Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 27 września 2020 napisz DONOS@

Łomża: „Kobieta tego nie zrozumie”

Foto: Łomża: „Kobieta tego nie zrozumie&...
cz śr, 12 marca 2008 13:26

Marka Łomża jest najważniejszą marką Royal Unibrew Polska i jedną z siedmiu strategicznych marek na świecie duńskiego koncernu. Dziś przedstawiono koncepcję jej promocji i umacniania. Duńczycy chcą, aby za trzy lata Łomża była liderem piwnych marek w północno-wschodniej Polsce, dlatego będą inwestycje, wsparcie marketingowe i merytoryczne prosto z centrali duńskiego koncernu.

Inwestują w Zambrowie

Foto: Inwestują w Zambrowie
cz wt, 04 marca 2008 07:02

Prawdopodobniej za dwa lata w Zambrowie powstaną kolejne miejsca pracy dla 250 osób. Wszystko dzięki staraniom burmistrza tego miasta i zachęcaniu zagranicznych firm do inwestowania w Zambrowie. Wczoraj burmistrz Kazimierz Dąbrowski podpisał list intencyjny z Seanem Coyle z przedstawicielem firmy Pentonville Properties. W ramach porozumienia miasto Zambrów zobowiązało się do uzbrojenia terenu w niezbędną infrastrukturę techniczną, a Irlandczycy do zainwestowania około 107 mln zł.

Samorządowe PKS-y?

Foto: Samorządowe PKS-y?
cz wt, 26 lutego 2008 14:14

Ministerstwo skarbu państwa zamierza nieodpłatnie przekazywać samorządom różnego szczebla niesprywatyzowane do tej pory PKS-y. Dotyczy to także łomżyńskiego PKS-u. Jak mówi Jolanta Gadek rzecznik prasowy wojewody podlaskiego, w tym przypadku o bezpłatne przejęcie firmy będą mogły starać się albo samorząd województwa podlaskiego, albo samorząd miasta Łomży.

To nie brak determinacji, ale niekorzystne warunki – ratusz odpowiada na zarzuty SSSE

cz pt, 22 lutego 2008 11:30

Nie zgadzamy się z twierdzeniem Pana Grzegorza Mackiewicza, Prezesa Zarządu Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., jakoby brakowało determinacji władz Łomży do utworzenia Łomżyńskiej Podstrefy SSSE. Przedstawione przez Zarząd SSSE porozumienie, określające warunki na jakich zostanie utworzona podstrefa łomżyńska, jest niekorzystne dla miasta Łomża.

To miała być szansa dla miasta

Foto: To miała być szansa dla miasta
cz cz, 21 lutego 2008 16:23

- Wystosuję do prezydenta Łomży oficjalne pismo, aby jasno określił, czy chce aby w Łomży powstawał podstrefa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej czy też nie – mówi Grzegorz Mackiewicz prezes zarządu SSSE. Mackiewicz dodaje, że już blisko miesiąc czeka na uwagi łomżyńskiego ratusza do projektu porozumienia określającego wzajemne relacje pomiędzy SSSE, a władzami miasta odnośnie tworzenia w Łomży podstrefy. Na początku lutego minął rok od ogłoszenia, że niebawem w Łomży powstanie podstrefa ekonomiczna.

„Nasza” Polska Wschodnia

Foto: „Nasza” Polska Wschodnia
cz pt, 15 lutego 2008 15:06

Tylko jedno przedsięwzięcie z Łomży, dwa z Zambrowa, jedno z Kolna i w rezerwie budowa drogi od Nowogrodu w kierunku Myszyńca załapały się na indykatywną lista projektów indywidualnych w ramach Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. W realizacje programu łącznie zaangażowanych zostanie 2675,05 mln euro, przy czym wartość naszych projektów to niespełna 43 mln euro, a niemal połowę tej kwoty wart jest projekt rezerwowy.

Gazela Biznesu z Grajewa

Foto: Gazela Biznesu z Grajewa
cz cz, 07 lutego 2008 06:32

Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Unidrog z Grajewa po raz kolejny wygrało ranking Gazele Biznesu. Ranking ten opracowuje magazyn Puls Biznesu, a w jego ocenie „Gazela” to firma średniej wielkości, która dzięki niezwykle dynamicznemu rozwojowi doskonale daje sobie radę wśród nawet znacznie większych konkurentów. W razie zagrożenia z ich strony, po prostu ucieka do przodu. Grajewski Unidrog w województwie podlaskim robi to najlepiej od 2004 roku.

Nawet mini, ale może wreszcie będzie...

Foto: Nawet mini, ale może wreszcie będzie...
cz śr, 30 stycznia 2008 14:42

Drgnęło w sprawie utworzenia łomżyńskiej podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Radni Łomży zmienili dziś uchwałę wyznaczającą granice terenów działek, które mają zostać włączone w podstrefę. Pierwotnie planowano, że będzie ona miała tylko 17 hektarów powierzchni. Teraz okazuje się, że grunty pod nią przeznaczone nie mają nawet 9 ha. Prezydent Jerzy Brzeziński zapewniał radnych, że są już inwestorzy gotowi tu budować swoje fabryki. Jeden z nich chce postawić w Łomży hutę szkła.

Będzie zmiana uchwały o podstrefie ekonomicznej?

Foto: Będzie zmiana uchwały o podstrefie ekonomicznej?
cz wt, 29 stycznia 2008 17:24

Tylko nieco ponad cztery miesiące przetrwała uchwała Rady Miasta Łomża wyznaczająca granice gruntów, które miałyby zostać przekazane pod utworzenie w mieście podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W środę prawdopodobnie radni będą zmieniać tę uchwałę. Poinformowano o tym podczas spotkania prezydenta Łomży z przedstawicielami SSSE i przedsiębiorcami Łomży.

Mlekovita firmą roku

cz pon, 28 stycznia 2008 12:18

Wysokomazowiecka Mlekovita zdobyła prestiżową nagrodę – Firma Roku 2007 – w konkursie organizowanym przez Polski Klub Biznesu. To już drugie tak zaszczytne wyróżnienie przyznane firmie przez tę organizację. W 2005 roku prezes zarządu Mlekovity Dariusz Sapiński otrzymał tytuł: Businessmen Roku - „za zbudowanie potęgi Mlekovity - największej mleczarskiej grupy kapitałowej i wybitny wkład w rozwój polskiego mleczarstwa”.

Pepees wciąż nie rozpoczął

Foto: Pepees wciąż nie rozpoczął
cz pon, 07 stycznia 2008 17:08

Łomżyński Pepees - producent skrobi ziemniaczanej - nie może złożyć wniosku o dotacje unijne z powodu braku odpowiednich rozporządzeń. To zaś opóźnia rozpoczęcie dużych inwestycji – zakładu skrobi zbożowej i instalacji do produkcji biopaliwa - które jak pierwotnie zakładano miały ruszyć już w ostatnich miesiącach 2007 r.

Umorzyli i obniżyli

cz pt, 21 grudnia 2007 07:27

34 mln akcji spółki umorzono podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenie Akcjonariuszy Pepees. S.A. Umorzeniu podlegały akcje, które Pepees skupił w ramach ogłoszonego latem wezwania. Płacąc po 2,70 zł za jedną akcję spółka na ten cel przeznaczyła 91 mln. 800 tys zł czyli zdecydowaną większość środków pozyskanych ze sprzedaży Browaru Łomża.

Podlaskie na szarym końcu

Foto: Podlaskie na szarym końcu
cz pon, 17 grudnia 2007 16:57

Województwo podlaskie jest najgorszym województwem w kraju pod względem atrakcyjności inwestycyjnej. Tak wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową (IBnGR) i Państwowej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ).

Podlaskie bez buraka cukrowego?

Foto: Podlaskie bez buraka cukrowego?
cz cz, 13 grudnia 2007 07:23

Likwidację upraw buraków cukrowych we wschodniej Polsce, w tym całego rejonu plantacyjnego cukrowni w Łapach przewiduje projekt planu restrukturyzacji Krajowej Spółki Cukrowej. W środę wieczorem spółka wydała oficjalny komunikat w tej sprawie. KSC argumentuje, że rejon ten charakteryzuje się najniższym w całej spółce biologicznym plonem cukru oraz najsłabszymi warunkami klimatycznymi i glebowymi do uprawy buraków.

Rutkowski - „za moich czasów nikt nie myślał o zwolnieniach”

Foto: Rutkowski - „za moich czasów nikt nie...
cz śr, 12 grudnia 2007 13:51

- Odszedłem, bo moja wizja złączonej firmy (Browar Łomża i Royal Unibrew Polska – dop. red.) diametralnie różniła się od wizji prezentowanej przez obecny zarząd Royal Unibrew Polska i Duńczyków – mówi były prezes Browaru Łomża Andrzej Rutkowski. Przed tygodniem, po czterech i pół latach kierowania firmą odszedł z pracy w łomżyńskim browarze i w całym koncernie. Następnego dnia rozpoczęto wręczanie wypowiedzeń umów o pracę ponad dwudziestu osobom zatrudnionym w Browarze Łomża

Najlepsza księgowa województwa

Foto: Najlepsza księgowa województwa
cz wt, 11 grudnia 2007 12:43

Wiesława Załuska główna księgowa łomżyńskiego Pepees-u po raz kolejny udowodniła, że na zawiłościach rachunków zna się jak mało kto. Wraz z blisko 6500 innymi księgowymi z kraju wystartowała IX edycji ogólnopolskiego konkursu Księgowy Roku i okazało się, że w województwie podlaskim jest najlepsza.

Podstrefa SSSE będzie w Białymstoku, a nie w Łomży

cz pt, 07 grudnia 2007 12:34

Jeszcze w grudniu do ministerstwa gospodarki może trafić wniosek o poszerzenie Suwalskiej Specjalnej Stefy Ekonomicznej. Będzie on jednak dotyczył utworzenia podstrefy w Białymstoku, a nie w Łomży. - W przypadku Łomży mam wrażenie, że władze miasta podstrefy nie chcą - mówi Grzegorz Mackiewicz Prezes Zarządu SSSE. - W Białymstoku, podstrefa będzie szybko, bo tu władzom zależy na tym - dodaje.

Najcenniejsze z mleka

Foto: Najcenniejsze z mleka
cz cz, 06 grudnia 2007 09:00

Orlen, TP SA i PZU to liderzy czwartej edycji rankingu Najcenniejszych polskich marek „Rzeczpospolitej”. Prezentowana w dzienniku lista 300 brandów przekracza wartości 40 miliardów złotych. Wśród najcenniejszych są także marki z regionu. Po raz kolejny okazuje się, że u nas najcenniejsze jest to co powstaje z mleka. Najwyżej – na 19 pozycji - jest wysokomazowiecka Mlekovia. Ta marka według ekspertów warta jest dziś 475,5 mln zł.

Rail Baltica przez Grajewo

cz śr, 05 grudnia 2007 15:17

Ministerstwo Transportu zmieniło trasę planowanej inwestycji kolejowej Rail Baltica. Szybkie i nowoczesne pociągi z Warszawy na Litwę pojadą przez Grajewo. Powodem decyzji jest? sąsiedztwo słynnej już na całą Europę Doliny Rospudy. Ministerstwo Transportu i PKP wolą nie wchodzić w kolejny konflikt z ekologami, który na pewno trafiłby do Brukseli.

Miliony na własne akcje

cz pon, 26 listopada 2007 08:24

91 mln 800 tys złotych wydał łomżyński Pepees na zakup swoich akcji. Spółka płaciła po 2,70 zł za jedna akcję. Jak się okazało w wezwaniu do sprzedania Pepeesowi zgłoszono ponad trzy razy więcej akcji niż spółka mogła kupić. Akcje skupowano aby je umorzyć.

« · «« · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · 21 · 22 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę