Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Nocny Sąd w Noc Muzeów

Po raz trzeci Sąd Okręgowy w Łomży, mieszczący się w zabytkowym budynku przy ul. Dwornej 16, otwiera się na Noc Muzeów. Dla gości otwarte będą wnętrza, sale i inscenizacje nie tylko rozpraw.

Nocy Muzeów 2023 w łomżyńskim Sądzie Okręgowym zapowiada się dość interesująca. W godzinach 17-22 będziemy mogli zwiedzić odnowione wnętrza budynku sukcesywnie przywracane do oryginalnego wyglądu, sekretariat wydziału, sale rozpraw 

oraz obejrzeć inscenizacje rozprawy sądowej karnej i cywilnej. W latach ubiegłych  cieszyły się one się ogromnym zainteresowaniem, a pozwalały zapoznać się z pracą oraz funkcjonowaniem sądownictwa, funkcją sędziego, prokuratora a także roli pełnomocników - adwokata czy radcy prawnego. Dla wielu gratką może być możliwość przymiarki stroju adwokata czy radcy prawnego.

Ośrodek Kuratorski nr 1 przy Sądzie Rejonowym w Grajewie przygotował prace artystyczne swoich wychowanków oraz przybliży działalność ośrodka. Jego celem jest prowadzenie zajęć korekcyjno-edukacyjnych oraz ukierunkowanie na właściwe wybory w przyszłości dzieci i młodzieży, a także pokazanie fundamentalnych wartości w codziennym życiu – jak przedstawiają to organizatorzy. 

Z Sądem, a szczególnie z Wydziałem Karnym, wiąże się instytucja więzienia. W tą wyjątkową noc odwiedzający będą mogli zajrzeć za "więzienną bramę". Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Czerwonym Borze zaprezentują wystrój więziennej celi, sprzęt i wyposażenie jakim dysponują w codziennej pracy. Najmłodsi będą mieli okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z psem do zadań specjalnych, za kierownicą prezentowanych  przez Służbę Więzienną pojazdów służbowych bądź policyjnego radiowozu.

Dla fanów numizmatyki przygotowano wystawę kolekcji monet i banknotów, wzbogaconą o nowe eksponaty. Miłośnicy urokliwych zabytkowych zakątków Łomży będą mogli podziwiać materiały archiwalne prezentowane przez Pana Adama Sobolewskiego. 

„Celem przedsięwzięcia jest przybliżenie instytucji Sądu i zaprezentowanie jej, jako przyjaznej i otwartej dla obywateli oraz podkreślenie historycznej wartości budynku” - podkreślają organizatorzy.

 

Łomżyńska Noc Muzeów już jutro

Wydarzenia i imprezy poza Nocą Muzeów


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę