Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 04 października 2023 napisz DONOS@

To nie był żart - Strzaliński zrezygnował naprawdę!

1 kwietnia 2004 roku redakcje prasowe obiegła informacja o powtórnym ustąpieniu Marka Strzalińskiego z funkcji szefa SLD w województwie podlaskim. Niektórzy, także my, odebrali ją jako pryma aprilisowy żart tymczasem informacja ta okazała się szczera prawdą. Marek Strzaliński nie jest już szefem Sojuszu Lewicy Demokratycznej w województwie. “Wywodzący się z Łomży” Strzaliński na fotelu szefa wojewódzkiego Sojuszu zastąpił “wywodzącego się z Łomży” Mieczysława Czerniawskiego, który to był pierwszym szefem SLD po “integracji” województw i struktur partii. Od 1 kwietnia także Strzaliński już Sojuszowi nie przewodzi.

W marcu bieżącego roku Marek Strzaliński dwukrotnie rezygnował z funkcji szefa podlaskiego SLD. Decyzje po raz pierwszy podjął po tym gdy na początku marca zarząd krajowy Sojuszu przyjął uchwałę w której “baronów” postawiono przed wyborem albo funkcje partyjne, albo rządowe. Strzaliński wybrał wówczas fotel wojewody - i zrobił to jako jeden z pierwszych “baronów” w kraju, po nim identyczne postanowienie przyjął również Józef Oleksy. W swej decyzji Strzaliński w przeciwieństwie do Oleksego nie był jednak stanowczy. Dwa tygodnie później gdy Rada Wojewódzka Sojuszu jego rezygnacji nie przyjęła, zmienił zdanie i dalej przewodził partii. Okazało się jednak, że tym razem bardzo krótko. Jak napisał Kurier Poranny “szef SLD Krzysztof Janik powiedział Starzalińskiemu, że jeśli nie zrezygnuje z kierowania Sojuszem na Podlasiu straci funkcję wojewody” - a więc zrezygnował – ostatniego dnia marca 2004r.

Kto w SLD po Strzalińskim?
Kiedy Strzaliński zrezygnował po raz pierwszy, datę konwencji, która miała wybrać nowe władze ustalono na połowę kwietnia, ale dziś data ta jest już nieaktualna.
Póki co obowiązki szefa partii pełnił wiceprzewodniczący Eugeniusz Berezowiec, burmistrz Bielska Podlaskiego.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę