Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 25 września 2020 napisz DONOS@

Mobilizacja przed startem na studia

Foto: Mobilizacja przed startem na studia
cz cz, 28 lutego 2008 14:40

Chyba cała przedmaturalna Łomża przemaszerowała wśród 28 stoisk uczelni z całej Polski, jakie rozstawiono w sali gimnastycznej III LO. Po raz ósmy odbyła się tu Giełdy Pomysłów na Życie, podczas której można było zapoznać się z ich ofertą kształcenia uczelni i wymogami, jakie mają wobec swoich przyszłych studentów.

Drzewna zostaje, przynajmniej na razie...

Foto: Drzewna zostaje, przynajmniej na razie...
cz śr, 27 lutego 2008 14:20

Radni miasta postanowili odesłać ponownie do komisji projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zamianę z wojewodą podlaskim należącej do miasta działki z budynkiem Zespołu Szkół Drzewnych na 30 hektarów ziemi stanowiącej własność Skarbu Państwa. Tym samym radni „odbili piłeczkę” przerzucając odpowiedzialność ponownie na stronę prezydenta. Zdanie miejskiego radcy prawnego już teraz gdyby prezydent chciał mógłby zamienić działki z wojewodą.

Radni nie poparli prezydenta w sprawie Drzewnej

cz wt, 26 lutego 2008 20:10

Komisja Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta nie poparła prezydenckich pomysłów na przenosiny Zespołu Szkół Drzewnych. Najpierw radni jednomyślnie odrzucili przedstawiony jeszcze jesienią ubiegłego roku pomysł „rozczłonkowania” uczniów Drzewnej do trzech różnych szkół w mieście, później, przy pięciu głosach przeciwnych i czterech wstrzymujących, negatywnie zaopiniowali także plan jej przenosin do budynku warsztatów przy ul. Sikorskiego. W środę prezydenckimi pomysłami przeprowadzki tej szkoły ma zająć się Rada Miasta.

Marsz milczenia w obronie szkoły

Foto: Marsz milczenia w obronie szkoły
cz wt, 26 lutego 2008 12:31

Kilkaset osób – uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Drzewnych – przed południem przeszło ulicami miasta w marszu milczenia w obronie szkoły. Z budynku szkoły przy Alei Legionów przemaszerowano do Katedry, po drodze przechodząc pod oknami gabinetu prezydenta miasta. Niesiono transparenty, na których było napisane m.in. „domagamy się rozsądnych decyzji”, „sprzeciwiamy się propozycjom rozbioru szkoły”i „żądamy zapewnienia nam warunków godnych człowieka”.

Giełda pomysłów na życie

cz pon, 25 lutego 2008 15:54

Już po raz ósmy w III Liceum Ogólnokształcącym w Łomży odbędzie się „Giełda pomysłów na życie”. Jest to spotkanie maturzystów z przedstawicielami wyższych uczelni. W tym roku swój udział w imprezie zapowiedziało aż 30 uczelni z całego kraju.

Czarny protest w „Drzewnej”

Foto: Czarny protest w „Drzewnej”
cz pon, 25 lutego 2008 12:28

Większość uczniów Zespołu Szkół Drzewnych dziś do szkoły przyszła ubrana na czarno. Kilka minut po godzinie 11.00 na budynku szkoły wywieszono wielki transparent z napisem „Akcja protestacyjna w obronie szkoły”. W ten sposób społeczność szkoły sprzeciwia się planom ratusza przeniesienia ich w inne miejsce. Jak twierdza uczniowie szkoły akcję protestacyjną rozpoczęto po „nieudanych próbach pertraktacji z przedstawicielami Urzędu Miasta”.

Drzewna... co dalej?

cz pon, 25 lutego 2008 07:42

Ostatnie dni lutego będą kluczowe dla łomżyńskiej „Drzewnej”. Szkoła chlubiąca się 90-letnimi tradycjami stanęła przed groźbą przeniesienia z budynku przy Alei Legionów do... póki co nie bardzo wiadomo gdzie. Dyskusja trwa już kilka miesięcy, ale nie doprowadziła do kompromisu. Tymczasem w środę podczas sesji radni miasta mają wypowiedzieć się czy godzą się na wymianę z wojewodą działki ze szkołą Drzewną, za 30 hektarów ziemi.

Podwyżki w przedszkolach będą niższe

cz wt, 19 lutego 2008 17:39

Maksymalnie o 40%, a nie jak pierwotnie planowano nawet o 150% będą mogły wzrosnąć ceny posiłków w łomżyńskich przedszkolach. Będą o ile zgodzą się na to radni miasta. Na poprzedniej sesji prezydent miasta tuż przed głosowaniem wycofał projekt uchwały zakładający wzrost dziennej stawki żywieniowej aż do kwoty 7,89 zł. Teraz ratusz zreflektował się. Nowa propozycja to nie więcej niż 4,50 zł.

Komisja za, ale gdy...

Foto: Komisja za, ale gdy...
cz śr, 13 lutego 2008 10:01

Komisja Gospodarki Komunalnej Rady Miasta Łomża pozytywnie zaopiniowała projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie zamiany budynku szkoły Drzewnej na działki o powierzchni około 30 hektarów. Wymiana dokonać miałaby się pomiędzy samorządem Łomży a wojewodą podlaskim. Radni stawiają jednak warunek, że do zamiany może dojść dopiero gdy zostanie wypracowane porozumienie w sprawie przenosin Drzewnej w nowe miejsce. Tego porozumienia póki co nie ma.

Internet dla zaawansowanych ...wiekiem

Foto: Internet dla zaawansowanych ...wiekiem
cz pon, 04 lutego 2008 14:14

Blisko co trzeci student z działającego przy Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży Uniwersytetu Złotego Wieku uczęszcza na zajęcia z informatyki. Poznają tajniki komputerów, uczą się obsługiwać pocztę e-mail, komunikatory czy internetowe konta bankowe... Teraz zaawansowanym wiekiem internautom ma być jeszcze łatwiej poruszać się po sieci. Uczelnia z mysią o nich wydała specjalny skrypt „Informatyka w Złotym Wieku”.

Przedszkolne posiłki w starej cenie - na razie

cz śr, 30 stycznia 2008 14:16

Nie będzie podwyżek cen posiłków w łomżyńskich przedszkolach – przynajmniej na razie. Radni Łomży na wniosek prezydenta, tuż przed podjęciem dyskusji nad ten temat, zdjęli z porządku obrad odpowiednie punkty. Propozycje podwyżek ponownie mają trafić do odpowiednich komisji by tam jeszcze raz przeprowadzić dyskusje nad nimi.

Szykują się podwyżki w przedszkolach

cz pon, 28 stycznia 2008 16:08

Niemal 8 złotych – tyle ma wynieść dzienna stawka na zakupy surowców żywnościowych zużytych do przyrządzania posiłków w łomżyńskich przedszkolach. Na najbliższą sesję Rady Miasta prezydent skierował projekt zmiany uchwały, proponując podniesienie dotychczasowej stawki niemal dwuipółkrotnie.

Kurator oświaty wymieniona

cz cz, 24 stycznia 2008 15:23

Wojewoda Podlaski Maciej Żywno odwołał z pełnionej funkcji Podlaskiego Kuratora Oświaty Jadwigę Mariolę Szczypiń. „Powodem odwołania są wyniki kontroli przeprowadzonej w Kuratorium Oświaty w Białymstoku, zleconej przez poprzedniego wojewody Bohdana Paszowskiego oraz uwagi do poziomu pracy całego kuratorium” – podkreśla Jolanta Gadek rzecznik prasowy wojewody.

„Pierwsze” jest drugie

cz pon, 21 stycznia 2008 16:30

Katarzyna Gosiewska i Michał Grodzki uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im Tadeusza Kościuszki w Łomży znaleźli się w gronie dziesięciu najlepszych uczniów województwa podlaskiego. Wśród najlepszych nauczycieli województwa znalazła się nauczycielka tej szkoły Jolanta Radgowska. Samo „pierwsze” łomżyńskie liceum w województwie zajęło drugie miejsce.

Najpiękniejsza z Ekonomika

Foto: Najpiękniejsza z Ekonomika
cz pt, 18 stycznia 2008 17:56

Sześć uczennic Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Łomży rywalizowało o tytuł Miss Ekonomika. Wybory najpiękniejszej dziewczyny w szkole, to już tradycja odbywających się tu Dni Kultury Uczniowskiej. W tym roku tytuł Miss Ekonomika i korona, a także tytuł Miss Foto, przypadły Joannie Kozłowskiej (nr 6) uczennicy klasy III TA.

Skromna reprezentacja łomżyńskich nauczycieli na demonstracji w Warszawie

cz pt, 18 stycznia 2008 13:53

Około 12 tysięcy nauczycieli demonstruje w Warszawie. W tej grupie jest tylko 10 nauczycieli z Łomży i powiatu łomżyńskiego. Jak tłumaczy Aleutyna Kołos prezes Zarząd Oddziału ZNP w Łomży nasi nauczyciele licznie nie pojechali demonstrować, bo trochę pechowo dziś u nas jest ostatni dzień nauki przed feriami. Kołos zapewnia jednak, że nauczyciele z Łomży popierają żądania ZNP dotyczące przede wszystkim wzrostu płac.

Godziny Drzewnej

cz cz, 17 stycznia 2008 08:23

Blisko pięć godzin trwało wczorajsze posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta Łomży. Radni po raz kolejny zastanawiali się nad swoją opinią do wniosku prezydenta miasta w sprawie propozycji przekazania budynku Zespół Szkół Drzewnych przy Alei Legionów, na potrzeby Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży. Długa i burzliwa dyskusja, prowadzona w budynku warsztatów, do których tymczasowo szkoła miałaby trafić, nie zakończyła się wydaniem jakiejkolwiek opinii. Komisja wskazała natomiast przewodniczącego specjalnego zespołu, powołanego jeszcze w listopadzie ubiegłego roku, który miałby wypracować wraz z prezydentem najlepsze rozwiązanie.

„Pierwsze” w mieście, trzecie w województwie i 42 w Polsce

Foto: „Pierwsze” w mieście, trzec...
cz cz, 10 stycznia 2008 14:43

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży jest trzecie w województwie podlaskim według ogólnopolskiego rankingu miesięcznika "Perspektywy" i "Rzeczpospolitej". Renomowana szkoła znalazła się na 42. miejscu w Polsce. W naszym województwie prym wiedzie III LO im. K.K.Baczyńskiego z Białegostoku (22. w kraju), a drugie jest II LO z dodatkową nauką języka białoruskiego w Hajnówce (30. w kraju).

Zanim pójdą do podstawówki

Foto: Zanim pójdą do podstawówki
cz wt, 18 grudnia 2007 13:59

Pokazanie dzieciom jak należy poradzić sobie w zderzeniu z różnymi trudnymi sytuacjami i jaka postawę wobec nich przyjąć - to główny cel programu „Żyj zdrowo i z uśmiechem”, który zrealizowano w Przedszkolu na Górce w Łomży. Program adresowany był do przedszkolnych sześciolatków i ich rodziców i miał na celu uświadomienie zagrożeń z jakimi dzieci mogą się spotkać przekraczając po raz pierwszy próg szkoły.

Marszałek podlaski docenia łomżyńskie Orły

cz śr, 28 listopada 2007 20:07

Sześcioro uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów i licealistów Ziemi Łomżyńskiej otrzymało roczne stypendia marszałka województwa podlaskiego. To naprawdę fantastyczne dzieciaki – zachwalał wyróżnionych wicemarszałek Marek Olbryś, który miłą nowinę obwieścił podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu Łomżyńskiego. - Każdy chciałby takie mieć!

« · «« · 86 · 87 · 88 · 89 · 90 · 91 · 92 · 93 · 94 · 95 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę