Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@
tekst płatny

Roletix Piechowscy – producent osłon okiennych z dużym potencjałem

Główne zdjęcie
Sylwester Piechowski

Firma Roletix Piechowscy od początku swego istnienia nastawiona jest na działalność w zakresie produkcji, sprzedaży oraz montażu wszelkiego rodzaju przesłon okiennych. Oferta firmy obejmuje kilkanaście grup produktowych przesłon okiennych w systemach wewnętrznych i zewnętrznych. Rozmawiamy z Sylwestrem Piechowskim, właścicielem ROLETIX PIECHOWSCY.

Panie Sylwestrze, kto zainicjował pomysł zajęcia się produkcją i sprzedaż osłon okiennych?
Sylwester Piechowski: Pomysł na firmę powstał bardzo spontanicznie. Na jednym ze spotkań w gronie najbliższych, obradując nad zamysłem założenia własnej firmy, członkowie mojej rodziny, prowadzący działalność w zakresie stolarki drzwiowej i okiennej, nasunęli mi właśnie tę koncepcję.

Co było później? Łatwo było „rozkręcić" własną działalność?
S.P.: Nie. Początki firmy były bardzo ciężkie. Ze wszystkimi obowiązkami i niedogodnościami, a także z niewystarczającą ilością funduszy musieliśmy rodzinnie zmagać się sami. Przez pierwsze dwa lata istnienia firmy nie mogliśmy pozwolić sobie na zatrudnienie większej ilości osób i zakup profesjonalnych maszyn.

Jednak Pan wytrwał i się udało. Co się do tego najbardziej przyczyniło?
S.P.: Ciężka praca, determinacja w realizacji założonych celów, wytrwałość pomimo wszelkich trudności, profesjonalizm, a również jedna z najbogatszych ofert wzornictwa i systemów na rynku. To wszystko przyczyniło się do rozwoju naszej firmy.

A co Roletix ma dokładnie do zaoferowania?
S.P.: Mamy do zaoferowania prawie całą gamę osłon okiennych – miedzy innymi: żaluzje drewniane i bambusowe, rolety wolnowiszące, rolety wielkogabarytowe, rolety w kasetach z prowadnicami, rolety dzień&noc, rolety dachowe, rolety hawaje, rolety refleksole typu screen, sunbreaker stałe, plisy, verticale, panel track, moskitiery okienne ramkowe i rolowane, moskitiery drzwiowe – na zawiasach, rolowane, przesuwne, a także rolety zewnętrzne.
Nasze produkty wyróżniają zastosowane systemy, jedne z najlepszych dostępnych na rynku polskim i europejskim. Bogata gama kolorów systemów, tkanin i lamel pozwalają zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających. Dostępny stan magazynowy sprawia, że terminowo wywiązujemy się z powierzonych nam zleceń. Profesjonalna produkcja i park maszynowy pozwalają zadbać o najdrobniejsze szczegóły oferowanych przez nas produktów.

Zdradzi Pan, kim są wasi dostawcy?
S.P.: Mogę jedynie powiedzieć, że naszymi dostawcami są renomowane firmy polskie i europejskie, pozwalające osiągnąć ciągłość dostaw najwyższej jakości komponentów.

A kim są wasi odbiorcy?
S.P.: Naszą ofertę kierujemy głownie do: producentów okien, osłon okiennych, firan i zasłon, a także salonów sprzedażowych, architektów wnętrz i projektantów. Jesteśmy otwarci na wszelkie oferty współpracy.

Jak Wam upłynął zeszły rok?
S.P.: Ubiegły rok był dla nas przełomowy. Rozpoczęliśmy budowę nowej hali, która została oddana na początku roku 2015. Zakupiliśmy profesjonalne maszyny – między innymi jako czwarta firma w Polsce automat do produkcji żaluzji drewnianych i bambusowych. Dokupiliśmy w pełni zautomatyzowaną piłę dwugłowicową do cięcia profili aluminiowych i PVC, windy kontroli jakości, piły do rolet zewnętrznych, frezarki do aluminium i wiele innych maszyn i urządzeń pozwalających na usprawnienie i poprawienie jakości produkcji.

A co planujecie na najbliższe miesiące?
S.P.: Pragniemy poszerzyć – na jak największą skalę – naszą bazę partnerów handlowych w całej Polsce. W drugim kwartale roku zamierzamy rozwinąć siatkę przedstawicieli handlowych. Wszystkich chętnych i zainteresowanych zapraszamy do współpracy.
Aby zapoznać się z naszą ofertą prosimy o kontakt:
tel. 791-791-728
al. Legionów 68
18-400 Łomża
e-mail: roletix@roletix.com
www.roletix.com

wywiad pochodzi z portalu www.oknonet.pl


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę