2007 16:24

Około 30 nauczycieli z łomżyńskiego oddziału ZNP wzięło udział w pikiecie pod Urzędem Wojewódzki w Białymstoku. Nauczyciele z całego województwa demonstrowało tam swoje niezadowolenie z rządowych planów obniżenia im wynagrodzenia. Pikietujący wręczyli petycję wojewodzie podlaskiemu Bohdanowi Paszkowskiemu.

« · «« · 104 · 105 · 106 · 107 · 108 · 109 · 110 · 111 · 112 · 113 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę