środa, 19 lutego 2020 napisz DONOS@

Sprawdzą szóstoklasistów

cz wt, 08 kwietnia 2008 06:49

Niemal 428 tysięcy szóstoklasistów w skali kraju w tym 13 889 w województwie podlaskim przystąpi dziś do pierwszego poważnego sprawdzianu wiedzy. Choć nie można go nie zdać to uczestnictwo w nim jest jednym z warunków ukończenia podstawówki. Dziś, ze względu na sprawdzian szóstoklasistów pozostali uczniowie podstawówek mają wolne.

Michał Zaremba i Wysokie Mazowieckie na mlecznym podium

Foto: Michał Zaremba i Wysokie Mazowieckie na mleczny...
cz pon, 07 kwietnia 2008 06:08

Rozdaniem sprzętu komputerowego, mp3 i mp4 oraz kopert z cenną zawartością zakończył się w sobotę XXXIV Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Mleku i Mleczarstwie, który przez trzy dni odbywał się w Zespole Szkół Weterynayjnych i Ogólnokształcących przy u. Stacha Konwy w Łomży. Przybyło ponad 40 uczniów z techników o kierunku technologia żywności z 11 miast: od Rzeszowa przez Lublin po Białystok i Mońki aż do Wrześni i Włoszczowej. Triumfatorem po godzinnym teście, dwugodzinnej części pisemnej i trzygodzinnej praktycznej okazał się Michał Zaremba z Zespołu Szkół Zawodowych w Wysokiem Mazowieckiem. Łomżyniacy nie sprostali konkurencji ani z regionu, ani z kraju.

„Jak praktycznie wykorzystać swoją głupotę?”

Foto: „Jak praktycznie wykorzystać swoją gł...
cz so, 05 kwietnia 2008 20:50

- Przede wszystkim, nie należy jej się bać, czyli nie bać się własnego zdania - radzi doktorant filozofii Tomasz Femiak z Uniwersytetu Warszawskiego. - Należy być uważnym, to znaczy przejawiać stale czujność na to, co i jak się myśli oraz czuje. Jeśli już coś się powiedziało, należy sprawdzić, na ile jest to funkcjonalne, czyli odnieść to praktycznie do własnego doświadczenia. Nie tylko tego typu refleksje zajmowały przez dwa dni uczestników XIII Spotkań Humanistów Szkół Twórczych, które zakończyły się dzisiaj w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łomży. Tematem głównym było bowiem błazeństwo.

Od Prometeusza, przez kuglarza, Stańczyka do...

Foto: Od Prometeusza, przez kuglarza, Stańczyka do...
cz pt, 04 kwietnia 2008 14:29

Około sto osób – uczniów ogólniaków z Warszawy, Białegostoku i Łomży - uczestniczy w trzynastym już Spotkaniach Humanistów Szkół Twórczych, które w piątek rozpoczęły w I LO w Łomży. Tym razem tematem dwudniowej sesji jest błazen i wszystko w literaturze i sztuce związane jest z postacią błazna i błazeństwem. Zajęcia z młodymi humanistami prowadzą wykładowcy Uniwersytety Warszawskiego.

Warsztaty ekologiczne w Drzewnej

Foto: Warsztaty ekologiczne w Drzewnej
cz cz, 03 kwietnia 2008 07:20

Blisko 150 gimnazjalistów przez pierwsze dwa dni kwietnia odwiedziło Zespół Szkół Drzewnych w Łomży. Odbywały się tu warsztaty ekologiczne z okazji „Światowego dnia wody”. Imprezę zorganizowano już po raz trzeci. Jej celem warsztatów było uświadomienie ekologiczne gimnazjalistów i nauczanie postaw właściwego korzystania z zasobów wodnych. Specjaliści twierdzą, że trzeba to robić, bo choć dziś w Polsce wody słodkiej mamy pod dostatkiem, to z roku na rok będzie jej coraz mniej, a w ciągu 25 lat w skali globalnej jej ilość przypadająca na osobę może zmniejszyć się o połowę.

Łomżyńska „dziesiątka” najlepsza

cz pon, 31 marca 2008 09:05

Szkoła Podstawowa nr 10 w Łomży nie ma sobie równych w całym województwie podlaskim. Potwierdzeniem tego są wyniki wojewódzkich konkursów przedmiotowych za rok szkoły 2007/2008. Aż dziewięciu uczniów „dziesiątki” znalazło się gronie laureatów. To najlepszy wynik w województwie podlaskim.

Białostocki architekt zaprojektuje Instytut Technologii Żywności PWSIiP w Łomży

Foto: Białostocki architekt zaprojektuje  Instytut Te...
cz pt, 21 marca 2008 10:01

Architekt Jan Kabac z Białegostoku zaprojektuje gmach Instytutu Technologii Żywności Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Wygrał on konkurs zorganizowany przez uczelnię, a nagrodą główną jest opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej budynku. Na budowę nowoczesnego gmachu Instytutu uczelnia otrzymać ma niemal 12 mln euro. Pieniądze w ogromnej większości będą pochodziły z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Prymusi od „Noblistów”

Foto: Prymusi od „Noblistów”
cz cz, 13 marca 2008 17:09

Adam Oleksy z klasy I b jest najlepszym uczniem w Publicznym Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży. Po pierwszym półroczu Adam miał średnią 5,5. Tradycyjnie w szkole nagrodzono „Prymusów” czyli uczniów, którzy mają średnią 5,0 i więcej oraz wzorowe zachowanie.

Najlepsi w województwie

Foto: Najlepsi w województwie
cz cz, 13 marca 2008 16:14

Czteroosobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych nr 8 w Łomży wygrała I Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Języku Ojczystym. W konkursie, który odbywał się honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty, wzięło udział siedem kilkuosobowych grup z różnych placówek szkolnictwa specjalnego z całego województwa podlaskiego.

Łomżanin nagrodzony przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne

Foto: Łomżanin nagrodzony przez Polskie Towarzystwo E...
cz wt, 11 marca 2008 18:38

Adam Makowski z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży został laureatem XXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Łomżanin zdobył Nagrodę Specjalną Prezesa Polskiej Izby Ubezpieczeń za najlepiej napisaną pracę o tematyce ubezpieczeniowej.

Gminy zapłacą za przedszkolaków?

cz śr, 05 marca 2008 14:35

Miasto chce od okolicznych samorządów pieniędzy za przedszkolaki, które uczęszczają do miejskich placówek. Z wyliczeń ratusza wynika, że na koniec 2007 roku do podległych samorządowi miasta przedszkoli uczęszczało 81 dzieci z innych gmin.

Maturzyści wybierają geografię

Foto: Maturzyści wybierają geografię
cz wt, 04 marca 2008 17:50

Tegoroczni maturzyści najchętniej i najczęściej jako dowolny przedmiot maturalny wybrali geografię. Tak wynika z danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży która przygotowuje egzamin maturalny. Z 17 tysięcy maturzystów w województwie podlaskim geografię wybrało ponad 6 tysięcy.

Mobilizacja przed startem na studia

Foto: Mobilizacja przed startem na studia
cz cz, 28 lutego 2008 14:40

Chyba cała przedmaturalna Łomża przemaszerowała wśród 28 stoisk uczelni z całej Polski, jakie rozstawiono w sali gimnastycznej III LO. Po raz ósmy odbyła się tu Giełdy Pomysłów na Życie, podczas której można było zapoznać się z ich ofertą kształcenia uczelni i wymogami, jakie mają wobec swoich przyszłych studentów.

Drzewna zostaje, przynajmniej na razie...

Foto: Drzewna zostaje, przynajmniej na razie...
cz śr, 27 lutego 2008 14:20

Radni miasta postanowili odesłać ponownie do komisji projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zamianę z wojewodą podlaskim należącej do miasta działki z budynkiem Zespołu Szkół Drzewnych na 30 hektarów ziemi stanowiącej własność Skarbu Państwa. Tym samym radni „odbili piłeczkę” przerzucając odpowiedzialność ponownie na stronę prezydenta. Zdanie miejskiego radcy prawnego już teraz gdyby prezydent chciał mógłby zamienić działki z wojewodą.

Radni nie poparli prezydenta w sprawie Drzewnej

cz wt, 26 lutego 2008 20:10

Komisja Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta nie poparła prezydenckich pomysłów na przenosiny Zespołu Szkół Drzewnych. Najpierw radni jednomyślnie odrzucili przedstawiony jeszcze jesienią ubiegłego roku pomysł „rozczłonkowania” uczniów Drzewnej do trzech różnych szkół w mieście, później, przy pięciu głosach przeciwnych i czterech wstrzymujących, negatywnie zaopiniowali także plan jej przenosin do budynku warsztatów przy ul. Sikorskiego. W środę prezydenckimi pomysłami przeprowadzki tej szkoły ma zająć się Rada Miasta.

Marsz milczenia w obronie szkoły

Foto: Marsz milczenia w obronie szkoły
cz wt, 26 lutego 2008 12:31

Kilkaset osób – uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Drzewnych – przed południem przeszło ulicami miasta w marszu milczenia w obronie szkoły. Z budynku szkoły przy Alei Legionów przemaszerowano do Katedry, po drodze przechodząc pod oknami gabinetu prezydenta miasta. Niesiono transparenty, na których było napisane m.in. „domagamy się rozsądnych decyzji”, „sprzeciwiamy się propozycjom rozbioru szkoły”i „żądamy zapewnienia nam warunków godnych człowieka”.

Giełda pomysłów na życie

cz pon, 25 lutego 2008 15:54

Już po raz ósmy w III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży odbędzie się „Giełda pomysłów na życie”. Jest to spotkanie maturzystów z przedstawicielami wyższych uczelni. W tym roku swój udział w imprezie zapowiedziało aż 30 uczelni z całego kraju.

Czarny protest w „Drzewnej”

Foto: Czarny protest w „Drzewnej”
cz pon, 25 lutego 2008 12:28

Większość uczniów Zespołu Szkół Drzewnych dziś do szkoły przyszła ubrana na czarno. Kilka minut po godzinie 11.00 na budynku szkoły wywieszono wielki transparent z napisem „Akcja protestacyjna w obronie szkoły”. W ten sposób społeczność szkoły sprzeciwia się planom ratusza przeniesienia ich w inne miejsce. Jak twierdza uczniowie szkoły akcję protestacyjną rozpoczęto po „nieudanych próbach pertraktacji z przedstawicielami Urzędu Miasta”.

Drzewna... co dalej?

cz pon, 25 lutego 2008 07:42

Ostatnie dni lutego będą kluczowe dla łomżyńskiej „Drzewnej”. Szkoła chlubiąca się 90-letnimi tradycjami stanęła przed groźbą przeniesienia z budynku przy Alei Legionów do... póki co nie bardzo wiadomo gdzie. Dyskusja trwa już kilka miesięcy, ale nie doprowadziła do kompromisu. Tymczasem w środę podczas sesji radni miasta mają wypowiedzieć się czy godzą się na wymianę z wojewodą działki ze szkołą Drzewną, za 30 hektarów ziemi.

Podwyżki w przedszkolach będą niższe

cz wt, 19 lutego 2008 17:39

Maksymalnie o 40%, a nie jak pierwotnie planowano nawet o 150% będą mogły wzrosnąć ceny posiłków w łomżyńskich przedszkolach. Będą o ile zgodzą się na to radni miasta. Na poprzedniej sesji prezydent miasta tuż przed głosowaniem wycofał projekt uchwały zakładający wzrost dziennej stawki żywieniowej aż do kwoty 7,89 zł. Teraz ratusz zreflektował się. Nowa propozycja to nie więcej niż 4,50 zł.

« · «« · 82 · 83 · 84 · 85 · 86 · 87 · 88 · 89 · 90 · 91 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę