Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 marca 2024 napisz DONOS@

Jakub Warchoł zdobył 2. miejsce w grze na perkusji w Opolu

Główne zdjęcie
Jakub Warchoł

Sobota i niedziela były nadzwyczaj emocjonujące w rodzinie Państwa Warchołów. - Siedzieliśmy z mężem cały czas przed komputerem podczas transmisji z Opola, gdzie nasz wnuczek występował w XVII Międzynarodowym Konkursie Gry na Zestawie Perkusyjnym Young Drum Hero – opowiada z dumą babcia Wiesława Warchoł. Wnuczek nie zawiódł dziadków ani rodziców, przynosząc chlubę swojej rodzinie i miastu: 16-letni Jakub Warchoł z PSM I i II stopnia w Łomży zajął drugie miejsce.

Najpierw Jakub Warchoł wysłał nagrania do kwalifikacji w konkursie, który zorganizowała PSM I i II st. w Opolu. Zyskał uznanie w oczach komisji i został zaproszony na przesłuchania do Opola. W etapie I w sobotę zaprezentował „Trap 120” Kaza Rodrigueza, zaś w etapie II w niedzielę wykonał dwa utwory: „Hall of Fame” The Script i „Thoughts” Kaza Rodrigueza. W Szkole Muzycznej w Łomży Jakub uczy się od 10 lat: ukończył sześć klas PSM I stopnia, a obecnie jest w 4. klasie PSM II st. Oprócz nauki w „Ekonomiku” na kierunku technik reklamy, ma codziennie zajęcia muzyczne - od poniedziałku do soboty. Zazwyczaj to jedna lub dwie lekcje po lekcjach w PSM przy Alei Legionów. Ponadto Kuba ma próby w środę i sobotę z Łomżyńską Orkiestrą Dętą pod batutą Waldemara Borusiewicza.

Jak zaczęła się 10-letnia przygoda z perkusją...? Jakub opowiada, że jako 6-latek był na koncercie  Zespołu Kombii i zafascynowała go gra perkusisty Adama Tkaczyka, Drugim impulsem był występ Raya Wilsona, w którego grupie zaimponował chłopcu perkusista. Od takich pierwszych fascynacji dziecka był zaledwie krok do zapisania się w szeregi słuchaczy Szkoły Muzycznej. Od tamtej pory Kuba ma jednego nauczyciela: Jacek Jasłowski wprowadza adepta w tajniki technik wydobywania dźwięków, melodii, nastrojów i emocji nie tylko z perkusji, ale również werbli, dzwonków, kotłów, ksylofonów i wibrafonów. Aby wygrać 2. miejsce w Opolu, Jakub dużo ćwiczy gry samodzielnie w domu. Uczęszczał na warsztaty perkusyjne Przemysława Starachowskiego. Ulubionym mistrzem kompozycji Jakuba jest Kaz Rodriguez. Jego kompozycje to nie są zwykłe utwory, bo nie zawierają „słów z melodią do nucenia”, a ciekawe, oryginalne, czasem wirtuozowskie rozwiązania rytmiczne. Natomiast ulubionym perkusistą Jakuba jest Eric Moore, grający z zespołem Erosa Ramazottiego.

Chociaż Jakub jest praworęczny manualnie, to w grze jego dominującą ręką jest lewa do uderzania w rodzaj talerza, tak zw. hi-hat. Od dzisiaj znane łomżyńskie grupy rockowe: The BL Blues Band Mariusza Brzostowskiego, Holy Water Bernarda Krasuskiego i Polityka Roberta Wieczorka mogą zabiegać o zainteresowanie współpracą z Jakubem Warchołem. A może powstanie nowy zespół...?

Mirosław R. Derewońko
tel. red. 696 145 146  

 

 

240206081801.gif
Foto: Jakub Warchoł
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę