niedziela, 05 kwietnia 2020 napisz DONOS@

Nowy Rok 2020 z pijanymi i bez poparzonych

Foto: Nowy Rok 2020 z pijanymi i bez poparzonych
cz cz, 02 stycznia 2020 16:00

Szczęśliwie zakończył się rok 2019 z perspektywy SOR: w sylwestrowy wtorek i noworoczną środę Szpitalny Oddział Ratunkowy w Łomży nie został oblężony przez poranione albo poparzone ofiary zabawy fajerwerkami. - Ku mojemu wielkiemu zadowoleniu, w tym roku nie przyjęliśmy ani jednej osoby z powodu zdarzeń po petardach – podsumowuje dyżur dr Anita Świętochowska, koordynator SOR-u Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. - Jedynie po północy w Sylwestra policjanci przywozili więcej mężczyzn zatrzymanych, upojonych alkoholowo, awanturujących się w rodzinie. Gdyby nie to, można by przełom roku 2019 i 2020 porównać ze standardowym dyżurem w zwykłe weekendy.

Dyrektor szpitala znowu poszukiwany

Foto: Dyrektor szpitala znowu poszukiwany
cz cz, 02 stycznia 2020 11:05

Zarząd Województwa Podlaskiego ogłasza konkurs na stanowisko Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Chętni mogą się zgłaszać do 14 stycznia. Wymagania nie są wygórowane: wykształcenie wyższe, co najmniej 5-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym, albo ukończone studia podyplomowe na kierunki zarządzanie i co najmniej 3-letni staż pracy.

Mleczko pszczele - jakie ma właściwości?

Foto: Mleczko pszczele - jakie ma właściwości?
JJS pon, 16 grudnia 2019 11:24

O niezwykłych właściwościach miodu wiedziała już sama Kleopatra. A czy ty jesteś świadomy, ile dobroci kryje w sobie natura? Mleczko pszczele posiada najwięcej wartości odżywczych ze wszystkich produktów pszczelich.

Chętnych na wicedyrektora nie było

Foto: Chętnych na wicedyrektora nie było
cz pt, 13 grudnia 2019 16:53

Nikt nie zgłosił się na ogłoszony po raz drugi konkurs na stanowisko Zastępcy Dyrektora ds. Lecznictwa Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Stanowisko to jest wolne od trzech miesięcy, gdy na emeryturę przeszła dr. Hanna Majewska – Dąbrowska, pełniąca tę funkcję przy kilku dyrektorach szpitala.

Była posłem została kierownikiem w szpitalu

Foto: Była posłem została kierownikiem w szpitalu
cz cz, 12 grudnia 2019 10:06

Była poseł PiS Bernadeta Krynicka została kierownikiem Działu Kontraktowania i Nadzoru Świadczeń Medycznych łomżyńskiego szpitala. Pod koniec listopada dyrektor Mariusz Obrycki ogłosił konkurs na to stanowisko. Była poseł do konkursu nie przystąpiła. - Pani Bernadeta Krynicka jest pracownikiem szpitala została oddelegowana na to stanowisko – tłumaczy dyrektor Obrycki.

Nowoczesny tomograf będzie w Kolnie

Foto: Nowoczesny tomograf będzie w Kolnie
cz cz, 05 grudnia 2019 09:02

Kolneński szpital będzie miał tomograf komputerowy. Pieniądze na kupienie i zainstalowanie tomografu to przede wszystkim dotacja z budżetu państwa. Umowę ze starostą kolneńskim Tadeuszem Klamą podpisał wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Powiat, jako zarządca szpitala, otrzyma 1,6 miliona złotych i do zakupu dołoży 400 tysięcy własnych środków.

Dyrektor odchodzi

Foto: Dyrektor odchodzi
cz śr, 04 grudnia 2019 09:42

Potwierdza się nasza wczorajsza informacja o rezygnacji dyrektora szpitala Mariusza Obryckiego. Jutro ma odbyć się posiedzenie Rady Społecznej na której ma być opiniowany wniosek o odwołanie Obryckiego w związku z rezygnacją. Dotychczasowy dyrektor szpitalem miałby kierować do końca stycznia 2020 r.

Dyrektor szpitala poddał się...

Foto: Dyrektor szpitala poddał się...
cz wt, 03 grudnia 2019 13:25

Mariusz Obrycki dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży złożył rezygnację z funkcji – wynika z naszych nieoficjalnych informacji. Sam dyrektor nie chce do tego się odnosić. - Pozostawiam to bez komentarza – powtarza dopytywany.

Dyrektor Obrycki: „Nie straszę zwolnieniami w szpitalu”

Foto: Dyrektor Obrycki: „Nie straszę zwolnieniami w s...
cz pt, 29 listopada 2019 16:42

- Rozumiem obawy związkowców, próbujących postulatami płacowymi wyprzedzić przyszłość, ale my w dyrekcji również nie wiemy, co przyniesie czas po pierwszym kwartale 2020 roku – wyjaśnia swoje stanowisko Mariusz Obrycki, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, z którym w sporze zbiorowym od 7 listopada jest, m.in., Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych, do którego należy około 330 spośród ok. 450 pań w czepkach. - Łomżyński szpital zatrudnia ponad 1200 osób, borykając się z problemami finansowymi i mając wysoką stratę finansową w 2019 roku. Szpitala nie stać na podwyżki płacowe w takiej wysokości, jakiej zażądały w październiku związki.

Pielęgniarki i położne grożą sądem i strajkiem

Foto: Pielęgniarki i położne grożą sądem i strajkiem
cz śr, 27 listopada 2019 16:50

- Przez 45 minut napotykałyśmy na totalny mur: dyrektor w ogóle nie orientował się w złożonej mu wcześniej przez nas propozycji i powtarzał w kółko, że szpital jest zadłużony i nie ma pieniędzy na podwyżki – relacjonuje Katarzyna Jarocka, przewodnicząca organizacji Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, gdzie pracuje ok. 450 pielęgniarek i położnych, w tym ok. 330 należących do związku. - Zaproponowałam, że skoro od 7. listopada jesteśmy z dyrekcją w sporze zbiorowym, to podpiszemy protokół rozbieżności, i dopiero wtedy dyrektor Mariusz Obrycki raczył nas wysłuchać. Zależy nam na uporządkowaniu siatki płac.

Światowy Dzień Rzucania Palenia

Foto: Światowy Dzień Rzucania Palenia
cz cz, 21 listopada 2019 10:50

Światowy Dzień Rzucania Palenia przypada zawsze w trzeci czwartek listopada - przypomina Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku. W Polsce obchodzony jest od 1991 roku, ale pomysł akcji narodził się w Stanach Zjednoczonych w 1974 roku. I choć od lat wiadomo, że palenie papierosów szkodzi zdrowiu w dalszym ciągu – jak wynika z badania KANTAR Polska 2019 - prawie ¼ społeczeństwa nałogowo pali papierosy. Okazuje się, że tylko 13% z nich planuje podjąć próbę rzucenia nałogu.

Buzują emocje płacowe pod szpitalnym kotłem

Foto: Buzują emocje płacowe pod szpitalnym kotłem
cz śr, 20 listopada 2019 08:04

Czy w łomżyńskim szpitalu szykowane są zwolnienia lekarzy...? - Była rozmowa z ordynatorami i koordynatorami, aby przeanalizowali stan zatrudnienia na oddziałach i określili, czy jest możliwość zmian – wyjaśnia Mariusz Obrycki, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Nie ukrywa, że w pytaniu do kierujących oddziałami chodziło o ewentualność „zmniejszenia zatrudnienia”. - Chcemy sprawdzić, czy zatrudnienie w firmie jest adekwatne do zadań, które wykonujemy. To proces ciągły. Gorące „procesy ciągłe” pracodawca ma z pielęgniarkami, technikami laboratorium, RTG. O płace.

W sobotę Dzień Otwarty w Onkologii

cz pt, 15 listopada 2019 12:37

Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym oraz Szpital Wojewódzki w Łomży organizują po raz kolejny Dzień Otwarty w Onkologii. W ramach tego będą się odbywały porady lekarzy onkologów, a w razie potrzeby kobiety będą kierowane na mammografie lub USG.

Poszukiwany zastępca dyrektora szpitala

Foto: Poszukiwany zastępca dyrektora szpitala
cz śr, 13 listopada 2019 10:57

Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży ogłosił konkurs na stanowisko zastępcy dyrektora ds. lecznictwa. Przez lata funkcję tę sprawowała dr Hanna Majewska – Dąbrowska, która w połowie września przeszła na emeryturę.

Laboratorium, rentgen i mikrobiologia dla firmy zewnętrznej?

Foto: Laboratorium, rentgen i mikrobiologia dla firmy...
cz śr, 06 listopada 2019 08:04

Około 30 kobiet, pracownic 3 zakładów szpitala w Łomży, zobaczyło drzwi w sali narad zamknięte, gdy przyszły na umówione spotkanie z dyrektorem Mariuszem Obryckim w sprawie porozumienia z połowy października o podwyżce płac. Związki zawodowe techników laboratoryjnych od ponad 7 miesięcy toczą spór zbiorowy z dyrekcją Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, natomiast techników elektroradiologii - od prawie roku. Po półgodzinie czekania w otwartej przez sekretarkę sali panie z: laboratorium, rentgena i mikrobiologii usłyszały od dyrektora, że „musi wycofać się z ugody oraz potwierdza ewentualność i możliwość wyprowadzenia diagnostyki poza szpital”. Związki chcą iść z postulatami do Sądu Pracy oraz ogłosić referendum o strajku wśród ok. 1200 pracowników szpitala.

Pielęgniarki i położne ostrzegają przed strajkiem

Foto: Pielęgniarki i położne ostrzegają przed strajkiem
cz wt, 05 listopada 2019 08:52

Łomżyńskie pielęgniarki i położne spotkały się na rozmowach o wynagrodzeniach z dyrektorem Maciejem Olesińskim z oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Białymstoku oraz z Markiem Malinowskim, członkiem zarządu województwa podlaskiego. - Rozmowy w NFZ potwierdziły, że mamy rację w dyskusji z dyrekcją Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, a po rozmowach w Urzędzie Marszałkowskim wracałyśmy bardzo rozgoryczone, ponieważ pan Malinowski stwierdził, że to sąd powinien rozstrzygnąć, kto ma rację – mówi Katarzyna Jarocka, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu. Związkowcy zapowiedzieli, że jeśli nie będą spełnione postulaty płacowe i warunków pracy, ogłoszą spór zbiorowy z dyrekcją 7. listopada.

Spokojny długi weekend świąteczny na SOR, ale...

Foto: Spokojny długi weekend świąteczny na SOR, ale...
mm pon, 04 listopada 2019 12:46

- Mamy urwanie głowy w poniedziałek po Wszystkich Świętych: przez trzy godziny od godziny 8. rano do 11. przyjęliśmy 46 pacjentów, kiedy od północy było ich zaledwie 12 – informuje dr Anita Świętochowska, koordynator ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. - Przyjmujemy zazwyczaj na dobę od około 120 do około 140 osób, natomiast w miniony długi weekend świąteczny, czyli w piątek, sobotę i niedzielę liczba pacjentów nie przekraczała 70.

Nowy dyrektor w pogotowiu

Foto: Nowy dyrektor w pogotowiu
cz wt, 29 października 2019 11:35

Dr hab. n. med. Sławomir Dariusz Szajda jest już nowym dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Zarząd województwa powołał go na to stanowisko na 6 lat i ustalił jego wynagrodzenie na 12 500 zł miesięcznie. Nowy dyrektor pogotowia może też kontynuować dotychczasowe zatrudnienie w PWSIiP, o ile nie będzie ono kolidować z wykonywaniem obowiązków związanych z zarządzaniem pogotowiem.

Fiasko rozmów pielęgniarek i położnych o podwyżkach

Foto: Fiasko rozmów pielęgniarek i położnych o podwyż...
cz cz, 24 października 2019 08:16

- Dwugodzinne spotkanie z dyrekcją w środę niczego nie zmieniło – informuje Katarzyna Jarocka, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. - Chciałyśmy rozmawiać o podwyżkach płac dla pielęgniarek i położnych. Jako ostatnia grupa zawodowa w szpitalu nie dostałyśmy podwyżek w tym roku, gdyż czekałyśmy, aż Pan dyrektor Mariusz Obrycki rozwiąże problemy płacowe z technikami laboratorium i rentgena, rehabilitantami i fizjoterapeutami oraz lekarzami. Szefowa pielęgniarek ze szpitala ocenia, że „dyrekcja w ogóle nie była przygotowana do rozmów na nasze tematy”. W efekcie związkowcy złożyli pismo z 12-oma postulatami i grożą, że jeśli nie zostaną spełnione, wejdą w spór zbiorowy z pracodawcą.

Środa z profilaktyką podlaskiego NFZ poświęcona osteoporozie

Foto: Środa z profilaktyką podlaskiego NFZ poświęcona...
cz pon, 21 października 2019 10:23

Osteoporoza to choroba metaboliczna, która niszczy kości i powoduje ich kruchość. Dotyka przede wszystkim kobiety. Wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć jak zapobiegać osteoporozie, jak ją rozpoznać i jak leczyć Narodowy Fundusz Zdrowia zapraszamy w środę (23 października) do Łomżyńskiego Centrum Medycznego.

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę