Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 25 września 2020 napisz DONOS@

Gimnazjum nr 6 w Łomży to „szkoła sukcesu”

cz nie, 26 lipca 2009 20:58

Choć Centralna Komisja Egzaminacyjna – zgodnie z zapowiedzią – nie udostępni wyników tegorocznych egzaminów gimnazjalnych, to z 95-procentowym prawdopodobieństwem można już powiedzieć, że „szkołą sukcesu” znów okaże się Publiczne Gimnazjum nr 6 w Łomży. Dość dobrze wypadło Katolickie Liceum, tak jak PG nr 1. Trochę słabiej oceniono PG nr 2 i PG nr 8, a najsłabiej gimnazjum im. Jańskiego i PG nr 3.

Miliony na rozwój łomżyńskiej uczelni

Foto: Miliony na rozwój łomżyńskiej uczelni
cz so, 18 lipca 2009 09:33

Profesor Kazimierz Pieńkowski, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, podpisał umowę z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości o dofinansowanie z funduszy unijnych projektu „Rozwój infrastruktury Uczelni wraz z halą do nowoczesnego przetwórstwa rolno-spożywczego”. Całkowita wartość projektu to ponad 53 mln zł. Prawie 98% tej kwoty ma pochodzić ze środków unijnych.

Obiecali pracę, a wyszło...

cz cz, 16 lipca 2009 06:38

Łomżyńskie gimnazja mają już komplet uczniów, tylko „Trójka”, wchodząca w skład Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych, nie zdołała jeszcze przekonać do siebie pierwszoklasistów. Do tej pory do PG nr 3 zgłosiło się zaledwie 46 chętnych, chociaż w rejonie szkoły mieszka prawie 300 absolwentów podstawówek. Pozwala to wprawdzie stworzyć dwie klasy, ale grozi zwalnianiem nauczycieli lub zmniejszeniem liczby godzin. Zarząd Oddziału ZNP w Łomży poprosił władze miasta w tym radnych z komisji edukacji o pomoc dyrekcji, nauczycielom i pracownikom ZSDiG, gdyż „w związku z niskim naborem do tej szkoły sytuacja kadrowa jest katastrofalna”.

Dobra szkoła to szansa na przyszłość... i okno na świat

Foto: Dobra szkoła to szansa na przyszłość... i okno ...
cz cz, 02 lipca 2009 09:37

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych dobiega końca. Niestety większość absolwentów gimnazjów nie dostanie się do szkoły o której marzyła... Teraz jednak można jeszcze raz się zastanowić i wybrać może nawet lepiej. Nowo tworzone Technikum Informatyczne przy Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży, które z sukcesem zakończyło nabór do jednej klasy, chce uruchomić także drugą klasę.

Maturzyści mają już świadectwa

cz wt, 30 czerwca 2009 12:08

Matura w Łomży i całym województwie podlaskim wypadła w tym roku lepiej niż w kraju. Dziś świadectwa maturalne odebrało 83% zdających w Łomży egzamin dojrzałości. W skali województwa wskaźnik jest o jeden punkt niższy. Maturzyści, którzy nie zdali egzaminu z jednego przedmiotu mają możliwość poprawienia niezdanego egzaminu maturalnego w drugiej połowie sierpnia.

Wysoka poprzeczka w II i I LO, wolne miejsca w technikach i zawodówkach

cz pt, 26 czerwca 2009 13:59

140 punktów musiał mieć minimalnie absolwent gimnazjum, aby dostać się na listę przyjętych do II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Łomży. Szkoła, podobnie jak inne placówki ponadgimnazjalne, ogłosiła wyniki naboru w czwartkowe popołudnie. Na liście II LO widnieje 179 nazwisk osób, które pozytywnie przeszły procedurę kwalifikacyjną (a starało się ok. 333). Jak się dowiedzieliśmy, wszystkie te osoby wskazały II LO jako pierwszą szkołę, w której chcą się uczyć, stąd jest niemal pewne, iż wszyscy wybrani w szkole pozostaną. Nieznacznie niżej poprzeczkę ustawiło dla kandydatów I LO w Łomży. Aby dostać się na listę przyjętych trzeba było uzyskać minimum 138 punktów. Takich osób było 187 (na ok. 239 starających się o przyjęcie). Aby znaleźć się na listach III LO wystarczyło mieć już 113 punktów. Szkoła przyjęła na razie 227 osób (na ok. 250 które złożyły podania).

Wakacyjny dyżur (dla) przedszkolaka

cz pt, 26 czerwca 2009 12:04

- Po raz pierwszy obserwujemy tak duże zainteresowanie miejscem dla dziecka w przedszkolu w czasie wakacji – zauważa Janina Szenk-Leszczyńska, dyrektorka Publicznego Przedszkola nr 15 przy ul. Kołłątaja 10, które jako jedyne w Łomży we wszystkie dni robocze lipca czeka na przedszkolaki. - W tej chwili ciągle ktoś się dopisuje, a ja nie mam nauczycieli... Są na urlopach.

Dziś zawisną...

cz cz, 25 czerwca 2009 07:00

Absolwentów gimnazjów czekają dziś spore nerwy. Zaczyna się finał ich starania o przyszłą szkołę. Po godzinie 15. szkoły ponadgimnazjalne w mieście ogłoszą listy przyjętych. Ci których na nich nie będzie będą mieli tydzień aby znaleźć sobie inną szkołę. Najwięcej osób nie dostanie się do II Liceum Ogólnokształcącego. Do tej szkoły zgłosiło się najwięcej chętnych. O przyjęcie do klasy pierwszej starają się 333 osoby, a miejsc jest tylko 179. Więcej kandydatów niż miejsc jest także w I LO – 216 na 187 i w III LO 257 na 227.

PWSIiP będzie płaciła studentom...

Foto: PWSIiP będzie płaciła studentom...
cz wt, 23 czerwca 2009 11:52

Ponad 3,5 mln ma otrzymać Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży na stypendia w ramach tzw. kierunków zamawianych. Choć projekt uczelni znalazł się dopiero na 47 miejscu listy rankingowej, a przygotowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego 200 mln zł wystarczyło tylko na realizację 27 z nich, to jak podało Polskie Radio Białystok powołując się na Bartosza Lobę, rzecznika prasowego resortu, w związku z bardzo dużym zainteresowaniem uczelni zwiększono pulę środków z 200 do 380 mln zł, dzięki czemu zrealizowane mają być wszystkie (59) projekty pozytywnie ocenione w konkursie.

Wakacje, znowu są wakacje

Foto: Wakacje, znowu są wakacje
cz pt, 19 czerwca 2009 13:57

Około 5,7 mln dzieci i młodzieży w Polsce, w tym prawie 12 tys. uczniów z Łomży, właśnie zakończyło rok szkolny i zaczęło wakacje. We wszystkich szkoła w mieście rano odbyły się uroczyste akademie połączone z rozdaniem świadectw, a później, mimo kiepskiej pogody, już tylko wakacje.

Ruszają egzaminy zawodowe

cz pon, 15 czerwca 2009 14:42

Prawie 9 tys 400 w podlaskich absolwentów rozpoczyna egzamin zawodowy. W Łomży do egzaminu (w 34 zawodach) podejść ma ponad 1000 osób, które ukończyły jeden z trzech typów szkół: szkołę zawodową, technikum lub szkołę policealną. Wśród nich najwięcej jest przyszłych kucharzy małej gastronomii, mechaników pojazdów samochodowych, fryzjerów oraz techników weterynarii. Zewnętrzny egzamin zawodowy już po raz 6 przeprowadza Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży.

Całe życie z „Drzewną”

Foto: Całe życie z „Drzewną”
cz so, 13 czerwca 2009 07:22

Ponad dwustu absolwentów i nauczycieli Zespołu Szkół Drzewnych uczestniczy w dwudniowym zjeździe z okazji 90-lecia słynnej w Łomży i w regionie „Drzewnej”. W piątkowe przedpołudnie uczestniczyli we Mszy św., którą sprawował w Katedrze ks. bp Stanisław Stefanek TChr, potem wzruszali się na wspomnieniowym koncercie w sali Filharmonii Kameralnej, po którym odsłonili tablicę pamiątkową u wejścia do gmachu przy Al. Legionów, gdzie spotkali się z koleżankami i kolegami w swoich dawnych salach lekcyjnych.

90-lat minęło...

cz pt, 12 czerwca 2009 06:14

Ponad 200 osób – obecnych i byłych uczniów „drzewnej”, ma ponownie spotkać się w swojej szkole. Łomżyńskie kierunki drzewne świętują 90-lecie istnienia. Z tej okazji zaproszono uczniów i absolwentów na obchody jubileuszu. Chętnych nie zabrakło, zgłosili się absolwenci „drzewnej” z odległych zakątków Polski, a nawet zza granicy. - Mamy nadzieję, że przyjadą ludzie, których losy posłały daleko, ale mimo to pamiętają naszą szkołę – mówi dyrektor Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży, Wojciech Mioduszewski. Od 1 stycznia „drzewna” działa jako zespół szkół i powoli przenosi się z historycznego budynku przy Al. Legionów na ul. Marii Curie-Skłodowskiej, gdzie, póki co, uczą się gimnazjaliści. Absolwentom chce pokazać i stary i nowy budynek.

Egzamin gimnazjalny w Łomży wypadł nieco lepiej niż w kraju. W regionie jest nieco słabiej.

cz śr, 10 czerwca 2009 09:56

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży podała wyniki osiągane przez gimnazjalistów na kwietniowym egzaminie. W części humanistycznej średni wynik gimnazjalisty z Łomży to 32,5 punktu. To o ponad 0,8 lepiej niż w kraju. W części matematyczno-przyrodniczej wynik w Łomży to 27,9 punktu wobec 26,3 pkt. w kraju. W tym roku po raz pierwszy gimnazjaliści pisali także test z języka obcego i ta części egzaminu zarówno w Polsce, jak i w regionie poszła najlepiej. Większość gimnazjalistów wybrała angielski, a średni wynik w Łomży wyniósł 32,5 punktu.

Wyniki gimnazjalistów

cz śr, 10 czerwca 2009 07:02

Punktualnie o północy na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży uruchomiony został Serwis dla gimnazjalistów (http://gim-oke-lomza.cp9.win.pl). Dzięki niemu każdy uczeń, który przystępował do egzaminu w dniach 22-24 kwietnia tego roku, ma dostęp do szczegółowej informacji o swoich wynikach.

Uczniowie zaimponowali wiedzą jurorom

Foto: Uczniowie zaimponowali wiedzą jurorom
cz pt, 05 czerwca 2009 14:23

Łomżyński licealista Jakub Marciniak został zwycięzcą piątej edycji konkursu Check Your English, zorganizowanego przez oddział Ogólnopolskiej Szkoły Języków Obcych British Academy w Łomży. W kategorii gimnazjalistów triumfował Konrad Tyszko. Do konkursu, sprawdzającego poziom opanowania języka angielskiego, przystąpiło w tym roku 83 uczniów.

Sprawdź wynik sprawdzianu

cz cz, 28 maja 2009 06:43

Na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży uruchomiono Serwis dla szóstoklasistów (http://oke-lomza-sp.cp9.win.pl/). Dzięki niemu każdy uczeń, który 2 kwietnia tego roku rozwiązywał arkusz standardowy ma dostęp do szczegółowej informacji o swoich wynikach. Po wpisaniu indywidualnego kodu i hasła będzie mógł dowiedzieć się: ile punktów uzyskał za rozwiązanie zadań sprawdzających poszczególne obszary wymagań (czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji, wykorzystywanie wiedzy w praktyce), ile punktów uzyskał za rozwiązanie poszczególnych zadań zamkniętych i otwartych oraz jaka jest pozycja jego wyniku na tle wyników wszystkich szóstoklasistów rozwiązujących ten test w kraju.

Najpopularniejsze „drugie”

cz wt, 26 maja 2009 07:19

Drugie Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Łomży, to jedyna szkoła w mieście, która jak do tej pory nie ma problemu z naborem. Choć podania można składać do końca tygodnia do dziś - jako szkołę pierwszego wyboru - wskazało ją 245 kończących gimnazja podczas gdy we wszystkich pierwszych klasach jest tylko 180 miejsc. Największe problemy z naborem mają szkoły Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy w Łomży oraz publiczne: Zespół Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie i Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Zielonej.

Powrócą do „Drzewnej” jak za dawnych lat

cz wt, 12 maja 2009 11:38

Do 20 maja trwają zapisy na Jubileuszowy Zjazd Absolwentów Łomżyńskiej Szkoły Drzewnej. Jak piszą w zaproszeniu organizatorzy jubileuszowych uroczystości: „90-lecie istnienia to doskonała okazja do spotkania absolwentów i sympatyków szkoły „Drzewnej”. Przygotowali na to spotkanie mnóstwo atrakcji.

Ranking szkół wyższych

cz wt, 12 maja 2009 06:55

Uniwersytet Medyczny - najlepszy spośród białostockich uczelni publicznych. Tak wynika z rankingu szkół wyższych ogłoszonego przez "Rzeczpospolitą" i "Perspektywy". W rankingu uczelni niepublicznych dobrze wypadły szkoły w Łomży. Wśród tych licencjackich - na 8. miejscu (wśród blisko 80 szkół) znalazła się Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Jańskiego w Łomży, wśród magisterskich - 18. miejsce (na 100 ocenianych) zajęła Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży. PWSIiP w Łomży też wypada nieźle. Wśród pwsz-tów (oceniana pierwszy raz bo do rankingu wchodzi się po zakończeniu cyklu kształceni) uplasowała się na 12 miejscu, czyli w połowie stawki.

« · «« · 80 · 81 · 82 · 83 · 84 · 85 · 86 · 87 · 88 · 89 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę