środa, 18 października 2017 napisz DONOS@

Docenieni przez prezydenta

Od 80 do 180 złotych przez 10 miesięcy będzie otrzymywać ponad 80 uzdolnionych uczniów łomżyńskich szkół. Prezydent podpisał zarządzenie przyznające stypendia za szczególne osiągnięcia naukowe i sportowe. Najwięcej stypendystów – 12 - jest z Publicznego Gimnazjum nr 6, czyli z gimnazjum na Bernatowicza.

Aby otrzymać stypendium naukowe uczeń musiał mieć co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania, być laureatem bądź finalistą wojewódzkiej, centralnej lub międzynarodowej olimpiady przedmiotowej, a także posiadać średnią ocen co najmniej 5,4 - w przypadku uczniów szkół podstawowych, 5,2 - w przypadku uczniów szkół gimnazjalnych lub 5,0 - w przypadku uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wysokość stypendium naukowego uzależniona jest od rodzaju szkoły. Uczniowie z podstawówek będą otrzymywać po 80 zł miesięcznie, gimnazjaliści po 120zł, a uczniowie szkół ponadgimnazjalnych po 180 zł. 
W przypadku stypendium sportowego jego wysokość jest stała 110 zł, a otrzymać je mogli uczniowie, którzy posiadają bardzo dobrą ocenę z zachowania oraz zdobyli medal na zawodach rangi ogólnopolskiej lub startowali na zawodach międzynarodowych. 

Zobacz listę stypendystów prezydenta Łomży.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0