wtorek, 16 lipca 2019 napisz DONOS@

Pielęgniarki i położne świętują

Foto: Pielęgniarki i położne świętują
cz śr, 08 maja 2019 08:01

8 maja obchodzony jest Dzień Położnej, a 12 maja Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki. Izabela Metelska, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Łomży i z tej okazji „wszystkim Pielęgniarkom, Pielęgniarzom i Położnym składa najserdeczniejsze, z serca płynące życzenia zdrowia, sukcesów i zadowolenia z pracy zawodowej oraz szczęścia w życiu osobistym”. - Codzienna praca pielęgniarek/rzy i położnych obdarzana jest powszechnym szacunkiem i uznaniem, nacechowana ogromnym zaangażowaniem oraz odpowiedzialnością – pisze Metelska zaznaczając jednak, że przyszłość obu tych zawodów jest niepewna, gdyż powstała luka pokoleniowa. - W Polsce do 2022 roku uprawnienia emerytalne uzyska ponad 52 tys. pielęgniarek i położnych, co stanowi blisko 30% obecnie zatrudnionych.

Wypadanie włosów – jak rozpoznać i zapobiegać?

Foto: Wypadanie włosów – jak rozpoznać i zapobiegać?
JJS wt, 07 maja 2019 08:43

Wypadanie włosów może być uciążliwą dolegliwością, ponieważ powoduje ona przerzedzenie się fryzury, a także może być niekomfortowa, ponieważ sprawia, że zostawiamy za sobą dywan z włosów. Jest to problem, który dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. U kobiet włosy wypadają w nadmiernych ilościach przez nieprawidłową pielęgnację, złą dietę, a także zły stan emocjonalny.

Wielka majówka w Łomży statystycznie bezpieczna

Foto: Wielka majówka w Łomży statystycznie bezpieczna
cz pon, 06 maja 2019 14:07

- Było pracowicie, ale obyło się bez większych nieszczęść – ocenia długi majowy weekend Mariusz Obrycki, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. - Od 1. maja do 5. maja szpitalny oddział ratunkowy oraz lekarze dyżurujący w nocnej i świątecznej pomocy przyjęli kilkuset pacjentów, którzy po zaopatrzeniu doraźnym powrócili do swoich domów.

Rehabilitanci walczą o podwyżkę i grożą, że... będą oddawać krew

Foto: Rehabilitanci walczą o podwyżkę i grożą, że... ...
cz so, 04 maja 2019 08:06

Fizjoterapeuci, masażyści oraz terapeuci zajęciowi zrzeszeni w Ogólnopolskim Związku Zawodowym Pracowników Fizjoterapii Oddział Terenowy przy Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego jako jeden z 44 oddziałów na terenie całej Polski przyłączają się do ogólnopolskiej akcji MajBezFizjo. - 7 maja honorowo oddajemy krew dla pacjentów za co przysługuje dzień wolny od pracy - zapowiada Hanna Kowalewska, wiceprzewodnicząca OZZ PF zaznaczając, że pracownicy złożą pismo do dyrekcji. - Czy dyrekcja wyrazi zgodę, zobaczymy. Według naszej wiedzy nie ma prawa nam zabronić - dodaje wiceprzewodnicząca OZZ PF.

25 880 pacjentów przez 20 lat Oddziału Laryngologicznego

Foto: 25 880 pacjentów przez 20 lat Oddziału Laryngol...
cz so, 27 kwietnia 2019 17:57

- Gdyby dziś żył Ludwig van Beethoven, moglibyśmy mu pomóc skutecznie, ale gdyby nie tracił słuchu, nie stworzyłby muzyki, którą się zachwycamy – mówił profesor dr hab. Henryk Skarżyński, otolaryngolog, który dokonał pierwszej w Polsce implantacji osobie niesłyszącej „elektronicznego ucha” (1992 r.) i pierwszej w świecie operacji wszczepienia implantu ślimakowego (2002). 65-letni twórca Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach wygłosił wykład podczas posiedzenia naukowo-szkoleniowego z okazji 20-lecia Oddziału Laryngologicznego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. O historii opowiadał dr Marek Pyd, niestrudzony ordynator Oddziału Laryngologicznego w Łomży.

Bezpłatne badania wzroku dzieci z Placówki

Foto: Bezpłatne badania wzroku dzieci z Placówki
cz śr, 24 kwietnia 2019 14:36

- Im większy jest ekran urządzenia, a mniejsza odległość od oczu dziecka, tym większe jest ryzyko wystąpienia cyfrowej wady wzroku – ostrzega rodziców i dzieci Patryk Drewnowski z firmy Looko Optyk, która w salonie przy alei Legionów w Łomży zorganizowała po raz drugi bezpłatne badania oczu i ostrości widzenia dla dziesięciorga podopiecznych z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej. Badania przeprowadziła lekarz specjalista okulistyki dr Mirosława Czarkowska, przyjmująca na co dzień w Wysokiem Mazowieckiem i Kolnie. Sześcioro dzieci dostało okulary do korekcji wzroku.

Ponad 500 pacjentów zgłosiło się w święta po pomoc

Foto: Ponad 500 pacjentów zgłosiło się w święta po pomoc
cz wt, 23 kwietnia 2019 14:34

- Święta wielkanocne minęły nam spokojnie, jednak bardzo pracowicie, na szczęście, bez dziwnych wydarzeń – podsumowuje dr Hanna Majewska - Dąbrowska, wicedyrektor ds. lecznictwa Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. - W Wielką Sobotę, Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny w szpitalnym oddziale ratunkowym zostało przyjętych ponad 200 osób, natomiast na tak zwanym NPL – nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej – przez te trzy dni około 300 pacjentów. Sporo osób było po alkoholu, więc trochę awanturowało się z byle powodu, a reszta miała typowe dolegliwości.

Mama i tata poznają Akademię Rodzica w Łomży

cz wt, 23 kwietnia 2019 07:51

Doktor neonatolog Bożena Florczyk i położna Katarzyna Jankowska z Łomży przyjęły sobie za cel i życiową misję przygotowywać jak najwięcej kobiet i mężczyzn do mądrego i odpowiedzialnego rodzicielstwa. Po 3 i pół roku działania mają powody do satysfakcji, gdyż w prowadzonej przez nie Akademii Rodzica urodziło się zdrowo 193 dzieci. Edukacja młodych rodziców, umacnianie życia rodzinnego i radość we wspólnocie zdrowych rodzin – oto idee obu pań, współpracujących z grupą specjalistek w Łomżyńskim Centrum Medycznym przy ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Do tej pory korzystały z pomieszczeń w ŁCM, jednak na wiosnę przeniosły się na drugą stronę ulicy...

Remont „zakaźniaka” wychodzi drożej

Foto: Remont „zakaźniaka” wychodzi drożej
cz cz, 18 kwietnia 2019 11:31

Jeszcze kilka tygodni temu, stojąc na schodach dawnego budynku po oddziałach zakaźnych szpitala przy ul. Marii Skłodowskie – Curie, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień, oraz politycy cieszyli się z zabezpieczenia ponad 15 milionów złotych na remont budynku pod potrzeby WOPiTU. Nieużytkowany od 6 lat budynek ma przejść gruntowny remont. Tyle tylko, że przedsiębiorcy konieczne prace wycenili znacznie drożej – na ponad 20 milionów złotych.

Nowy dyrektor szpitala składa życzenia na Wielkanoc

Foto: Nowy dyrektor szpitala składa życzenia na Wielk...
cz śr, 17 kwietnia 2019 19:13

- Szpital to nie mury, a ludzie, którzy go tworzą – mówił Mariusz Obrycki na pierwszym spotkaniu z pracownikami z okazji bliskiej Wielkanocy. Krótko docenił ciężką i ofiarną pracę, m.in., lekarzy, pielęgniarek i pozostałych grup pracowniczych, w tym administracji i kuchni, która mistrzowsko przygotowała kolorowe, aromatyczne i uginające się od wędlin, sałatek i ciasta stoły. Podziękował posłom, marszałkom i wojewodom, dzięki którym – jak ujął dyrektor - „szpital może się rozwijać”.

Mariusz Obrycki dyrektorem szpitala

Foto: Mariusz Obrycki dyrektorem szpitala
cz pt, 12 kwietnia 2019 15:28

Potwierdzają się nasze poniedziałkowe informacje o tym, że Mariusz Obrycki wygrał konkurs na dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała w Łomży. W piątek zarząd województwa, który pełni funkcję właściciela łomżyńskiego szpitala, powołał go na to stanowisko. Kontrakt ma na 6 lat, a wynagrodzenie miesięczne na początek ustalono na 14 tysięcy złotych.

Obrycki wygrał konkurs na dyrektora szpitala w Łomży

Foto: Obrycki wygrał konkurs na dyrektora szpitala w ...
cz pon, 08 kwietnia 2019 15:19

Mariusz Obrycki ma być nowym dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Pochodzi z Łomży i ostatnio był zatrudniony jako kierownik działu technicznego i obsługi gospodarczej Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem, a w poniedziałek wygrał organizowany przez Urząd Marszałkowski w Białymstoku konkurs na dyrektora szpitala w Łomży. Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Podlaskiego, potwierdzając nasze informacje o wyłonieniu przez komisję konkursową zwycięzcy nie podaje jego nazwiska zaznaczając, że kandydatura ta musi zostać zatwierdzona przez Zarząd Województwa.

Jak schudnąć szybko i zdrowo?

Foto: Jak schudnąć szybko i zdrowo?
JJS cz, 04 kwietnia 2019 08:48

Każdy kto chociaż raz próbował schudnąć wie, jak czasochłonny i ciężki jest to proces. Nie wystarczy tylko zbilansowana dieta, picie 2 l wody dziennie i ruch fizyczny. Czasem to za mało. Żeby sobie pomóc warto skorzystać z właściwej suplementacji. Sprawdzone suplementy diety są wstanie poruszyć metabolizm, co zwiększy spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej. Dlaczego warto schudnąć i jak to zrobić?

5 najważniejszych kwestii dotyczących tarczycy i dbania o nią

Foto: 5 najważniejszych kwestii dotyczących tarczycy ...
JJS śr, 03 kwietnia 2019 18:02

Tarczyca to z pozoru niewielki gruczoł umiejscowiony w okolicach szyi, tuż pod krtanią. Odpowiada za wiele funkcji w organizmie, ponieważ produkuje ważne hormony. Sprawdźmy, jak prawidłowo dbać o tarczycę, jaką funkcję ona spełnia i jak środek Thyrolin może na nią wpływać?

Związkowcy ze szpitala w Łomży skarżą się marszałkowi

Foto: Związkowcy ze szpitala w Łomży skarżą się marsz...
cz śr, 03 kwietnia 2019 12:54

- Oczekiwaliśmy po spotkaniu z Markiem Malinowskim konkretnych deklaracji w sprawie naszych zarobków, obecnie na poziomie najniższej krajowej, i po raz kolejny zażądaliśmy podwyżki o 1200 zł brutto, ale w poniedziałek nic takiego nie nastąpiło – ocenia Małgorzata Wolanowska ze Związku Zawodowego Techników Analityki Medycznej efekty spotkania przedstawicieli pięciu związków w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży z Markiem Malinowskim z zarządu Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku i z wicedyrektorem departamentu zdrowia UM Dominikiem Maślachem. - Znowu zero konkretów. Znów mamy czekać, jak zwykle, ale tym razem na wybranie nowego dyrektora szpitala.

Sześciu chętnych na fotel dyrektora

Foto: Sześciu chętnych na fotel dyrektora
cz wt, 02 kwietnia 2019 14:09

Sześć ofert wpłynęło do Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku w drugim konkursie na stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Tym razem nie są już tylko mieszkańcy Łomży, a wśród kandydatów mają być także osoby z dużym doświadczeniem w zarządzaniu tego typu placówkami. - Kandydaci to mieszkańcy województwa podlaskiego i województwa warmińsko-mazurskiego - podaje Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Podlaskiego potwierdzając nasze wcześniejsze informacje o szóstce kandydatów.

Związkowcy w szpitalu ostrzegają: „Balon powoli pęka”

Foto: Związkowcy w szpitalu ostrzegają: „Balon powoli...
cz cz, 28 marca 2019 15:23

- Nie mogę udzielić odpowiedzi, kiedy decyzje zapadną, mam nadzieję, że w tym roku – powiedział wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, gdzie na konferencji z udziałem około 40 osób, w tym przedstawicieli kilku związków zawodowych, zadawano mu jedno pytanie, ale na wiele sposobów: kiedy dostaną podwyżki najmniej zarabiający pracownicy szpitala, mający pensję na poziomie najniższej krajowej 2250 zł brutto. Wiceminister Cieszyński stwierdził, że rozumie, że ludzi nie interesuje, „kiedy pieniądze będą w systemie, a kiedy trafią” do ich portfeli.

Ponad 15 milionów na remont starego zakaźniaka

Foto: Ponad 15 milionów na remont starego zakaźniaka
cz cz, 28 marca 2019 15:22

Na parterze i pierwszym pietrze ma być Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień, a na drugim piętrze zakład opiekuńczo-lecznicy. Dawny budynek po oddziałach zakaźnych szpitala wojewódzkiego przy ul. Marii Skłodowskiej – Curie, który od sześciu lat stoi nieużytkowany, przejdzie gruntowny remont. Szacunkowa wartość inwestycji to blisko 16 milionów złotych, a pieniądze pochodzą od samorządu województwa, polskiego rządu i środków unijnych. - Aż trudno mi uwierzyć, że wszystko ułożyło się dobrze jeśli chodzi o finansowanie – mówiła Renata Szymańska, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży, dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania środków. - Realizacja tej inwestycji to nowa szansa, to nowe możliwości żeby się rozwijać – mówiła.

Z wizytą u podologa

Foto: Z wizytą u podologa
JJS śr, 27 marca 2019 11:05

Podologia z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Jeszcze kilka lat temu mało kto w Polsce o niej słyszał, podczas gdy w krajach Europy Zachodniej podologia była już dość powszechna. Dzisiaj coraz chętniej korzystamy z wiedzy i pomocy specjalistów w zakresie chorób i schorzeń związanych ze stopami.

Laboranci i fizjoterapeuci szpitala żądają podwyżek

Foto: Laboranci i fizjoterapeuci szpitala żądają podw...
cz pt, 22 marca 2019 19:27

- Domagamy się godziwej zapłaty, bo nasze zarobki po 30 latach pracy są na poziomie żenującym, mamy tylko po 1800 – 1900 złotych na czysto, a są zarabiający ledwie 1500 zł – tłumaczy powody sporu zbiorowego fizjoterapeutów Hanna Kowalewska, która wraz z 35 koleżankami i kolegami z poradni i oddziału rehabilitacji Szpitala Wojewódzkiego w Łomży apeluje o rozmowy z dyrekcją na temat podwyżki zarobków. O to samo apeluje Ewa Lasek z laboratorium, gdzie technicy analityczni do końca przyszłego tygodnia mają zwolnienia lekarskie L-4 – w poniedziałek będą przyjęci tylko pacjenci ze skierowaniem na badania. Pełniąca obowiązki dyrektora wicedyrektor Joanna Chilińska rozumie pracowników, więc aranżuje spotkanie przedstawicieli związków i marszałka podlaskiego. Z rehabilitacji co dzień korzysta ok. 200 pacjentów, a laboratorium robi badania ok. 600 pacjentom.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę