Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Koniec roku szkolnego...

cz pt, 23 czerwca 2006 10:35

Ponad 12 tysięcy dzieci i młodzieży z Łomży kończy rok szkolny. Rano we wszystkich szkołach w mieście odbyły się uroczyste apele na których podsumowano osiągnięcia minionych 10 miesięcy nauki. Nasz reporter był w szkole podstawowej nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży. To jedna z najlepszych tego typu placówek w mieście i województwie podlaskim. Potwierdzeniem tego mogą być wyniki sprawdziany szóstoklasistów, który tu wypadł najlepiej w Łomży i duże lepiej niż średnia wojewódzka i krajowa. Średnio co trzeci uczeń tej szkoły na zakończenie roku szkolnego otrzymał wyróżnienie – mówił dyrektor szkoły Ryszard Żbikowski

Gimnazjalne wyniki

cz cz, 15 czerwca 2006 22:58

Centralna Komisja Egzaminacyjna na podstawie wyników Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży przedstawiła wyniki egzaminu gimnazjalistów. Od ilości zdobytych punktów teraz będzie zależało, w której szkole średniej będą się uczyć. Łomżyńskie wyniki egzaminu oscylują wokół krajowej średniej. W mieście są i jeden punkt wyższe, a na terenie powiatu o jeden punkt niższe niż średnia w Polsce.

Sprawdzają swój angielski

cz nie, 11 czerwca 2006 12:33

Ponad 200 osób – uczniów szkół gimnazjalnych i liceów z Łomży, Piątnicy, Kolna oraz Zambrowa odważyło się sprawdzić swój angielski. Po raz drugi konkurs Check Your English zorganizowała Ogólnopolska Szkoła Językowa British School wspólnie z łomżyńskim Miejskim Domem Kultury – Domem Środowisk Twórczych. W czwartek i piątek odbył się pierwszy etap konkursu.

Ratujmy Ernesta!

cz cz, 08 czerwca 2006 16:45

Ernest Wyszomierski, ubiegłoroczny absolwent Zespołu Szkół Drzewnych Nr 9 w Łomży, od półtora roku walczy ze straszną chorobą.

Podręczniki w czerwcu i lipcu 10% taniej

cz wt, 06 czerwca 2006 10:17

Radziłowskie szkoły marzeń

cz pon, 05 czerwca 2006 09:50

Koła zainteresowań, zajęcia wyrównawcze i terapeutyczne, zespół taneczny, drużyny harcerski i zuchowe... to tylko niektóre dodatkowe zajęcia w dwóch radziłowskich szkołach. Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Radziłowie przez cały rok szkolny uczestniczyły w ogólnopolskim projekcie „Szkoła Marzeń”. W niedzielę projekt podsumowano...

Najpopularniejsze „drugie”

cz cz, 25 maja 2006 23:01

Drugie Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej jest najchętniej wybieraną szkołą przez absolwentów łomżyńskich gimnazjów. O przyjęcie do szkoły ubiega się 357 kandydat, a miejsc jest tylko 180. Na drugim miejscy pod względem popularności jest III LO, a „pierwszy” ogólniak jest dopiero trzeci.

II Otwarty Konkurs Języka angielskiego CHECK YOUR ENGLISH

cz śr, 24 maja 2006 15:28

W dniach 8-22 czerwca odbędzie się druga edycja Konkursu Językowego CHECK YOUR ENGLISH. Konkurs przeznaczony jest dla gimnazjalistów i licealistów. CHECK YOUR ENGLISH organizowany jest przez Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych oraz Ogólnopolską Szkołę Językową British School.

Łomża dobrze, łomżyńskie poniżej średniej

cz wt, 16 maja 2006 22:16

Czytanie, pisanie, korzystanie z informacji, rozumowanie, i na końcu wykorzystywanie wiedzy w praktyce – tak wypadli szóstoklasiści z województwa podlaskiego podczas kwietniowego sprawdzianu. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała zbiorcze wyniki egzaminu. Szóstoklasistów z Łomży pokonali tylko ich rówieśnicy z Białegostoku.

Dłuższa rekrutacja

cz śr, 10 maja 2006 06:30

O dwa tygodnie został wydłużony termin składania dokumentów do gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, szkół średnich i policealnych. Specjalne zarządzenie przesuwające wyznaczony pierwotnie na najbliższy piątek ostateczny termin składania dokumentów do szkół wydał podlaski kurator oświaty. Zgodnie z nim uczniowie na wybranie szkoły do której chcą uczęszczać i złożenie w niej dokumentów mają czas do 26 maja do godz. 15.00. Pozostałe terminy rekrutacji nie ulegają zmianie.

Łomżyńskie uczelnie na listach „Wprost”

cz wt, 09 maja 2006 10:10

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży uplasowana została na 50 miejscu wśród niepaństwowych szkół niebiznesowych, zaś Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bogdana Jańskiego w Łomży na 83 opozycji w śród niepaństwowych szkół biznesu i zarządzania. Pierwsza z nich zdobyła 76,5 druga 63 punkty na sto możliwych w rankingu uczelni przygotowanym przez tygodnik „Wprost”.

Ekologiczna młodzież

mm cz, 04 maja 2006 17:27

Modę na ekologię promują uczniowie klasy Vc SP Nr7 pod opieką Urszuli Wieczorek. Jako jedyny zespół z Łomży biorą udział w ogólnopolskim konkursie „Mała Agenda” organizowanym przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Łodzi. Polega on na przeprowadzeniu inwentaryzacji odpadów powstających na terenie szkoły i określeniu ich wpływu na środowisko, znalezieniu rozwiązań mających na celu minimalizację powstawania odpadów w szkole, oraz wskazaniu metod prowadzenia ich selektywnej zbiórki.

Matura do powtórki?

cz cz, 04 maja 2006 16:53

Ośmiu uczniów jednej z białostockich szkół będzie prawdopodobnie miało unieważnioną maturę z polskiego, gdyż szkolny zespół egzaminacyjny przez pomyłkę skrócił im czas pisania podstawowej części egzaminu ze 170 do 120 minut. Poinformowała o tym rzeczniczka Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (OKE) w Łomży, Agnieszka Muzyk.

Matury czas zacząć

cz cz, 04 maja 2006 07:17

Kilka tysięcy maturzystów w Łomży i niemal pół miliona w całym kraju zacznie dzisiaj o godzinie 10. pisać egzamin z języka polskiego. Startujący maturalny maraton potrwa miesiąc. W tym czasie każdego maturzystę czeka przynajmniej pięć egzaminów. Trzy pisemne - z polskiego, języka obcego i jednego z dziesięciu przedmiotów do wyboru. I jeszcze dwa egzaminy ustne - z polskiego i z języka obcego.

Dłuuugi weekend i... matura!

cz so, 29 kwietnia 2006 12:24

Nie za rok, jak w piosence Czerwonych Gitar, a już 4 maja maturzyści zmierzą się z tematami i zadaniami, do których rozwiązania przygotowywali się przez trzy lata w liceach i przez cztery w technikach. W ostatni przed pisaniem matur piątek odbierali świadectwa ukończenia szkoły.

Egzaminy czas zacząć

cz cz, 27 kwietnia 2006 10:27

Ponad 18 tys. gimnazjalistów w województwie podlaskim, z czego ponad tysiąc osób w Łomży, rozpoczęło w tym roku egzamin gimnazjalny. Kiedy skończą młodsi, zaczną ich starsi koledzy. Zaraz po długim weekendzie rozpoczynają się matury.

Celnicy w szkołach

cz śr, 26 kwietnia 2006 10:17

Jak narkotyki wpływają na zdrowie, co grozi za ich przemyt i posiadanie, w jaki sposób szkoli się psy do ich poszukiwania - tego dowiadują się uczniowie łomżyńskich szkół podczas zajęć z celnikami, organizowanych w ramach akcji "Obelix". To akcja ogólnopolska. Celnicy odwiedzają wybrane szkoły w całym kraju. W Łomży wytypowano szkoły podstawowe nr 2 i 10. Dziś spotkanie takie odbyło się w 10-tce.

Łomżyńska WSA 26.

cz śr, 19 kwietnia 2006 09:56

Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży znalazła się na 26 miejscu wśród polskich niepublicznych uczelni magisterskich. Ranking uczelni po raz kolejny opublikował dziennik Rzeczpospolita i miesięcznik Perspektywy. Łomżyńska uczelnia po raz pierwszy jest klasyfikowana wśród uczelni magisterskich, dotychczas zajmowała wysokie lokaty ale wśród uczelni licencjackich i inżynierskich.

Remonty czas zacząć

cz cz, 30 marca 2006 12:11

11 mln zł zostanie przeznaczonych w tym roku na remont i modernizację łomżyńskich ulic. Największa kwota – ponad 10 mln, zostanie przeznaczona na budowę i przebudowę nawierzchni. Reszta pójdzie na poprawę stanu jakości miejskich chodników.

Co po maturze... Giełda Pomysłów na Życie

cz śr, 08 marca 2006 12:29

Już po raz szósty w łomżyńskim III Liceum Ogólnokształcącym odbywa się Giełda Pomysłów na Życie. To impreza, której celem jest przedstawienie uczniom kończącym szkołę możliwości dalszego kształcenia się. Dziś w sali gimnastycznej III LO przedstawiają się 24 uczelnie w tym także te najlepsze – m.in.: Wojskowa Akademia Techniczna, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Warszawy... Impreza choć szkolna przyciąga także uczniów najstarszych klas innych szkół ponadgimnazjalnych z Łomży.

« · «« · 106 · 107 · 108 · 109 · 110 · 111 · 112 · 113 · 114 · 115 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę