Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 05 maja 2024 napisz DONOS@

Urwało mu rękę

cz pon, 28 października 2013 16:30

W wyniku nieszczęśliwego wypadku podczas prac polowych 21-latek stracił rękę. Mężczyzna najprawdopodobniej chcąc całkowicie zatrzymać obracający się jeszcze wałek przekaźnikowy chwycił za niego wtedy fragment rękawa jego bluzy zahaczył o obracający się element, w wyniku czego maszyna wciągnęła rękę mężczyzny.

Znaleziono szczątki ofiar komunistycznego terroru

cz pon, 28 października 2013 13:47

Szkielety ludzkie należące do co najmniej trzech osób znaleźli w poniedziałek archeolodzy prowadzący badania na terenie dawnego ogrodu przy Areszcie Śledczym w Białymstoku. Jak podaje Zbigniew Kulikowski naczelnik Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku szczątki znajdują się w układzie anatomicznym. Zostały znalezione na głębokości około 1,5 m, w bezpośrednim sąsiedztwie dawnej chlewni. Układ szczątków wskazuje na możliwe istnienie w tym miejscu grobu zbiorowego.

Prezydent Łomży zazdrości Diamentowych i Złotych Godów

cz pon, 28 października 2013 11:50

- Ja go zawsze rzucałam, a on mnie nigdy! – opowiada Krystyna Wołejko z Łomży, która w sobotę 26. października 1963 roku o godzinie 10. przyrzekała miłość, wierność i uczciwość małżeńską Albertowi Wołejko, pochodzącemu z Barszczewa niedaleko Białegostoku, z którym ma trzy córki i pięcioro wnuków. - Przez te nasze 50 lat razem codziennie kupował mi pieczywo, masło i mleka, a teraz wstaje sobie o czwartej rano, żeby rozwiązywać krzyżówki. Dobry człowiek, wesoły, oddany i wierny mi, tak jak ja jemu przez wszystkie lata. Wtedy w Łomży też była ładna, słoneczna sobota... Państwo Wołejko obchodzili Złote Gody w ratuszu z dwudziestoma czterema parami małżeńskimi, zaś Diamentowe Gody mają jeszcze przed sobą Leokadia i Marian Jakubowscy, którzy pobrali się 9. stycznia 1954 r. w Kolnie. - Nasze życie tak szybko przebiegło... - mówiła wzruszona Leokadia Jakubowska. - Mogę powiedzieć, że jednymi niedawno drzwiami weszliśmy, a drugimi wyszliśmy...

Przedszkolaki w Mrówce

cz pon, 28 października 2013 09:22

W dniu 25 października w sklepie Mrówka Łomża Dom i Ogród z przyjemnością gościliśmy najmłodszych klientów naszego sklepu. Odwiedziły nas dwie grupy przedszkolne 6-latków z łomżyńskiej dziewiątki i czternastki.

PO wybrała swe władze

cz pon, 28 października 2013 08:51

Robert Tyszkiewicz został przewodniczącym wojewódzkich struktur Platformy Obywatelskiej. Z blisko 320 delegatów partii z regionu na niego zagłosowało 286. Innego kandydata nie było. Podczas niedzielnego zjazdu regionalnego „podlaskiej” Platformy Obywatelskiej, w auli Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku, wybierano także Radę Regionu, Sąd Koleżeński. Komisję Rewizyjną oraz delegatów na Zjazd Krajowy PO. We wszystkich tych ciałach są też przedstawiciele Łomży i najbliższej okolicy.

250 lat kapucynów w Łomży

cz pon, 28 października 2013 08:14

250 lat temu, 28 października 1763 r. biskup ordynariusz płocki Hieronim Antoni Szeptycki podpisał dekret erekcji klasztoru kapucynów w Łomży. Pierwsi bracia przybyli do miasta w lipcu roku następnego i od tego czasu trwa ich nieprzerwana służba lokalnej społeczności, naznaczona rozbiorami, rusyfikacją i próbami likwidacji klasztoru, dwiema wojnami światowymi oraz 44. latami komunistycznego ucisku. – To dla nas data symboliczna – podkreśla o. Mirosław Ferenc, gwardian Braci Mniejszych Kapucynów. – 250 lat to jest ćwierć tysiąclecia, w czasie którego kapucyni wrośli w Ziemię Łomżyńską i Łomżę. Nie spodziewałem się przybywając tutaj, że trafię na taki jubileusz!

Biskup Łomży na celowniku władzy

cz pon, 28 października 2013 08:12

65 lat temu zmarł ksiądz biskup Stanisław Kostka Łukomski, ówczesny ordynariusz łomżyński. Dzień wcześniej biskup miał wypadek samochodowy w okolicach Ostrowi Mazowieckiej. Za jego śmierć wielu obwinia komunistyczną Służbę Bezpieczeństwa. - Uważany przez komunistów za endeka, inwigilowany przez Urząd Bezpieczeństwa i oskarżany o współpracę z podziemiem niepodległościowym, do swej śmierci pozostawał zadrą w oku przedstawicieli nowego, komunistycznego systemu politycznego – pisze historyk dr Krzysztof Sychowicz. - Odzwierciedlała to także charakterystyka sporządzona przez podległe komunistom władze administracyjne we wrześniu 1948 r., w której bp Łukomski został określony jako „reakcjonista nienawidzący demokracji i partii robotniczych, pałający nienawiścią do ZSRR”.

Okazja czyni złodzieja

cz nie, 27 października 2013 19:14

Policjanci z Kolna w pościgu zatrzymali złodzieja, który po pijanemu z jednej z posesji ukradł toyotę. Mężczyzna tłumaczył się funkcjonariuszom, że skusiły go do tego kluczyki pozostawione przez właściciela w stacyjce auta. Teraz 29-latek przed sądem odpowie nie tylko za kradzież pojazdu ale również za kierowanie nim w stanie nietrzeźwości.

Etyka w biznesie i sumienie przedsiębiorcy

mm nie, 27 października 2013 10:51

- Nie da się życia sprowadzić tylko do monet wybijanych w mennicach – mówił do około 50 ludzi biznesu i nauki duszpasterz przedsiębiorców Diecezji Łomżyńskiej ks. dr Waldemar Świątkowski w Katedrze, gdzie biznesmeni i naukowcy z różnych dziedzin zebrali się na mszy św. dziękczynno-zawierzeniowej, którą pod przewodnictwem ks. bp. Janusza Stepnowskiego koncelebrowali biskupi pomocniczy: Tadeusz Bronakowski, Tadeusz Zawistowski. - W życiu ważniejsza jest moneta ducha.

Trenażer w Łomży zionął jak smok wawelski

mm pt, 25 października 2013 20:40

Z zewnątrz na pozór wszystko wygląda niegroźnie: po prostu w słoneczny piątek na parkingu przy ul. Sikorskiego w Łomży stanął olbrzymi tir, do którego wiodą metalowe schodki. Ale inaczej niż w typowych naczepach, do wnętrza prowadzi troje metalowych drzwi, za którymi panuje ciemność... W środku czarno, choć oko wykol, żadnych okien, wszędzie kłębi się dym, zewsząd unosi się ostra woń spalenizny, a ze ścian i sufitu buchają płomienie jak z miotaczy ognia. Słychać dzikie wrzaski przerażonych ludzi, piekielne skowyty i jęki, nad czym próbują zapanować strażacy w niepalnych kurtkach i hełmach z przyłbicą, i z butlami powietrza. Jeśli pójdzie im sprawnie, wyjdą za 12 minut, a jeśli nie...

PO wybrała zarząd. „Przewodniczący został zmuszony do współpracy”

cz pt, 25 października 2013 11:57

Sławomir Zgrzywa, który na początku października wygrał wybory na przewodniczącego miejskich struktur Platformy Obywatelskiej, został „ograniczony” w zarządzie partii. Zdecydowana większość zgłaszanych przez niego kandydatów do zarządu odpadła podczas wyborów w trakcie wtorkowego posiedzenia Rady Powiatowej. Wiceprzewodniczącymi partii zostali zaś Cezary Kisiel, Zbigniew Prosiński i Andrzej Czechowski.

Chcą pieniędzy na rozwój

cz pt, 25 października 2013 10:45

Zarząd Powiatu Łomżyńskiego w trosce o zrównoważony rozwój społeczno – gospodarczy powiatu łomżyńskiego, wyraża swoje zaniepokojenie faktem, iż w projekcie Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014 – 2020 powiaty i gminy oddalone od miast wojewódzkich nie będą mogły aplikować o środki finansowe na realizację swoich kluczowych inwestycji drogowych w nowej perspektywie finansowej. Oznacza to pozbawienie możliwości rozwoju społecznego - gospodarczego nie tylko dla mieszkańców powiatu łomżyńskiego ale także gmin i powiatów znajdujących się poza głównym obszarem funkcjonalnym miasta wojewódzkiego Białystok – czytamy w stanowisku Zarządu Powiatu Łomżyńskiego. Samorządowcy podkreślają, że chodzi o podział dwóch miliardów euro, w tym 843 mln euro zapisane są na nowoczesną infrastrukturą transportowa, które trafić mają jedynie do ośrodków wojewódzkich i ich obszarów funkcjonalnych.

Rannni po zderzeniu z gimbusem

cz pt, 25 października 2013 09:45

Pięć osób, w tym dwoje dzieci, trafiło do szpitala po zderzeniu pod Grajewem samochodu osobowego z gimbusem. Jednego z rannych śmigłowiec pogotowia ratunkowego z miejsca wypadku zabrał do szpitala w Olsztynie. Cztery osoby - w tym dwie 11-letnie uczennice - trafiły do szpitala w Grajewie. Jak podaje policja uczennice nie miały widocznych obrażeń, ale źle się poczuły więc zostały zabrane na obserwację.

Bezpieczeństwo to nie tylko sprawa państwa, to sprawa każdego z nas, naszych rodzin i społeczności..

cz cz, 24 października 2013 16:31

- Nikt na świecie nie może czuć się bezpiecznym. Brak świadomości zagrożenia jest natomiast największym problemem – mówi prof. zw. dr hab. Ryszard Jakubczak z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Profesor Jakubczak był jednym z prelegentów organizowanej w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży konferencji „Edukacji dla bezpieczeństwa jako element systemu bezpieczeństwa narodowego”. W mieście zjawili się nie tylko profesorowie zajmujący się szeroko rozumianym bezpieczeństwem narodowym, ale i wysokiej rangi funkcjonariusze instytucji mających zapewniać nam bezpieczeństwo - m.in. Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Policji czy Służby Więziennej.

Lasagne, tartuny i ogniatacze z łomżyńskich ziemniaków

cz cz, 24 października 2013 13:56

Dziesięć trzyosobowych zespołów kucharzy z całego kraju rywalizowało przy garnkach i patelniach podczas I Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego, który organizowała Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Jury przewodniczył gotujący dla noblistów: Dalajlamy i Lecha Wałęsy, mistrz rondla Marcin Budynek. Przyznano dwie pierwsze nagrody, jakie otrzymali: za sufletową wariację babki ziemniaczanej z sosem kurkowym Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 CKP w Garwolinie z opiekunką Elżbietą Buczek i za ogniatacze gospodarstwo agroturystyczne Carski Trakt z Sulina niedaleko Wizny pod kierunkiem Anny Elżbiety Nadolnej. - Nasz konkurs nawiązuje tematyką do tradycji w nowoczesnej kuchni polskiej, a w pierwszej edycji inspiracją jest ziemniak – mówi Dorota Miarka, zastępca dyrektora Instytutu Technologii Żywności i Gastronomii PWSIiP. - Oprócz zawodników i stoisk z ich szkół, są też aktywne kobiety z gospodarstw wiejskich, firmy spożywcze, zakłady produkcyjne oraz znani restauratorzy. To święto gastronomów w Łomży!

Zderzenie tirów

cz cz, 24 października 2013 08:18

42-letni kierowca z otwartym złamaniem ręki, urazem głowy i obrażeniami wewnętrznymi trafił do szpitala po wypadku do jakiego doszło ok.. 20.25 w okolicach Miastkowa na krajowej 61. Na łuku drogi bocznie zderzyły się dwa tiry. Rannego Polaka strażacy musieli wycinać ze zniszczonej kabiny kierowcy.

Czerwonokrzyska Gwiazdka PCK w Kauflandzie

cz śr, 23 października 2013 18:29

- Zbieramy datki do puszek i produkty żywnościowe do koszy dla ludzi najbardziej potrzebujących i dla najuboższych rodzin z Łomży – wyjaśnia Halina Wolańska, opiekunka szkolnego koła PCK w Akademickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łomży, która ze swoją młodzieżą od rana do obiadu kwestowała w środę w supermarkecie Kaufland na Górce Zawadzkiej. - Pomagać to nasz statutowy obowiązek w PCK, ale i bez tego potrzeba niesienia pomocy ludziom w potrzebie jest wśród naszej młodzieży silna. Nikogo z nich nie trzeba było specjalnie zachęcać ani przekonywać.

Bezpieczna droga do przedszkola z Mrówką

cz śr, 23 października 2013 10:05

Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Łomży wspólnie z przedstawicielami Marketu Mrówka Dom i Ogród w dniach 15.10 i 18.10, odwiedzili Przedszkola Nr 2, Nr 5, Przedszkole Katolickie oraz Przedszkole w Nowogrodzie aby podczas spotkania z przedszkolakami w wieku 5-6 lat przypomnieć dzieciom zasady ruchu drogowego, jak i na jakim świetle przechodzić przez ulicę, z której strony wysiadać z samochodu oraz, że jeżdżąc na rowerze warto zakładać kask.

Hala będzie na święta... Wielkiej Nocy?

cz śr, 23 października 2013 09:59

Nie ma szans na skończenie budowy hali na targowisku miejskim w planowanym terminie. Do tego przyznaje się już ratusz. Zgodnie z planem i zapowiedziami hala mia być gotowa do końca października, ale jak podaje Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta Łomży, w stosunku do założonego harmonogramu opóźnienie wynosi około czterech tygodni. - Prezydent Miasta rozważa podjęcie decyzji o przedłużeniu terminu zakończenia prac o miesiąc. Taki wniosek złożył główny wykonawca budowy hali Masbud Invest – przekazuje Sobocińska. Praktycznie nie ma więc już szansy aby kupcy z targowiska w nowoczesnej, ogrzewanej hali targowej mogli zacząć sprzedawać przed świętami Bożego Narodzenia.

Nie płacą wynagrodzeń, oszukują na umowie o pracę...

cz śr, 23 października 2013 08:08

Połowa skarg pracowników do oddziału Państwowej Inspekcji Pracy w Łomży dotyczy kwestii wynagrodzenia. Pracodawcy nie płacą ludziom za pracę w ogóle lub płacą za mało, nie doliczając nadgodzin bądź godzin nocnych, nie uiszczają pochodnych płacy, nie wystawiają umów o pracę albo fałszują dokumenty. - Jak nazwać stan, kiedy w XXI wieku w środku Europy jeden człowiek wyzyskuje człowieka, zarabiając na nim, a nie płacąc za pracę lub płacąc głodowe stawki...? – pyta retorycznie Stanisław Gołąbecki, kierownik łomżyńskiego oddziału PIP. - Po prostu: niewolnictwo! Problem w tym, że „niewolnicy XXI wieku” idą ręka w rękę z wyzyskującymi ich biznesmenami.

« · «« · 857 · 858 · 859 · 860 · 861 · 862 · 863 · 864 · 865 · 866 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę