wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

Już nic nie zatrzyma podstrefy w Łomży?

Mimo zgłaszanego przez Ministerstwo Finansów sprzeciwu – jak przekazał ratusz - Komitet Stały Rady Ministrów zgodził się na poszerzenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W najbliższych tygodniach propozycja zmiany granic strefy i m.in. utworzenie podstrefy w Łomży, trafi pod obrady rządu. Podstrefa w Łomży ma ona liczyć ponad 8 hektarów w dwóch kompleksach przy ul. Ciepłej, oraz Spokojnej i Akademickiej. Zgodnie z planami dzięki niej, przy nakładach inwestycyjnych rzędu 41 mln zł i pomocy publicznej w granicach 25 mln zł, do 2020 roku w Łomży może powstać 137 nowych miejsc pracy.

Decyzja Komitetu cieszy władze miasta i suwalskiej strefy. 
- Podstrefa będzie ofertą przede wszystkim dla naszych lokalnych przedsiębiorców, ale jest też szansą na pozyskanie inwestorów z zewnątrz. Liczymy na ożywienie gospodarcze Łomży, na polepszenie życia mieszkańców - przekazuje słowa prezydenta Mieczysława Czerniawskiego jego rzeczniczka Anna Sobocińska. 
- To świetna wiadomość zarówno dla Łomży, która czeka na podstrefę jak i dla przedsiębiorców z Suwałk i Ełku, którzy są zainteresowani nowymi tereny inwestycyjnymi w lokalnej podstrefie – powiedział Robert Żyliński, prezes SSSE.

Projekt zmiany rozporządzenia nie trafił na planowane na ten tydzień posiedzenie rządu. Być może znajdzie się w porządku obrad już przyszłotygodniowego posiedzenia. Władze strefy i Łomży liczymy, że decyzja ostateczna zapadnie do połowy września,  umożliwiłoby ogłoszenie pierwszych przetargów na sprzedaż gruntów w łomżyńskiej  podstrefie jeszcze w tym roku.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0