Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 31 lipca 2021 napisz DONOS@

Opowiedz nam o Starym Rynku

Opowieści i zdjęcia pokazujące Stary Rynek sprzed lat, także kiedy był jeszcze Placem Żeglickiego, zbierają społecznicy ze Stowarzyszenia Kulturalnego Bonar. Zapraszają na warsztaty wspomnieniowe połączone z tworzeniem grafik.

Stowarzyszenie realizuje projekt „Sięgamy po wspomnienia”. Chce zgromadzić nagrania i zdjęcia dotyczące indywidualnych wspomnień o Starym Rynku. To ma być początek większego działania, zmierzającego do stworzenia łomżyńskiego archiwum społecznego. 

- Mamy już pierwsze zdjęcia i pierwsze opowieści – mówi Katarzyna Swoińska, koordynatorka projektu. –  Wspomnienia ma każdy i jak się okazuje w rozmowach – każdy różne, bo zatarte przez upływ czasu. Warto je ocalić i utrwalić. Dołóżmy swoje serce do projektu.

Pierwszy etap działań to warsztaty wspomnieniowe 13 i 19 czerwca na Starym Rynku. W godz. 10.00-14.00 w okolicach Galerii Pod Arkadami wolontariusze stowarzyszenia będą nagrywali opowieści Łomżyniaków o Starym Rynku, czekają na zdjęcia z rodzinnych archiwów. Zapraszają też na warsztat graficzny – od gotowej matrycy każdy będzie mógł odbić grafikę przedstawiającą Stary Rynek. To pamiątka ze spotkania. 

W projekcie zaplanowane są też spotkania oraz wystawa z zebranych podczas warsztatów zdjęć. Kontakt z realizatorami przedsięwzięcia: bonar.lomza@gmail.com oraz przez profil na Facebooku: Sięgamy po wspomnienia. 

 

(materiał nadesłany)


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę