Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 06 lipca 2020 napisz DONOS@

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) – jakie badania należy wykonać?

Foto: Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) – jakie ba...
JJS wt, 24 marca 2020 12:48

Reumatoidalne zapalenie stawów, nazywane potocznie artretyzmem, to choroba autoimmunologiczna, której objawy bywają wyjątkowo nieprzyjemne. Dotyka najczęściej osób pomiędzy 40. a 50. rokiem życia, jednak może wystąpić również w podeszłym wieku, a nawet u dzieci. Całkowite wyleczenie RZS nie jest możliwe przy obecnym stanie medycyny. Odpowiednie środki farmakologiczne, a także włączenie właściwej diety i rehabilitacji, mogą jednak pomóc w wyciszeniu skutków choroby.

Trzeci przypadek koronawirusa w powiecie łomżyńskim

Foto: Trzeci przypadek koronawirusa w powiecie łomżyń...
cz pon, 23 marca 2020 20:56

W poniedziałek wieczorem służby Wojewody Podlaskiego poinformowały o kolejnym – siódmym już – potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim. - To starszy mężczyzna z powiatu łomżyńskiego, wrócił do kraju ze Stanów Zjednoczonych – podano w komunikacie zaznaczając, że mężczyzna jest hospitalizowany. To trzeci potwierdzony przypadek koronawirusa z powiatu łomżyńskiego.

Oddział szpitala w Kolnie zamknięty przez... podejrzenie zarażenia koronawirusem

Foto: Oddział szpitala w Kolnie zamknięty przez... po...
cz pon, 23 marca 2020 17:09

Oddział Wewnętrzny Szpitala Ogólnego w Kolnie został tymczasowo zamknięty. Jest to związane z podejrzeniem zarażenia koronawirusem u jednego z pacjentów placówki. - Nie są przyjmowani pacjenci oraz personel Oddziału nie może opuścić Szpitala do czasu otrzymania wyników testów u pacjenta podejrzanego o zakażenie koronawirusem – przekazuje Tadeusz Klama starosta kolneński.

Powstało 19 śluz na oddziałach szpitala w Łomży

Foto: Powstało 19 śluz na oddziałach szpitala w Łomży
cz pon, 23 marca 2020 16:58

Szpital Wojewódzki w Łomży przekształca się w błyskawicznym tempie w nowy szpital zakaźny dla pacjentów chorych na COVID 19 i z podejrzeniem koronowirusa w województwie podlaskim. Obecnie w „zakaźniaku” leży dwoje z wirusem pandemii, troje z wynikiem ujemnym testu i czworo oczekujących na wyniki. W ciągu tygodnia od spotkania protestującego personelu z p.o. dyrektorem Jackiem Rolederem powstało 19 śluz na wszystkich oddziałach; 20-sta na parterze anestezjologii i OIOM właśnie jest przygotowywana, natomiast na bloku operacyjnym wkrótce powstanie śluza 21.

Koronawirus... coraz więcej osób w obowiązkowej kwarantannie

Foto: Koronawirus... coraz więcej osób w obowiązkowej...
cz pon, 23 marca 2020 12:10

Rośnie liczba osób, które kierowane są na kwarantannę w związku z możliwością zakażenia koronawirusem. Tylko w Łomży i powiecie łomżyńskim w tej chwili taką kwarantanną objętych jest 155 osób - podaje Kamila Ausztol z Biura Wojewody Podlaskiego. Przypomnijmy, że wcześniej w sobotę i niedzielę służby informowały o potwierdzeniu zakażenia COVID-19 u dwóch osób z powiatu łomżyńskiego. One przebywają w domach. Kolejna osoba jest hospitalizowana z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19.

UWAGA KRWIODAWCY – POTRZEBNA KREW!

Foto: UWAGA KRWIODAWCY – POTRZEBNA KREW!
cz pon, 23 marca 2020 10:06

W związku z wyjątkową sytuacją związaną z epidemią koronawirusa i wzrastającą liczbą osób hospitalizowanych, zwracamy się do Honorowych Dawców Krwi oraz wszystkich zdrowych osób, które o ostatnim czasie nie podróżowały do innych krajów i nie miały kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, o zgłaszanie się do centrów krwiodawstwa w całej Polsce w celu oddania krwi. W Łomży krew można oddać w ambulansie, który parkuje przy Galeria Łomża (Stokrotka), przy skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z Zawadzką.

Studenci pielęgniarstwa zdali egzamin z odpowiedzialności

Foto: Studenci pielęgniarstwa zdali egzamin z odpowie...
cz pon, 23 marca 2020 08:12

– To zwykły gest solidarności z ludźmi, którzy szukają sprawdzonych informacji, jak radzić sobie z pandemią, jakie standardy stosować w życiu codziennym i w pracy. Wiedza, jak postępować, aby chronić przed chorobą Covid-19 siebie, swoich bliskich, sąsiadów, całe społeczeństwo jest teraz najcenniejszą wartością – mówi Iza Serafińska, studentka III roku pielęgniarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Ona i jej czternaścioro koleżanek i kolegów ze starszych roczników pielęgniarstwa PWSIiP zgłosiło się na wolontariat do pięciu stacji sanitarno-epidemiologicznych w Polsce (w Łomży, Grajewie, Olsztynie, Ostrołęce, Ostrowi Mazowieckiej). Od 16 marca adepci pielęgniarstwa przeprowadzają telefoniczne wywiady epidemiologiczne w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży: zbierają dane, informują, uspokajają, doradzają.

Kobieta z koronawirusem

Foto: Kobieta z koronawirusem
cz pon, 23 marca 2020 07:01

Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku poinformował w niedzielę po godzinie 21. o szóstym potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim. To kobieta w średnim wieku z powiatu łomżyńskiego.

Pierwszy przypadek koronawirusa w okolicy Łomży

Foto: Pierwszy przypadek koronawirusa w okolicy Łomży
cz so, 21 marca 2020 16:09

Mężczyzna w średnim wieku z powiatu łomżyńskiego to pierwszy potwierdzony badaniami przypadek kroronawirusa na Ziemi Łomżyńskiej. Anna Dzierszko, rzecznik prasowy wojewody podlaskiego w sobotnie popołudnie podała, że w województwie podlaskim potwierdzono dwa kolejne zachorowania na koronawirusa. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 452/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

KOMUNIKAT dot. sytuacji w łomżyńskiej służbie zdrowia

Foto: KOMUNIKAT dot. sytuacji w łomżyńskiej służbie z...
cz pt, 20 marca 2020 17:17

W piątek 20 marca 2020 r. w Starostwie Powiatowym w Łomży odbyło się spotkanie poświęcone aktualnej sytuacji w łomżyńskiej służbie zdrowia

Trzeci potwierdzony przypadek koronawirusa w województwie podlaskim

Foto: Trzeci potwierdzony przypadek koronawirusa w wo...
cz pt, 20 marca 2020 17:09

O kolejnym wykrytym i potwierdzonym badaniami przypadku koronawirusa w województwie podlaskim poinformował w popołudniowym komunikacie Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku. To młoda kobieta z okolic Białegostoku.

To jest sztafeta śmierci. Rozumiecie?

Foto: To jest sztafeta śmierci. Rozumiecie?
cz pt, 20 marca 2020 12:42

- Mamy wybór – ograniczenie aktywności społecznej do minimum albo dziesiątki tysięcy chorych – mówi prof. Łukasz Szumowski, minister zdrowia w wywiedzie opublikowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”. Dwa raz odwołuje się w nim do Łomży, ale przede wszystkim z rozmowy wybrzmiewa apel o przestrzeganie kwarantanny i ograniczenie do minimum kontaktów z innymi. O to samo – ponownie do mieszkańców Łomży – zaapelował Karol Jakacki, lekarz z łomżyńskiego szpitala, którego post z niedzieli uświadomił wielu, jak wielkie konsekwencje będzie miało przekształcenie szpitala w tzw. „jednoimienny szpital zakaźny” do zwalczania koronawirusa.

Kluczowe karetki pogotowia

Foto: Kluczowe karetki pogotowia
cz pt, 20 marca 2020 09:14

Wydzielenia Szpitalnego Oddziału Ratunkowego nie ma i niestety nie będzie. Nocna i świąteczna opieka medyczna, czyli zastępstwo lekarza rodzinnego, gdy ten ma wolne, w szpitalu realizowane jest cały czas – pomimo przekształcenia w szpital zakaźny – i to nie jest żadne ustępstwo. Hemodializa dla dotychczasowych stałych pacjentów jest kontynuowana do czasu, a chemioterapia dla onkologicznych, którzy są w trakcie leczenia, ale poza szpitalem. Tak będzie do czasu pojawienia się w Łomży pierwszego pacjenta z potwierdzonym koronawirusem. Gdy to się stanie, ze względu na możliwość zarażenia „pacjentów zdrowych”, lekarze ze szpitala nie będą mogli świadczyć usług z zakresu dializ, czy chemioterapii lub być delegowani do opieki nocnej i świątecznej. - W szpitalu obecnie nie przebywa żaden pacjent, u którego potwierdzono zarażenie koronawirusem – zapewniał w wieczornym komunikacie p.o. dyrektora szpitala Jacek Roleder.

Drugi przypadek zakażenia COVID-19 w Podlaskiem

Foto: Drugi przypadek zakażenia COVID-19 w Podlaskiem
cz śr, 18 marca 2020 14:14

Wojewoda podlaski i podlaski wojewódzki inspektor sanitarny informują o drugim potwierdzonym przypadku wystąpienia koronawirusa COVID-19 w regionie. To - jak podano w komunikacie PUW - młoda kobieta z Białegostoku, Jest hospitalizowana, a rodzina pacjentki i osoby z najbliższego kontaktu są pod opieką epidemiologiczną - przekazała Anna Dzierszko, rzeczniczka wojewody podlaskiego.

Szybko po wyniki badań i niezrealizowane skierowania!

Foto: Szybko po wyniki badań i niezrealizowane skiero...
cz śr, 18 marca 2020 13:40

Zanim Szpital Wojewódzki w Łomży zostanie zamknięty dosłownie, ze względu na przekształcenie w szpital zakaźny dla województwa podlaskiego w stanie epidemicznym koronawirusa, ukazała się wreszcie informacja o tym, jak, gdzie i kiedy tysiące pacjentów i ich krewni mogą odebrać wyniki badań, m.in., laboratoryjnych, tomograficznych czy rezonansowych, oraz skierowania na badania.

Postąpili zgodnie... ze starym planem

Foto: Postąpili zgodnie... ze starym planem
cz śr, 18 marca 2020 08:54

Pierwszy pacjent z województwa podlaskiego, u którego wykryto koronawirusa przebywa w szpitalu na białostockich Dojlidach. To znajdujący się przy ul. Żurawiej „szpital zakaźny” formalnie stanowiący wyodrębnioną część Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. To ta placówka jako pierwsza z województwa podlaskiego pojawiał się na ministerialnej liście szpitali, które miałby być przekształcone w szpitale jednoimienne ds. koronawirusa. Następnego dnia listę podmieniono i na niej zamiast USK w Białymstoku był już Szpital Wojewódzki w Łomży.

Pierwszy potwierdzony przypadek wystąpienia COVID–19 w województwie podlaskim

cz wt, 17 marca 2020 21:28

Wojewoda podlaski i podlaski wojewódzki inspektor sanitarny poinformowali o pierwszym potwierdzonym przypadku wystąpienia koronawirusa COVID-19 w województwie podlaskim. - To mężczyzna w sile wieku, jest hospitalizowany - podano nie wskazując w którym szpitalu.

Drugi szpital jednoimienny ds. koronawirusa wyznaczony w Białymstoku

Foto: Drugi szpital jednoimienny ds. koronawirusa wyz...
cz wt, 17 marca 2020 17:29

Szpital MSWiA w Białymstoku na mocy decyzji wojewody podlaskiego z dn. 17 marca 2020 roku (dziś – dop.red.) zostanie przeprofilowany w jednoimienny szpital zakaźny – podał kilkanaście minut temu Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku. - To druga tego typu placówka w regionie po Szpitalu Wojewódzkim w Łomży – dodano w komunikacie zaznaczając, że „mając na uwadze wzrost zakażeń wirusem SARS-CoV-2, niezbędne jest zwiększenie świadczeń opieki zdrowotnej dla osób z podejrzeniem zakażenia lub choroby zakaźnej COVID-19 w celu zapewnienia tym osobom właściwego dostępu do diagnostyki i leczenia.”

Personel szpitala błaga o pomoc premiera, ministra i WHO

Foto: Personel szpitala błaga o pomoc premiera, minis...
cz wt, 17 marca 2020 13:44

Kwadrans po godzinie 10. około 150 pracowników Szpitala Wojewódzkiego w Łomży usłyszało od p.o. dyrektora drugi dzień Jacka Roledera, że „decyzja została podtrzymana i nasz szpital będzie pełnił funkcję szpitala dla pacjentów z koronawirusem”. Nie zjawił się wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski ani żaden jego przedstawiciel, czego żądali w poniedziałek przedstawiciele personelu, protestujący przeciw decyzji o przekształceniu jedynego w regionie szpitala wielospecjalistycznego w zakaźniak. - Nie będę odpowiadał na pytania, dlaczego wojewoda przyjechał czy nie przyjechał i dlaczego podjął taką decyzję, w tej chwili nie mam nic więcej do dodania – mówił p.o. dyrektora Jacek Roleder. Przed mówieniem chciał wyprosić ekipę programu „Interwencje” Telewizji Polsat.

Krew oddasz w ambulansie

Foto: Krew oddasz w ambulansie
cz wt, 17 marca 2020 13:36

- W związku z obecną sytuacją, od dnia 17 marca 2020 r. do odwołania jesteśmy zmuszeni do zamknięcia naszego Terenowego Oddziału w Łomży, który mieści się w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży – poinformowało Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. - Jednak, aby wszyscy chętni mieli możliwość oddania krwi w Łomży, od jutra zapraszamy pod Galeria Łomża - ul Piłsudskiego 14a Łomża gdzie krew będzie można oddać w naszym ambulansie.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę