sobota, 24 lutego 2018 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5811

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


„Moje finanse” w szkole

W drugim semestrze w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości klasa IC przystąpiła do realizacji innowacyjnego programu edukacji finansowej. Jego celem jest poszerzanie wiedzy uczniów dotyczącej zasad działania sektora finansowego oraz kształtowanie umiejętności, które umożliwią im efektywne zarządzanie finansami osobistymi i budowanie własnego bezpieczeństwa finansowego.

Program edukacyjny „Moje finanse” wykorzystuje nowatorskie metody pracy z uczniami, które mają na celu rozbudzić w nich aktywność poznawczą, wyposażyć w praktyczną wiedzę i kluczowe umiejętności z zakresu edukacji finansowej.

Program „Moje finanse” składa się z sześciu modułów tematycznych:

Świat finansów,

Polubić banki,

Moje inwestycje,

Inwestycja w przyszłość,

Bezpieczne finanse,

Mój budżet.

Poszczególne moduły zawierają oprócz materiałów do zajęć, zestawy zadań i ćwiczeń edukacyjnych o różnym poziomie trudności, które młodzież wykonuje samodzielnie lub w zespołach, a rozwiązania przesyła nauczycielowi poprzez platformę internetową Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Opiekun Hanna Cwalina

 

 

http://www.moje-finanse.junior.org.pl/upload/Flash/Mojefinansedlaszkoly.swf

 

http://www.moje-finanse.junior.org.pl/pl/moje-finanse-w-szkole

Elżbieta Szleszyńska
nie, 23 lutego 2014 16:30
Data ostatniej edycji: pt, 03 kwietnia 2015 21:45:20

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0