Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

II LO najpopularniejsze

cz pon, 23 czerwca 2008 10:08

Ku końcowi zbliża się nabór do szkół ponadgimnazjalnych. Do środy do południa szkoły przyjmują od absolwentów gimnazjów kopię świadectwa ukończenia gimnazjum i kopię zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego. Uczniowie mają złożyć je we wszystkich szkołach do których wcześniej złożyli podania. Zgodnie z obowiązującą procedurą każdy uczeń mógł wskazać trzy szkoły, w których chciałby podjąć dalszą naukę. W Łomży po raz kolejny najpopularniejszą szkołą okazało się II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej. Zgłosiło się tu 372 kandydatów, choć miejsc we wszystkich klasach pierwszych jest tylko 150.

Łomżyńskie przedszkola tylko dla łomżyńskich przedszkolaków?

cz pt, 20 czerwca 2008 10:03

Władze miasta chcą zmienić zasady przyjmowania dzieci do miejskich przedszkoli. Zgodnie z projektem uchwały, który trafi na najbliższą sesję Rady Miasta rodzice dzieci mieszkających poza Łomżą, a przywożący swoje dzieci do któregoś z miejskich przedszkoli teraz mieliby pokrywać z własnej kieszeni „wszystkie koszty ponoszone przez przedszkole związane z jego pobytem”. Ile one wyniosą ma wyliczać dyrektor przedszkola, ale z przedstawionych w marcu danych wynikało, że to ponad 320 zł miesięcznie!

Zaczęli później, kończą wcześniej...

cz pt, 20 czerwca 2008 06:54

Ponad 10 tysięcy dzieci i młodzieży w samej Łomży i ponad 5 mln w całym kraju kończy dziś szkołę i zaczyna wakacje. Jeszcze trzeba tylko odebrać świadectwo... Rok szkolny 2007/2008 przejdzie do historii polskiej oświaty i to nie tylko za sprawą mundurków, w których uczniowie podstawówek i gimnazjów musieli chodzić przez ostatnie 10 miesięcy, ale także dlatego, że ten rok szkolny był krótszy niż poprzednie... Rozpoczął się dopiero 3 września, a kończy już dziś – czyli 20 czerwca.

Z wizytą w Europarlamencie

cz wt, 17 czerwca 2008 23:30

W miniony czwartek czterdziestoosobowa grupa młodzieży z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży zwiedziła „serce” zjednoczonej Europy. Gimnazjaliści obejrzeli budynek Parlamentu Europejskiego w Brukseli oraz poznali pracę instytucji europejskich. Wszystko dzięki zaproszeniu europosła Zbigniewa Kuźmiuka.

Gimnazjaliści już wiedzą...

cz cz, 12 czerwca 2008 14:28

Trzecioklasiści z wszystkich gimnazjów w Polsce poznają dziś wyniki egzaminu gimnazjalnego. Z danych łomżyńskiej OKE wynika, że uczniowie łomżyńskich szkół wypadli całkiem nieźle. W województwie podlaskim lepsze średnie wyniki osiągnęli tylko gimnazjaliści z Białegostoku. Dodajmy, że egzaminu gimnazjalnego nie można było nie zdać, ale jego wynik jest brany pod uwagę przez szkoły ponadgimnazjalne przy rekrutacji do klas pierwszych.

„Trzecie” LO bez przemocy

cz pt, 06 czerwca 2008 07:28

Łomżyńskie III Liceum Ogólnokształcące uczestniczyło w ogólnopolskim programie „Szkoła bez przemocy”. Zwieńczeniem całorocznych działań były wczorajsze zajęcia wychowawcze i spotkanie z policją, przeprowadzone w ramach obchodów ogólnopolskiego Dnia szkoły bez przemocy. Tego dnia uczniowie w grupach dyskutowali na temat przyczyn, przejawów i skutków zachowań agresywnych z różnych punktów widzenia - ofiary, świadka i sprawcy.

Karolina z PG 1 w Sejmie

cz wt, 03 czerwca 2008 23:04

Karolina Góralczyk uczennica klasy IIb Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży jako jedyna z miasta brała udział w obradach XIV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Odbyły się one w niedziele 1 czerwca w gmachu Sejmu przy ulicy Wiejskiej w Warszawie. Młodym parlamentarzystom tym razem przyświecało hasło „Poseł naszych marzeń - szkic do portretu”

A na twarzach dzieci gościł uśmiech!

cz wt, 03 czerwca 2008 13:03

Już po raz dziewiąty gimnazjaliści z „ósmego” bawili się wspólnie z młodszymi kolegami na Skate Parku. Wspaniała pogoda, atrakcyjne konkursy, pokazy sprawiły, że na placu gościły tłumy maluchów i ich opiekunów.

20 - lecie „Papieskiej Dziesiątki”

cz pon, 02 czerwca 2008 22:38

„Tak bardzo bym chciał, abyście wszyscy mieli w swych domach atmosferę prawdziwej miłości” - Jan Paweł II. - Takie hasło towarzyszyło uroczystym obchodom jubileuszu 20 – lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży. Nauczanie Jana Pawła II od wielu lat wyznacza kierunki wszelkich działań wychowawczych, opiekuńczych i dydaktycznych w tej placówce oświatowej.

Sprawdzają swój angielski

cz pt, 30 maja 2008 14:16

Ponad sto osób przystąpiło do czwartej edycji Otwartego Konkursu Języka Angielskiego „Check Your English”. Adresowany jest do uczniów gimnazjum oraz szkół średnich z województwa podlaskiego. W czwartek w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Łomży odbył się pierwszy etap konkursu podczas którego uczniowie pisali specjalnie przygotowany egzamin... Wyłoniona dziesiątka najlepszych przeszła do Finału, który zaplanowano za tydzień.

Najlepsza „siódemka”

cz śr, 28 maja 2008 16:26

Szóstoklasiści ze szkoły podstawowej nr 7 wypadli najlepiej w Łomży w kwietniowym sprawdzianie szóstoklasisty. Średni wynik ucznia tej szkoły to 28,9 punktów na 40 możliwych do zdobycia. To o ponad 3 punkty lepiej niż średnia w kraju (25,8). 60 procent uczniów tej szkoły uzyskało powyżej średniej.

Startuje Festiwal Nauki i Sztuki

cz wt, 27 maja 2008 10:12

Już po raz szósty z inicjatywy środowiska akademickiego województwa podlaskiego odbywa się Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki. Obok wyższych uczelni, w tym roku w gronie organizatorów znalazły się również inne instytucje naukowe i kulturalne regionu a liczba organizowanych w tym tygodniu imprez przekroczyła 400. Wykłady, warsztaty, pokazy i dyskusje odbędą się także w Łomży. U nas Festiwal zainauguruje pokaz różnych robotów mobilnych i ich możliwości poruszania się i orientacji w otoczeniu, który w południe rozpocznie się w budynku PWSiIP przy ul. Poznańskiej.

Puste sale lekcyjne...

cz wt, 27 maja 2008 08:56

W zdecydowanej większości łomżyńskich szkół nie ma dziś lekcji. Zgodnie z zapowiedziami o godzinie 8.00 rozpoczął się strajk nauczycieli i pracowników obsługi. Będzie trwał do godziny 16.00. Strajkujący domagają gwarancji wzrostu płac, utrzymania Karty Nauczyciela i zachowania uprawnień do przechodzenia na wcześniejsze emerytury.

W tych szkołach nauczyciele odejdą od tablic!

cz pon, 26 maja 2008 12:00

W 48 przedszkolach i szkołach w Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego we wtorek odbędzie się strajk. Jak podano na stronie internetowej zarządu oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży, decyzję o przeprowadzeniu jednodniowego strajku podjęto po wyczerpaniu wszystkich przewidzianych prawem procedur rozwiązywania sporów zbiorowych oraz po przeprowadzeniu referendów strajkowych.

Agrobiznes daleko mierzy...

cz pt, 09 maja 2008 16:40

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży znalazła się na 24 miejscu wśród 90 magisterskich uczelni niepublicznych w kraju według najnowszego rankingu Rzeczpospolitej i Perspektyw. - To bardzo dobry wynik – przekonuje rektor szkoły dr hab. Roman Engler. - Okazuje się, że jesteśmy szóstą uczelnią w północno wschodniej Polsce. Przed nami są tylko cztery szkoły państwowe (trzy uniwersytety i jedna politechnika) i jedna szkoła prywatna – podkreśla rektor.

Matury czas zacząć

cz nie, 04 maja 2008 20:58

Ponad 17 tys. maturzystów w województwie podlaskim i ponad 440 tys. w całym kraju w poniedziałek punktualnie o godzinie 9.00 przystąpi do obowiązkowego pisemnego egzaminu z języka polskiego. Wszyscy będą rozwiązywać ten sam test opracowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Maturalny maraton potrwa do końca maja.

Porozumienie szkolnych związkowców

cz cz, 24 kwietnia 2008 22:44

Dwa działające w Łomży związki zawodowe pracowników oświaty porozumiały się w sprawie przystąpienia do wspólnej akcji protestacyjnej. Związek Nauczycielstwa Polskiego Zarząd Oddziału w Łomży i Komisja Międzyzakładowa Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Łomży podpisały porozumienie i wspólnie zaapelowały do wszystkich pracowników oświaty o poparcie i czynny udział najpierw w pikiecie urzędu wojewódzkiego, później także w strajku.

Weta rusza z naborem

cz so, 19 kwietnia 2008 09:55

Gimnazjaliści ze szkół łomżyńskich oraz z Nowogrodu, Wizny, Miastkowa czy Grajewa odwiedzili Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży. W piątek i dziś w szkole tej odbywają się Dni Otwarte. Łomżyńska „Weta” to szkoła z ponad pięćdziesięcioletnią tradycją, dająca możliwość rozwijania wszechstronnych zainteresowań.

Z indeksem w kieszeni

cz pt, 11 kwietnia 2008 12:44

Monika Strumiłowska z Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży zapewniła już sobie indeks na wydział historii sztuki, wybranej uczelni w kraju. To za sprawą doskonałego startu w XXXII Olimpiadzie Artystycznej. Od poniedziałku do czwartku eliminacje centralne tej olimpiady odbywały się w gmachu Muzeum Narodowego w Warszawie.

« · «« · 102 · 103 · 104 · 105 · 106 · 107 · 108 · 109 · 110 · 111 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę