Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 28 września 2020 napisz DONOS@

Aloesowa siła – poznaj jej tajemnice!

Foto: Aloesowa siła – poznaj jej tajemnice!
JJS cz, 30 lipca 2020 15:00

Istnieją takie rośliny, których właściwości wpływają wyjątkowo korzystnie na urodę. Jedną z nich jest aloes, którego dobroczynne wielokierunkowe działanie w szybkim czasie poprawi wygląd i kondycję skóry. Masz z nią problemy? Sięgnij po kosmetyk na bazie tego komponentu!

Koronawirus tam wygrywa, a tu przegrywa

Foto: Koronawirus tam wygrywa, a tu przegrywa
mm cz, 30 lipca 2020 12:31

Podlaski inspektor sanitarny poinformował o 21. potwierdzonym przypadku śmierci z powodu wirusa COVID-19 w województwie podlaskim. Zmarłym jest 79-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu grajewskiego, który był hospitalizowany w Szpitalu Ogólnym imienia dr. med. Witolda Ginela w Grajewie. 79-latek cierpiał na choroby współistniejące. Ludzie mający z nim ostatnio kontakt zostali objęci nadzorem sanitarnym. Z kolei w Łomży wyzdrowiała kobieta w sile wieku.

Nowe zakażenie koronawirusem w Łomży

Foto: Nowe zakażenie koronawirusem w Łomży
cz śr, 29 lipca 2020 10:07

Kobieta w sile wieku z Łomży to nowy, potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem. Na razie nie jest znane źródło zakażenia. - Kobieta z obawami zakażenia sama zgłosiła się na oddział zakaźny szpitala, a badania potwierdziły zakażenie wirusem SARS-CoV-2 – mówił Juli Gulanowska z Powiatowej Stacji Sanitrano-Epidemiologicznej w Łomży. Służby sanitarne kwarantanną obejmują najbliższa rodzinę kobiety. To 99. w mieście i 124. w regionie łomżyńskim przypadek zakażenia koronawirusem.

Kolejna ofiara koronawirusa

Foto: Kolejna ofiara koronawirusa
cz wt, 28 lipca 2020 10:45

Po zakażeniu koronawirusem zmarł mieszkaniec powiatu grajewskiego. Mężczyzna w wieku 66 lat zmarł w szpitalu w Grajewie, gdzie był hospitalizowany. Służby sanitarne informując o jego śmierci podają, że miał choroby współistniejące. To 19. ofiara śmiertelna Covid-19 w województwie podlaskim. Dziś poinformowano także o potwierdzeniu zakażenia u kolejnych 8 mieszkańców regionu i ozdrowieniu 19 osób.

Koronawirus - raport

Foto: Koronawirus - raport
cz pon, 27 lipca 2020 10:45

Do 947 wzrosła liczba osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 województwie podlaskim. W poniedziałek przed południem służby wojewody podlaskiego i Sanepidu poinformowały o potwierdzeniu kolejnych 7 zakażeń.

Rozczarowująca rekompensata

Foto: Rozczarowująca rekompensata
cz pt, 24 lipca 2020 16:10

Zamiast 1500 zł otrzymały po 100, 200 czy 300 zł. Ministerstwo Zdrowia, aby zmniejszyć ryzyko szerzenia się epidemii koronawirusa, od maja wprowadziło ograniczenia pracy pracowników medycznych zaangażowanych w leczenie zakażonych pacjentów. Lekarze, pielęgniarki, technicy itp., który pracowali także w innych miejscach, musieli z dodatkowej pracy zrezygnować, ale w zamian mieli otrzymać rekompensatę. Teraz otrzymali obiecane rekompensaty. W przypadku pielęgniarek z oddziału chorób wewnętrznych szpitala w Łomży, są one kilka razy niższej niż oczekiwano. - Tragedia. Był to oddział, który najbardziej w tym czasie był obłożony pracą w całym szpitalu – komentuje Katarzyna Jarocka, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu.

Zwalczają zakażenie

Foto: Zwalczają zakażenie
cz pt, 24 lipca 2020 10:41

Trzy kolejne osoby z Łomży zwalczyły zakażenie koronawirusem. W tej chwili za tzw. aktywne przypadki zakażenia SARS-CoV-2 Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży uznaje 5 osób. Na początku lipca „aktywnych przypadków” było ponad 60. Obecnie z zakażonych wirusem mieszkańców Łomży 3 osoby przebywają w domach, a dwie w szpitalu. Jest tam także ostatnia już z zakażonych koronawirusem łomżyńskich zakonnic.

Po zakażeniach kronawirusem zamknięte dwa oddziały szpitala w Grajewie

Foto: Po zakażeniach kronawirusem zamknięte dwa oddzi...
cz pt, 24 lipca 2020 09:53

Od poniedziałku zamknięte są oddziały chorób wewnętrznych i kardiologii szpitala w Grajewie. O zamknięciu oddziałów zdecydowano, po tym jak u dwóch lekarzy i pielęgniarki stwierdzono zakażenie koronawirusem - podało Polskie Radio Białystok zaznaczając, że w międzyczasie patogen wykryto też u jednego z pacjentów.

Koronawirus - raport

Foto: Koronawirus - raport
cz cz, 23 lipca 2020 10:55

Kolejna zakażana koronawirusem mieszkanka Łomży w sile wieku została uznana przez służby sanitarne za ozdrowieńca. To 115 osoba z miasta i najbliższej okolicy, która zwalczyła wirusa. W tej chwili za zakażonych SARS-CoV-2 Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży uznaje 8 mieszkańców Łomży. Dziś w województwie podlaskim zakażenie potwierdzono u dwóch osób. Jedna z nich - starsza kobieta z powiatu kolneńskiego – jest hospitalizowana w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży.

Desant z Warszawy na kardiologię w Łomży

Foto: Desant z Warszawy na kardiologię w Łomży
cz śr, 22 lipca 2020 16:57

Oferty 13 lekarzy - specjalistów kardiologów z certyfikatem samodzielnego operatora kardiologii inwazyjnej wybrano w konkursie, jaki dyrektor Jarosław Pokoleńczuk ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży ogłosił na udzielanie świadczeń zdrowotnych w placówce. Na dostarczenie dokumentów kandydaci mieli zaledwie 5 dni. Wśród wybranych jest 8 lekarzy z Warszawy i po jednym z Ząbek i Raszyna oraz z Białegostoku, a nawet Mrągowa i Lublina. Pośród specjalistów, zakwalifikowanych do zatrudnienia w największej placówce leczniczej w Łomżyńskiem, nie ma ani jednego z Łomży...

Koronawirus - raport

Foto: Koronawirus - raport
cz śr, 22 lipca 2020 10:57

O pięciu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowali w środowe przedpołudnie Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku. Wśród nich są zakażenia z powiatu kolneńskiego i grajewskiego.

Koronawirus - raport

Foto: Koronawirus - raport
cz wt, 21 lipca 2020 10:40

- Sytuacja jest już stabilna. Te wcześniejsze ogniska zakażenia wygasają – mówi Juli Gaulanowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży. Po wybuchu w mieście drugiej fali zakażeń w drugiej połowie czerwca, od dwóch tygodni widoczne jest wyraźne zahamowanie nowych zakażeń. Wczoraj w mieście i najbliższej okolicy nie było żadnego nowego przypadku zakażenia koronawirusem. W województwie podlaskim są dwa.

Kobieta z Łomży zakażona koronawirusem

Foto: Kobieta z Łomży zakażona koronawirusem
cz pon, 20 lipca 2020 11:37

- W niedzielę otrzymaliśmy informację tylko o jednej młodej kobiecie z Łomży, zakażonej koronawirusem – informuje Julia Gulanowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży. - Pani przebywa w izolacji domowej, podobnie jak kilkoro jej domowników. Ponadto po tym upalnym weekendzie do grupy łomżyńskich ozdrowieńców dołączyło dwóch panów z naszego miasta, również w sile wieku. Tym samym liczba ozdrowieńców z Łomży i powiatu łomżyńskiego wzrosła do 114. Według danych PSSE, od początków krajowego stanu pandemii koronawirusa w mieście nad Narwią i powiecie wystąpiły 123 zakażenia koronawirusem (licząc od 21. marca 2020).

Nowe zakażenie, ale ze starego źródła

Foto: Nowe zakażenie, ale ze starego źródła
cz pt, 17 lipca 2020 10:52

Jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem w Łomży. To mąż kobiety, u której zakażenie potwierdzono już wcześniej. Mężczyzna od tamtej pory przebywał na kwarantannie, więc – według Sanepidu – nie mógł stać się nowym źródłem zakażenia. Tymczasem wirusa zwalczyło kolejnych 8 mieszkańców Łomży zakażonych w drugiej łomżyńskiej fali. W tej chwili „aktywnych” przypadków SARS-CoV-2 w Łomży ma być 10.

Koronawirus ustępuje

Foto: Koronawirus ustępuje
cz cz, 16 lipca 2020 10:36

Dziś w województwie podlaskim nie potwierdzono żadnego nowego przypadku zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Przez ostatni tydzień w Łomży wykryto tylko trzy nowe przypadki koronawirusa, a przez poprzednie trzy tygodnie było ich blisko 80. Po miesiącu od wykrycia pierwszych przypadków zakażeń z „drugiej fali” sytuacja zdaje się być opanowana. W mieście i regionie nie ma nowych ognisk zakażenia wirusem SARS-CoV-2, a większość zakażonych ozdrowiała.

Druga fala koronawirusa wygaszana

Foto: Druga fala koronawirusa wygaszana
cz śr, 15 lipca 2020 10:49

Kolejnych 10 zakażonych wirusem SARS-CoV-2 mieszkańców Łomży ozdrowiało, a nie ma nowych przypadków zakażeń. Z danych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży wynika, że obecnie jest 17 tzw. „aktywnych przypadków” koronawirusa w mieście. 10 dni temu było ich 66. Spada także liczba osób objętych kwarantanną po kontakcie z osobą zakażoną.

Szpital w Łomży nie ma oddziału dziecięcego

Foto: Szpital w Łomży nie ma oddziału dziecięcego
cz wt, 14 lipca 2020 14:46

- Owszem, to prawda, że od chwili ogłoszenia epidemii koronawirusa w połowie marca 2020 r. nie pracuję w oddziale dziecięcym Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, natomiast oddział pediatrii jest nadal zawieszony – mówi dr Kazimierz Bandzul, specjalista pediatra i alergolog, który przez 30 lat był ordynatorem oddziału dziecięcego szpitala. Od 4 miesięcy oddział dziecięcy nie działa. - Pragnę poinformować, że przyczyną zawieszenia działalności oddziału dziecięcego nie są wynagrodzenia. Lekarze pediatrzy nigdy nie upominali się o pieniądze. W 2019 roku w oddziale było hospitalizowanych około 1500 pacjentów w wieku od okresu noworodkowego do 18. roku życia.

Nowe zakażenie w Łomży

Foto: Nowe zakażenie w Łomży
cz wt, 14 lipca 2020 10:40

Kobieta w sile wieku z Łomży to nowy i jedyny dziś potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim. Kobieta, która już wcześniej przebywała na kwarantannie, teraz przebywa w izolacji domowej. Osoby z najbliższego kontaktu zostały objęte opieką epidemiologiczną.

Roleder w Łomży zarobił krocie

Foto: Roleder w Łomży zarobił krocie
cz wt, 14 lipca 2020 08:02

Jacek Roleder z Białegostoku od 16 marca do 31 maja pełnił obowiązki dyrektora jednoimiennego szpitala zakaźnego, tylko dla chorych zakażonych koronawirusem, w który został wówczas przekształcony Szpital Wojewódzki w Łomży. Na stanowisko powołał go Zarząd Województwa Podlaskiego, ale – co było wyjątkiem od dotychczasowej praktyki – pobory ustalił mu sam marszałek województwa Artur Kosicki z Białegostoku. Marszałek i Urząd Marszałkowski do końca skrywali ile Roleder zarabiał jako p.o. dyrektora szpitala w Łomży. Teraz wychodzi na jaw, że krocie. W dwa i pół miesiąca jego zarobki wzrosły o ponad 115 tysięcy złotych.

Koronawirus ustępuje

Foto: Koronawirus ustępuje
cz pon, 13 lipca 2020 11:03

Po weekendzie w Łomży spada liczba osób zakażonych koronawirusem. Julia Gulanowska z Powiatowej Stacji Sanitrano-Epidemiologicznej w Łomży poinformowała w poniedziałek o ozdrowieniu 13 mieszkańców Łomży i jednej osoby z powiatu łomżyńskiego. Wśród ozdrowiałych w weekend jest m.in. kapucyn z łomżyńskiego klasztoru. Wyzdrowiały już także niemal wszystkie siostry zakonne ze Zgromadzenia Sióstr Służek NMP Niepokalanej.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę