Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Złota harfa Eola dla Voci Unite

W dniach 26-31 stycznia 2004 w Kaliszu, najstarszym polskim mieście, odbył się XXVI Ogólnopolski Festiwal Muzyki Dawnej "Schola Cantorum"

Zespół Muzyki Dawnej VOCI UNITE działający przy Szkole Podstawowej nr7 w Łomży już dziesiąty raz pojechał na festiwal. Złota Harfa Eola zdobyta w 2001 roku zamknęła na dwa lata drogę do części konkursowej "Scholi Cantorum". W 2002 roku zespół został zaproszony do udziału w koncercie galowym. Rok później połączył siły z młodszymi dziewczętami i pod nazwą CANTO SERENO wystąpił jako chór kameralny. Bardzo wysoki poziom w tej kategorii nie przeszkodził w zdobyciu kolejnej Złotej Harfy Eola. W tym roku otworzyły się ponownie drzwi konkursu dla VOCI UNITE. Zespół w składzie: Emilka Sawicka (ILO), Ewa Macko (ILO), Magda Puławska (IIILO), Paulina Lenart (IIILO), Magda Wiśniewska (ILO) i Karolina Majewska (ILO) zdominował kategorię zespołów wokalnych i ponownie, trzeci raz z rzędu przywiózł z festiwalu kaliskiego najwyższe trofeum oraz nagrodę Ministra Kultury. Dyrektor Festiwalu Tadeusz Krokos żartował, że jedyny sposób na to, żeby "Łomża" nie zdobyła kolejny raz Złotej Harfy, to nie pozwolić jej przyjechać do Kalisza na kolejny festiwal! Za rok oba zespoły mają pauzę, ale jest jeszcze w SP7 Chór Chłopięcy... :-)

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę