niedziela, 05 kwietnia 2020 napisz DONOS@

Tak mało wystarczy by się przekonać, tak niewiele by sprawdzić, tak niewiele by być.

Foto: Tak mało wystarczy by się przekonać, tak niewie...
JJS pt, 06 września 2019 12:08

Cokolwiek w swoim życiu osiągnąłeś, była to droga w jednym kierunku. Jeśli poszedłeś drogą kariery, otrzymałeś wysokie stanowisko, czy stworzyłeś firmę przynoszącą krocie, zarobiłeś wielkie pieniądze, to zawsze chciałeś mieć jedną, zwyczajną rzecz- RADOŚĆ. Ale idąc przez życie, wszystko się jakoś skomplikowało. Paradoks polega na tym, że żadnemu pokoleniu w historii ludzkości, nie żyło się lepiej niż nam. Dziś na naszych stołach goszczą pokarmy, które dla królów były nieosiągalne.

Ginekolodzy i interniści SOR-u zostają w szpitalu... Dostali podwyżkę!

Foto: Ginekolodzy i interniści SOR-u zostają w szpita...
cz pt, 30 sierpnia 2019 15:51

- Rozmowy z lekarzami nie były łatwe, toczyły się długo, do samego końca sierpnia – mówi z ulgą dr Hanna Majewska – Dąbrowska, wicedyrektor do spraw medycznych Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, któremu groziło, że z końcem miesiąca odejdzie aż troje z sześciorga lekarzy specjalistów oddziału ginekologiczno-położniczego z pododdziałem patologii ciąży. - Dwoje z tych lekarzy nie chciało mieć pięciu obowiązkowych dyżurów w miesiącu, woleli mieć trzy, ale stanęło na czterech. Przedmiotem trudnych, codziennych rozmów była podwyżka wynagrodzenia – i lekarze ją dostali.

Groźny brak specjalistów na oddziałach szpitala w Łomży

Foto: Groźny brak specjalistów na oddziałach szpitala...
cz wt, 27 sierpnia 2019 14:29

- Rozmowy robocze z trzema lekarzami specjalistami z oddziału ginekologii są właśnie w trakcie, więc trudno mi przedwcześnie udzielać informacji o tym, co się wydarzy, gdyż z końcem sierpnia mijają terminy ich wypowiedzenia... – tłumaczy dr Hanna Majewska – Dąbrowska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, gdzie również na innych oddziałach brak lekarzy specjalistów: anestezjologów, kardiologów, chirurgów, psychiatrów. Interniści szpitalnego oddziału ratunkowego także złożyli wnioski o podniesienie wynagrodzenia – łącznie to kilkunastu lekarzy specjalistów. - Wszystkie składane wypowiedzenia stworzyły zagmatwaną sytuację kadrową i personalną, a każda utrata lekarza z naszego personelu negatywnie wpływa na funkcjonowanie oddziałów szpitalnych.

Kardiologia i rehabilitacja kardiologiczna po remoncie

Foto: Kardiologia i rehabilitacja kardiologiczna po r...
cz pt, 23 sierpnia 2019 07:54

Po 14-miesięcznej przebudowie i przeprowadzce powróciły na 5. piętro Szpitala Wojewódzkiego w Łomży oddziały: kardiologiczny z pododdziałem intensywnej opieki kardiologicznej i rehabilitacji kardiologicznej. Ogromna inwestycja wraz z zakupem sprzętu do leczenia chorób układu krążenia kosztowała blisko 11 i pół miliona złotych, z czego 6 mln 800 tys. zł stanowiła dotacja ze środków unijnych w ramach RPO. - To trudny dla nas rok z powodu remontu, co sprawiło, że pracowaliśmy w mniej dogodnych warunkach - mówi dr Anna Markowska, p.o. ordynatora kardiologii, na której leczy się corocznie około 2 500 pacjentów. - Oprócz tego, w tym roku nastąpiła redukcja personelu lekarzy i pielęgniarek. Wpłynęło to na znacznie większe, niż dotychczas, obciążenie obowiązkami.

Fizjoterapeuci zapowiadają wznowienie protestu we wrześniu!

Foto: Fizjoterapeuci zapowiadają wznowienie protestu ...
cz pt, 16 sierpnia 2019 08:10

Fizjoterapeuci, masażyści oraz terapeuci zajęciowi w całej Polsce planują wznowienie i zaostrzenie protestu, który zawiesili wraz z diagnostami laboratoryjnymi 30 maja 2019 roku po spotkaniu z Ministrem Zdrowia w Centrum Dialogu Społecznego w Warszawie ze stroną związkową. Teraz, także rehabilitanci ze szpitala w Łomży mówią, że kredyt zaufania jaki został przyznany Ministerstwu Zdrowia przez związkowców jest na wyczerpaniu. - Jeśli nic się nie zmieni, komitet protestacyjny jesienią wznowi swoje akcje do których planują przyłączyć się członkowie OZZPF OT przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży – podaje Maciej Bogdan przewodniczący związkowców z łomżyńskiego szpitala.

„Odmłódź swoje stawy” za pomocą terapii osoczem bogatopłytkowym

Foto: „Odmłódź swoje stawy” za pomocą terapii osoczem...
JJS pt, 02 sierpnia 2019 12:26

Wielu z nas narzeka na ból mięśni i stawów. Leki przeciwbólowe nie zawsze okazują się skuteczne. Co zrobić aby nie było konieczności poddawania się inwazyjnym i długotrwałym zabiegom chirurgicznym? Z pomocą przychodzi nam współczesna medycyna. Terapia osoczem bogatopłytkowym PRP opiera się na naturalnych dla naszego organizmu zdolnościach do regeneracji. Z tej nowoczesnej metody skorzystało już wielu sportowców i celebrytów m.in. Tiger Woods, Rafael Nadal, Joanna Krupa, Agnieszka Włodarczyk czy Marta Grycan.

Może jednak przetrwa apteka ogólnodostępna w szpitalu

Foto: Może jednak przetrwa apteka ogólnodostępna w sz...
mm pt, 19 lipca 2019 17:01

- Dobrze, że w piątek przetarg na wydzierżawienie apteki się rozstrzygnął, dzięki czemu nie trzeba będzie go powtarzać, ponieważ kwestie proceduralne niepotrzebnie przeciągnęłyby ważną dla naszych pacjentów sprawę w czasie – komentuje dr Hanna Majewska – Dąbrowska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, gdzie wpłynęła jedna oferta od osoby prowadzącej inną aptekę na wydzierżawienie szpitalnej apteki w hallu wejściowym.

Diament, który nie błyszczy

Foto: Diament, który nie błyszczy
cz pt, 19 lipca 2019 08:02

W czerwcu dyrektor szpitala wojewódzkiego w Łomży odebrał prestiżową nagrodę „Diamentów Forbesa”. Szpital został uznany za trzecią najszybciej rosnącą średnią firmę w województwie podlaskim. Podstawą do wyróżnienia były wyniki za 2017 rok. Łomżyński szpital zakończył go z zyskiem przekraczającym 10 milionów złotych. Niestety od tego czasu sytuacja ekonomiczno-finansowa placówki znacząco się popsuła. W 2018 roku szpital odnotował stratę przekraczająca 3 miliony złotych, a na ten rok starta szacowana jest już aż na 9 i pół miliona złotych. Póki co ani zarządzający szpitalem, ani pełniący funkcję właściciela zarząd województwa podlaskiego, nie widzą symptomów wskazujących, by w kolejnych latach sytuacja mogła ulec znaczącej poprawie.

Apteka w szpitalu do dzierżawy albo... do zamknięcia?!

Foto: Apteka w szpitalu do dzierżawy albo... do zamkn...
cz wt, 16 lipca 2019 08:04

- To był dla nas cios w plecy, bo dopiero co własnymi siłami i środkami uruchomiliśmy aptekę na parterze przy głównym wejściu, a teraz, zgodnie z przepisami ustawy o prawie farmaceutycznym, musielibyśmy ją zaledwie po roku działalności zamykać – mówi dr Hanna Majewska – Dąbrowska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. - Staramy się nie dopuścić do zamknięcia apteki, dlatego ogłosiliśmy przetarg o wydzierżawieniu pomieszczeń o powierzchni 120 m² na okres 5 lat.

Cuch przewodniczący RS pogotowia

Foto: Cuch przewodniczący RS pogotowia
cz pt, 12 lipca 2019 13:27

Karol Cuch został nowym przewodniczącym Rady Społecznej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Na funkcję tę pod koniec czerwca powołał go zarząd województwa podlaskiego, ale stosowana uchwała została opublikowana w tym tygodniu. Okazuje się, że zmieniono także RS WOPiTU.

Dramatyczny brak lekarzy specjalistów w szpitalu

Foto: Dramatyczny brak lekarzy specjalistów w szpitalu
cz pt, 12 lipca 2019 11:27

O tym, że trzech lekarzy specjalistów z oddziału ginekologii i położnictwa Szpitala Wojewódzkiego w Łomży złożyło wypowiedzenia informowaliśmy na początku czerwca. - To dobrzy i doświadczeni lekarze z długim stażem zawodowym, jednak szukają lżejszej pracy... - informowała dr Hanna Majewska – Dąbrowska, wicedyrektor łomżyńskiego szpitala. Komplikująca się sytuacja w położnictwie to zaledwie mały fragment systemu personalnego, gdyż szpital potrzebuje jeszcze więcej lekarzy innych specjalizacji do przyjmowania pacjentów w poradniach i leczenia na oddziałach, do pracy na dyżurach nocnych oraz przeprowadzania operacji.

Kolejki do lekarzy specjalistów w Łomży były, są i...

Foto: Kolejki do lekarzy specjalistów w Łomży były, s...
cz pon, 08 lipca 2019 16:20

Rok i trzy miesiące trzeba czekać na przyjęcie w poradni przez endokrynologa w ramach NFZ, gdy pacjent ma problem z tarczycą, a 7 i pół miesiąca wynosi kolejka do gastroenterologa, gdy dokucza żołądek i jelita. Przed operacją zaćmy oczu potrzeba nie lada cierpliwości, bo terminy są za... 4 lata. „Sytuacja w zakresie list oczekujących na świadczenia nie zmieniła się w stosunku do poprzedniego roku i jest stabilna” - informuje doktor Joanna Chilińska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Przypomina, że pacjenci pilni przyjmowani są nawet tego samego dnia, jak u ginekologa, urologa i neurologa dzieci. Zdaniem wicedyrektor, „okres wakacji nie powinien wpływać znacząco na wydłużenie list oczekujących, jednakże liczba specjalistów w Polsce jest niewystarczająca, a okres urlopowy i liczba lekarzy udzielających świadczenia może być w tym okresie mniejsza”.

Wymiany w Radzie Społecznej szpitala

Foto: Wymiany w Radzie Społecznej szpitala
cz pt, 05 lipca 2019 15:35

Andrzej Duda burmistrz Kolna zastąpił Artura Ciborowskiego, dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Łomży na funkcji przewodniczącego Rady Społecznej Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Zarząd województwa podlaskiego powołał nową Radę. Weszli do niej m. in.: wójtowie gmin Łomża i Wizna oraz burmistrz Jedwabnego.

Ostatnie chwile na SMS-y na PEDIATRĘ z Łomży w FINALE PEDIATRA ROKU Hipokrates 2019!

Foto: Ostatnie chwile na SMS-y na PEDIATRĘ z Łomży w ...
JJS pt, 05 lipca 2019 14:20

Nominację otrzymała lekarz pediatra Joanna Zacharzewska specjalista neurologii dziecięcej z Oddziału Dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży oraz Poradni Neurologicznej Dziecięcej NZOZ Alfa.

Czym cechuje się dobra klinika medycyny estetycznej?

Foto: Czym cechuje się dobra klinika medycyny estetyc...
JJS cz, 27 czerwca 2019 08:53

Zabiegi medycyny estetycznej zyskują na popularności, gdyż są sposobem na zlikwidowanie niedoskonałości. Z roku na rok rośnie liczba klinik i gabinetów poprawiających urodę. Czym kierować się w wyborze kliniki medycyny estetycznej?

Zalety kupowania eko żywności

Foto: Zalety kupowania eko żywności
JJS cz, 27 czerwca 2019 08:47

Wszyscy wiemy, że prowadzenie zdrowego trybu życia jest niezwykle ważne. Coraz więcej ćwiczymy i coraz częściej zwracamy uwagę na to, co jemy. W związku z tym na popularności zyskała żywność ekologiczna. Czym jest i jakie ma zalety?

Więcej pieniędzy z województwa na remont „zakaźniaka”

Foto: Więcej pieniędzy z województwa na remont „zakaź...
cz wt, 25 czerwca 2019 09:52

Władze województwa podlaskiego zdecydowały się dołożyć kolejne 6 mln zł, zwiększając swoje zaangażowanie do 14 mln zł, tak by mógł rozpocząć się kompleksowy remont budynku po oddziałach zakaźnych Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Marii Skłodowskie – Curie. Decyzję o zwiększeniu środków podjął zarząd województwa na dzisiejszym posiedzeniu. - To była jedyna możliwość, aby zacząć i skończyć ten remont – mówi Marek Olbryś, wicemarszałek województwa. Dawny „zakaźniak” ma być przystosowany do potrzeb Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień. Powstanie tu także zakład opiekuńczo-leczniczy na 30 łóżek.

Ginekolodzy złożyli wypowiedzenia ze szpitala

Foto: Ginekolodzy złożyli wypowiedzenia ze szpitala
cz śr, 05 czerwca 2019 13:17

Trzech lekarzy ginekologów ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży złożyło wypowiedzenia. Informację potwierdza dyrektor Mariusz Obrycki, który kierowanie łomżyńskim szpitalem rozpoczął w połowie kwietnia. - To nie jest tak, że lekarze odeszli. Myślę, że jest czas i pole do rozmów i uda nam się doprowadzić do porozumienia – mówi dyrektor Obrycki podkreślając, że złożone przez lekarzy dokumenty mają trzymiesięczny okres wypowiedzenia. W łomżyńskim szpitalu jest „deficyt” lekarzy. Kilka dni temu dyrektor Obrycki ogłosił, że poszukuje min.: neurologów, ginekologów, kardiologów, psychiatrów, chirurgów, internistów, neonatologów, radiologów, anestezjologów.

Rehabilitanci ze szpitala zawiesili protest

Foto: Rehabilitanci ze szpitala zawiesili protest
cz nie, 02 czerwca 2019 22:18

Fizjoterapeuci, masażyści oraz terapeuci zajęciowi zrzeszeni w Ogólnopolskim Związku Zawodowym Pracowników Fizjoterapii OT przy Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży zakończyli udział w ogólnopolskiej akcji MajBezFizjo i zawiesili protest.

Niestrudzony ordynator idzie na emeryturę

Foto: Niestrudzony ordynator idzie na emeryturę
cz pt, 31 maja 2019 13:15

- Tak się zdarza, że kończy się pewien etap i zaczyna nowy – mówi dr Marek Pyd, niestrudzony ordynator Oddziału Laryngologicznego w Łomży, który po 20 latach pracy na tym stanowisku przeszedł na emeryturę. - To jest połowa mojego zawodowego życia – podkreślał nie ukrywając wzruszenia za „życzliwe pożegnanie ze strony współpracowników, personelu szpitala”. - Nie spodziewam się tego. Myślałem, że tak po prostu sobie pójdę i już...

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę