Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 06 lipca 2020 napisz DONOS@

Duży wzrost zakażeń

Foto: Duży wzrost zakażeń
cz nie, 07 czerwca 2020 15:13

O 21 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim poinformowały w niedzielę służby sanitarne. Większość przypadków dotyczy Białegostoku, gdzie także w sobotę zanotowano 4 nowe zakażenia. W sumie liczba „aktywnych” przypadków zakażenia w województwie wzrosła do 126. Większość jest w Białymstoku.

Dyr. Szymańska: To rozwój naszej placówki

Foto: Dyr. Szymańska: To rozwój naszej placówki
cz pt, 05 czerwca 2020 16:08

- Dużo lepsze warunki dla naszych pacjentów, dla naszych pracowników. To rozwój naszej placówki – mówiła Renata Szymańska, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Terapii i Uzależnień w Łomży oprowadzając wicemarszałka Maraka Olbrysia po remontowanym jeszcze dawnym budynku szpitala zakaźnego, który ma być nową siedzibą WOPTiU. Zgodnie z planem budowa potrwa do 31 sierpnia. Koszt przebudowy przekracza 22 mln zł. Dzięki temu już zmieniła się ta część centrum Łomży. Przez lata było to zaniedbane, wizualnie odpychające miejsce, a teraz jest nowoczesny budynek z uporządkowaną przestrzenią wokół.

Koronawirus - raport

Foto: Koronawirus - raport
cz pt, 05 czerwca 2020 10:40

Po wczorajszym potwierdzeniu 12 zakażeń na koronawirusa w Białymstoku, dziś rano poinformowano o kolejnych 6 takich przypadkach. W tej chwili w stolicy województwa podlaskiego za zakażonych oficjalnie uznawanych jest 60 osób. Wzrost zakażeń koronawirusem w Białymstoku i najbliższej okolicy notuje się od drugiej połowy maja. Tymczasem w Łomży i regionie nowych zakażeń nie ma już od niemal miesiąca. Jak informuje Julia Gulanowska z Sanepidu w Łomży w związku z podejrzeniem zakażenia w Łomży kwarantanną objęte są 63 osoby, a na terenie ościennych gmin kolejnych 40 osób.

Znowu wzrost zakażeń w Białymstoku

Foto: Znowu wzrost zakażeń w Białymstoku
cz cz, 04 czerwca 2020 18:05

Do 93 osób wzrosła liczba „aktualnie” chorych na Covid-19 w województwie podlaskim. W czwartek potwierdzono 12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wszystkie są z Białegostoku.

Odmrażanie szpitala

Foto: Odmrażanie szpitala
cz cz, 04 czerwca 2020 14:57

- Od 1 czerwca do 3 czerwca w poradniach „odmrażanego” Szpitala Wojewódzkiego w Łomży zostało udzielonych 769 porad oraz wykonano 172 zabiegi w rehabilitacji – podała Jolanta Gryc zaznaczając, że działają także Zakłady Diagnostyczne, które zostały uruchomione i funkcjonują w swoich pierwotnych lokalizacjach. - Działają już prawie wszystkie poradnie, a pozostałe 3 rozpoczną pracę w najbliższych dniach, prawdopodobnie w poniedziałek – dodaje Gryc wskazując, że tego dnia mają ruszyć pierwsze szpitalne oddziały łóżkowe. Ich „odmrażanie” będzie trudniejsze niż szpitalnych poradni, choć w łomżyńskim szpitalu nie ma już chorych z potwierdzonym zakażeniem koronawiruisem.

Dyrektor szpitala zarobi więcej

Foto: Dyrektor szpitala zarobi więcej
cz śr, 03 czerwca 2020 15:37

Od poniedziałku Szpitalem Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży zarządza Jarosław Pokoleńczuk z Białegostoku. Były dyrektor szpitala w Mońkach wygrał drugi, ogłoszony w tym roku przez władze województwa konkurs na to stanowisko, po tym gdy pod koniec 2019 roku, po kilku miesiącach pracy zrezygnował Mariusz Obrycki z Łomży. Okazuje się, że nowy dyrektor łomżyńskiego szpitala będzie zarabiał znacznie więcej niż poprzednik.

Do uzdrowiska tylko po badaniach na koronawirusa

Foto: Do uzdrowiska tylko po badaniach na koronawirusa
cz śr, 03 czerwca 2020 08:32

Od 15 czerwca uzdrowiska wznawiają swoją działalność. Pacjenci, którzy oczekują na leczenie uzdrowiskowe będą mogli je rozpocząć lub kontynuować, w przypadku gdy byli zmuszeni przerwać leczenie z powodu pandemii, ale pod warunkiem uzyskania negatywnego wyniku testu diagnostycznego na koronawirusa.

Koronawirusa w Łomży i regionie nie ma

Foto: Koronawirusa w Łomży i regionie nie ma
cz śr, 03 czerwca 2020 07:37

Służby sanitarne potwierdzają ozdrowienie mężczyzny w sile wieku z powiatu łomżyńskiego. To ostatni z zakażonych koronawirusem mieszkańców regionu. Przed tygodniem poinformowano o ozdrowieniu ostatniej zakażonej mieszkanki Łomży. W sumie od początku pandemii w mieście i na terenie 9 gmin tworzących powiat łomżyńskim potwierdzono 40 zakażeń. Wszyscy zwalczyli wirusa, a zdecydowana większość zakażenie przechodziła łagodnie.

Przybywa zakażonych... w Białymstoku

Foto: Przybywa zakażonych... w Białymstoku
cz wt, 02 czerwca 2020 10:17

Dwa kolejne przypadki zakażenia koronawirusem w Białymstoku potwierdziły służby sanitarne. Nowe przypadki zakażenia dotyczą dziecka i kobiety w sile wieku. Oboje są w izolacji domowej.

Koronawirus - raport (aktualizacja)

Foto: Koronawirus - raport (aktualizacja)
cz pon, 01 czerwca 2020 10:27

Do 458 wzrosła liczba potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 na trenie województwa podlaskiego. W weekend potwierdzono pięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a w poniedziałek osiem kolejnych. Większość zakażonych to mieszkańcy Białegostoku. Tym samym liczba „aktywnych” zakażonych w województwie wzrosła do 80 przypadków.

Szpital w Łomży wznawia pracę

Foto: Szpital w Łomży wznawia pracę
cz pon, 01 czerwca 2020 06:26

Po ponad dwóch i pół miesiącach łomżyński szpital powoli wraca do „normalności”. Od 1 czerwca nie jest już szpitalem jednoimiennym zakaźnym tylko dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Dziś pracę mają wznowić poradnie specjalistyczne. - Wszystkie wizyty w poradniach możliwe będą tylko po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu – ogłosił szpital.

Lekarze i pielęgniarki potrzebne w szpitalu

Foto: Lekarze i pielęgniarki potrzebne w szpitalu
cz pt, 29 maja 2020 15:39

Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, który od poniedziałku ma zacząć wznawiać „normalną działalność” poszukuje personelu medycznego. Potrzebni są lekarze i pielęgniarki.

Tylko jeden zakażony

Foto: Tylko jeden zakażony
cz pt, 29 maja 2020 08:56

Julia Gulanowska z Sanepidu w Łomży poinformowała o potwierdzeniu ozdrowienia kobiety z powiatu łomżyńskiego. Służby sanitarne za zakażonego koronawirusem w regionie łomżyńskim uznają jeszcze tylko jednego mężczyznę. On na kwarantannie jest już od ponad miesiąca, choć samo zakażenie potwierdzono u niego 7 maja.

W Łomży wykonywane są już testy na koronawirusa

Foto: W Łomży wykonywane są już testy na koronawirusa
cz cz, 28 maja 2020 14:25

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku uruchomiło przy szpitalu w Łomży laboratorium gdzie są wykonywane testy genetyczne na obecność koronawirusa - poinformowali podczas konferencji prasowej w Białymstoku wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski i dyrektor RCKiK prof. Piotr Radziwon. To trzecie takie laboratorium w województwie podlaskim, które ma służyć głównie szpitalom i innym podmiotom medycznym z tej części województwa.

Pamiętny Dzień Matki z rozbitą głową córki

cz śr, 27 maja 2020 16:10

Od zabrania mieszkańcom Łomży i powiatu jedynego szpitala przez wojewodę podlaskiego minęło prawie dwa i pół miesiąca, ale w systemie ochrony zdrowia mieszkańców nadal panuje chaos i brak informacji. Póki dzieci w rodzinie zdrowe, można o tym nie pamiętać, lecz kiedy przychodzi Dzień Matki, trzeba na wszystko być wyczulonym jak radar i mieć się na baczności. Młoda łomżynianka, mama dwóch córeczek, przyjęła z okazji święta życzenia i ptasie mleczko, ciesząc się z pogodnego majowego wtorku. Świeciło słońce, niebo było błękitne, ptaki śpiewały, aż do godziny 18. 15, gdy...

Szpital w Łomży. Od poniedziałku poradnie, oddziały później

Foto: Szpital w Łomży. Od poniedziałku poradnie, oddz...
cz śr, 27 maja 2020 14:45

- Poradnie specjalistyczne będą świadczyć usługi od 1 czerwca br. (…) Pierwsze oddziały szpitalne wznowią pracę w drugim tygodniu czerwca. Natomiast przywrócenie pełnego zakresu zakontraktowanych świadczeń medycznych przewidujemy na koniec czerwca – czytamy w komunikacie Szpitala w Łomży, który od 1 czerwca, po ponad dwóch i pół miesięcy zamknięcia dla pacjentów innych niż z koronawirusem, ponownie ma świadczyć usługi dla mieszkańców Łomży i powiatu łomżyńskiego. Jak podano dyrekcja Szpitala uruchomiła procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa pacjentom i pracownikom podczas przywracania szpitala do normalnej pracy.

Ozdrowiała ostatnia zakażona mieszkanka Łomży

Foto: Ozdrowiała ostatnia zakażona mieszkanka Łomży
cz śr, 27 maja 2020 09:56

59-letnia kobieta z Łomży zwalczyła zakażenie koronawirusem. Służby sanitarne uzyskały potwierdzenie ozdrowienia ostatniego z 21 zakażonych koronawirusem mieszkańców miasta. W tej chwili w regionie za zakażonych uznawane są jeszcze 2 osoby z powiatu łomżyńskiego. Nowych zakażeń w mieście i najbliższej okolicy nie notuje się od 8 maja. Tymczasem tylko dziś w województwie podlaskim zanotowano 9 nowych zakażeń.

Ludowcy chcą odmrożenia całego szpitala w Łomży

Foto: Ludowcy chcą odmrożenia całego szpitala w Łomży
cz wt, 26 maja 2020 14:30

- Decyzja kompletnie niezrozumiała – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz o podjętej dwa i pół miesiąca temu decyzji o przekształceniu szpitala w Łomży w jednoimienny szpital zakaźny tylko dla zakażonych koronawirusem. Przed łomżyńskim szpitalem szef Polskiego Stronnictwa Ludowego i nadal kandydat ludowców na Prezydenta Polski mówił, „można było wybrać szpital w Białymstoku, ale wybrano szpital w Łomży.” - Szpital w Białymstoku, jeden z kilku nie zakłóciłby możliwości funkcjonowania ochrony zdrowia w tak drastyczny sposób. Dziś oczekujemy stanowczych i jasnych decyzji powrotu wszystkich oddziałów (szpitala w Łomży – dop. red.) do funkcjonowania – podkreślał Kosiniak-Kamysz.

Koronawirus - gdzie są zakażeni

Foto: Koronawirus - gdzie są zakażeni
cz wt, 26 maja 2020 11:03

Dwa przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono we wtorkowy poranek w Białymstoku. To jedyne nowe stwierdzenia zakażenia w województwie podlaskim. Od początku pandemii potwierdzono tu 425 zakażeń, przy czym aktualnie za zakażone uznawane są 63 osoby. Ciekawostką jest, że na północ od powiatów łomżyńskiego i białostockiego nie ma dziś żadnej zakażonej osoby.

Koronawirus - raport po weekendzie (aktualizacja)

Foto: Koronawirus - raport po weekendzie (aktualizacja)
cz pon, 25 maja 2020 08:05

Siedem przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w weekend w województwie podlaskim. Nowe zakażenia w większości dotyczą mieszkańców Białegostoku. Tam jest aktualnie najwięcej zakażonych w województwie. W Szpitalu w Łomży, który od połowy marca do końca maja jest jednoimiennym szpitalem zakaźnym tylko dla pacjentów zakażonych koronawirusem, i z podejrzeniem takiego zakażenia, w poniedziałkowy poranek przebywało 10 pacjentów, w tym 4 z potwierdzonym zakażeniem.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę