Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 28 września 2020 napisz DONOS@

Szpital w Łomży wznawia pracę

Foto: Szpital w Łomży wznawia pracę
cz pon, 01 czerwca 2020 06:26

Po ponad dwóch i pół miesiącach łomżyński szpital powoli wraca do „normalności”. Od 1 czerwca nie jest już szpitalem jednoimiennym zakaźnym tylko dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Dziś pracę mają wznowić poradnie specjalistyczne. - Wszystkie wizyty w poradniach możliwe będą tylko po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu – ogłosił szpital.

Lekarze i pielęgniarki potrzebne w szpitalu

Foto: Lekarze i pielęgniarki potrzebne w szpitalu
cz pt, 29 maja 2020 15:39

Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, który od poniedziałku ma zacząć wznawiać „normalną działalność” poszukuje personelu medycznego. Potrzebni są lekarze i pielęgniarki.

Tylko jeden zakażony

Foto: Tylko jeden zakażony
cz pt, 29 maja 2020 08:56

Julia Gulanowska z Sanepidu w Łomży poinformowała o potwierdzeniu ozdrowienia kobiety z powiatu łomżyńskiego. Służby sanitarne za zakażonego koronawirusem w regionie łomżyńskim uznają jeszcze tylko jednego mężczyznę. On na kwarantannie jest już od ponad miesiąca, choć samo zakażenie potwierdzono u niego 7 maja.

W Łomży wykonywane są już testy na koronawirusa

Foto: W Łomży wykonywane są już testy na koronawirusa
cz cz, 28 maja 2020 14:25

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku uruchomiło przy szpitalu w Łomży laboratorium gdzie są wykonywane testy genetyczne na obecność koronawirusa - poinformowali podczas konferencji prasowej w Białymstoku wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski i dyrektor RCKiK prof. Piotr Radziwon. To trzecie takie laboratorium w województwie podlaskim, które ma służyć głównie szpitalom i innym podmiotom medycznym z tej części województwa.

Pamiętny Dzień Matki z rozbitą głową córki

cz śr, 27 maja 2020 16:10

Od zabrania mieszkańcom Łomży i powiatu jedynego szpitala przez wojewodę podlaskiego minęło prawie dwa i pół miesiąca, ale w systemie ochrony zdrowia mieszkańców nadal panuje chaos i brak informacji. Póki dzieci w rodzinie zdrowe, można o tym nie pamiętać, lecz kiedy przychodzi Dzień Matki, trzeba na wszystko być wyczulonym jak radar i mieć się na baczności. Młoda łomżynianka, mama dwóch córeczek, przyjęła z okazji święta życzenia i ptasie mleczko, ciesząc się z pogodnego majowego wtorku. Świeciło słońce, niebo było błękitne, ptaki śpiewały, aż do godziny 18. 15, gdy...

Szpital w Łomży. Od poniedziałku poradnie, oddziały później

Foto: Szpital w Łomży. Od poniedziałku poradnie, oddz...
cz śr, 27 maja 2020 14:45

- Poradnie specjalistyczne będą świadczyć usługi od 1 czerwca br. (…) Pierwsze oddziały szpitalne wznowią pracę w drugim tygodniu czerwca. Natomiast przywrócenie pełnego zakresu zakontraktowanych świadczeń medycznych przewidujemy na koniec czerwca – czytamy w komunikacie Szpitala w Łomży, który od 1 czerwca, po ponad dwóch i pół miesięcy zamknięcia dla pacjentów innych niż z koronawirusem, ponownie ma świadczyć usługi dla mieszkańców Łomży i powiatu łomżyńskiego. Jak podano dyrekcja Szpitala uruchomiła procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa pacjentom i pracownikom podczas przywracania szpitala do normalnej pracy.

Ozdrowiała ostatnia zakażona mieszkanka Łomży

Foto: Ozdrowiała ostatnia zakażona mieszkanka Łomży
cz śr, 27 maja 2020 09:56

59-letnia kobieta z Łomży zwalczyła zakażenie koronawirusem. Służby sanitarne uzyskały potwierdzenie ozdrowienia ostatniego z 21 zakażonych koronawirusem mieszkańców miasta. W tej chwili w regionie za zakażonych uznawane są jeszcze 2 osoby z powiatu łomżyńskiego. Nowych zakażeń w mieście i najbliższej okolicy nie notuje się od 8 maja. Tymczasem tylko dziś w województwie podlaskim zanotowano 9 nowych zakażeń.

Ludowcy chcą odmrożenia całego szpitala w Łomży

Foto: Ludowcy chcą odmrożenia całego szpitala w Łomży
cz wt, 26 maja 2020 14:30

- Decyzja kompletnie niezrozumiała – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz o podjętej dwa i pół miesiąca temu decyzji o przekształceniu szpitala w Łomży w jednoimienny szpital zakaźny tylko dla zakażonych koronawirusem. Przed łomżyńskim szpitalem szef Polskiego Stronnictwa Ludowego i nadal kandydat ludowców na Prezydenta Polski mówił, „można było wybrać szpital w Białymstoku, ale wybrano szpital w Łomży.” - Szpital w Białymstoku, jeden z kilku nie zakłóciłby możliwości funkcjonowania ochrony zdrowia w tak drastyczny sposób. Dziś oczekujemy stanowczych i jasnych decyzji powrotu wszystkich oddziałów (szpitala w Łomży – dop. red.) do funkcjonowania – podkreślał Kosiniak-Kamysz.

Koronawirus - gdzie są zakażeni

Foto: Koronawirus - gdzie są zakażeni
cz wt, 26 maja 2020 11:03

Dwa przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono we wtorkowy poranek w Białymstoku. To jedyne nowe stwierdzenia zakażenia w województwie podlaskim. Od początku pandemii potwierdzono tu 425 zakażeń, przy czym aktualnie za zakażone uznawane są 63 osoby. Ciekawostką jest, że na północ od powiatów łomżyńskiego i białostockiego nie ma dziś żadnej zakażonej osoby.

Koronawirus - raport po weekendzie (aktualizacja)

Foto: Koronawirus - raport po weekendzie (aktualizacja)
cz pon, 25 maja 2020 08:05

Siedem przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w weekend w województwie podlaskim. Nowe zakażenia w większości dotyczą mieszkańców Białegostoku. Tam jest aktualnie najwięcej zakażonych w województwie. W Szpitalu w Łomży, który od połowy marca do końca maja jest jednoimiennym szpitalem zakaźnym tylko dla pacjentów zakażonych koronawirusem, i z podejrzeniem takiego zakażenia, w poniedziałkowy poranek przebywało 10 pacjentów, w tym 4 z potwierdzonym zakażeniem.

Szpital w Łomży po nowemu...

Foto: Szpital w Łomży po nowemu...
cz pt, 22 maja 2020 15:19

- Nefrologiczny ze Stacją Dializ, Noworodków i Wcześniaków, Ginekologiczno-Położniczy, Neurologiczny, Płucny, Okulistyczny i Zakaźny. Oddziały te pozostają dedykowane leczeniu pacjentów z podejrzeniem bądź zakażeniem SARS-COV-2 – podaje Jolanta Gryc ze szpitala w Łomży. Pozostałe oddziały, cała diagnostyka i być może wszystkie poradnie od 1 czerwca mają zacząć przyjmować niezakażonych pacjentów.

Koronawirus - raport

Foto: Koronawirus - raport
cz pt, 22 maja 2020 10:10

Wczoraj w województwie podlaskim nie stwierdzono żadnego nowego przypadku zakażenia koronawirusem. Dziś, w porannym komunikacie poinformowano o potwierdzeniu zakażenia u 4 osób, a po południu u 2 kolejnych. Większość nowych zakażeń jest w Białymstoku. W całym województwie jako zakażone obecnie uznawanych jest 57 osób. W Łomży i najbliższej okolicy, według danych Sanepidu, są 3 takie osoby.

Od 1 czerwca „5 – 6 oddziałów szpitalnych będzie mogło przyjmować pacjentów” bez koronawirusa

Foto: Od 1 czerwca „5 – 6 oddziałów szpitalnych będzi...
cz cz, 21 maja 2020 15:34

- Biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną na terenie województwa, po konsultacjach z Ministerstwem Zdrowia, z konsultantami wojewódzkimi, podjąłem decyzję odnośnie tego żeby rozpocząć proces związany z przywracaniem normalnej pracy Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Ten proces ma się dokonać od 1 czerwca bieżącego roku – ogłosił wojewoda Bohdan Paszkowski i w świetle kamer przekazał marszałkowi województwa podpisaną decyzję o zmianie jego wcześniejszej decyzji z 13 marca o przekształceniu szpitala w Łomży w szpital jednoimienny zakaźny tylko dla pacjentów zakażonych i z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Gorączka u dziecka — jak zbić wysoką temperaturę

Foto: Gorączka u dziecka — jak zbić wysoką temperaturę
JJS cz, 21 maja 2020 08:44

Młodzi rodzice, zwłaszcza przy pierwszym dziecku, w naturalny sposób nabywają pewnych rodzicielskich sprawności. Jednym z ważniejszych zachowań jest umiejętność skutecznej reakcji w przypadku schorzeń — kiedy pójść do lekarza? Czy można leczyć dziecko w domu? W jakim momencie trzeba zabrać je na ostry dyżur? Gorączka to jeden z najczęstszych objawów choroby, szczególnie wirusowej. Sprawdźmy, w jaki sposób najlepiej się nią zająć.

Wzrost zakażeń w Białymstoku (aktualizacja)

Foto: Wzrost zakażeń w Białymstoku (aktualizacja)
cz śr, 20 maja 2020 10:26

Po wczorajszym potwierdzeniu zakażenia u 9 mieszkańców województwa podlaskiego dziś rano poinformowano o pozytywnych wynikach testów laboratoryjnych potwierdzających zakażenie u kolejnych 6 osób, a o południu u jeszcze 1. W większości to mieszkańcy Białegostoku. Od blisko dwóch tygodni nie ma nowych przypadków zakażenia w Łomży i najbliżej okolicy, ale pojawia się nieścisłość w danych dotyczących „naszych” ozdrowieńców.

Wiceminister zdrowia: Decyzja w tym zakresie zapadnie wkrótce

Foto: Wiceminister zdrowia: Decyzja w tym zakresie za...
cz wt, 19 maja 2020 12:38

- Ministerstwo Zdrowia prowadzi bieżącą analizę sytuacji epidemiologicznej w związku z zagrożeniem SARS-CoV-2. Sytuacja w tym zakresie na Podlasiu, w porównaniu z innymi regionami kraju, jest obecnie dobra. Dlatego rozważane jest wznowienie funkcjonowania jednego ze szpitali jednoimiennych w zakresie działań statutowych szpital sprzed epidemii. Decyzja w tym zakresie zapadnie wkrótce – napisał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w odpowiedzi na ubiegłotygodniowy wniosek posła Lecha Kołakowskiego „o likwidację jednoimiennego szpitala w Łomży”.

Koronawirus - raport (aktualizacja)

Foto: Koronawirus - raport (aktualizacja)
cz wt, 19 maja 2020 10:13

We wtorek w województwie podlaskim potwierdzono zakażenie koronawirusem u 9 osób. To największy dzienny wzrost zakażeń od końca kwietnia. W sumie liczba zakażonych w województwie podlaskim wzrosła do 398 osób. Jednocześnie poinformowano o ozdrowieniu 11 zakażonych, co sprawia, że akuratnie chorych na Covid-19 w całym województwie jest 52 pacjentów - najmniej od 2 kwietnia.

Szpital w Łomży wróci 1 czerwca?

Foto: Szpital w Łomży wróci 1 czerwca?
cz pon, 18 maja 2020 11:44

- Podjęliśmy decyzję o sukcesywnym przywracaniu normalnej pracy w szpitalach jednoimiennych; zaczniemy od miejsc, gdzie jest najmniej nowych zakażeń - powiedział w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał, że proces powrotu szpitali do normalnej pracy rozpocznie się 1 czerwca.

W Łomży wszyscy zwalczyli koronawirusa

Foto: W Łomży wszyscy zwalczyli koronawirusa
cz pon, 18 maja 2020 09:39

O dwóch kolejnych ozdrowieniach po zakażeniu koronawirusem informuje Sanepid w Łomży. Badania laboratoryjne potwierdziły, że wirusa zwalczyli dwaj mieszkańcy miasta. Pierwszy z nich zakażony był od początków kwietnia, a u drugiego zakażenie potwierdzono 8 maja. To oznacza, że w tej chwili wśród mieszkańców Łomży nie ma osób z potwierdzonym „aktywnym” zakażeniem.

9 ofiara Covid-19

Foto: 9 ofiara Covid-19
cz pon, 18 maja 2020 08:07

91-letni mieszkaniec powiatu białostockiego to 9 ofiara śmiertelna koronawirusa w województwie podlaskim. Mężczyzna, który miał choroby współistniejące, zmarł w szpitalu w Łomży. O śmierci mężczyzny poinformowano w niedzielne późne popołudnie.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę