Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

Piątnica w górę

Główne zdjęcie
OSM Piątnica

OSM Piątnica z roku na rok pnie się gorę na liście polskich największych firm. W najnowszym rankingu dziennika „Rzeczpospolita” jest już na 315 miejscu. To pięć miejsc wyżej niż przed rokiem, choć jeszcze w 2010 roku OSM Piątnica była na 429 pozycji.

- Lista 500 to najlepsze zwierciadło polskiej gospodarki - mówi Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”.
Dziennik zestawienie największych polskich firm publikuje już od 17 lat.  Na czele zestawienia są: PKN „Orlen” (1),Geronimo Martins - właściciel sieci sklepów „Biedronka (2), i PGNiG SA (3).
Wśród 500. jest także kilka firm z regionu. Najwyżej - na 83 miejscu - plasuje się wysokomazowiecka Mlekovita, trzy pozycje niżej jest Mlekpol z Grajewa. W porównaniu do ubiegłorocznego zestawienia firma z Wysokiego Mazowieckiego poprawiła swój wynik o pięć pozycji, grajewska mleczarnia spadła o jedno oczko. Na liście jest też Pfleiderer z Grajewa (212 miejsce), oraz OSM Piątnica (315).

Spółdzielnia z Piątnicy ubiegłoroczne przychody miała na poziomie 889 mln 819 tys. zł. To o ponad 5 % lepiej niż w 2013 roku. Nakłady na inwestycje przekroczyły 54,5 mln zł, a efektem było m.in. wybudowanie nowoczesnego magazynu wysokiego składowania. Mimo to ubiegłoroczny zysk netto spółdzielni wyniósł 4 mln 190 tys. zł.  
OSM Piątnica zatrudnia 735 osób, a roczne wynagrodzenie pracowników 44 mln 179 tys zł. W ubiegłym roku mleczarnia, od około 2200 rolników, przede wszystkim z powiatów łomżyńskiego i ostrołęckiego (kilka lat temu przejęła tamtejszą mleczarnię), skupiła około 300 milionów litrów mleka niemalże wyłącznie (99%) w klasie super i ekstra płacąc przy tym – już 15 rok z rzędu – najlepiej w kraju. Średnia ubiegłoroczna cena mleka w Piątnicy wyniosła 1,65 zł/l – i była o około 15% wyższa niż średnia cena w kraju i o ok. 12% wyższa iż średnia w województwie podlaskim.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę