Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 06 lipca 2020 napisz DONOS@

5 nowych zakażeń i 13 ozdrowień

Foto: 5 nowych zakażeń i 13 ozdrowień
cz nie, 19 kwietnia 2020 17:56

O 5 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem i 13 ozdrowieniach w województwie podlaskim poinformowały w niedzielę służby wojewody podlaskiego. Od tygodnia wśród nowych zakażonych nie ma nikogo z Łomży i powiatu łomżyńskiego, a zwiększająca się liczba osób, które zwalczyły wirusa sprawiają, że po raz pierwszy ozdrowieńców jest więcej chorych na Covid-19.

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w powiatach zambrowskim i wysokomazowieckim

Foto: Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w powiat...
cz so, 18 kwietnia 2020 10:18

25 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w sobotę w województwie podlaskim. Wśród nich jest pięcioro dzieci, a jedno z nich jest hospitalizowane w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. W powiatach zambrowskim i wysokomazowieckim zakażonych koronawirusem jest już ponad 50 osób.

Koronawirus: stan aktualny (aktualizacja)

Foto: Koronawirus: stan aktualny (aktualizacja)
cz pt, 17 kwietnia 2020 10:22

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformowali w piątek o 13 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim, które zostały potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wśród nich nie ma mieszkańców Łomży, ani powiatu łomżyńskiego. Tymczasem łomżyński Sanepid informuje o zmniejszeniu się liczy osób objętych kwarantanną w związku z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Stabilna sytuacja w łomżyńskim „zakaźniaku”

Foto: Stabilna sytuacja w łomżyńskim „zakaźniaku”
cz cz, 16 kwietnia 2020 17:20

– Jeżeli wszyscy Polacy w połowie kwietnia muszą chodzić w maskach po ulicach, dzieci nie mają lekcji w szkołach, a studenci nie uczęszczają na zajęcia w uczelniach, to jak to się ma logicznie do wyborów prezydenckich zaledwie za trzy tygodnie...? - zadaje retoryczne pytanie rządzącym Polską dr Joanna Chilińska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Jej zdaniem, władze rządowe powinny robić wszystko, by chronić Polskę przed rozprzestrzenianiem się epidemii i COVID, a nie ryzykować, że trudna od półtora miesiąca, skomplikowana i dynamiczna sytuacja z koronawirusem w kraju wymknie się spod kontroli. Zwłaszcza, że do kwarantanny trafia także personel medyczny.

Wybrali nowego dyrektora szpitala w Łomży

Foto: Wybrali nowego dyrektora szpitala w Łomży
cz cz, 16 kwietnia 2020 15:35

Jarosław Pokoleńczuk dotychczasowy dyrektor szpitala w Mońkach ma być nowym dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. To on wygrał wybory wśród członków wojewódzkiej komisji konkursowej, która w czwartek oceniała pięciu kandydatów na dyrektora łomżyńskiego szpitala. Wśród nich ponownie była także Bernadeta Krynicka, była poseł PiS z Łomży.

Trzecia ofiara śmiertelna koronawirusa w województwie

Foto: Trzecia ofiara śmiertelna koronawirusa w wojewó...
cz cz, 16 kwietnia 2020 10:24

O 19 nowych zachorowaniach w województwie podlaskim i jednym zgonie zakażonego koronawirusem pacjenta poinformowały w czwartek służby wojewody podlaskiego. Wśród nowych zakażonych nie ma mieszkańców Łomży, ani najbliższej okolicy, ale jest 7 osób z powiatu zambrowskiego i 3 z powiatu wysokomazowieckiego. Ofiara śmiertelna koronawirusa to 87-letni mężczyzna z Wysokiego Mazowieckiego. Służby sanitarne podają, że przebywał w izolacji domowej, a jego stan uległ nagłemu pogorszeniu. Zaznaczają także, że zmarły mężczyzna miał choroby współistniejące.

Więcej ozdrowieńców niż nowych zachorowań

Foto: Więcej ozdrowieńców niż nowych zachorowań
cz śr, 15 kwietnia 2020 17:55

W środę rano informowano o jednym nowym ozdrowieńcu z Łomży, a po południu o kolejnych pięciu osobach z miasta i jednym z powiatu łomżyńskiego. W sumie koronawirusa pokonało już 15 osób z 34 zakażonych nim mieszkańców Łomży i najbliższej okolicy. W skali całego województwa podlaskiego ozdrowieńców po koronawirusie jest 26, a liczba osób zakażonych nim wzrosła do 259. Dziś w skali województwa potwierdzono tylko 3 nowe zachorowania i 11 przypadków ozdrowień.

Kolejny ozdrowieniec z Łomży

Foto: Kolejny ozdrowieniec z Łomży
cz śr, 15 kwietnia 2020 10:05

„Starszy mężczyzna” z Łomży, u którego zakażenie koronawirusem potwierdzono 30 marca, właśnie pokonał chorobę. To kolejny, 9 już ozdrowieniec z Łomży i powiatu łomżyńskiego. W regionie chorych na Covid-19 jest w tej chwili 25 osób, ale tylko 1 z nich przebywa w szpitalu, a reszta ma łagodny przebieg choroby i przebywa w izolacji we własnych domach, lub w hostelu MOSiR, który został przekształcony w przyszpitalne izolatorium. Tymczasem dziś w województwie podlaskim potwierdzono zakażenie koronawirusem u dwóch osób. Jedna z nich jest hospitalizowana w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży.

Nowe zachorowania na Covid-19 w województwie podlaskim

Foto: Nowe zachorowania na Covid-19 w województwie po...
cz wt, 14 kwietnia 2020 17:39

18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w poświąteczny wtorek w województwie podlaskim. Wśród nowych zachorowań na Covid-19 nie ma przypadków z Łomży i najbliższej okolicy.

Po Wielkanocy w „zakaźniaku” 33 chorych z COVID-19

Foto: Po Wielkanocy w „zakaźniaku” 33 chorych z COVID-19
cz wt, 14 kwietnia 2020 15:41

Dwa wyniki ujemne testu na koronawirusa i... dr Joanna Chilińska wróciła po pobycie z izolatorium i z kwarantanny domowej do pracy. – Wszyscy powinni jednakowo respektować to, co może Polskę uchronić przed rozprzestrzenianiem się epidemii, a jeśli tego nie robią, łamią przepisy – mówi, gdy pytamy o tłumne oddanie czci 10. kwietnia przez szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego i urzędników z jego otoczenia w Warszawie. - Daleka jestem od polityki, ale mam nadzieję, że mieszkańcy Łomży i powiatu łomżyńskiego w Wielkanoc umieli zachować samodyscyplinę i świadomie ograniczyli do minimum wychodzenie z domu rodzinnego i spotkania z rodzinami, z bliskimi żywymi i zmarłymi.

W czwartek mają wybrać nowego dyrektora szpitala w Łomży

Foto: W czwartek mają wybrać nowego dyrektora szpital...
cz wt, 14 kwietnia 2020 12:46

W czwartek w Białymstoku ma odbyć się posiedzenie komisji konkursowej oceniającej kandydatów na stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. To ciąg dalszy drugiego konkursu, który zarząd województwa ogłosił w lutym, po tym jak komisja konkursowa uznała, że żadna z dwóch kandydatek, które zgłosiły się do pierwszego konkursu, nie spełniła ich oczekiwań. Tym razem do wyboru ma być pięciu chętnych, ale kilka dni po złożeniu przez nich ofert wojewoda podlaski zdecydował o przekształceniu szpitala w Łomży w jednoimienny szpital zakaźny dla chorych zakażonych koranawirusem.

Koronawirus - najnowsze dane

Foto: Koronawirus - najnowsze dane
cz wt, 14 kwietnia 2020 10:15

We wtorek rano w Łomży i powiecie łomżyńskich chorych na Covid -19 było 26 osób, ale tylko jedna z nich przebywała w szpitalu - przekazuje Julia Gulanowska z Sanepidu w Łomży. Stan zdrowia pozostałych jest na tyle dobry, że mogą przechodzić chorobę w izolacji we własnym domu, lub w hostelu MOSiR, który został przekształcony w przyszpitalne izolatorium. Tymczasem w województwie podlaskim liczba osób zakażonych wzrosła do 246. O kolejnych 8 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowano w porannym komunikacie.

U nas więcej ozdrowieńców, w województwie więcej chorych

Foto: U nas więcej ozdrowieńców, w województwie więce...
cz pon, 13 kwietnia 2020 18:06

Kolejne 5 osób w województwie podlaskim, w tym cztery z Łomży i powiatu łomżyńskiego, pokonały koronawirusa – poinformowano w poniedziałkowe późne popołudnie. Niestety u znacznie większej liczby osób potwierdzono zakażenie. Tylko dziś w województwie podlaskim liczba osób zakażonych wzrosła o 16. W sumie na Covid-19 zachorowało już 238 osób.

Kolejny zakażony koronawirusem w Łomży

Foto: Kolejny zakażony koronawirusem w Łomży
cz nie, 12 kwietnia 2020 17:56

27 przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim potwierdzono w niedzielę wielkanocną. Wśród nich jest młody mężczyzna z Łomży. To 34 osoba zakażona w regionie łomżyńskim i 17 w mieście.

Koronawirus - nowe przypadki

Foto: Koronawirus  - nowe przypadki
cz so, 11 kwietnia 2020 10:09

O 6 nowych zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim poinformowano w sobotę. Rano informowano o potwierdzeniu zakażenia u trzech osób z powiatu bielskiego, a po południu o dwóch nowych przypadkach z powiatu wysokomazowieckiego i jednym z Białegostoku. W sumie w województwie podlaskim potwierdzono już 198 przypadków zakażenia COVID-19.

Dr Chilińska: „Bezobjawowi chorzy zarażają ludzi dookoła”

Foto: Dr Chilińska: „Bezobjawowi chorzy zarażają ludz...
cz pt, 10 kwietnia 2020 17:16

- Ksiądz kapelan nie przemieszcza się pomiędzy oddziałami dla bezpieczeństwa pacjentów, jednak codziennie w Godzinie Miłosierdzia, o godz. 15. odprawia mszę św. w intencji chorych i personelu – mówi dr Joanna Chilińska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, do którego zwożeni są 4. tydzień zakażeni i podejrzani o obecność koronawirusa pacjenci z województw: podlaskiego i mazowieckiego. W słoneczny Wielki Piątek Anno Domini 2020 o godz. 17. leżało 45 pacjentów w 10 oddziałach szpitala zakaźnego: na każdym ktoś ma COVID-19, z wyjątkiem kardiologii. Oprócz tego, czworo pacjentów przebywa w izolatorium Hostelu MOSiR. Niestety, wszyscy z COVID-19...

Pielęgniarka z bloku operacyjnego ma koronawirusa

Foto: Pielęgniarka z bloku operacyjnego ma koronawirusa
cz pt, 10 kwietnia 2020 15:44

Trzecia osoba z personelu Szpitala Wojewódzkiego w Łomży ma potwierdzonego laboratoryjnie koronawirusa w organizmie. Po techniku rentgenowskim i Jacku Rolederze, pełniącym obowiązki dyrektora „szpitala zakaźnego”, do grupy potwierdzonych zarażonych dołączyła w Wielki Piątek pielęgniarka z bloku operacyjnego. Natychmiast została też poddana obowiązkowej kwarantannie domowej, w oczekiwaniu na drugi test, weryfikujący wyniki pierwszego badania wymazu z gardła.

Nowe zachorowanie w powiecie i nowy ozdrowieniec z Covid-19 w Łomży (aktualizacja)

Foto: Nowe zachorowanie w powiecie i nowy ozdrowienie...
cz pt, 10 kwietnia 2020 10:13

Kobieta w sile wieku z Łomży, u której zakażenie koronawirusem potwierdzono 26 marca, jest czwartym pacjentem z miasta i najbliższej okolicy, któremu udało się zwalczyć chorobę. Informację o kolejnym naszym ozdrowieńcu podała Juli Gulanowska z Sanepidu. Niestety wśród nowych, potwierdzonych dziś przypadków zakażenia koronawirusem jest także kobieta w sile wieku z powiatu łomżyńskiego. W sumie w Łomży i powiecie łomżyńskim zakażenie potwierdzono u 33 osób, a w województwie podlaskim już u 189 mieszkańców. Tylko w piątek potwierdzono zakażenie u 21 osób z województwa podlaskiego w tym dwóch pierwszych na terenie powiatu kolneńskiego.

Są nowe zachorowania na Covid-19 z regionu Łomży

Foto: Są nowe zachorowania na Covid-19 z regionu Łomży
cz cz, 09 kwietnia 2020 09:39

Młody mężczyzna z powiatu łomżyńskiego i starsza kobieta z powiatu łomżyńskiego to dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformowali w czwartek o 19 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Wśród nich są 2 z powiatu łomżyńskiego i 5 z powiatu zambrowskiego, w tym dwoje dzieci. Potwierdzono także śmierć 72-letniej kobiety z powiatu Wysokie Mazowieckie, u której zdiagnozowano Covid-19.

22 zakażenia koronawirusem i 1 ofiara śmiertelna

Foto: 22 zakażenia koronawirusem i 1 ofiara  śmiertelna
cz śr, 08 kwietnia 2020 18:52

Do 149 potwierdzonych wzrosła w środę liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie podlaskim. Rano poinformowano o 4 nowych zakażeniach, a po godzinie 18.30 o kolejnych 18. Niestety w województwie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. W całym kraju dziś poinformowano o śmierci 30 takich osób. Wśród nowych przypadków zakażeń nie ma mieszkańców Łomży i powiatu łomżyńskiego. Są natomiast trzy przypadki z powiatu wysokomazowieckiego i ci pacjenci są hospitalizowani w Szpitalu w Łomży.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę