Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Zostań dawcą i pomóż chorym na nowotwór krwi

mm nie, 03 grudnia 2023 10:09

Od 4. do do 8. grudnia potencjalni dawcy komórek macierzystych i szpiku kostnego rejestrowani będą w Akademii Łomżyńskiej. – Co 27 sekund na świecie i co 40 minut w Polsce pada diagnoza nowotworu krwi. Rejestrując się do bazy dawców roztaczamy parasol ochronny nad naszym genetycznym bliźniakiem – mówi Julia Mastalerz, przewodnicząca Samorządu Studentów Akademii Łomżyńskiej i wolontariuszka Fundacji DKMS Polska.

Najlepsza szczoteczka soniczna dla małego dziecka - jaką wybrać, czym się kierować?

JJS wt, 28 listopada 2023 09:49

Szukasz szczoteczki sonicznej dla małego dziecka, ale nie wiesz, na co zwrócić uwagę oraz czym się kierować? Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Ci w dokonaniu właściwego wyboru. Znajdziesz w nim wiele informacji na temat tego, czym powinna charakteryzować się szczoteczka soniczna dla małego dziecka.

Ekspert: samotność wpływa na fizjologię człowieka

mm nie, 26 listopada 2023 09:25

Samotność może być źródłem cierpienia, prowadzącym do rozwoju konkretnych chorób, np. sercowo-naczyniowych. Interniści powinni pytać o samopoczucie psychiczne pacjenta - powiedział PAP dr Łukasz Okruszek z Instytutu Psychologii PAN, który zbadał wpływ samotności na fizjologię człowieka.

Niacynamid w kosmetykach – jak go używać i na co uważać?

JJS wt, 21 listopada 2023 15:15

Jakie jest działanie niacynamidu na skórę? Niacynamid to inaczej witamina B3 – kosmetyki z jego zawartością doskonale działają na skórę z niedoskonałościami – pomagają zwalczać trądzik i zaskórniki, zmniejszają rozszerzone pory, minimalizują przebarwienia i przywracają skórze zdrowy wygląd. W tym artykule odkryjemy, czym jest niacynamid, jak się go używa oraz na co zwracać uwagę podczas stosowania kosmetyków z tym składnikiem.

Mężczyzno, zbadaj się! Ruszyła akcja „Męski Listopad” w Białostockim Centrum Onkologii

mm śr, 08 listopada 2023 19:08

To kolejny rok, kiedy Białostockie Centrum Onkologii (BCO) wraz ze Stowarzyszeniem do Walki z Rakiem zaprasza panów do zadbania o swoje zdrowie. W ramach akcji przeprowadzonych zostanie kilkaset badań profilaktycznych dotyczących tzw. męskich nowotworów. O szczegółach kampanii poinformowano we środę, 8 października w trakcie konferencji prasowej, w której wziął udział m.in. marszałek województwa, Artur Kosicki.

Leki na otyłość nie służą odchudzaniu

mm so, 21 października 2023 10:57

Leków przeciwotyłościowych nie wolno stosować, by odchudzić się o kilka kilogramów. To medykamenty na potencjalnie śmiertelną chorobę otyłościową. Zdaniem prof. Mariusza Wyleżoła, chirurga bariatry i wiceprezesa Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości, mogą stanowić przełom w jej leczeniu, a dzięki nim na operację bariatryczną trafią tylko ci, u których nie zadziałały. Ma też nadzieję, że chirurgiczne leczenie otyłości przestanie być traktowane jak fanaberia chorego.

Ucho pływaka – czym jest i jak je leczyć?

JJS wt, 17 października 2023 07:44

Pływanie pozwala zadbać o kondycję oraz o prawidłową postawę. Rozwija wszystkie mięśnie i z wielu powodów jest zalecane każdemu – zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Jednak uprawianie pływania wiąże się z ryzykiem powstania w uchu infekcji i pojawienia się dolegliwości określanych jako „ucho pływaka”. Czym ono jest i jak się je leczy?

Jakie są korzyści z terapii uzależnień w profesjonalnych ośrodkach leczenia?

JJS cz, 12 października 2023 14:38

Współczesne społeczeństwo boryka się z rosnącym problemem uzależnień. W miarę jak liczba osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych, hazardu czy jedzenia wzrasta, tak rośnie także potrzeba profesjonalnej pomocy w leczeniu tych zaburzeń. Profesjonalne ośrodki terapii uzależnień stają się coraz ważniejszym ogniwem w rozwiązywaniu tego trudnego problemu. W niniejszym artykule przyjrzymy się korzyściom wynikającym z terapii uzależnień w profesjonalnych ośrodkach.

Diety od NFZ

mm śr, 11 października 2023 09:18

W portalu diety.nfz.gov.pl pojawił się nowy program żywieniowy przygotowany specjalnie dla kobiet z zespołem policystycznych jajników, a plan żywieniowy dla cukrzyków został rozbudowany o kolejne przepisy. Z diet od Narodowego Funduszu Zdrowia korzysta ponad 780 tys. osób. Portal jest bezpłatny i oferuje przepisy na zdrowe, proste, i smaczne dania, które można przygotować samodzielnie w domu.

Warto przytulać, patrzyć w oczy i śpiewać dziecku

mm wt, 10 października 2023 17:51

Potrzeba bliskości matki, jej czułego dotyku, przytulania, kołysania i patrzenia w oczy jest ważna dla dalszego rozwoju niemowlęcia. Zachowania rodziców w pierwszych miesiącach i latach życia dziecka znacząco wpływają na relacje rówieśnicze i związki uczuciowe córki lub syna. - Dziecko rodzi się z potrzebami, które niezaspokojone powodują dyskomfort, i dopiero gratyfikacja ze strony rodzica przynosi ulgę – objaśniła mechanizm zdrowia psychicznego od najmłodszych lat psycholog Małgorzata Załuska na konferencji dla pedagogów, nauczycieli i pracowników pomocy społecznej.

Amazonki od 30 lat głośno mówią o profilaktyce raka

mm so, 07 października 2023 18:02

Moc podziękowań i uśmiechów, kwiatów i dyplomów rozdały Łomżyńskie Amazonki na jubileuszu 30-lecia Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym. W pełnej uczestniczek i gości Hali Kultury odbywały się tańce młodzieży z Klubu Akat, gdy w holu Urszula Bandach przygotowała z Martą Jackowską i uczennicami „Wety” 3 torty do częstowania kobiet, które zaatakował rak piersi. Jesienią trzy lata temu była w sanatorium w Polańczyku. Podczas masażu masażystka naciskała na plecy, ale Pani Urszula poczuła nagle ból pod prawą piersią. Łomżynianka wyczuła, że jest tam guz.

Będzie cieplej w oddziale dziecięcym i w kuchni

mm pt, 06 października 2023 20:15

Ponad 6,6 mln zł ma wynieść koszt termomodernizacji, na dofinansowanie której podpisano dziś umowę w łomżyńskim szpitalu. NFOŚiGW zobowiązał się dołożyć ponad 5,7 mln zł.

Od 1 października zlecenia na wyroby medyczne tylko w formie elektronicznej

mm śr, 04 października 2023 09:50

Możliwość elektronicznego potwierdzania zlecenia na wydanie wyrobu medycznego (np. wózka inwalidzkiego, balkonika, czy materaca przeciwodleżynowego) lub jego naprawę, obowiązuje od 1 lipca 2023 r. Do końca września trwał jednak okres przejściowy, gdzie zlecenia można było wystawiać elektronicznie lub papierowo. Od 1 października obowiązuje już tylko e-zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne.

1,8 mln zł na inwestycje zdrowotne w Łomży

mm wt, 03 października 2023 07:58

Nowy tomograf i przebudowa oddziału obserwacyjno-zakaźnego w szpitalu wojewódzkim oraz nowoczesny sprzęt w Wojewódzkim Ośrodku Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży – na posiedzeniu w poniedziałek, 2 października, zarząd województwa przyznał dotacje na te zadania. Pieniądze pochodzą z budżetu województwa.

Jak zwiększyć świadomość pracowników na temat zdrowego trybu życia?

JJS śr, 27 września 2023 14:56

W dzisiejszych czasach, kiedy tempo życia jest coraz szybsze, a wyzwania zdrowotne stają się coraz bardziej widoczne, edukacja zdrowotna w miejscu pracy staje się niezbędna. Przynosi ona liczne korzyści, zarówno dla pracownika, jak i zatrudniającej go organizacji. Dlaczego ma ona takie znaczenie? Jak ją wdrażać i jakie ma zalety?

Lecznicza marihuana a rak - jakie są fakty?

JJS pon, 18 września 2023 11:47

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zmagających się z chorobami nowotworowymi szuka alternatywnych metod leczenia. Jednym z popularniejszych sposobów jest wykorzystanie leczniczej marihuany. W tym artykule omówimy, jakie właściwości lecznicze posiada ta roślina oraz jakie badania zostały przeprowadzone w celu zbadania jej wpływu na raka.

Choroby autoimmunologiczne: czy warto zmienić dietę?

mm pon, 11 września 2023 13:42

Dla osób, które zmagają się ze schorzeniami z autoagresji specjaliści opracowują specjalny system żywienia. Nazywa się on protokół autoimmunologiczny. W takiej diecie eliminuje się wiele zwykle spożywanych produktów i wprowadza się biologicznie aktywne substancje ochronne.

Z bolącym stawem w kolanie u fizjoterapeuty

mm cz, 07 września 2023 19:15

- Tematem spotkania z nami w piątek, 8. września, czyli w Światowy Dzień Fizjoterapii, są choroby zapalne stawów – informuje Maciej Bogdan, fizjoterapeuta z 35-letnim doświadczeniem pracy w przychodni i Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. - Przy stanowisku informacyjno-konsultacyjnym w Galerii Veneda będziemy każdemu udzielać rad, związanych z problemami stawów, i podpowiemy, gdzie szukać pomocy. Przedstawimy zainteresowanym rolę fizjoterapii w chorobach narządu ruchu.

Biletomaty do rejestracji i potwierdzania wizyt w szpitalu

mm cz, 07 września 2023 16:08

Od razu po wejściu do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży na parterze witają pacjentów i rodziny 2 eleganckie biletomaty: przy drzwiach po lewej stronie i przy filarze po prawej. Są smukłe, czarne, z monitorem na szczycie, obwiedzione błękitnym światłem jak automaty do gier komputerowych. Ale nie służą do zabawy. Stanowią element systemu kolejkowego, żeby można było umówić wizytę w poradni specjalistycznej, a w dniu wizyty potwierdzić swoje przybycie. Dwie funkcje, a ile wygody.

E-recepta straciła ważność - co zrobić?

JJS cz, 24 sierpnia 2023 20:26

Jedną z największych zalet e-recept jest ich dostępność w telefonie (w formie SMS lub e-mail). Dzięki temu zawsze jest pod ręką i nie sposób jej zgubić. Natomiast największą wadą e-recept jest ich łatwe przechowywanie w telefonie. Nie zgubi się, więc zawsze jest czas na jej realizację. Jednak przy okienku w aptece można dowiedzieć się, że niestety czas jej wykupu już minął. Jest po prostu nieważna. Co w takiej sytuacji należy robić?

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę