Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

Galeria Łomża sprzedana

Główne zdjęcie
Galeria Łomża (fot. Marek Maliszewski)

Blisko 40 milionów złotych zapłaciły dwie spółki z grupy „Bergold Group” za znajdujące się u zbiegu Alei Piłsudskiego i Zawadzkiej w Łomży budynki kompleksu „Galeria Łomża”. Kupiono wszystkie trzy budynki o łącznej powierzchni ponad 7 tysięcy metrów kwadratowych, oraz prawa użytkowania wieczystego działek na których się znajdują.

Sprzedającym nieruchomości w Łomży był fundusz inwestycyjny PK 7, należący do grupy BZ WBK Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Obie umowy kupna podpisano w połowie września. Za większą, „starszą” część kompleksu, składającą się z dwóch oddzielnych budynków handlowo-usługowy o powierzchni  2.133,34 m2, i  2.160 m2 – w jednym znajduje się supermarket Stokrotka w drugim m.in. Rossman - oraz  prawa użytkowania wieczystego działki o pow. 9.752 m2, zapłacono (brutto) 28 mln 237 tys. 413,81 zł.
Za mniejszą, „nowszą” część Galerii, w której jest m.in. Empik – budynek o powierzchni użytkowej 2.745,16 m2 wraz z prawem użytkowania wieczystego działki o pow. 6.550 m2 na której się znajduje – zapłacono 11 mln 478 tys. 559 zł (brutto).
W pierwszym przypadku kupującym była spółka ERED1, w drugim ERED3. Obie są „Bergold Group”, a prezesem ich zarządów jest Aleksander Goldberg. To jak czytamy na stronie internetowej grupy „prywatny inwestor i przedsiębiorca, od ponad dwudziestu lat działający także na rynku polskim, posiadający wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania nieruchomościami, komercjalizacji, transakcji M&A jak i koordynowania głównych procesów spółek handlowych.”


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę