środa, 22 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Celnicy na bazarach

Handlarzy nielegalnymi papierosami na targowiskach wokół Łomży szukali ostatnio celnicy. I znaleźli – jednego na bazarze w miejscowości Janowo gmina Kolno, drugiego na targowicy w Nowogrodzie. W wyniku akcji celnicy przechwycili blisko 1500 paczek papierosów pochodzących z przemytu – podaje Maciej Czarnecki, rzecznik Izby Celnej w Białymstoku.

fot. Izba Celna w Białymstoku
fot. Izba Celna w Białymstoku

Nielegalne papierosy funkcjonariusze celni znaleźli między innymi podczas działań w miejscowości Janowo gm. Kolno. Uwagę celników zwrócił mężczyzna, który co jakiś czas wyjmował z osobowego opla reklamówki i sprzedawał je podchodzącym osobom.  W wyniku kontroli okazało się, że w torebkach oraz w samochodzie znajdowały się papierosy z białoruskimi znakami akcyzy – w sumie ponad 1300 paczek.

Dodatkowo, w wyniku przeszukania mieszkania zatrzymanego na handlu kontrabandą 40-letniego mężczyzny, funkcjonariusze znaleźli przygotowane do dalszej dystrybucji papierosy (ponad 100 paczek).

W drodze powrotnej z miejsca przeszukania, gdy funkcjonariusze przejeżdżali obok targowicy w miejscowości Nowogród, w wejściu na plac targowy zauważyli mężczyznę trzymającego w rękach paczki papierosów. Po szybkiej interwencji łomżyńscy celnicy zarekwirowali kolejne kilkadziesiąt paczek nielegalnych papierosów. Handlarzem okazał się 36-letni Ormianin zwolniony warunkowo 30 lipca z zakładu karnego, gdzie odsiadywał pięcioletni wyrok pozbawienia wolności.
Właściciele nielegalnych papierosów odpowiedzą przed sądem. Grozi im grzywna i utrata nielegalnego towaru.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0