Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Teleporada online- krok po kroku

JJS pon, 24 października 2022 12:27

Podczas okresu trwania pandemii oraz wprowadzonego lockdownu kontakty z innymi ludźmi, a w szczególności z lekarzami zostały nam znaczni ograniczone. Wstępy do placówek medycznych w tym okresie były nie lada wyzwaniem stąd wziął się pomysł zorganizowania teleporad online, z których wiele osób korzysta do tej pory. Najczęstszym problemem, z jakim dzwonimy na teleporadę, jest przeziębienie lub rutynowe schorzenie, podczas których wizyta w gabinecie lekarskim nie jest koniecznością, a wszystkiego możemy dowiedzieć się podczas połączenia telefonicznego, lub przez internet.

Jakie usługi świadczy dentysta w zakresie stomatologii zachowawczej?

JJS pon, 17 października 2022 08:41

Usuwanie zębów zawsze powinno się traktować jak ostateczność, dlatego gabinet stomatologiczny należy odwiedzać co najmniej raz w roku. Optymalnie pacjent powinien zgłaszać się na kontrolę uzębienia raz na 6 miesięcy, gdyż wtedy wykonywanie zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej przynosi najlepsze rezultaty. Co wchodzi w zakres zabiegów z tej grupy usług dentystycznych?

Retinoskopia – jedno z najpopularniejszych badań okulistycznych

JJS cz, 13 października 2022 07:54

Retinoskopia, nazywana także skiaskopią, jest jedną z podstawowych metod badania refrakcji oka. Pozwala stwierdzić wadę wzroku wyrażoną w dioptriach i na tej podstawie dobrać odpowiednie okulary korekcyjne. Wykonując retinoskopię, lekarz okulista może stwierdzić, czy pacjent cierpi na krótkowzroczność, nadwzroczność lub astygmatyzm. Badanie jest łatwe i szybkie do przeprowadzenia. Nie wymaga też czynnego udziału pacjenta, więc staje się szczególnie wskazane w przypadku osób, z którymi jest utrudniony kontakt. Na czym polega retinoskopia i jakie są wskazania do jej przeprowadzenia?

Moment na rozdawanie tabletek jodku potasu jeszcze nie nadszedł

mm pt, 07 października 2022 15:28

Nie należy rozdawać jodku potasu mieszkańcom. Ten moment jeszcze nie nadszedł. Taki wniosek płynie z odpowiedzi jaką od wojewody otrzymał prezydent Łomży.

Pieniądze dla szpitala na sprzęt i remonty

mm śr, 05 października 2022 17:32

W ciągu tygodnia w Białymstoku zapadły korzystne decyzje dla Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Są to dotacje z budżetu województwa podlaskiego, zaaprobowane przez Zarząd i Sejmik Podlaski, opiewające w sumie na 1 milion 800 tysięcy złotych.

Jak prawidłowo dbać o uszy?

JJS pon, 26 września 2022 08:30

Dbanie o uszy jest niezwykle ważne. Właściwa pielęgnacja chroni je przed szkodliwymi dźwiękami i substancjami (takimi jak woda) oraz pomaga zapobiegać utracie słuchu. Jak dbać o uszy?

Profilaktyka chorób pasożytniczych

mm cz, 22 września 2022 09:02

Pasożyty – relikt przeszłości? Nic bardziej mylnego! Co czwarta osoba jest zakażona pasożytem. Wrzesień to dobry czas, aby przypomnieć dzieciom zasady higieny. Dzięki temu sami unikniemy zarażeniu i zapobiegniemy rozprzestrzenianiu się pasożytów. Pasożyty nie są w stanie żyć samodzielnie przez dłuższy czas. Żywią się krwią lub tkankami żywiciela, powodując jego wyniszczenie. Występują powszechnie w przyrodzie: w glebie, w wodzie, na brudnych owocach lub warzywach.

Czwarta dawka szczepionki przeciw Covid-19 dla wszystkich 12+

mm cz, 15 września 2022 13:41

Od piątku 16 września 2022 roku drugą dawkę przypominającą przeciw Covid-19 będą mogły zaszczepić się wszystkie osoby w wieku 12+, które pierwszą dawkę przypominającą przyjęły przynajmniej trzy miesiące wcześniej.

Jak uśmiech może pomóc zrobić dobre pierwsze wrażenie?

JJS cz, 15 września 2022 09:59

Ludzie mają tendencję do oceniania się nawzajem i tworzenia opinii na swój temat na podstawie wyglądu, zachowania, manier, odzieży czy szeroko pojętego ogólnego wrażenia. Pod tym kątem najważniejsze jest pierwsze spotkanie, a dokładnie jego pierwszych kilka chwil, które najdłużej pozostają w pamięci i mogą rzutować nawet na resztę znajomości. Zadziwiająco duży wpływ na pierwsze wrażenie ma uśmiech. Jak działa na ludzi i dlaczego warto nosić go na twarzy?

Mniszek lekarski - Właściwości, zastosowanie i działanie

JJS pon, 12 września 2022 08:11

Mniszek lekarski to powszechnie znany kwiat, który spotkamy na polskich łąkach i trawnikach. Potocznie nazywany jest mleczem, choć nie jest to ta sama roślina. Mniszek wyróżnia się unikalnymi właściwościami zdrowotnymi. Na co działa mniszek lekarski i jakie jest zastosowanie tego kwiatu?

Alkohol a rak. Co warto wiedzieć

mm śr, 07 września 2022 18:54

Kiedyś uważano, że niewielkie ilości alkoholu spożywane sporadycznie nie szkodzą, ale dziś już wiemy, że to nieprawda. Spożywanie etanolu w jakiejkolwiek postaci i ilości znacznie zwiększa ryzyko zachorowania na aż siedem nowotworów złośliwych. W mniejszym stopniu na pozostałe również.

Dyrektor szpitala z nagrodą od marszałka

mm śr, 07 września 2022 09:56

Jarosław Pokoleńczuk, dyrektor łomżyńskiego szpitala, otrzymał 70 tysięcy złotych nagrody za 2021 rok. W tym czasie szpital osiągnął 0,5 mln zł zysku, choć na działalności podstawowej 19 mln zł straty.

Szczepienia przeciw grypie

mm pt, 02 września 2022 08:52

1 września ruszyły szczepienia ochronne przeciw grypie – przekazuje NFZ, a prowadzone są w aptekach i placówkach medycznych.

Jak wygląda rekonwalescencja po laserowej korekcji wzroku? Sprawdź!

JJS pon, 29 sierpnia 2022 12:39

Czy wiesz, że ok. 72% Polaków ma kłopoty z wyraźnym widzeniem1? Nie oznacza to jednak, że jesteś skazany na noszenie okularów korekcyjnych albo soczewek. Laserowa korekcja wzroku to coraz częściej wykonywany zabieg, który nieodwracalnie poprawia jakość życia. Sprawdź, jak wygląda rekonwalescencja po użyciu przez lekarza lasera na oczy.

Serce też może ucierpieć po ugryzieniu przez kleszcza

mm nie, 28 sierpnia 2022 10:20

Borelioza kojarzy się z powikłaniami neurologicznymi. Ale bakterie, które ją wywołują, mogą również dotrzeć do mięśnia sercowego. To na szczęście zdarza się rzadko, ale lepiej mieć to na uwadze, jeśli będziemy musieli usunąć ze skóry kleszcza.

Czwarta dawka szczepienia przeciwko Covid-19 dla medyków

mm śr, 17 sierpnia 2022 09:28

Od dziś, 17. sierpnia, drugą przypominającą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19 i czwartą w całym cyklu może przyjąć personel medyczny. Dotyczy to także pracowników aptek i studentów medycyny.

Presoterapia – dla zdrowia i urody

JJS wt, 16 sierpnia 2022 12:44

Presoterapia jest nieinwazyjnym zabiegiem stosowanym w terapii wielu dolegliwości, w tym zaburzeń cyrkulacji limfy. Bez względu na to, że jej korzenie sięgają lat 60. ubiegłego stulecia, to właśnie ostanie lata sprawiły, że odkryto nieznane dotąd korzyści płynące z zastosowania presoterapii. Z kolei rozwój nowoczesnych technologii pozwolił udoskonalić sprzęt stosowany podczas zabiegów tak, aby zapewniał pacjentom jak najlepsze rezultaty i bezpieczeństwo stosowania. Na czym dokładnie polega presoterpia? W jakich przypadkach można ją stosować, a kiedy lepiej zrezygnować z zabiegu?

Będzie nowy tomograf i remont Oddziału Zakaźnego

mm wt, 02 sierpnia 2022 19:01

Łomżyński szpital uzyskał prawie 8 mln zł dofinansowania na remont i doposażenie Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego oraz wymianę tomografu komputerowego. Co ważne, całość zostanie sfinansowana ze środków unijnych.

Kondycja szpitala dobra, ale przyszłość niepewna

mm wt, 26 lipca 2022 14:43

Sytuacja ekonomiczno-finansowa Szpitala Wojewódzkiego w ocenie Zarządu Województwa jest dość dobra. Jednostka widzi jednak wiele zagrożeń, m in. niestabilność systemowych rozwiązań, niewystarczający poziom finansowania z NFZ, rosnące koszty czy problemy ze znalezieniem kadry.

Inteligencja i życiowy sukces to sprawka genów czy środowiska?

mm pon, 25 lipca 2022 16:36

Geny czy środowisko? Co w większym stopniu wpływa na to, jakimi ludźmi się stajemy? Oto pytanie, którego może nie zadał Shakespeare, ale zadają je naukowcy, lekarze, psycholodzy i wielu zwykłych ludzi. W końcu od odpowiedzi na to pytanie zależy w dużej mierze jakość życia, ścieżka kariery, związki z ludźmi, a w szerszym ujęciu – funkcjonowanie całych społeczeństw.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę