Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 lipca 2024 napisz DONOS@

Trądzik na plecach przyczyny, leczenie. Jak się pozbyć pryszczy na skórze?

JJS pon, 24 lipca 2023 16:27

Trądzik to choroba skóry, która dotyka nie tylko twarzy, ale także innych części ciała, takich jak plecy, klatka piersiowa, ramiona. Trądzik na plecach jest jedną z najczęstszych i najbardziej uciążliwych form trądziku, która może mieć różne przyczyny i stopnie nasilenia. W tym artykule dowiesz się, co powoduje trądzik na plecach, jak go leczyć i pielęgnować skórę, a także jak zapobiegać jego powstawaniu.

Codzienne nawyki, które pomagają w walce z nowotworami

JJS pon, 24 lipca 2023 11:36

Czy wiesz, że twoje codzienne nawyki mogą mieć ogromny wpływ na twoje zdrowie, a nawet na ryzyko rozwoju chorób nowotworowych? Brzmi to nieco niepokojąco, ale zarazem daje nam moc w swoje ręce. Zamiast czuć lęk i niepewność, możemy podjąć proste kroki, aby wesprzeć nasze zdrowie na co dzień.

Poradnia Zdrowia Psychicznego od sierpnia w nowej lokalizacji

mm cz, 20 lipca 2023 10:32

Poradnia Zdrowia Psychicznego w Szpitalu w Łomży w sierpniu ma zacząć działać w nowej lokalizacji. Kończy się już remont pomieszczeń w pawilonie D.

Aspiryna na co dzień? Czasami tak, ale…

mm nie, 16 lipca 2023 11:23

Kwas acetylosalicylowy, czyli lek popularnie nazywany aspiryną, często jest zalecany pacjentom po udarach. Wskazań do codziennego przyjmowania niewielkich dawek jest więcej. Niemniej jednak kwas acetylosalicylowy to lek, a zatem może mieć również działania uboczne. Warto być tego świadomym, kiedy na własną rękę chcemy rozpocząć kurację.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dentysty

JJS pt, 14 lipca 2023 19:00

Po pewnym czasie każdego z nas w końcu dopada ból zębów, w takim przypadku zaczynamy myśleć nad wybraniem się do dentysty. Tutaj jednak pojawia się dylemat - jakiego specjalistę wybrać? Na co zwrócić uwagę? Zwrócenie się do dentysty jest istotne, ale także warto dbać swoje uzębienie systematycznie w domu, aby zapobiegać częstym wizytom.

Łomżyńska kardiologia wśród wiodących w regionie

mm śr, 05 lipca 2023 21:03

Szpital Wojewódzki w Łomży jako drugi w województwie ośrodek świadczy tomografię naczyń krwionośnych OCT i jako pierwszy wprowadza Litotrypsję, czyli kruszenie złogów w naczyniach wieńcowych. Pozwala to łomżyńskim kardiologom stosować nowoczesne metody w leczeniu choroby wieńcowej.

Odwodnienie - gdy organizm traci więcej płynów, niż przyjmuje

mm śr, 05 lipca 2023 11:34

Sikamy, pocimy się, oddychamy, defekujemy – w ten sposób każdego dnia tracimy około 2,5 l wody. W upały jeszcze szybciej niż w chłodne dni. Jeśli odpowiednio nie będziemy uzupełniać płynów, narażamy się na poważne komplikacje. Dowiedz się, kto najczęściej się odwadnia i co zrobić, by do tego nie doszło, a także dlaczego w upały warto się ważyć, jeśli ma się problemy z sercem.

Nowotwory skóry to kwestia substancji chemicznych, a nie słońca?

mm śr, 28 czerwca 2023 17:58

Ekspozycja na słońce nie jest rakotwórcza, a nowotwory skóry zaczęły pojawiać się dopiero w połowie XX wieku, równocześnie z pojawieniem się kremów z filtrem – takie twierdzenia to po prostu bzdury i niebezpieczne mity. Skórę najlepiej przez cały rok smarować kremem z filtrem, a w czasie dużego nasłonecznienia - obowiązkowo kilkakrotnie, i to takim z bardzo wysokim SPF.

Ashwagandha i zdrowie serca. Jak adaptogen korzystnie wpływa na układ krążenia?

JJS so, 24 czerwca 2023 10:00

Choć zwykło się mówić, że to nowotwory zbierają największe śmiertelne żniwa, to w krajach zachodnich najwięcej osób umiera z powodu chorób układu krążenia. Stanowią one konsekwencje niewłaściwej diety, niedostatecznej aktywności fizycznej, stosowania używek i nadmiernego stresu. Człowiek może zrobić wiele, aby uniknąć miażdżycy, nadciśnienia tętniczego i chorób serca. Kluczową rolę odgrywa zmiana stylu życia. Zdrowiu służy zastąpienie tłuszczów nasyconych i trans ich zdrowszymi odpowiednikami. Podobnie działa regularna aktywność fizyczna, odpowiednia ilość snu oraz przyswojenie technik relaksacyjnych. Dobrym rozwiązaniem wydaje się też ashwagandha. Jak wpływa na układ krążenia?

Kolejka po 50 osób do zbadania znamienia. Czerniak...?

mm pt, 23 czerwca 2023 09:09

Lato, słońce i wakacje to okazja do pomyślenia o zdrowiu skóry, narażanej na promieniowanie UV. Mobilny gabinet Akademii Czerniaka oraz Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki „Sarcoma” z Warszawy stał cały czwartek od godziny 10. do 18. na Starym Rynku w Łomży. Przed busem cierpliwie, równolegle do Giełczyńskiej, czekała kolejka 30, 40 albo i 50 osób, które chciały poddać się przeglądowi dermatoskopowemu skóry u doktor Anny Tchórzewskiej z Białostockiego Centrum Onkologii. Pani Maria po... 3 godzinach w kolejce i 5 minutach badania odetchnęła z ulgą.

Internista czy lekarz rodzinny - do kogo udać się w nagłym przypadku?

JJS pt, 23 czerwca 2023 08:45

Internista czy lekarz rodzinny? To częsty dylemat, gdy potrzebujemy pomocy medycznej i planujemy umówić się ze specjalistą. Sytuacji nie ułatwia fakt, że obie nazwy często w nieprawidłowy sposób stosowane są zamiennie. Do kogo udać się w nagłym przypadku?

Przebarwienia na skórze latem — jak się ich pozbyć?

JJS pt, 23 czerwca 2023 08:37

Piękna i zdrowa skóra to sposób na dobre samopoczucie. Odpowiednia pielęgnacja ma kluczowe znaczenie w zapobieganiu jej fotostarzeniu, czy pojawianiu się nieestetycznie wyglądających przebarwień. Są one często powodem nierównego kolorytu skóry. Czy istnieją sposoby radzenia sobie z przebarwieniami latem? Które zabiegi medycyny estetycznej można wykonywać o tej porze roku?

Rola morfologii krwi w monitorowaniu leczenia i ocenie stanu zdrowia

JJS pt, 23 czerwca 2023 08:33

Morfologia to podstawowe badanie krwi, które powinno być przeprowadzane raz do roku. Czasem jednak zaleca się, aby było ono wykonywane częściej – zazwyczaj u osób szczególnie narażonych na pewne choroby, a także będących w trakcie określonych kuracji. Dowiedz się, jaką rolę może odgrywać morfologia w śledzeniu efektów leczenia oraz ocenie stanu zdrowia.

Jakie są najczęstsze choroby przyzębia i jakie są ich objawy i sposoby leczenia?

JJS pt, 23 czerwca 2023 08:28

Choroby przyzębia są niebezpieczne zarówno dla jamy ustnej, jak i całego organizmu. Dotykają znaczną część społeczeństwa, bezpośrednio wpływając na zdrowie. Diagnozowane są i leczone przez specjalistę — periodontologa w trakcie konsultacji lekarskiej.

Witaminy i mikroelementy nie wystarczą, by unormować nadciśnienie

mm pt, 09 czerwca 2023 19:17

Wiele osób, gdy zaczyna mieć kłopoty z ciśnieniem sięga po reklamowane leki bez recepty lub suplementy. To błąd! Nie powinno się ich brać na własną rękę, bez konsultacji z lekarzem, bo można sobie zaszkodzić, wiele z nich wchodzi bowiem w interakcje z lekami lub zmienia ich działanie.

Pielęgniarki nie podpisały porozumienia z dyrektorem

mm pon, 05 czerwca 2023 19:08

- Nie wyraziłyśmy zgody na projekt porozumienia, dotyczący wzrostu naszych wynagrodzeń od 1. lipca 2023 r., przekazany przez Pana Jarosława Pokoleńczuka, dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży – informuje Katarzyna Jarocka, przewodnicząca Zakładowej Organizacji Związkowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. W łomżyńskim szpitalu spośród zatrudnionych tam około 450 pielęgniarek i położnych około 330 pracowników należy do OZZ PiP.

Ruszają szczepienia przeciw HPV

mm cz, 01 czerwca 2023 09:14

Od dziś, 1 czerwca, można bezpłatnie zaszczepić dzieci w wieku 12 i 13 lat przeciw HPV. Wirus ten odpowiada za wszystkie zachorowania raka szyjki macicy oraz inne typy nowotworów u kobiet i mężczyzn.

Kilkanaście lub więcej papierosów wypala po diagnozie 46% pacjentów onkologicznych i 61% pacjentów kardiologicznych - alarmujące wyniki badań

mm śr, 31 maja 2023 08:37

W ciągu trzech ostatnich lat odsetek Polaków deklarujących palenie papierosów zaczął niepokojąco rosnąć i wynosi obecnie prawie 29% (dane PAN z 2023 r.), według danych Eurobarometru - 26%. Wśród nich są pacjenci - osoby które już zachorowały, a kontynuacja palenia może nie tylko dalej szkodzić ich zdrowiu, ale także zaprzepaścić efekty leczenia i zwiększyć liczbę powikłań. Wielu z nich podejmuje próby rzucenia palenia, jednak bez efektu, brakuje bowiem systemowego wsparcia w walce z uzależnieniem od tytoniu.

Kolejka centralna w szpitalu czynna od 7. do 14. 35

mm wt, 30 maja 2023 16:14

„Obowiązek zasłaniania ust i nosa przy pomocy maseczek” obowiązuje, ale na papierze z podpisem dyrektora Jarosława Pokoleńczuka. Kartka wisi za szybą Rejestracji Centralnej na parterze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, lecz praktycznie nikt nakazu nie przestrzega. We wtorek między godziną 10.30 a 12. jeden barczysty pacjent miał maseczkę antycovidową, a czasami ktoś z personelu nosił zasłaniacz na brodzie. W holu wejściowym kręciły się tłumy ludzi, chcących zapisać się do poradni.

Guzek w piersi to dla Ciebie sygnał ostrzegawczy

mm pt, 26 maja 2023 19:29

W Centrum Katolickim przez 3 godziny odbywało się spotkanie łomżyńskich Amazonek. W piątek kobiety doświadczone przez los złowrogą diagnozą: nowotwór spotkały się w radosnych nastrojach i różowych strojach, ażeby z optymizmem zaapelować do innych kobiet i dziewcząt o samobadanie piersi. - Jeżeli wcześniej same wykryjemy jakiekolwiek zmiany, to należy jak najszybciej udać się do lekarza, który skieruje nas do odpowiednich specjalistów – radzi Danuta Tetkowska, 66-latka z Łomży, którą nowotwór zaatakował w ciągu 28 lat trzykrotnie. Miała 3 operacje i cieszy się życiem.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę