Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Filharmonia Kameralna z kolejnym dofinansowaniem

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego otrzymała 68 tysięcy złotych dofinansowania na realizację projektu „Muzyczne barwy polskości“. Zostanie on sfinalizowany w ramach programu „Kultura dostępna“, realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury, dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wniosek łomżyńskiej orkiestry znalazł się na drugim miejscu, wraz z dwiema innymi instytucjami, pod względem liczby zdobytych punktów, a złożono ich aż 828. Dodatkowe pieniądze zostaną przeznaczone na sześć koncertów muzyki polskiej oraz cykl audycji szkolnych i warsztatów muzycznych.

Program „Kultura dostępna“ ma ułatwiać jego beneficjentom realizację różnorakich działań związanych z ich codzienną pracą. Przede wszystkim, jak podkreślają organizatorzy, wspieranie zadań służących ułatwieniu dostępu do kultury, skierowanych do szerokiego grona odbiorców i sprzyjających integracji społecznej. Tego typu działalność już od lat i z ogromnym powodzeniem prowadzi również Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego, choćby podczas dorocznego, międzynarodowego feastiwalu kameralistyki „Sacrum et Musica“. 

Kolejnym etapem było przygotowanie całego cyklu, koncentrującego się wyłącznie na muzyce polskiej, której łomżyńska orkiestra jest znakomitym interpretatorem – nie tylko w kontekście tej współczesnej, ale również z minionych wieków. Narodowe Centrum Kultury spośród 828 wniosków rozpatrzyło pozytywnie 115, a na ich realizację przeznaczy 4 902 500 złotych. 

Filharmonia Kameralna, podobnie jak Wielkopolskie Muzeum Niepodległości oraz Fundacja Świętego Mikołaja, otrzymała w ocenie końcowej aż 87 punktów, a dofinansowanie dla niej wyniesie 68 tysięcy złotych. Te dodatkowe środki pozwolą zorganizować nie tylko cykl muzycznych audycji szkolnych i warsztatów muzycznych, ale też aż sześć koncertów. 

Podczas dwóch zaplanowanych na październik zostaną zaprezentowane polskie tańce narodowe, programy dwóch w listopadzie wypełnią polskie pieśni patriotyczne, zaś na finał  „Muzycznych barw polskości“ odbędą się w grudniu dwa koncerty kolędowe z rodzimym repertuarem. 

 

Wojciech Chamryk

210204100642.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę