poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Rusza kampania ziemniaczana

Łomżyński Pepees rozpoczyna kolejną kampanię ziemniaczaną. Największy w Polsce zakład zakontraktował ziemniaki u ponad tysiąca rolników. Do początku grudnia przedsiębiorstwo zamierza pozyskać około 150 tysięcy ton ziemniaków, które zostaną przetworzone na szlachetną skrobię ziemniaczaną i jej poszukiwane na rynku pochodne, jak np. glukoza i różne odmiany maltodekstryny. 
 Jak podaje Pepees aby ułatwić plantatorom pracę ziemniaki przy Poznańskiej w Łomży przyjmowane są o każdej porze dnia i nocy.

- Przystępujemy do rozpoczęcia kolejnej w historii firmy Pepees kampanii skupu i przerobu ziemniaka. – mówi Wojciech Faszczewski, prezes firmy podkreślając, że współpracuje ona z 1067 plantatorami z województwa podlaskiego i mazowieckiego, ale także z innych zakątków Polski. 

Przedsiębiorstwo aby ułatwić plantatorom pracę przyjmuje ziemniaki o każdej porze dnia i nocy, dzięki czemu przywożący nie muszą stać w kolejkach. - Rozpoczyna się najaktywniejszy i najbardziej pracowity okres dla pracowników Pepees. Mamy świadomość, że dla plantatorów i rolników ten okres jest jeszcze trudniejszy, dlatego pragniemy podkreślić, że jak co roku mogą oni liczyć na naszą otwartość i pomoc – podkreśla prezes Faszczewski.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0