niedziela, 25 lutego 2018 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5811

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Będziesz żył na wieki. ...

Od wielu lat tradycją szkolną jest wystawianie widowiska z okazji Świąt Wielkanocnych. W tym roku młodzież pod kierunkiem p. Ewy Przystępskiej przygotowała spektakl pt. "Będziesz żył na wieki..." W doniosłą atmosferę świąt wprowadziła wszystkich doskonała gra aktorska uczniów i wyjątkowa oprawa taneczna i muzyczna.

"Od czasów Chrystusa każdy grób jest drugą kolebką. Tu nic się nie kończy, ale na nowo się zaczyna. Każdy cmentarz jest tylko sypialnią, gdzie się teraz śpi, podobnie jak śpi ziarno w ziemi oczekując wiosny.

My także oczekujemy godziny przebudzenia. Na głos anielskiej trąby dźwigniemy głowę, uwolnimy się z więzów, złamiemy pieczęcie śmierci, odrzucimy kamień grobowy i wyjdziemy ku światłości. ..."

To tylko fragment pięknego Misterium przedstawionego przez uczniów z klasy III TA, III A, IV TA, II TCR, I TL, I TA oraz zepołu tanecznego AKAT, którego trenerem jest Pan J. Baczewski.

Dziękujemy za chwilę zadumy nad życiem, śmiercią i Zmartwychwstaniem, za piękną "ucztę duchową" i wspaniałe wprowdzenie w atmosferę Świąt Wielkanocnych.

 

Bo Wielkanoc ...

- to czas, który potwierdza doniosłą obietnicę naszego zmartwychwstania, umacnia wiarę chrześcijańską i uwieńcza nadzieję.

- to pewność, że po trudach i mozołach, po walkach ciemności i śmierci, nastąpi Zmatrwychwstanie,

- to czas zadumy nad własnym życiem i nad życiem w ogóle.

Wielkanoc to także tradycje z dzieciństwa, tradycja święcenia pokarmów i spotkań rodzinnych oraz tradycja dzielenie się jajkiem.

Zgodnie z tradycją każda z rzeczy, którą wkładamy do koszyczka ze święconką ma swój symbol. Żadna nie jest przypadkowa i odnosi się do sensu świąt Wielkanocnych. W święconce powinny znaleźć się:

Baranek Wielkanocny - to znak ofiary i męki Chrystusa, który swoją śmierć na krzyżu przyjął spokojnie, pokornie, bez żalu.

Jajko -  to dar symbolizujący nowy początek, narodziny, zmartwychwstanie.

Chleb - symbolizuje on Chrystusa będącego chlebem życia dla chrześcijan.

 

 

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Elżbieta Szleszyńska
so, 15 kwietnia 2017 07:59
Data ostatniej edycji: so, 15 kwietnia 2017 08:40:27

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0