Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Przybiera V fala pandemii

mm wt, 25 stycznia 2022 12:46

Piąta fala przybiera w regionie i w kraju. Z danych opublikowanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że przybywa zakażonych, przybywa testowanych i zwiększa się odsetek testów z wynikiem pozytywnym. W aptekach coraz więcej osób kupuje testy, których wyniki nie są widoczne w raportach Sanepidu.

Trzecia dawka dla młodzieży 16-18 lat

mm wt, 25 stycznia 2022 08:25

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że od wtorku (25.01) rozpocznie proces wystawiania skierowań na dawkę przypominającą dla osób zaszczepionych dwoma dawkami przeciw Covid-19, które ukończyły 16 rok życia.

Zmiany w kwarantannie i darmowe testy w aptekach na V falę pandemii

mm pon, 24 stycznia 2022 15:01

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział skrócenie kwarantanny do 7 dni oraz darmowe testy antygenowe aptekach. Te i inne zmiany mają pomóc w walce z nadciągającą V falą koronawirusa. W Łomży, tydzień do tygodnia, liczba zakażeń wzrosła o 130%.

Znowu przybywa zakażonych

mm śr, 19 stycznia 2022 12:33

O 90 procentowym wzroście zakażeń tydzień do tygodnia mówił na konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski. Administracja publiczna ma przejść na pracę zdalną. W danych odnośnie Łomży i powiatu łomżyńskiego także widać znaczny przyrost zakażeń.

Małe studio fitness też może posiadać sprzęt najwyższej jakości

JJS pt, 14 stycznia 2022 09:37

Urządzenie małego studia fitness, i w dodatku funkcjonalnego, może być nie lada wyzwaniem ze względu na jego rozmiary. Na co należy zwrócić uwagę?

Jak żyć w czasie zatrważających wiadomości

mm śr, 12 stycznia 2022 21:07

Przedłużająca się pandemia do codziennych problemów dokłada lęk o zdrowie, który czasem może zamienić się w paniczny strach o zdrowie i życie swoje lub swoich bliskich. Problem został już dostrzeżony przez specjalistów - zauważono, że wzrosło rozpowszechnienie objawów doświadczanego lęku oraz symptomów depresji - zwłaszcza u kobiet i u młodych ludzi. Na doświadczane odczucie lęku są jednak sposoby.

5-letni Adaś z Łomży zaszczepiony przeciwko Covid-19

mm śr, 12 stycznia 2022 18:44

- Dzisiaj zaczynamy szczepienia małych dzieci od 5. roku życia i starsze szczepionką firmy Pfizer - cieszy się dr Krystyna Kamińska-Nizik, znany lekarz rodzinny i pediatra w Przychodni Medycyny Rodzinnej NZOZ Lekarze Rodzinni „3” w Łomży. - Schemat szczepienia jest dwudawkowy, drugą dawkę podajemy po 3 tygodniach. Przewidziana jest trzecia dawka po 28 dniach u dzieci z dużymi niedoborami odporności. To bardzo pocieszająca informacja, bo jeśli rodzice się zgodzą, to dzięki zaszczepieniu tak dużej populacji, jaką są dzieci i nastolatki, uda się wyhamować tempo pandemii.

Jak stosować antybiotyki, by działały i nie powodowały dolegliwości po terapii

mm nie, 09 stycznia 2022 13:11

Antybiotyki to leki, które mogą wywołać sporo szkody lub nie zadziałać, jeśli nie będziemy ściśle przestrzegać określonych zasad w trakcie ich zażywania. Dowiedz się, jak prawidłowo postępować w trakcie i po antybiotykoterapii.

Długi weekend dla poradni w szpitalu

mm śr, 05 stycznia 2022 15:19

"Szanowni Państwo, 7. stycznia 2022 roku (piątek) poradnie specjalistyczne i administracja Szpitala Wojewódzkiego w Łomży będą nieczynne" - taki komunikat na stronie Szpitala Wojewódzkiego w Łomży jednak nie oznacza, że pacjenci zostali pozbawieni pomocy lekarzy w nagłych przypadkach.

Omikron zaczyna zarażać w Podlaskiem

mm śr, 05 stycznia 2022 12:52

Mimo że czwarta fala pandemii zbiera śmiertelne żniwo, to sytuacja w rejonie Łomży nie jest tak dramatyczna jak w kraju. Dziś poinformowano o 36 przypadkach zakażenia koronawirusem i dwóch osobach, które z tego powodu zmarły. W Polsce Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 17 169 nowych zakażeniach i 632 zgonach.

Nowe zalecenia Ministerstwa Zdrowia w sprawie szczepień

mm pon, 03 stycznia 2022 10:17

Od 3. stycznia 2022 roku Ministerstwo Zdrowia wprowadziło zmiany w szczepieniach przeciw Covid-19 trzecią dawką przypominającą, kiedy odbywa się to inną szczepionką niż wcześniej.

Powolny przyrost szczepień

mm cz, 30 grudnia 2021 18:54

Rząd zapowiedział obowiązkowe szczepienia dla trzech grup zawodowych: medyków, nauczycieli i służb mundurowych. Prezentujemy dane jak dziś wygląda poziom wyszczepienia w rejonie Łomży.

Czwarta fala pandemii słabnie, ale już mówią o piątej

mm wt, 28 grudnia 2021 12:36

Czwarta fala pandemii koronawirusa w regionie osłabła. W kraju także spada ilość zakażeń, ale ciągle wysoko utrzymuje się ilość zgonów. Wielu specjalistów, w tym wiceminister zdrowia Waldemar Kraska twierdzą, że omikron wywoła kolejną falę koronawirusa.

Psychoterapeutka radzi co robić, kiedy pomaganie jest ciężarem

mm nie, 26 grudnia 2021 09:48

Przymus pomagania odbiera nam dobrą energię potrzebną do działania. Gdy więc nie można inaczej, warto znaleźć sposób, który pozwoli nam podjąć świadomy wybór, pogodzić się z tą decyzją i czerpać z niej także coś da siebie - radzi psychoterapeutka Katarzyna Miller.

Obowiązkowe szczepienia pracowników służby zdrowia

mm cz, 23 grudnia 2021 19:40

Projekt Rozporządzenia Ministra Zdrowia zawiera obowiązek do 1 marca pełnego zaszczepienia przeciw Covid-19 pracowników podmiotów medycznych, farmaceutów i studentów medycyny.

Bez szczepienia w ciąży? Zaszczep się! W przeciwnym razie dużo ryzykujesz

mm cz, 23 grudnia 2021 12:20

Jeżeli jesteś w ciąży i zakazisz się koronawirusem, masz 20-krotnie wyższe ryzyko ciężkiej niewydolności oddechowej. Nie będzie ona obojętna dla twojego rozwijającego się dziecka - ostrzega prof. Katarzyna Kosińska-Kaczyńska, z-ca ordynatora Oddziału Położniczo-Ginekologicznego Szpitala Bielańskiego w Warszawie. Podkreśla, że szczepienie jest bezpieczne i bardzo skuteczne, w dodatku chroni nie tylko przyszłą mamę, ale również jej dziecko po urodzeniu.

W kraju rekord zgonów, w Łomży spokojnie

mm śr, 22 grudnia 2021 15:58

O 775 zmarłych w wyniku koronawirusa informuje dziś Ministerstwo Zdrowia. To rekord dobowy tej fali pandemii. W rejonie Łomży sytuacja nie wygląda tak tragicznie. Ostatniej doby potwierdzono 15 zakażeń wirusem sars-cov-2 i jedna osoba zmarła.

Szczepienie najmłodszych dzieci z oporami

mm wt, 21 grudnia 2021 20:38

Od 13 grudnia 2021 r. e-skierowanie na szczepienie dla dzieci w wieku 5-11 lat jest automatycznie wystawiane, z chwilą skończenia przez dziecko 5 lat. Niestety, nie wszystko idzie jak powinno.

Podwójna diagnoza dla dorosłych w Łomży

mm so, 18 grudnia 2021 12:30

- Mamy nową i bezpłatną terapię dla pacjentów, uzależnionych od substancji psychoaktywnych, jak leki, narkotyki czy alkohol, jeśli u tych osób współistnieją zaburzenia psychiczne, typu schizofrenia i depresja, zaburzenia osobowości, zaburzenia afektywne, jak choroba dwubiegunowa depresyjno-maniakalna - mówi ceniona psycholog Renata Szymańska, od 4 i pół roku dyrektor WOPiTU w Łomży. - Nazywamy to podwójną diagnozą: na terapię stacjonarną na 8-tygodni przyjmujemy ze skierowaniem od psychiatry. Można przyjść bez skierowania. Wtedy pacjenta zbadamy na miejscu.

Flegma w gardle – jak się jej skutecznie i bezpiecznie pozbyć?

JJS pt, 17 grudnia 2021 15:38

Jedną z najczęstszych dolegliwości, która pojawia się przy okazji jesienno-zimowych infekcji jest zalegająca w gardle i drogach oddechowych flegma. Utrudnia ona oddychanie, mówienie, często także przełykanie. Jak domowymi sposobami się jej pozbyć?

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę