Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 27 września 2020 napisz DONOS@

Łaciate najsilniejszą marką w Polsce

cz śr, 21 listopada 2007 13:45

Marka Łaciate otrzymała tytuł Superbrand Polska i znalazła się w gronie najsilniejszych marek konsumenckich w Polsce. Producentem tej marki jest największa polska spółdzielnia mleczarska – Mlekpol z Grajewa. Superbrands Polska to projekt realizowany na zlecenia międzynarodowej organizacji The Superbrands Ltd. Organizacja ta z siedzibą w Londynie, działa od ponad 13 lat w 80 krajach.

Niemcy nie chcą PEPEES-u?

cz wt, 20 listopada 2007 11:55

Niemiecka firma Emsland - Starke GmbH przez kilka miesięcy - jako potencjalny inwestor – badała finanse i łomżyńskiego Pepeesu. Tzw. badanie „due diligence” utrzymywane było w tajemnicy. Teraz zarząd spółki w oficjalnym komunikacie giełdowym podał, że wykonany proces „nie zakończył się żadnym zdarzeniem prawnym”.

Inwestycje Pepeesu później, ale ruszą

Foto: Inwestycje Pepeesu później, ale ruszą
cz śr, 14 listopada 2007 08:32

Opóźnia się realizacja inwestycji planowanych przez łomżyńskiego producenta skrobi - Pepees. Początkowo budowa działu produkującego skrobię modyfikowaną, nowego zakładu wytwarzającego skrobię zbożową i niewielkiej instalacji biopaliwowej miała rozpocząć się pod koniec tego roku. Pewne jest jednak, że plany przesuną się o kilka miesięcy, na początek 2008 roku – podała gazeta Parkiet. Powodem opóźnienia jest chwilowy brak funduszy.

Fort „czwarty” sprzedany

cz pt, 09 listopada 2007 14:31

Właściciele łomżyńskich firm Gemark i Mariola stali się nowymi właścicielami zabytkowego Fortu nr 4 w Łomży. Za działkę o powierzchni ponad czterech hektarów, znajdującą się przy drodze wyjazdowej z miasta w kierunku Ostrołęki, wylicytowali kwotę 500 tys zł. Fort sprzedawała Agencja Mienia Wojskowego. Na przetarg do Olsztyna przyjechało aż 16 chętnych przy czym większość z nich to przedsiębiorcy z Łomży.

Real daje Echo Investment więcej czasu na Łomżę

Foto: Real daje Echo Investment więcej czasu na Łomżę
cz cz, 08 listopada 2007 23:08

Sieć Real nie rezygnuje z planów ulokowania w Łomży swojego hipermarketu. Jej przedstawiciele podpisali aneks do zawartej przed dwoma laty umowy z Echo Investment na budowę hipermarketu w Łomży. Developer ma jeszcze siedem miesięcy na zdobycie brakującej mu do inwestycji niewielkiej działki i blisko dwa lata na uzyskanie ostatecznego pozwolenie na budowę obiektu centrum handlowego.

PEPEES na razie poza strefą

cz cz, 25 października 2007 06:52

Firma PEPEES nie będzie realizować swoich inwestycji na terenach, które mają się znaleźć w łomżyńskiej podstrefie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przynajmniej na razie. Członkowie zarządu spółki, prezes Andrzej Kiełczewski i dyrektor Adam Karaś skierowali do władz Łomży pismo wyjaśniające okoliczności takiej decyzji. Zasadniczym powodem są zmiany wprowadzone w lutym i lipcu tego roku w przepisach dotyczących SSSE oraz gospodarki gruntami we wszystkich specjalnych strefach. W związku z tym „spółka nie może zrealizować zaplanowanych i przygotowywanych inwestycji w strefie” – piszą szefowie PEPEES.

Piątnica największa na świecie...

Foto: Piątnica największa na świecie...
cz śr, 10 października 2007 06:16

Jeszcze w tym roku OSM Piątnica stanie się największym producentem Serka Wiejskiego typu cottage cheese na świecie, produkując go docelowo 25 000 ton rocznie. Po uruchomieniu nowej instalacji, OSM Piątnica liczy na osiągnięcie 70% udziałów w polskim rynku serków ziarnistych. Dla podkreślenia pozycji naszego sztandarowego produktu oraz wyraźnego odróżnienia go od konkurencji, firma przeprowadza lifting opakowań całej grupy produktowej, modyfikując system ich identyfikacji.

Mało euro dla przedsiębiorców?

Foto: Mało euro dla przedsiębiorców?
cz cz, 04 października 2007 12:39

158 mln euro chce przeznaczyć samorząd województwa podlaskiego na rozwój przedsiębiorczości. Pieniądze zostały zapisane w ramach funduszy z Regionalnego Programu Operacyjnego. W kwotach bezwzględnych mniej pieniędzy przeznaczają tylko dwa województwa – lubuskie i opolskie, a procentowo podlaskie jest w połowie stawki – wynika z danych opublikowanych przez dziennik Rzeczpospolita.

Zagraniczni biznesmeni nie chcą do nas

Foto: Zagraniczni biznesmeni nie chcą do nas
cz śr, 03 października 2007 21:57

Najwięcej miejsc pracy w wyniku bezpośrednich inwestycji zagranicznych powstało w województwach: mazowieckim, wielkopolskim, śląskim i dolnośląskim. Najmniej w woj. podlaskim i lubelskim - poinformował prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Paweł Wojciechowski.

Sieć światłowodów pokryje obszar Polski Wschodniej

Foto: Sieć światłowodów pokryje obszar Polski Wschodniej
cz wt, 02 października 2007 22:28

Marszałkowie pięciu województw Polski Wschodniej zawarli porozumienie z Ministerstwem Rozwoju Regionalnego i operatorami internetowymi w sprawie realizacji projektu „Sieć szerokopasmowa Polski Wschodniej”. Za około 300 mln euro ma zostać zapewniony do końca 2013 roku dostęp do usług szerokopasmowych dla 90% gospodarstw domowych i 100 % instytucji publicznych i przedsiębiorców m.in z województwa podlaskiego.

Łomżyńska specjalna postrefa będzie w Nowogrodzie?

cz wt, 02 października 2007 09:16

Działkę o powierzchni blisko 24 hektarów przekazali radni gminy Nowogród na potrzeby tworzącej się Łomżyńskiej Podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To znacznie więcej niż ma zajmować podstrefa w samej Łomży. Zainwestowaniem w Nowogrodzie zainteresowanych jest kilku przedsiębiorców. Co najmniej jeden z nich już złożył list intencyjny w zarządzie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Burmistrz Nowogrodu Józef Piątek nie chce ujawnić szczegółów wniosków, ale podkreśla, że „ma nadzieje, że coś z tego wyjdzie”.

Nowinki prosto do kuchni

Foto: Nowinki prosto do kuchni
mm nie, 30 września 2007 21:59

Najnowsze rozwiązania, najpopularniejsze wzory, najciekawsze pomysły na meble nie tylko do kuchni można było zobaczyć na V Targach Akcesoriów Meblowych w Łomży. Swoje produkty i pomysły na meble prezentowało 19 największych firm tej branży. Targi przede wszystkim dla producentów mebli z miasta i regionu zorganizował Centr-Mebel który jest regionalnym dystrybutorem wszystkiego co potrzebne do produkcji mebli.

Kupcy na zakupach

Foto: Kupcy na zakupach
cz pt, 28 września 2007 17:35

Blisko stu producentów oferowało swoje produkty na VII Podlaskich Targach Spożywczych w Nowogrodzie. Imprezę zorganizowała jedna z łomżyńskich hurtowni spożywczych. Właściciele sklepów i sklepików z Łomży i regionu mogli oglądać, smakować i zamawiać towary produkowane w całym kraju, a do tego jeszcze liczyć na odrobinę szczęścia i wygraną w konkursach.

Inwestorzy prędko poszukiwani

Foto: Inwestorzy prędko poszukiwani
cz cz, 20 września 2007 17:45

Przedsiębiorcy, którzy chcieliby jeszcze ulokować swoje inwestycje w łomżyńskiej podstrefie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej do najbliższego wtorku mogą składać listy intencyjne. Są one zbierane w łomżyńskim ratuszu i w siedzibie Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej. Poszukiwani są przede wszystkim inwestorzy gotowi ulokować swoje przedsięwzięcia w Nowogrodzie i w Starych Modzelach koło Podgórza.

Łomżyńska Specjalna Strefa może być większa

cz śr, 19 września 2007 12:04

Nawet trzy razy większa niż w samej Łomży może być łomżyńska podstrefa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Samorządowcy z gmin Łomża, Piątnica i Nowogród gotowi są wnieść do niej 56 hektarów ziemi. Warunek jest tylko jeden. Inwestorzy, dla których zabraknie ziemi w Łomży będą chcieli otwierać swoje firmy właśnie tam. Maciej Zajkowski prezes Łomżyńskiej Izby Przemysłowo Handlowej zachęca do takiego właśnie rozwiązania, bo jak podkreśla to się będzie opłacało i biznesmenom i nam wszystkim.

ACP Pharma kupi łomżyńską hurtownię aptekarską Multi Pharme

cz so, 15 września 2007 07:13

Dystrybutor farmaceutyków ACP Pharma (dawne Orfe) kupi Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Aptek Multi Pharme SA. O przejęcie tej hurtowni aptekarskiej starali się m.in. giełdowi dystrybutorzy Polska Grupa Farmaceutyczna oraz Torfarm. Multi Pharme z Łomży jest jedną z kilkunastu hurtowni, utworzonych przez aptekarzy. Jej udział w polskim rynku dystrybucji farmaceutyków wynosi ponad 1 proc.

SM Mlekovita trzecia, OSM Piątnica czwarta

cz śr, 12 września 2007 06:53

Kolejne potwierdzenie, że „nasze” mleczarnie należą do najlepszych w kraju. SM Mlekovita zajęła trzecie, a OSM Piątnica czwarte miejsce w IV edycji Rankingu Zakładów Mleczarskich opracowanego przez redakcję dwutygodnika Agro Trendy.

Miliony na lata

Foto: Miliony na lata
cz wt, 11 września 2007 07:14

Nocą zakończyły sie negocjacje pomiędzy samorządowymi władzami województwa podlaskiego a Komisją Europejską w sprawie Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. W ramach RPO mamy dostać 636 milionów euro. Podpisanie umowy wyznaczono na koniec września.

Mlekopol wśród największych w Europie

Foto: Mlekopol wśród największych w Europie
cz cz, 06 września 2007 10:08

Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol z Grajewa jako jedyna z regionu znalazła się na liście 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej. Zestawienie opublikowała dzisiejsza Rzeczpospolita. Mlekpol został sklasyfikowany na 444 pozycji. Największą spółką tej części świata okazał się PKN Orlen.

Kampania 2007/08 w PEPEES S.A. w Łomży

cz pt, 31 sierpnia 2007 06:24

PEPEES w Łomży rozpoczyna 39. w swojej historii kampanię produkcji skrobi i jej przetworów. Dziś pierwsze dostawy ziemniaków i rozruch urządzeń. Od poniedziałku 3 września praca pełną parą. Plany produkcyjne są podobne jak w ubiegłym roku, czyli 150 – 160 tysięcy ton surowca, z którego powstanie blisko 34,7 tysiąca ton skrobi (tyle wynosi unijny limit wyznaczony spółce PEPEES). Oznacza to, że łomżyńska firma utrzyma dominującą pozycję w tej branży w kraju.

« · «« · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · 21 · 22 · 23 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę