środka, 21 lutego 2018 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5810

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Po latach znów w Ekonomiku

Pływak, strzelec, narciarz klasyczny, skoczek wzwyż i w dal, biegacz, pięcioboista. Uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Nowym Jorku i Insbrucku (1984), Mistrzostw Europy w Paryżu (1983), Mistrzostw Polski (1978-1989). Zdobył 55 medali, a niektórych z ustanowionych przez niego rekordów świata nadal nie pobito. Wszechstronnie utalentowany sportowiec Kazimierz Suchocki wrócił w mury swojej szkoły po niemal 40 latach, by 22 listopada 2017 r. spotkać się ze swoimi młodszymi kolegami i koleżankami z Ekonomika.

W towarzystwie swojego dawnego nauczyciela wychowania fizycznego - p. Romualda Sinoffa - p. Kazimierz opowiadał społeczności szkolnej o swojej karierze sportowej. Przekonywał, że za jego sukcesami tylko w 20% stał talent, a w 10% szczęście. W jego ocenie, 70% stanowiła zaś ciężka praca na treningach, wytrwałość i konsekwentne dążenie do obranego celu.

Okraszone dużą dawką humoru opowieści wywoływały uśmiech, a często też salwy śmiechu zebranych w sali gimnastycznej uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości, w tym także dyrektora łomżyńskiego MOSiRu, p. Andrzeja Modzelewskiego.

Zachęcamy do zapoznania się z obszerną relacją z tego wydarzenia, której autorem jest p. Wojciech Chamryk.

Panu Kazimierzowi serdecznie dziękujemy za wizytę w naszej szkole oraz za podzielenie się zdjęciami z prywatnego archiwum.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Magdalena Karwowska
śr, 22 listopada 2017 19:25
Data ostatniej edycji: so, 25 listopada 2017 17:17:10

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0