piątek, 23 lutego 2018 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5811

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Dni Otwarte Ciepłowni 2017

13 października br. młodzież naszej szkoły uczestniczyła po raz kolejny w dniach otwartych MPEC pod nazwą "Ciepło, cieplej... ciepłownia" - edycja 2017. Tym razem byli to uczniowie klas III TL oraz II A.

Program pobytu na terenie przedsiębiorstwa dotyczył:

 

  • poznania podstawowych zasad związanych z przestrzeganiem warunków BHP na terenie zakładu,
  • informacji z zakresu paliwa wykorzystywanego w ciepłowni - właściwości, źródła zaopatrzenia, transport i składowanie, podawanie do kotłów,
  • wody jako nośnika ciepła - źródło wody, uzdatnianie wody, cel uzdatniania,
  • pobytu w laboratorium zakładowym - zakres analiz, sprzęt do analiz i pokaz pracy wybranego urządzenia,
  • zwiedzania ciepłowni - sterownia z systemem monitoringu, tabele regulacyjne, praca kotłów, filtr elektroststyczny, pompownia, układy odżużlania i odpylania.

 

Po terenie ciepłowni oprowadzał nas między innymi zastępca kierownika Ciepłowni Miejskiej pan Andrzej Nieciecki, który w interesujący sposób przybliżył nam zagadnienia z zakresu ciepłownictwa. Dowiedzieliśmy się również o projektach budowy nowego pieca na biomasę drzewną , który w okresie letnim wykorzystywany będzie  do produkcji ciepłej wody.

Pobyt w MPEC wpisał się w zajęcia dotyczące odnawialnych i nieodnawialnych źródeł energii /przedmiot - przyroda kl. II A / oraz zajęcia z logistyki miejskiej z obszaru sieci ciepłowniczej /obsługa jednostek zewnętrznych - kl. III TL/ i realizowanego w klasach logistycznych  programu wycieczek dydaktycznych.

Opracowanie: Katarzyna Szymańska


 

Magdalena Karwowska
wt, 17 października 2017 12:46
Data ostatniej edycji: wt, 17 października 2017 12:56:44

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0