wtorek, 20 lutego 2018 napisz DONOS@

Miasto wstrzymało sprzedaż jednej z działek w podstrefie ekonomicznej

Miasto wstrzymało sprzedaż największej działki w podstrefie ekonomicznej – tej w pobliżu miejskiej ciepłowni. Ma ona powierzchnię niemal 2,5ha, czyli blisko 1/3 całej podstrefy. Powodem wstrzymania jej sprzedaży jest brak pełnego uzbrojenia działki, a taki wymóg zapisano w porozumieniu jakie dwa lata temu władze miasta zawarły z Suwalską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

„Z uwagi na brak spełnienia wymogu całkowitego uzbrojenia terenu w infrastrukturę techniczną, wymienionego w & 2 porozumienia z dnia 19 kwietnia 2012 r. wstrzymano procedurę sprzedaży działki nr 31323, położonej przy ul. Ciepłej” - napisał prezydent Mieczysław Czerniawski w informacji przekazanej radnym miasta, którzy na jego wniosek pod koniec stycznia wyrazili zgodę na sprzedaż nieruchomości znajdującej się w granicach Podstrefy Łomża SSSE. Prezydent podaje, że działki przy ul. Ciepłej nie wymieniono nawet w przekazanej do publicznej wiadomości informacji o przeznaczeniu do sprzedaży nieruchomości. 
- Procedura (sprzedaży – dop. red.) zostanie podjęta po uzbrojeniu terenu – podaje prezydent.

Działka znajduje się w rejonie, gdzie rozpoczęto realizację dofinansowywanego ze środków unijnych projektu przygotowania i uzbrojenia terenów inwestycyjnych. Podpisana umowa zakłada, ze inwestycja zostanie ukończona wiosną przyszłego roku. Póki co prezydent proponuje zdjęcie w tegorocznym budżecie miasta środków planowanych z jej sprzedaży. Rzeczoznawca działkę tę wycenił na ponad 1,6 mln zł. 

Zgodnie z zapowiedziami władz niebawem powinny być ogłaszane przetargi na sprzedaż pozostałych działek objętych łomżyńską podstrefą ekonomiczną – czterech znajdujących się za Gaspolem i dwóch kompleksów mniejszych działek położonych po drugiej stronie ul. Akademickiej. W sumie wszystkie one mają powierzchnię 5,2 ha, a ich łączna wycena opiewa na 5,5 mln zł netto.    

Podczas poniedziałkowego spotkania z przedsiębiorcami prezydent Czerniawski, powołując się na rozmowę z prezesem SSSE mówił, że „trzech klientów jest już pewnych, że do tego przetargu przystąpi”.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0