niedziela, 05 kwietnia 2020 napisz DONOS@

Walka o podwyżki techników z laboratorium i rentgena

Foto: Walka o podwyżki techników z laboratorium i ren...
cz pon, 14 października 2019 16:44

Dzisiaj pracownicy - technicy laboratorium, rentgena i mikrobiologii są na zwolnieniach lekarskich. - Dyrektor szpitala i marszałek podlaski próbują zrobić nas w konia, ale nie zamierzamy się poddać, będziemy walczyć dalej – zapowiadają obie przewodniczące związków zawodowych techników ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży: w laboratorium, gdzie pobiera się krew i przeprowadza badania - Ewa Lasek, natomiast w rentgenie - Renata Ciepał. Mediacje z dyrekcją w ubiegłym tygodniu nie dały efektu w Łomży i nie powiodły się również rozmowy w NFZ oraz Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku. Technicy żądają podwyżki płac o 400 zł w tym roku i dojścia do 1200 zł w 2020 r. Dyrektor szpitala Mariusz Obrycki do sprawy planuje odnieść się w środę.

Będą bezpłatne szczepienia przeciwko grypie

Foto: Będą bezpłatne szczepienia przeciwko grypie
cz cz, 10 października 2019 14:46

Od poniedziałku seniorzy z Łomży będą mogli zapisywać się na bezpłatne szczepienia przeciwko grypie. Szczepienia, na zlecenia władz miasta, będą realizowały: Łomżyńskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. (ul. kard. Wyszyńskiego 9) oraz Specjalistyczne Centrum Medyczno – Rehabilitacyjne przy Polskiej Grupie Farmaceutycznej Sp. z o.o. (ul. Piłsudskiego 82).

„Lider(ki) e-zdrowia 2019” z Łomży

Foto: „Lider(ki) e-zdrowia 2019” z Łomży
cz cz, 03 października 2019 13:12

Lekarz Agata Wawrzyńczak ze Skierniewic, lekarz dentysta Anna Bubiłek-Bogacz z Bytomia oraz pielęgniarka Marika Gałczyk z Łomży zwyciężyły w konkursie „Lider e-zdrowia 2019”. Konkurs zorganizował Dziennik Gazeta Prawna wraz Ministerstwem Zdrowia oraz Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Co ciekawe w kategorii pielęgniarek drugi i trzecie miejsce także zajęły pielęgniarki z Łomżyńskiego Centrum Medycznego.

Jak pomóc małym dzieciom w stanie zagrożenia życia...?

Foto: Jak pomóc małym dzieciom w stanie zagrożenia ży...
cz wt, 01 października 2019 14:31

- Nieprzypięcie pasów w samochodzie lub złe zapięcie może spowodować przy hamowaniu, kolizji albo w wypadku gwałtowne odklejenie łożyska kobiety ciężarnej, co zagraża życiu matki i dziecka nienarodzonego... – ostrzega dr Dariusz Ślesicki, pediatra neonatolog z 30-letnim doświadczeniem w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. - W czasie karmienia niemowlęcia piersią czy z butelki czasem dochodzi do zachłyśnięcia się, zaburzenia oddychania i utraty przytomności. Warto wiedzieć, jak w tych sytuacjach się zachować, dlatego zapraszam na bezpłatne warsztaty dla rodziców z udzielania pierwszej pomocy kobietom w ciąży i noworodkom i bezpiecznego transportu mamy z dzieckiem.

Odszedł twórca radiologii dr Wiesław Wenderlich (+ 80)

Foto: Odszedł twórca radiologii dr Wiesław Wenderlich...
cz cz, 26 września 2019 14:21

W nocy ze środy na czwartek zmarł w domu rodzinnym w Łomży dr nauk medycznych Wiesław Wenderlich (+80). Obdarzony rozległą wiedzą i poczuciem humoru radiolog 25 lat pracy lekarskiej poświęcił pacjentom w murach łomżyńskiego szpitala: najpierw w latach 1979 – 1982 jako starszy asystent w Pracowni RTG, zaś od 1982 do 2004 r. jako Kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej. Doktor był wieloletnim Przewodniczącym Rady Ordynatorów szpitala, do pracy w którym zaprosił go łomżyński lekarz wojewódzki i kolega ze studiów Konstanty Znosko (lat 80). - Doktor Wiesław Wenderlich był ojcem radiologii w powstałym województwie łomżyńskim – wspomina rówieśnika. - Nie było żadnych radiologów, wszyscy Jemu zawdzięczamy specjalizację, uczył i opiekował się...

Po 400 000 zł na karetki w Łomży, Grajewie i Kolnie

Foto: Po 400 000 zł na karetki w Łomży, Grajewie i Ko...
cz śr, 25 września 2019 14:38

- Ładną mamy ściankę! - pochwalił wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński duży, jasny ekran, jaki zasłonił wiatę garażową z zasłużonym ambulansem Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Ścianka stanęła na czas podpisania umów o przekazaniu po 400 tys. zł stacjom w Łomży i Grajewie przez wiceministra i Mikołaja Czajkowskiego, zastępcę dyrektora WSPR w Łomży. Są to pieniądze na zakup nowych karetek w ramach rządowego programu wymiany ambulansów. Po kilku krótkich przemowach ściankę i mównicę z materiału złożono, by pojechać do stacji w Kolnie.

Opieka zdrowotna w Polsce zmieni się w kierunku KOZ?

Foto: Opieka zdrowotna w Polsce zmieni się w kierunku...
cz pt, 20 września 2019 17:42

- Rok 2020 w służbie zdrowia będzie finansowo bardzo trudny do zaplanowania, ze względu na podniesienie minimalnego wynagrodzenia, bo to wymaga stworzenia nowych stawek wyceny usług medycznych przez Narodowy Fundusz Zdrowia – mówi wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski, który zagościł z pogadanką o kierunkach zmian systemu ochrony zdrowia w Polsce z perspektywy MZ. Okazją była konferencja, jaką współorganizowało w PWSIiP Łomżyńskie Centrum Medyczne. Kierowana przez dr. Waldemara Pędzińskiego placówka jest jedną z ok. 50 w kraju, które prowadzą program pilotaż koordynowanej opieki zdrowotnej - KOZ. Starą aulę zajęli, m.in., lekarze rodzinni, pielęgniarki, prowadzący prywatne ośrodki zdrowia przedsiębiorcy i urzędnicy od tych zagadnień.

Protestu nie będzie. Rehabilitanci i dyrekcja szpitala osiągnęli porozumienie

Foto: Protestu nie będzie. Rehabilitanci i dyrekcja s...
cz pt, 20 września 2019 16:06

- Osiągnęliśmy porozumienie płacowe. W poniedziałek rehabilitanci szpitala wojewódzkiego w Łomży będą normalnie pracować – mówi Mariusz Obrycki, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Informację te potwierdza także Maciej Bogdan przewodniczący szpitalnego OZZ Pracowników Fizjoterapii.

Zadbaj o Swoje Zdrowie!

Foto: Zadbaj o Swoje Zdrowie!
JJS pt, 20 września 2019 13:11

Już od ponad 5 lat Galeria Bursztynowa prowadzi cykliczne akcje związane z ochroną zdrowia, w czasie których tysiące osób skorzystało z różnych badań i porad zdrowotnych. Kolejna taka akcja odbędzie się w niedzielę 29 września. Będzie można wykonać EKG serca wraz z opisem lekarza, zmierzyć poziom cukru i ciśnienia krwi, zbadać wzrok oraz skórę i włosy a także sprawdzić, czy Twoje dziecko nie ma wad postawy.

Rehabilitanci pytają o należne im pieniądze

Foto: Rehabilitanci pytają o należne im pieniądze
cz pt, 20 września 2019 08:43

- Gdzie zniknęło 1,2 miliona złotych przekazane w lipcu 2019 Szpitalowi Wojewódzkiemu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży - pytają rehabilitanci ze szpitala, którzy z tych pieniędzy mieli otrzymać podwyżki, ale ich nie otrzymali. Zapowiadają, że do poniedziałku wznawiają protest. - Mamy świadomość, że brak świadczeń fizjoterapeutycznych od 23. września będzie uciążliwy i bolesny dla naszych pacjentów, ale wobec bierności Dyrekcji łomżyńskiego szpitala nie mamy innego wyjścia – czytamy w przesłanym redakcji oświadczeniu.

Żebyście byli Państwo szczęśliwi...

Foto: Żebyście byli Państwo szczęśliwi...
cz cz, 19 września 2019 17:29

- To jest najdroższy projekt jaki szpital realizował. Pełny koszt to ponad 11 i pół miliona złotych – mówił Mariusz Obrycki, dyrektor szpitala wojewódzkiego w Łomży. W czwartek oficjalnie „otwarto” i poświęcono wyremontowany i na nowo wyposażony Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej i Kardiologii łomżyńskiego szpitala. Goście „uroczystość” przechodzi szpitalnymi korytarzami, na których wywieszone są plakaty informujące o akcjach protestacyjnych pracowników domagający się podwyżek płac.

HIV i AIDS

Foto: HIV i AIDS
cz cz, 19 września 2019 08:31

W ubiegłym roku w województwie podlaskim zgłoszono 27 nowo wykrytych zakażeń HIV. Trzy z nich były w Łomży i najbliższej okolicy. Podobnie jak w całym kraju najwięcej nowych rozpoznań zakażenia HIV rejestrowanych jest w grupie MSM - men who have sex with men, czyli mężczyzn utrzymujących kontakty seksualne z mężczyznami. W 2018 r. w województwie zarejestrowano 10 takich zakażeń, tj. 37% Średnia wartość tego wskaźnika dla Polski w 2016 r. wynosiła 73,4%.

W PWSIiP będą dyskutować o opiece zdrowotnej

Foto: W PWSIiP będą dyskutować o opiece zdrowotnej
cz śr, 18 września 2019 14:52

– Konieczność przekształceń w polskiej służbie zdrowia jest oczywista dla praktyków, decydentów i pacjentów - mówi dr Waldemar Pędziński, prezes Łomżyńskiego Centrum Medycznego i pomysłodawca Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Koordynowana opieka zdrowotna - kierunek zmian systemu opieki zdrowotnej”. Konferencja odbędzie się w piątek w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. - Na naszej konferencji spotkają się naukowcy z osobami kreującymi politykę ogólnokrajową, aby omówić sprawdzone w innych krajach modele opieki zdrowotnej – zapowiada dr Pędziński.

Poszukiwany nowy dyrektor pogotowia

Foto: Poszukiwany nowy dyrektor pogotowia
cz śr, 18 września 2019 09:29

Zarząd województwa podlaskiego ogłosił konkurs na dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Dotychczasowa dyrektor Hanna Waniewska została odwołana w połowie lipca. Kandydaci na jej następcę na zgłoszenie się mają 10 dni licząc od wczoraj.

Antyszczepionkowców przybywa

Foto: Antyszczepionkowców przybywa
cz wt, 17 września 2019 08:08

- Z roku na rok obserwujemy zwiększeni ich aktywności. Na początku były to pojedyncze próby nieszczepienia, w tej chwili jest to grupa zorganizowana, która ma nawet swoich prawników – mówiła Elżbieta Kraszewska. Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku podczas sesji Sejmiku opisywała problem ze spadkiem wykonawstwa szczepień obowiązkowych u dzieci i młodzieży. W ciągu roku odnotowano prawie dwukrotny wzrost liczby osób uchylających się od obowiązku szczepień ochronnych. W 2017 roku w województwie zidentyfikowano 510 takich osób, a w 2018 roku było ich już 990.

Koordynator SOR-u doktor Opyrchał opuszcza szpital i Łomżę

Foto: Koordynator SOR-u doktor Opyrchał opuszcza szpi...
cz pon, 16 września 2019 14:05

Doktor Bogusław Opyrchał, specjalista medycyny ratunkowej, zakończył po ponad 30 latach pracę w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, w którym od 1997 r. kierował Izbą Przyjęć, przeorganizowaną przez niego 4 lata później na dzisiejszy SOR: Szpitalny Oddział Ratunkowy. Na miejsce cenionego lekarza, powracającego w rodzinne strony do Małopolski, konkurs ogłaszany nie będzie, ponieważ obowiązki, dokumenty i klucze SOR łomżyńskiego szpitala przejęła jego współpracownica dr Anita Świętochowska, również specjalizująca się – jak dr Opyrchał - w internie i medycynie ratunkowej.

Ból gardła przy przełykaniu - jak zwalczyć nieprzyjemny objaw choroby?

Foto: Ból gardła przy przełykaniu - jak zwalczyć niep...
JJS pt, 13 września 2019 13:44

Ból gardła przy przełykaniu może pojawić się z różnych powodów. Najczęściej jest objawem wirusowego zapalenia gardła oraz anginy. Bywa oznaką alergii. Zdarza się, że występuje jako łagodne powikłanie po narkozie. Niezależnie od przyczyny silny ból gardła utrudniający przełykanie jest bardzo dokuczliwy i znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Jak z nim walczyć?

Zasłużona emerytura dla Pani wicedyrektor szpitala

Foto: Zasłużona emerytura dla Pani wicedyrektor szpitala
cz śr, 11 września 2019 17:43

Po 36 latach pracy w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży energiczna wicedyrektor i tak ceniona przez pacjentów dr Hanna Majewska – Dąbrowska żegna się – jak sama to określa – „ze swoją ukochaną placówką”. Uśmiechnięta, dynamiczna i taktowna, a przy tym rzeczowa, zasadnicza i profesjonalna pod każdym względem zostawia fotel następcy wicedyrektora po 6 latach od wygranego konkursu. Specjalistka w dziedzinie pediatrii, pulmonologii i alergologii zajmowała się ponadto przez ostatnie 20 lat kierowaniem zespołami ludzi, zapewniającymi ciągłość i jakość usług medycznych szpitala w Łomży. - Oprócz tysięcy problemów personalnych, finansowych i organizacyjnych w działalności tak dużej placówki, zatrudniającej ponad 1200 osób personelu, miałam wielokrotnie satysfakcję ze współpracy z wartościowymi ludźmi wielu różnych profesji i wspaniałymi specjalistami medycyny.

Fizjoterapeuci i diagności celują z protestem w kampanię wyborczą!

Foto: Fizjoterapeuci i diagności celują z protestem w...
cz śr, 11 września 2019 08:37

W Polsce od 23 września 2019 zabraknie fizjoterapeutów. Od tego dnia wznawiany jest zawieszony kilka miesięcy temu protest. - Tylko około 30% pracowników fizjoterapii i laboratoriów, których obejmowało porozumienie z ministrem zdrowia, dostało jakiekolwiek podwyżki - twierdzi Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Fizjoterapii. - Członkowie OZZPF OT przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży w pełni popierają postulaty swoich koleżanek i kolegów i solidaryzują się z ich działaniami – przekazuje Maciej Bogdan - przewodniczący związku.

Tak mało wystarczy by się przekonać, tak niewiele by sprawdzić, tak niewiele by być.

Foto: Tak mało wystarczy by się przekonać, tak niewie...
JJS pt, 06 września 2019 12:08

Cokolwiek w swoim życiu osiągnąłeś, była to droga w jednym kierunku. Jeśli poszedłeś drogą kariery, otrzymałeś wysokie stanowisko, czy stworzyłeś firmę przynoszącą krocie, zarobiłeś wielkie pieniądze, to zawsze chciałeś mieć jedną, zwyczajną rzecz- RADOŚĆ. Ale idąc przez życie, wszystko się jakoś skomplikowało. Paradoks polega na tym, że żadnemu pokoleniu w historii ludzkości, nie żyło się lepiej niż nam. Dziś na naszych stołach goszczą pokarmy, które dla królów były nieosiągalne.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę