niedziela, 05 kwietnia 2020 napisz DONOS@

Jak schudnąć szybko i zdrowo?

Foto: Jak schudnąć szybko i zdrowo?
JJS cz, 04 kwietnia 2019 08:48

Każdy kto chociaż raz próbował schudnąć wie, jak czasochłonny i ciężki jest to proces. Nie wystarczy tylko zbilansowana dieta, picie 2 l wody dziennie i ruch fizyczny. Czasem to za mało. Żeby sobie pomóc warto skorzystać z właściwej suplementacji. Sprawdzone suplementy diety są wstanie poruszyć metabolizm, co zwiększy spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej. Dlaczego warto schudnąć i jak to zrobić?

5 najważniejszych kwestii dotyczących tarczycy i dbania o nią

Foto: 5 najważniejszych kwestii dotyczących tarczycy ...
JJS śr, 03 kwietnia 2019 18:02

Tarczyca to z pozoru niewielki gruczoł umiejscowiony w okolicach szyi, tuż pod krtanią. Odpowiada za wiele funkcji w organizmie, ponieważ produkuje ważne hormony. Sprawdźmy, jak prawidłowo dbać o tarczycę, jaką funkcję ona spełnia i jak środek Thyrolin może na nią wpływać?

Związkowcy ze szpitala w Łomży skarżą się marszałkowi

Foto: Związkowcy ze szpitala w Łomży skarżą się marsz...
cz śr, 03 kwietnia 2019 12:54

- Oczekiwaliśmy po spotkaniu z Markiem Malinowskim konkretnych deklaracji w sprawie naszych zarobków, obecnie na poziomie najniższej krajowej, i po raz kolejny zażądaliśmy podwyżki o 1200 zł brutto, ale w poniedziałek nic takiego nie nastąpiło – ocenia Małgorzata Wolanowska ze Związku Zawodowego Techników Analityki Medycznej efekty spotkania przedstawicieli pięciu związków w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży z Markiem Malinowskim z zarządu Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku i z wicedyrektorem departamentu zdrowia UM Dominikiem Maślachem. - Znowu zero konkretów. Znów mamy czekać, jak zwykle, ale tym razem na wybranie nowego dyrektora szpitala.

Sześciu chętnych na fotel dyrektora

Foto: Sześciu chętnych na fotel dyrektora
cz wt, 02 kwietnia 2019 14:09

Sześć ofert wpłynęło do Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku w drugim konkursie na stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Tym razem nie są już tylko mieszkańcy Łomży, a wśród kandydatów mają być także osoby z dużym doświadczeniem w zarządzaniu tego typu placówkami. - Kandydaci to mieszkańcy województwa podlaskiego i województwa warmińsko-mazurskiego - podaje Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Podlaskiego potwierdzając nasze wcześniejsze informacje o szóstce kandydatów.

Związkowcy w szpitalu ostrzegają: „Balon powoli pęka”

Foto: Związkowcy w szpitalu ostrzegają: „Balon powoli...
cz cz, 28 marca 2019 15:23

- Nie mogę udzielić odpowiedzi, kiedy decyzje zapadną, mam nadzieję, że w tym roku – powiedział wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży, gdzie na konferencji z udziałem około 40 osób, w tym przedstawicieli kilku związków zawodowych, zadawano mu jedno pytanie, ale na wiele sposobów: kiedy dostaną podwyżki najmniej zarabiający pracownicy szpitala, mający pensję na poziomie najniższej krajowej 2250 zł brutto. Wiceminister Cieszyński stwierdził, że rozumie, że ludzi nie interesuje, „kiedy pieniądze będą w systemie, a kiedy trafią” do ich portfeli.

Ponad 15 milionów na remont starego zakaźniaka

Foto: Ponad 15 milionów na remont starego zakaźniaka
cz cz, 28 marca 2019 15:22

Na parterze i pierwszym pietrze ma być Wojewódzki Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień, a na drugim piętrze zakład opiekuńczo-lecznicy. Dawny budynek po oddziałach zakaźnych szpitala wojewódzkiego przy ul. Marii Skłodowskiej – Curie, który od sześciu lat stoi nieużytkowany, przejdzie gruntowny remont. Szacunkowa wartość inwestycji to blisko 16 milionów złotych, a pieniądze pochodzą od samorządu województwa, polskiego rządu i środków unijnych. - Aż trudno mi uwierzyć, że wszystko ułożyło się dobrze jeśli chodzi o finansowanie – mówiła Renata Szymańska, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży, dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania środków. - Realizacja tej inwestycji to nowa szansa, to nowe możliwości żeby się rozwijać – mówiła.

Z wizytą u podologa

Foto: Z wizytą u podologa
JJS śr, 27 marca 2019 11:05

Podologia z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Jeszcze kilka lat temu mało kto w Polsce o niej słyszał, podczas gdy w krajach Europy Zachodniej podologia była już dość powszechna. Dzisiaj coraz chętniej korzystamy z wiedzy i pomocy specjalistów w zakresie chorób i schorzeń związanych ze stopami.

Laboranci i fizjoterapeuci szpitala żądają podwyżek

Foto: Laboranci i fizjoterapeuci szpitala żądają podw...
cz pt, 22 marca 2019 19:27

- Domagamy się godziwej zapłaty, bo nasze zarobki po 30 latach pracy są na poziomie żenującym, mamy tylko po 1800 – 1900 złotych na czysto, a są zarabiający ledwie 1500 zł – tłumaczy powody sporu zbiorowego fizjoterapeutów Hanna Kowalewska, która wraz z 35 koleżankami i kolegami z poradni i oddziału rehabilitacji Szpitala Wojewódzkiego w Łomży apeluje o rozmowy z dyrekcją na temat podwyżki zarobków. O to samo apeluje Ewa Lasek z laboratorium, gdzie technicy analityczni do końca przyszłego tygodnia mają zwolnienia lekarskie L-4 – w poniedziałek będą przyjęci tylko pacjenci ze skierowaniem na badania. Pełniąca obowiązki dyrektora wicedyrektor Joanna Chilińska rozumie pracowników, więc aranżuje spotkanie przedstawicieli związków i marszałka podlaskiego. Z rehabilitacji co dzień korzysta ok. 200 pacjentów, a laboratorium robi badania ok. 600 pacjentom.

Cyrk w laboratorium albo bunt L-4 analityków w szpitalu

Foto: Cyrk w laboratorium albo bunt L-4 analityków w ...
mm cz, 21 marca 2019 20:30

„Dzisiaj o siódmej chciałem oddać do badania krew i okazało się, że laboratorium przyjmie tylko osoby ze skierowaniami na cito. Mówili, że jutro będzie to samo. Ktoś coś wie, kiedy laboratorium będzie normalnie pracowało?” - napisał na forum portalu 4lomza.pl internauta o pseudonimie Aro. Z kolei Czytelniczka „Czwórki” zadzwoniła do redakcji z przestrachem, jakie tłumy ludzi kłębią się w olbrzymich kolejkach przy laboratorium, sięgających korytarza w szpitalu. „Cyrk w laboratorium i odszedłem z kwitkiem!” - opowiadał oburzony pacjent. Oddał krew do badania obok – prywatnie.

Drugi konkurs na dyrektora szpitala

Foto: Drugi konkurs na dyrektora szpitala
cz śr, 20 marca 2019 15:29

Zarząd Województwa Podlaskiego podjął uchwałę w sprawie ogłoszenia drugiego konkursu na stanowisko Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży – podała Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Podlaskiego potwierdzając nasze poniedziałkowe informacje, że pierwszy konkurs nie przyniósł rozstrzygnięcia. - W wyniku przeprowadzonych trzech kolejnych głosowań, komisja konkursowa nie wyłoniła kandydata – ujawnia rzeczniczka.

Odra na Suwalszczyźnie

Foto: Odra na Suwalszczyźnie
cz wt, 19 marca 2019 08:58

W Polsce do 14 marca 2019 roku zgłoszono już 664 zachorowań oraz podejrzeń zachorowań na odrę. W województwie podlaskim w tym roku na odrę zachorowało 18 osób, w tym 16 w powiecie suwalskim i 2 w powiecie augustowskim. - Były to zarówno osoby szczepione oraz nieszczepione – podaje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku apelując do rodziców dzieci, które nie przechodziły szczepienia, aby jak najszybciej dopełnić tego obowiązku. - Szczepienie ochronne jest jedyną skuteczną metodą profilaktyki zachorowania na odrę i nie może być zastąpione innymi środkami ochrony – podkreśla WSSE.

Konkurs na dyrektora szpitala bez rozstrzygnięcia

Foto: Konkurs na dyrektora szpitala bez rozstrzygnięcia
cz pon, 18 marca 2019 15:20

Nie udało się rozstrzygnąć konkursu na stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Do rywalizacji przystąpiło dwóch kandydatów - mieszkańców Łomży, ale po przesłuchaniu przez komisję konkursową żaden z nich nie zyskał wymaganego poparcia większości członków komisji.

Pielęgniarki i położne w szpitalu mają przewodniczącą

Foto: Pielęgniarki i położne w szpitalu mają przewodn...
cz pt, 15 marca 2019 07:57

- Członkostwo w naszej organizacji związkowej nie jest obowiązkowe, tylko dobrowolne, a zarząd w całości pracuje społecznie: działamy bezpłatnie i nie pobieramy żadnych świadczeń finansowych za naszą działalność – mówi Katarzyna Jarocka (lat 52), która została wybrana na przewodniczącą zarządu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Szpitala Wojewódzkiego imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Organizacja OZZ PiP liczy 320 osób z ok. 450 zatrudnionych w szpitalu pielęgniarek i położnych. Jak wszyscy, związkowcy czekają na dyrektora.

Dwóch chętnych na fotel dyrektora szpitala

Foto: Dwóch chętnych na fotel dyrektora szpitala
cz śr, 13 marca 2019 10:56

Tylko dwóch kandydatów zgłosiło się do konkursu na stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Jak wynika z naszych informacji obaj są mieszkańcami Łomży i żaden z nich nie jest lekarzem.

Hospicjum w Łomży dostało 1 milion 300 tys. zł z RPO

cz wt, 12 marca 2019 16:11

- Jeszcze nie wiem, naprawdę?! To potwierdzona informacja...?! A do nas nie przyszła wiadomość – zadawała dziś pytania uradowana Teresa Steckiewicz (lat 81), współzałożycielka i nieprzerwanie od ponad 26 lat prezes Łomżyńskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” pw. Św. Ducha, które prowadzi działalność w ciasnym budynku przy ul. Rybaki w Łomży. Łomżyńskie Hospicjum dostało 1 milion 300 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na rozbudowę siedziby. Decyzja podjęta w dobrym momencie, gdyż budowlańcy zaczynają kłaść dach.

Na operację zaćmy jeszcze poczekamy

Foto: Na operację zaćmy jeszcze poczekamy
cz wt, 05 marca 2019 12:55

Na operację zaćmy w łomżyńskim szpitalu trzeba czekać ponad cztery lata. Najbliższy wolny termin zabiegu wskazywany przez elektroniczny system kolejkowy Narodowego Fundusz Zdrowia to 24 kwietnia 2023 roku. Wczoraj Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że od 1 kwietnia m.in. operacje usunięcia zaćmy mają być finansowane bezlimitowo, co ma przyczynić się do skrócenia kolejek. - Oprócz pieniędzy jest jeszcze potrzebna możliwość realizacji – komentuje Hanna Majewska – Dąbrowska, z-ca dyrektora ds. lecznictwa szpitala w Łomży.

Poseł nie będzie dyrektorem...

Foto: Poseł nie będzie dyrektorem...
cz cz, 28 lutego 2019 12:22

- Nie ma takiej sytuacji, to zmyślone sytuacje – mówi poseł Bernadeta Krynicka (PiS) pytana o to czy wystartuje w konkursie na stanowisko dyrektora szpitala w Łomży. - Nie mam zamiaru ewakuować się z tego miejsca – podkreśla poseł dodając: „nie oceniam siebie, żebym mogła być dobrym dyrektorem szpitala”. Jej zdaniem nowym dyrektorem szpitala powinien zostać ekonomista z dużym doświadczeniem, taki ktoś jak... poprzedni dyrektor szpitala.

Nowy dyrektor szpitala poszukiwany

Foto: Nowy dyrektor szpitala poszukiwany
cz wt, 26 lutego 2019 14:39

Zarząd województwa podlaskiego ogłosił konkurs na stanowisko Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Potencjalni kandydaci mają 10 dni na złożenie dokumentów i pisemnej koncepcji pracy na stanowisku dyrektora na najbliższe 6 lat. Aby być dyrektorem szpitala w Łomży wystarczy mieć wykształcenie wyższe i pięcio- lub trzyletni, jeśli ma się podyplomówkę z zarządzania - staż pracy na stanowisku kierowniczym, oraz „wiedzę i doświadczenie”.

W szpitalu w Łomży zlikwidowano co szóste łóżko pacjenta

Foto: W szpitalu w Łomży zlikwidowano co szóste łóżko...
cz wt, 26 lutego 2019 13:16

- Niestety, musieliśmy wyrejestrować u wojewody podlaskiego więcej niż jedno łóżko – informuje ze smutkiem dr Hanna Majewska – Dąbrowska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. - Wyrejestrowanie aż 112 łóżek z oddziałów szpitalnych jest związane z niemożnością wypełnienia rozporządzenia ministra zdrowia o nowych wskaźnikach zatrudnienia pielęgniarek od początku tego roku. Przyznaję, to redukcja dość rygorystyczna, ale łomżyńskiego szpitala nie stać na zatrudnienie 90 pielęgniarek. Większość szpitali w Polsce te działania podejmuje, żeby być w zgodzie z prawem.

Pacjenci surowiej oceniają szpital

Foto: Pacjenci surowiej oceniają szpital
cz cz, 21 lutego 2019 11:45

Oceny pacjentów o służbie zdrowia są subiektywne, ale gdy takich osobistych ocen jest więcej i można porównać je z ocenami z lat ubiegłych, to można już wyciągać ogólne wnioski. Z wyników ankiet przeprowadzonych wśród pacjentów szpitala w Łomży w latach 2014, 2016 i 2018 wynika, że oceny są coraz niższe. Okazuje się w przypadku łomżyńskiego szpitala zaobserwowano najniższych wśród szpitali wojewódzkich wskaźnik skłonności do rekomendacji go znajomy. Szpitala nie poleci ponad 10% pacjentów.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę