czwartek, 22 lutego 2018 napisz DONOS@

Nie „czuły zagadnienia”?

Prezydent wymienił dwie osoby w trzyosobowej Radzie Nadzorczej najmłodszej miejskiej spółki Park Przemysłowy Łomża. Zaledwie po kilku miesiącach funkcjonowania – Rada została powołana pod koniec 2012 roku – odeszli z niej dr Krystyna Leszczewska, prorektor PWSIiP w Łomży, która była przewodniczącą RN, oraz dr Mariola Grzybowska-Brzezińska z WSA w Łomży. Ich miejsce zajęli Marek Kruk i Maria Lucyna Jasińska.

Z pierwotnego składu Rady Nadzorczej został tylko jej sekretarz Wojciech Adam Macieboch, który jak tłumaczył ratusz „sam swoją kandydaturę na członka rady nadzorczej w spółkach miasta Łomża zgłosił Prezydentowi w grudniu ub.r.” czyli w chwili gdy była powoływana ta Rada. Przedstawiając go prezydent Mieczysław Czerniawski mówił, że to „młody człowiek, przedsiębiorca czujący zagadnienie”.

Park Przemysłowy Łomża to spółka miejska, której „ojcem chrzestnym” jest wiceprezydent Beniamin Dobosz. To jemu prezydent Czerniawski notarialnie przekazał wszelkie dotyczące Parku sprawy i to on powołał Radę Nadzorczą PPŁ i zmienia jej członków.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0