czwartek, 19 kwietnia 2018 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5823

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Kreatywna pewność siebie

21 listopada 2017 r. uczniowie klasy I A uczestniczyli w warsztatach pt. "Kreatywna pewność siebie przepisem na sukces" zorganizowanych przez łomżyński Park Przemysłowy. Spotkanie prowadziła p. Daria Turowska, absolwentka studiów na kierunku Innowacje i Przedsiębiorczość Akademii Biznesowej w Danii.

Prowadząca przekonywała zebraną młodzież, że kreatywnej pewności siebie można się nauczyć, by później z powodzeniem wykorzystywać ją we wszystkich sferach życia prywatnego i zawodowego. Tezę przez nią postawioną potwierdzili uczestnicy z Norwegii i Malezji, z którymi nawiązano kontakt za pośrednictwem łącz internetowych. Było to szansą dla młodzieży na doskonalenie umiejętności rozumienia ze słuchu w języku angielskim.

P. Daria podkreśliła także szczególną rolę startup'ów w rozwoju lokalnej gospodarki. Zachęcała młodzież do udziału w konkursach, których celem jest zdobywanie środków na rozwój pierwszych biznesów. Radziła, by szukać luk na rynku i wybierać taką działalność, która jest odpowiedzią na potrzeby społeczeństwa.

Cenne rady prelegentki dotyczyły również "podróżowania za grosze" - podzieliła się swoimi doświadczeniami w zakresie takiego organizowania turystyki, które nie obciąży nadmiernie skromnego budżetu młodych ludzi.

W ankiecie ewaluacyjnej po spotkaniu większość zebranych zadeklarowała chęć uczestniczenia w podobnych wydarzeniach w przyszłości.

Magdalena Karwowska
śr, 22 listopada 2017 21:57
Data ostatniej edycji: nie, 26 listopada 2017 13:15:39

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0