sobota, 14 grudnia 2019 napisz DONOS@

List otwarty pielęgniarek do marszałka

Foto: List otwarty pielęgniarek do marszałka
cz pt, 27 kwietnia 2018 09:07

„Lekceważąc nasze sygnały, lekceważycie Państwo pacjentów” - napisały pielęgniarki z zarządu Regionu Podlaskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w liście otwartym do Bogdana Dyjuka, członka zarządu województwa podlaskiego odpowiedzialnego za służbę zdrowia. - Do napisania listu otwartego skłoniła nas trudna i niepoprawiająca się od wielu lat sytuacja pielęgniarek i położnych w szpitalach marszałkowskich województwa podlaskiego. Nasze wnioski i postulaty dotyczące skandalicznie niskich zarobków przy jednoczesnym przeciążeniu pracą oraz ogromnej odpowiedzialności za życie i zdrowie pacjentów nie są brane pod uwagę.

„Znam przypadek dziewczyny z zaburzeniami świadomości”

Foto: „Znam przypadek dziewczyny z zaburzeniami świad...
cz pt, 20 kwietnia 2018 18:30

Piotr Kozaryna i Marek Paliwoda poznali się na 2. roku studiów pielęgniarstwa PWSIiP w Łomży, gdzie odbywała się polsko-białoruska konferencja naukowa „Profilaktyka chorób psychicznych”. - Lubimy dowiadywać się, jak działa ludzki organizm i jak wpływać na ciało, aby funkcjonowało z umysłem dobrze – zapewniają młodzieńcy, lubiący razem pograć w ping ponga, spacery i wykłady. Tym razem to 15 prelekcji na tematy tak rozległe, jak przyczyny umieralności mężczyzn i kobiet w Podlaskiem, ryzykowne zachowania seksualne młodzieży, metody profilaktyki antyalkoholowej czy psychologiczne przygotowanie do porodu. Tu studenci mają zgodne z tezami nauki rady zdrowotne.

Czepkowanie w PWSIiP

Foto: Czepkowanie w PWSIiP
cz cz, 19 kwietnia 2018 07:44

Ponad 40 młodych pań i czterech panów złożyło ślubowanie i przyjęło pielęgniarskie czepki. Przed nimi jeszcze rok nauki, a być może także uzupełniające studia magisterskie z pielęgniarstwa. Uroczystość czepkowania w Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży odbyła się po raz 11. – Kształcąc naszych studentów, zawsze akcentujemy ludzki, społeczny wymiar aktywności zawodowej. Liczy się człowiek i jego potrzeby - mówił dr hab. Dariusz Surowik, rektor PWSIiP w Łomży.

WOPiTU zyska możliwość rozwoju w starym szpitalu zakaźnym

Foto: WOPiTU zyska możliwość rozwoju w starym szpital...
cz śr, 18 kwietnia 2018 16:06

Pod koniec lutego Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży otrzymał od władz samorządowych województwa podlaskiego budynek dawnego szpitala zakaźnego, a teraz 420 tys. zł dotacji na pracownie dokumentacji projektowej pod przyszłą jego modernizację. - Finalizujemy rozmowy. Wszelkie działania mogą pójść zdecydowanie do przodu – cieszyła się Renata Szymańska, dyrektor WOPiTU dziękując członkom zarządu województwa „za to, że dostaliśmy możliwość rozwoju”. Budynek ośrodka przy ul. Rybaki ma powierzchnię około 860 m2, a stary szpital zakaźny, to ok. 3,5 tys. m2. Dyrektor Szymańska zapowiada, że po modernizacji chciałaby uruchomić także zakład opiekuńczo-leczniczy na 35-40 łóżek.

Rada Społeczna popiera dyrektora Nojszewskiego

Foto: Rada Społeczna popiera dyrektora Nojszewskiego
cz wt, 10 kwietnia 2018 08:12

Rada Społeczna Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży docenia efekty pracy i wspiera działania dyrektora szpitala Romana Nojszewskiego - mówi Jacek Piorunek przewodniczący Rady. Kilka dni temu Rada Społeczna przyjęła specjalne stanowisko w którym m.in. odnosi się do niedawnych negocjanci z pielęgniarkami i przyznania im podwyżek. - Widząc problemy z jakimi zmaga się kierownictwo szpitala, aby zapewnić ciągłość opieki nad pacjentami przy obecnych brakach kadrowych lekarzy i pielęgniarek oraz konfliktach na tle płacowym, wspiera jego działania oraz popiera przyjętą drogę rozmów i rozwiązywania problemów wszystkich grup zawodowych w szpitalu – czytamy w dokumencie.

Czarne chmury nad dyrektorem szpitala?

Foto: Czarne chmury nad dyrektorem szpitala?
cz pon, 09 kwietnia 2018 15:16

Pielęgniarki i położne szpitala wojewódzkiego w Łomży chcą bronić dyrektora Romana Nojszewskiego. Do marszałka województwa Jerzego Leszczyńskiego wysłały specjalną petycję. - Widzimy, że coś się wokół naszego dyrektora dzieje, powstała jakaś gorączkowa sytuacja po tym, kiedy podpisał z nami porozumienie o podwyżce zarobków dla 450 pracowników – mówi Izabela Metelska, kierująca oddziałem Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Łomży. - Przy decyzjach kluczowych dla finansów szpitala dyrektor winien je omówić z zarządem województwa bądź departamentem nadzorującym placówki ochrony zdrowia w UMWP - czego dyrektor łomżyńskiego szpitala nie dopełnił – podaje Urszula Arter, rzecznik marszałka województwa dodając, że był „to niezbyt fortunny moment, by podejmować decyzje kluczowe dla finansów szpitala i to po dość szybkim, bo jedynie dwutygodniowym procesie negocjacji”.

„Synek zapatrzył się w okno i przestał reagować na swoje imię”

Foto: „Synek zapatrzył się w okno i przestał reagować...
cz pt, 06 kwietnia 2018 17:09

Emilia Ciborowska – Dejneka stoi przed halą sportową SP 9 w ciepłych promieniach kwietniowego słońca. Na piersi ma kwiatek z jasnoniebieskiej wstążeczki, a na bezlistnym jeszcze drzewku za jej plecami wisi kilka niebieskich baloników: pozostałość po marszu, jaki Fundacja Dr Otis prowadziła z kościoła Krzyża Świętego w Łomży. Około 150 osób, np., uczniów „Mechaniaka”, „Budowlanki” i Zespołu Szkół Specjalnych, manifestowało Niebieskim Marszem Światowy Dzień Świadomości Autyzmu i ludziach nim dotkniętych. - Mój synek do 2. roku życia rozwijał się normalnie: pogodny, mówił proste słowa, lubił zabawy z innymi dziećmi – wspomina okres przed atakiem dysfunkcji. - Ale kiedy skończył dwa lata i cztery miesiące, zaczął stopniowo się zmieniać. Przestał się odzywać. Na piątek zaplanowano koncerty: Arka Noego (g. 16.30), Monika Kuszyńska (18.), Milano (19.10).

Sezon na kleszcze

Foto: Sezon na kleszcze
cz cz, 05 kwietnia 2018 10:01

Ładna pogoda sprawia, że wiele osób wybiera się w teren. Tymczasem zaczął się sezon na kleszcze i w regionie są już pierwsze przypadki „złapania” przez te niewielkie pajęczaki psów i ludzi. Specjaliści ostrzegają, że kleszcze przenoszą niezwykle groźne dla ludzi choroby: boreliozę i wirusowe zapalenie mózgu. Przed zachorowaniem może uchronić nas profilaktyka.

Minister zdrowia w łomżyńskim szpitalu

Foto: Minister zdrowia w łomżyńskim szpitalu
cz cz, 29 marca 2018 13:43

- To ogromna przyjemność być w szpitalu, który działa dobrze – mówił Łukasz Szumowski, minister zdrowia, który w czwartek wręczył Szpitalowi Wojewódzkiemu w Łomży certyfikat akredytacyjny. Minister podkreślał, że zdobycie certyfikaty jest trudne, że przygotowanie musiało trwać od dłuższego czasu, i że to wspólny sukces załogi, dyrekcji i organu prowadzącego. Dodawał też, że certyfikat jakości powinien być gwarantem lepszego finansowania w niedalekiej przyszłości. Minister 9 pracownikom szpitala, którzy „dedykowali swoje życie, aby ta placówka działała tak, jak działa” wręczył też resortowe odznaczenia za zasługi dla ochrony zdrowia.

Groźne skutki alergii - wstrząs anafilaktyczny: objawy, pierwsza pomoc

Foto: Groźne skutki alergii - wstrząs anafilaktyczny:...
JJS cz, 29 marca 2018 08:44

Wstrząs anafilaktyczny występuje tylko u niektórych alergików, cierpiących na alergie np. na orzechy ziemne, leki czy na jad owadów (os i pszczół). To stan zagrażający życiu i wymaga natychmiastowego udzielenia pomocy oraz wezwania służb medycznych.

Pielęgniarki dostały podwyżkę i nie będą protestować

Foto: Pielęgniarki dostały podwyżkę i nie będą protes...
cz pon, 26 marca 2018 15:23

450 pielęgniarek i położnych nie rozpocznie sporu zbiorowego z dyrekcją Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, ponieważ udało im się podpisać po negocjacjach porozumienie, na mocy którego każda otrzyma podwyżkę wynagrodzenia zasadniczego. Podwyżka ma wynieść od 300 zł do 700 zł brutto, zależnie od zajmowanego stanowiska i wykształcenia. - Stworzyliśmy podczas rozmów nową siatkę płac dla środowiska personelu, w którym średnia wieku wynosi 51 lat – cieszy się Izabela Metelska, od 2015 r. kierująca łomżyńskim oddziałem Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Podwyżkę - 4 mln zł rocznie dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego sfinansuje z dochodów.

Zbierają stare okulary. Mogą uratować wzrok mieszkańcom Tanzanii!

Foto: Zbierają stare okulary. Mogą uratować wzrok mie...
cz cz, 22 marca 2018 15:59

Do końca kwietnia trwa organizowana przez PWSIiP w Łomży zbiórka okularów korekcyjnych oraz przeciwsłonecznych. Potrzebne są używane okulary korekcyjne tzw. „plusy” i „minusy” oraz okulary przeciwsłoneczne. Zajmują niepotrzebne miejsce w szufladach, a mieszkańcom Tanzanii mogą uratować wzrok. Akcję łomżyńska uczelnia organizuje na prośbę brytyjskich wolontariuszy o wspaniałych sercach!

Wyższy poziom leczenia

Foto: Wyższy poziom leczenia
cz śr, 14 marca 2018 17:55

Rocznie przez oddział kardiologiczny z pododdziałem intensywnej opieki kardiologicznej Szpitala Wojewódzkiego w Łomży przechodzi około 2 500 pacjentów. To przede wszystkim ludzie, którzy trafiają tu w sprawach nagłych. Teraz oddział przygotowuje się do generalnego remontu, który ma potrwać co najmniej 10 miesięcy. - Będziemy starać się ograniczyć przyjęcia, ale na pewno nie odeślemy pacjentów, którzy pilnie potrzebują pomocy – zapowiada dr Romuald Krynicki, ordynator oddziału. - To będzie wyzwanie. Pomysł jest, trzeba go zrealizować – mówi Romuald Nojszewski, dyrektor szpitala, wskazując, że ostatnio przeprowadzono remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. - W tym czasie przyjęliśmy jakieś 60 tysięcy pacjentów i nie było żadnych złych zdarzeń – opowiada Bogusław Opyrchał, kierownik SOR, przyznając, że wyzwanie logistyczne, aby połączyć remont z przyjęciami pacjentów, było spore. Remont SOR kosztował ponad 5 mln zł, a remont kardiologi ma być ponad dwa razy droższy. Pieniądze z dotacji unijnych pozyskała dyrekcja szpitala, a samorząd województwa zobowiązał się pokryć „wkłady własne”, czyli w sumie ponad 5 mln 700 tys. zł.

Ratownicy medyczni grożą strajkiem

Foto: Ratownicy medyczni grożą strajkiem
cz pon, 05 marca 2018 14:43

- Dziś mija 227 dni od momentu podpisania porozumienia z dnia 18.07.2017r. Mimo czasu, który upłynął i zaufania ze strony Ratowników Medycznych otwarcie należy stwierdzić, iż strona rządowa nie wywiązała się w żadnym punkcie z zawartego porozumienia – czytamy w przekazanym nam piśmie jakie do Ministra Zdrowia wysłał Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych. Związkowcy informują, że „z dniem dzisiejszym” podjęli działania mających na celu rozpoczęcie akcji strajkowej w sposób zgodny z zapisami prawa. Na informację strony rządowej o podjętych działaniach mających na celu dotrzymanie ustaleń tamtego porozumienia ratownicy oczekują do przyszłego piątku. - Po upływie powyższego terminu rozpoczniemy akcję strajkową – grożą.

Wzmożone pragnienie i wielomocz w nocy to objawy cukrzycy

Foto: Wzmożone pragnienie i wielomocz w nocy to objaw...
mm so, 03 marca 2018 17:42

- W Szpitalu Wojewódzkim w Łomży od pięciu lat nie ma poradni diabetologicznej, mimo że liczba chorych na cukrzycę, z ranami przewlekłymi i stopą cukrzycową systematycznie wzrasta – twierdzi Regina Kijewska, regionalny koordynator Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej oraz szefowa Centrum Medycznego Cemed w Łomży, gdzie za wizytę u specjalisty od cukrzycy płaci się 100 zł. Edukatorka i psychodietetyczka była jednym z wykładowców konferencji w PWSIiP na temat szans w batalii z coraz powszechniejszą i poważniejszą chorobą cywilizacyjną. W auli przy Akademickiej w prelekcjach i warsztatach uczestniczyło ponad 60 pielęgniarek, położnych, lekarzy i studentów.

Fotostarzenie się skóry- jak mu skutecznie zapobiec

Foto: Fotostarzenie się skóry- jak mu skutecznie zapo...
JJS pt, 02 marca 2018 14:53

Twoja skóra mogłaby wyglądać długo młodo i pięknie, gdyby nie działanie promieni słonecznych, które przyczyniają się do jej fotostarzenia. Dlatego dowiedz się już dziś, jak chronić się przed promieniami UV, żeby jak najdłużej zachować gładką i promienną cerę.

Stary „szpital zakaźny” dla WOPiTU

Foto: Stary „szpital zakaźny” dla WOPiTU
cz cz, 22 lutego 2018 15:15

Jeszcze do niedawna budynki przy ul. M. Skłodowskiej Curie wykorzystywane były na potrzeby Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Teraz to się zmienia. Zarząd Województwa Podlaskiego podjął uchwałę w sprawie przeznaczenia nieruchomości z budynkami po dawnym szpitalu zakaźnym na rzecz Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży.

Szpital w Łomży zdobył certyfikat akredytacyjny

Foto: Szpital w Łomży zdobył certyfikat akredytacyjny
cz pt, 16 lutego 2018 16:13

- Certyfikat akredytacyjny od ministra zdrowia to ogromny sukces naszego szpitala po półtora roku przygotowań do skomplikowanej procedury akredytacji – cieszy się Roman Nojszewski, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, po dobrej informacji, że największa placówka lecznicza w Łomżyńskiem i jedna z największych w Podlaskiem otrzymała potwierdzenie wysokiej jakości stanu budynku i wyposażenia oraz poziomu personelu lekarskiego i medycznego oraz zarządzania na każdym poziomie organizacji. - Natychmiast podzieliliśmy się tą radosną wieścią z podlaskim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia w Białymstoku, ażeby w najbliższym okresie rozliczeniowym uwzględnił certyfikat – liczę na dodatkowy milion do 2 mln zł.

„Wypadki” z dopalaczami są w Łomży

Foto: „Wypadki” z dopalaczami są w Łomży
cz pon, 12 lutego 2018 17:44

W styczniu 2018 r. dwoje młodych dorosłych ludzi, po 20 roku życia, zostało przyjętych na oddział psychiatryczny Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. - Zostały tu umieszczone, bo zachowywały się jak osoby po zażyciu dopalaczy: były niezdrowo pobudzone i agresywne – wspomina wicedyrektor szpitala Hanna Majewska – Dąbrowska, dodając, że w 2017 było 5 przypadków dopalaczy. - Mamy obowiązek służbowy przesłania każdorazowo informacji do Państwowego Inspektora Sanitarnego.

Pielęgniarski alarm: brakuje i zabraknie pielęgniarek w Łomży

Foto: Pielęgniarski alarm: brakuje i zabraknie pielęg...
cz śr, 07 lutego 2018 09:06

- Od zjazdu dwa lata temu na 25-lecie samorządu pielęgniarskiego sytuacja jest znacznie gorsza – mówi Izabela Metelska, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych, która zrzesza prawie 2400 osób z powiatów byłego Łomżyńskiego: Łomża, Kolno, Zambrów, Grajewo i Wysokie Mazowieckie. - Średnia wieku pielęgniarek wzrosła z 48 do 51 lat, dużo koleżanek przeszło na emeryturę, coraz więcej z nas wyjeżdża za granicę albo zrezygnowało z pracy w wyuczonym zawodzie, przechodząc do firm z innych branż niż lecznictwo. A młodzi po studiach nie chcą zaczynać od 1 300 zł na rękę. Na ponad 2 tysiące pielęgniarek w regionie tylko co siódma ma mniej niż 40 lat. Na 346 położnych zaledwie 12. jest w przedziale wieku od 20 do 40 lat. Brakuje pielęgniarek i położnych - i brakować będzie.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę