Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

English Culture Club

cz cz, 18 października 2007 22:41

Lubisz książki angielskich pisarzy, albo amerykańskie filmy, a może podoba ci się język angielski? Jeśli tak, to jest dla ciebie. Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży tworzy English Culture Club - klubu miłośników kultury angielskiej. Jak podkreślają pomysłodawcy ECC powstaje on z myślą o tych, którzy interesując się językiem, bogatą historią, obyczajami a także zagadnieniami związanymi ze współczesną popkulturą anglo-amerykańską.

„Promotor” rozwoju intelektualnego

cz cz, 18 października 2007 22:11

„Promotor” tak ma nazywać się stowarzyszenie działające na rzecz rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Wczoraj w ratuszu odbyło się spotkanie organizacyjne podczas którego deklaracje przynależności do stowarzyszenia podpisały 22 osoby spośród których wybrano komitet założycielski. Celem „Promotora” jest dążenie do utworzenia, na podstawie Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości, Akademii Łomżyńskiej. Powołanie Akademii miałoby nastąpić w rocznicę 600-lecia nadania praw miejskich Łomży, czyli w 2018 roku.

Mundurki obowiązkowe, ale jeszcze nie powszechne

cz pon, 15 października 2007 21:32

Choć formalnie obowiązek przychodzenia do szkoły w strojach jednolitych istnieje już od 1 września, po miesiącu jego obowiązywania w ogromnej części szkół jest on martwy. Jak wynika z danych białostockiego kuratorium oświaty uczniowie co trzeciej szkoły z terenu województwa podlaskiego na początku października nie mieli jeszcze mundurków. Kuratorium daje jeszcze miesiąc na dopełnienie obowiązku, a później grozi karami dyrektorom szkół.

Kamery w szkołach

cz pt, 12 października 2007 08:30

Ponad 1 milion 640 tysięcy złotych zostanie przeznaczonych na dofinansowanie budowy monitoringu w szkołach na terenie województwa podlaskiego. Białostockie kuratorium oświaty wybrało 130 szkół i placówek edukacyjnych, w których budowa sieci monitoringu będzie dofinansowana w ramach specjalnego rządowego programu.

Mundurki muszą być do końca września – żąda minister edukacji

cz pt, 21 września 2007 09:08

„Zobowiązuję Państwa Kuratorów do niezwłocznego podjęcia działań, w wyniku których do końca września br. zostanie zakończony proces wprowadzania jednolitych strojów uczniowskich we wszystkich szkołach zobowiązanych do tego ustawą, a ich noszenie przez uczniów będzie w pełni respektowane” - takie zobowiązanie znalazło się w liście, który wczoraj dostali od Ministra Edukacji Narodowej kuratorzy oświaty.

Uczniowie będą mieli więcej wolnego

cz pt, 31 sierpnia 2007 13:14

Dobra wiadomość dla uczniów. Nowy rok szkolny będzie wyjątkowo krótki rozpocznie się 3 września i potrwa do 20 czerwca 2008 r. Właśnie ogłoszono kalendarz roku szkolnego 2007/08 i wszelkie przerwy w nauce, które czekają na uczniów.

Mundurki obowiązkowe, ale...

cz śr, 29 sierpnia 2007 18:05

Mundurki są obowiązkowe od 1 września, ale... jak wejdą później to nic złego się nie stanie. O mundurkach, planach zwalczania patologii w szkołach i rozmawiali dyrektorzy szkół z Podlaską Kurator Oświaty. Spotkanie dyrektorów szkół z Łomży i powiatów łomżyńskiego, kolneńskiego, wysokomazowieckiego i zambrowskiego z Jadwigą Szczypiń odbyło się w auli II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży - Po poprzednim, bardzo burzliwym, nowy rok szkolny zapowiada się spokojnie – twierdzi kurator Szczypiń.

Na wycieczki łomżanie pojadą za swoje...

cz pt, 10 sierpnia 2007 14:18

Ćwierć miliona złotych na dofinansowanie wycieczek edukacyjnych dla dzieci i młodzieży do miejsc pamięci narodowej rozdzielił podlaski kurator oświaty. Pieniądze dzielono pomiędzy szkoły, które napisały specjalne projekty w ramach kuratoryjnego programu „Podróże historyczno kulturowe w czasie i przestrzeni”. Uznanie w kuratorium znalazło 31 wniosków, ale w tej grupie nie ma żadnego wysłanego z ratusza w Łomży. Łomżyńskie wnioski przepadły, bo zawierały błędy formalne - mówi Małgorzata Palanis rzecznik prasowy kuratorium.

Czekają na pieniądze

cz wt, 07 sierpnia 2007 16:02

Ponad 3,2 mln zł – tyle pieniędzy będzie musiał przekazać rząd na realizację programu dofinansowania zakupów mundurków i podręczników szkolnych w województwie podlaskim. Kuratorium oświaty właśnie podsumowało napływające z samorządów dane o złożonych wnioskach i przesłało je do Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dofinansowanie na zakup mundurków ma dostać ponad 30 tysięcy, a na zakup podręczników szkolnych niemal 13 tysięcy uczniów.

Po mundurkowe tylko do piątku

cz śr, 25 lipca 2007 07:13

Do piątku 27 lipca rodzice uczniów łomżyńskich, przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów mogą składać wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników i mundurków – przypomina ratusz. Odpowiednie wnioski trzeba składać w szkołach, w których od września będą uczył się dzieci. W ramach rządowego programu można otrzymać 50 zł na mundurek i nawet 170 zł na podręczniki szkolne. Pomoc przysługuje dzieciom z rodzin, w których dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 351 zł.

Nowi, w większości starzy, dyrektorzy szkół

cz cz, 19 lipca 2007 17:40

Tylko dwie łomżyńskie szkoły – SP nr 2 i PG nr 2 będą miały nowych dyrektorów. W pierwszej z nich funkcję obejmie Grażyna Ważna – Zwierzyńska, a w drugiej dyrektorka będzie Ewa Ściana. W pozostałych 11 szkołach w których, w związku z upływem dyrektorskiej kadencji należało przeprowadzić konkursy na te funkcje wygrali je dotychczas urzędujący dyrektorzy. Wszyscy oni już dostali od prezydenta miasta akty powołania na kolejne 5 lat.

Zjazd absolwentów łomżyńskiej Wety

cz cz, 19 lipca 2007 16:27

„Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina” - to hasło przewodnie zjazdu absolwentów łomżyńskiego Technikum Technologii Żywności, które w tym roku obchodzić będzie JUBILEUSZ 20-lecia istnienia. Dziś szkoła funkcjonuje w ramach Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży. Obchody jubileuszu rozpocznie I Zjazd Absolwentów Technikum Technologii Żywności organizowany w szkole, w dniach 29-30 września 2007 r.

Ministerstwo da na boisko przy SP nr 5

cz pon, 16 lipca 2007 13:27

Szkoła Podstawowa nr 5 przy ul. Polnej w Łomży zyska w tym roku nowe boisko sportowe. 115 tys zł na jego realizację daje Ministerstwo Sportu w ramach tegorocznej edycji programu „Budowa boisk wielofunkcyjnych ogólnodostępnych dla dzieci i młodzieży”. Boisko, które ma zostać wybudowane przy „piątce” będzie miało długość 44, a szerokość 22 metrów.

W łomżyńskich szkołach nie będzie zajęć pozalekcyjnych!(?)

cz nie, 01 lipca 2007 22:38

Ponad dwa miliony złotych rozdysponował Podlaski Kurator Oświaty w ramach realizacji rządowego projektu dofinansowania programów wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży w 2007 roku. Na konkurs, o nazwie „Aktywizacja jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych” w sumie wpłynęło 123 projekty w tym dwa wysłane z łomżyńskiego ratusza na organizację zajęć pozalekcyjnych we wszystkich typach miejskich szkół. Niestety łomżyńskie wnioski zostały odrzucone z przyczyn formalnych. Urzędnicy chcieli za dużo pieniędzy na obsługę realizowanych projektów.

Będzie pomoc: 50 zł na mundurek i nawet 170 zł na podręczniki szkolne

cz pt, 29 czerwca 2007 10:55

Do 27 lipca rodzice uczniów łomżyńskich, przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów mogą składać wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników i mundurków. Pomoc będzie udzielana w ramach rządowego programu pomocy uczniom w 2007 r. Przysługuje ona tylko dzieciom z rodzin, w których dochód na jednego członka rodziny nie przekracza 351 zł.

Matura 2007

cz pt, 29 czerwca 2007 08:33

95% maturzystów z powiatu grajewskiego, 94% z powiatu zambrowskiego, 92 % z Łomży, 87% z powiatu kolneńskiego i 63% z powiatu łomżyńskiego otrzyma świadectwa maturalne – wynika z danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. Maturzyści dziś poznają wyniki pisanych egzaminów.

Dziś wyniki rekrutacji do ogólniaków, techników i zawodówek

cz cz, 28 czerwca 2007 04:20

Punktualnie o godz. 15 w szkołach ponadgimnazjalnych zostaną wywieszone listy przyjętych. Podczas elektronicznego naboru gimnazjaliści wybierali trzy szkoły. Jeżeli nie dostaną się do tej pierwszego wyboru, ich dane zostaną przekazane do szkoły drugiego lub trzeciego wyboru. O tym, czy kandydaci zobaczą swoje nazwiska na liście przyjętych, decyduje m.in. ilość punktów, jakie młodzież zdobyła na egzaminach gimnazjalnych.

To już wakacje

cz pt, 22 czerwca 2007 06:15

Dziś oficjalnie kończy się rok szkolny 2006/2007 i zaczynają wakacje. W Łomży naukę w szkołach podstawowych, gimnazjach i szkołach średnich kończy niemal 12,5 tys dzieci i młodzieży. Od jutra wakacją przerwę zaczynają również nauczyciele. Tych w łomżyńskich szkołach jest blisko tysiąc.

Podręczniki z „internetu”

cz cz, 21 czerwca 2007 17:01

Wakacje zaczynają się w piątek... ale nowy rok szkolny już 3 września. Pora więc pomyśleć o podręcznikach. Zestaw nowych książek do klasy czwartej szkoły podstawowej kosztuje ponad 300 zł... Dla tych, którzy chcieli by nieco przyoszczędzić sposobem jest zakup książek używany. Handlują nimi niektóre księgarnie. Są też kiermasze w niektórych szkołach, lub ogłoszenia w internecie...

Łomża miasto dyslektyków

cz wt, 19 czerwca 2007 10:58

Niemal 20 % uczniów szóstych klas szkół podstawowych z Łomży i ponad 22 % ostatnich klas łomżyńskich gimnazjów to dyslektycy. Uczniowie mają na to papiery wydane przez specjalistów z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. Z danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży wynika, że wśród uczniów przystępujących do egzaminów zewnętrznych w Łomży jest najwięcej dyslektyków w województwie podlaskim - ponad trzy razy więcej niż średnia w województwie. Co ciekawe wynik ten jest stały – powtarza się się już od pięciu lat.

« · «« · 105 · 106 · 107 · 108 · 109 · 110 · 111 · 112 · 113 · 114 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę