niedziela, 05 kwietnia 2020 napisz DONOS@

Koronawirus się zbliża

Foto: Koronawirus się zbliża
cz nie, 15 marca 2020 21:17

- Musimy spodziewać się wzrostu zachorowań w najbliższych dniach. Jednak za ok. 10 dni powinny pojawiać się pozytywne efekty restrykcji, które wprowadziliśmy - mówił w niedzielny wieczór minister zdrowia Łukasz Szumowski. W niedzielę (15.03) potwierdzono 19 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2 w naszym kraju W całym kraju liczbę osób zakażonych koronawirusem w niedzielę wieczorem określano jest na 123 osoby. W tej licznie są trzy osoby, które zmarły.

Wyjazdy do sanatorium z ZUS wstrzymane

cz nie, 15 marca 2020 15:58

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się zakażenia COVID-19 oraz rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego Zakład Ubezpieczeń Społecznych wstrzymał czasowo – do odwołania - wyjazdy do ośrodków sanatoryjnych.

Awantura w szpitalu. Pracownicy: „Zejdziemy z linii frontu”

Foto: Awantura w szpitalu. Pracownicy: „Zejdziemy z l...
cz nie, 15 marca 2020 14:51

- My się nie zgadzamy, aby szpital był przekształcony. Myśmy mieliśmy nadzieję, że na pewno nas zabezpieczą, ale nic nie ma. Rozdano nam maseczki i okulary, jak do szlifowania tynku, ze sklepu budowlanego – mówi z wyrzutem i rozżaleniem jedna z osób uczestniczących w niedzielę w spotkaniu szerokiego kierownictwa personelu szpitala z władzami województwa podlaskiego. Uczestniczyło w nim ponad 100 osób. - Oni nie mają o niczym pojęcia. Oni ileś tam pieniędzy przelali – i co z tego? Mają czyste sumienie? Wszyscy żeśmy się tylko poirytowali – relacjonuje zdenerwowany pracownik szpitala zaznaczając, że „od godziny 0 z całego województwa będą przywozić pacjentów” chorych z podejrzeniem koronawirusa. - My odmawiamy wykonywania czynności. Pracodawca musi zapewnić ochronę osobistą i bezpieczeństwo pracy, ale to nie jest zapewnione!!!

Zamiast wizyty u lekarza rodzinnego zalecane teleporady

Foto: Zamiast wizyty u lekarza rodzinnego zalecane te...
cz nie, 15 marca 2020 13:29

KAŻDEMU pacjentowi, również bez cech infekcji, zgłaszającemu chęć wizyty u lekarza najpierw należy udzielić TELEPORADY. Tylko w sytuacjach kiedy jest to niezbędne pacjent powinien zostać umówiony na konkretną godzinę do lekarza – to zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego. - Lekarz udzielający TELEPORADY na podstawie przeprowadzonego wywiadu medycznego i oceny stanu zdrowia pacjenta ma możliwość wystawienia zwolnienia lekarskiego.

Gdzie po pomoc, jak nie można do szpitala w Łomży?

Foto: Gdzie po pomoc, jak nie można do szpitala w Łomży?
cz so, 14 marca 2020 22:43

W związku z przekształceniem łomżyńskiego szpitala w szpital zakaźny na potrzeby leczenia osób zakażonych koronawirusem pacjenci oczekujący na wizytę pierwszorazową w poradniach specjalistycznych łomżyńskiego szpitala powinni zgłaszać się do... najbliższych poradni specjalistycznych. I tak np. logopedia i urologia jest w Białymstoku, zakaźniak w Grajewie, pediatria w Grajewie, Kolnie, Wysokiem Mazowieckiem lub Zambrowie, a rehabilitacja kardiologiczna w Hajnówce, Supraślu lub Augustowie. Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku opublikował komunikat dotyczący wizyt w poradniach specjalistycznych Szpitala Wojewódzkiego w Łomży od poniedziałku 16 marca 2020 r..

Karetki zabrały pierwszych pacjentów ze szpitala w Łomży

Foto: Karetki zabrały pierwszych pacjentów ze szpital...
cz so, 14 marca 2020 13:26

W sobotnie południe karateki Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży rozpoczęły wywożenie ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży hospitalizowanych tu pacjentów. W związku z przekształceniem łomżyńskiego szpitala w szpital zakaźny ds. koronawirusa, hospitalizowani tu pacjenci wywożeni są do okolicznych szpitali powiatowych w Grajewie, Kolnie i Zambrowie.

Komunikat PUW: Szpital Wojewódzki w Łomży - jednoimiennym szpitalem zakaźnym w Podlaskiem

Foto: Komunikat PUW: Szpital Wojewódzki w Łomży - jed...
cz so, 14 marca 2020 11:56

W związku z tym, że coraz więcej osób może potrzebować pomocy medycznej, Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję, by 19 placówek medycznych w całej Polsce przekształcić w szpitale zakaźne. W Podlaskiem będzie to Szpital Wojewódzki w Łomży. - Decyzja była poprzedzona bardzo rozległą analizą zasobów naszych szpitali oraz analizą ryzyka bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców województwa podlaskiego – informuje Agata Dyszkiewicz, zastępca dyrektora Podlaskiego Oddziału NFZ.

Decyzja zapadła. Po 12. rozpoczyna się ewakuacja pacjentów szpitala w Łomży

Foto: Decyzja zapadła. Po 12. rozpoczyna się ewakuacj...
cz so, 14 marca 2020 10:57

Decyzja zapadła. Szpital wojewódzki w Łomży został wskazany przez pana ministra (ministra zdrowia – dop. red.) do tego, aby zabezpieczyć społeczeństwo, ludzi zagrożonych koronawirusem, którzy będą w przyszłości. Teraz przed nami poważne zadanie przeprowadzenia bezpiecznej ewakuacji pacjentów i przygotowania szpitala do pełnienia tej funkcji – mówił w sobotnie przedpołudnie wicewojewoda podlaski Marcin Sekściński.

Marszałek: Bardziej martwiłbym się o to, abyśmy byli w stanie zabezpieczyć kadrę medyczną

Foto: Marszałek:  Bardziej martwiłbym się o to, abyśm...
cz pt, 13 marca 2020 11:04

- Jesteśmy przygotowani do każdej możliwości – mówił marszałek województwa podlaskiego komentując nasze doniesienia o tym, że Szpital Wojewódzki w Łomży miałby zostać przekształcony w szpital zakaźny w związku z walką z koronawirusem. Marszałek przekonywał, że nie ma znaczenia, że szpital od miesięcy nie ma dyrektora, bo „pani, która pełni obowiązki, bardzo dobrze sobie radzi”. - Bardziej martwiłbym się o to, abyśmy - patrząc na sytuację we Włoszech - byli w stanie zabezpieczyć kadrę medyczną, aby walczyć z tym wirusem – mówi marszałek dodając: „To jest dla nas najważniejsza kwestia, bo jak widać po stronie rządu, jak też samorządu, środki finansowe są”.

Dyr. Chilińska: Żaden z dyrektorów szpitali nie jest zadowolony z tego powodu

Foto: Dyr. Chilińska: Żaden z dyrektorów szpitali nie...
cz pt, 13 marca 2020 10:18

Dowiedzieliśmy się, że Szpital Wojewódzki w Łomży podczas epidemii koronawirusa w Polsce mógłby stać się szpitalem zakaźnym dla całego regionu. - Tak, to prawda, taką informację dostałam wczoraj wieczorem – potwierdza doktor Joanna Chilińska, pełniąca obowiązki dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. - Jest to informacja ustna, niepotwierdzona na piśmie, dlatego nie będę jej komentować. Ministerstwo Zdrowia o godzinie 14. ma podać listę szpitali, wskazanych jako szpitale zakaźne do walki z koronawirusem SARS-Cov-2, wywołującym chorobę COVID-19.

Szpital zakaźny będzie w Łomży – już jest na ministerialnej liście

Foto: Szpital zakaźny będzie w Łomży – już jest na mi...
cz pt, 13 marca 2020 09:49

Potwierdzają się nasze poranne informacje. Ministerstwo Zdrowia zmieniło listę placówek które w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa mają być przekształcone w szpitale zakaźne. W miejscu, gdzie wczoraj był Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku, teraz jest Szpital Wojewódzki w Łomży.

„Nadzwyczajne rozwiązania” w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa

Foto: „Nadzwyczajne rozwiązania” w związku z zagrożen...
cz cz, 12 marca 2020 17:07

Szpital Wojewódzki im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, w którym od początku marca obowiązuje zakaz odwiedzi pacjentów przebywających w oddziałach szpitalnych, teraz wprowadza kolejne, jeszcze większe środki bezpieczeństwa. Tym razem dotyczą one ograniczenia przyjęć pacjentów w poradniach specjalistycznych.

„Koronawirus – co o nim wiemy” Prawda czy fałsz?

Foto: „Koronawirus – co o nim wiemy” Prawda czy fałsz?
cz cz, 12 marca 2020 15:36

COVID-19 powoduje więcej zgonów, niż grypa sezonowa? Tak to prawda, podobnie jak prawdą jest, że mężczyźni ciężej niż kobiety chorują na COVID-19, a dzieci zakażenie przechodzą łagodnie. Fałszem jest jednak informacja, że alkohol chroni przed wirusem. Żeby zapobiegać nieuzasadnionej panice Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) stworzyła listę najczęstszych mitów, pomyłek i wątpliwości dotyczących nowego koronawirusa i wywołanej przez niego epidemii.

Więcej chętnych na dyrektora szpitala w Łomży

Foto: Więcej chętnych na dyrektora szpitala w Łomży
cz śr, 11 marca 2020 09:14

Do wczoraj mogli zgłaszać się kandydaci chcący zostać dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. To drugi konkurs ogłoszony, po tym jak w poprzednim komisja konkursowa nie wybrała żadnej z dwóch kandydatek. Tym razem zainteresowanie pracą jest większe. Jak informuje Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy marszałka województwa, do Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku wpłynęło pięć ofert.

Koronawirus: Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla seniorów

Foto: Koronawirus: Informacja Głównego Inspektora San...
cz wt, 10 marca 2020 12:27

- Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową. Jeżeli to możliwe, należy ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych i poprosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych - podaje Główny Inspektor Sanitarny kraju wskazując 8 rad dla seniorów, które mają pomóc w uchronieniu się przed zakażeniem także koronawirusem.

Wojewódzka lista podmiotów leczniczych przeciwko koronawirusowi

Foto: Wojewódzka lista podmiotów leczniczych przeciwk...
cz wt, 10 marca 2020 08:23

Wojewoda Podlaski ogłosił wykaz podmiotów udzielających świadczeń opieki zdrowotnej, w tym transportu sanitarnego w związku z przeciwdziałaniem COVID-19, na terenie województwa podlaskiego. Na liście jest 11 podmiotów w tym szpital wojewódzki w Łomży i wojewódzka stacja pogotowia ratunkowego w Łomży. Powstania na podstawie nowej specustawy, która ma zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Kobieta po izolacji w szpitalu wróciła do rodziny

Foto: Kobieta po izolacji w szpitalu wróciła do rodziny
cz pt, 06 marca 2020 17:17

- Wszyscy odetchnęliśmy z ogromną ulgą, ponieważ dzisiaj kobieta z podejrzeniem koronawirusa, która od wtorku przebywała na obserwacji w izolatce oddziału zakaźnego, została wypuszczona do domu – informuje doktor Joanna Chilińska, pełniąca obowiązki dyrektora Szpitala Wojewódzkiego imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego (1980 – 1981) w Łomży. W szpitalu nadal obowiązuje do odwołania zakaz odwiedzin w oddziałach, oprócz opiekunów dzieci i osób niepełnosprawnych.

7 osób w województwie przebadanych pod kątem COVID-19

Foto: 7 osób w województwie przebadanych pod kątem CO...
cz pt, 06 marca 2020 15:25

- Do tej pory w regionie nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zakażenia koronawirusem – podał w komunikacie Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski. Z komunikatu wynika, że do tej pory otrzymano wyniki badań na obecność COVID-19 od 7 osób i wszystkie one dały ujemne wyniki.

Grajewianie podróżowali autobusem z polskim pacjentem „0”

cz cz, 05 marca 2020 13:44

W grajewskim szpitalu przebywa małżeństwo z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Para podróżowała autobusem z Niemiec do Polski i mieli potencjalny kontakt z mężczyzną, u którego potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. On przebywa w szpitalu z Zielonej Górze. Jak poinformował portal wyborcza.pl Białystok małżeństwo z Grajewa przebywa w izolatce na obserwacji i nie ma żadnych objawów choroby. Wyniki pobranych próbek mają być znane w piątek (6 marca) po południu.

Wyniki na obecność koronawirusa są ujemne

Foto: Wyniki na obecność koronawirusa są ujemne
cz cz, 05 marca 2020 12:45

- Wprowadziliśmy całkowity zakaz odwiedzin chorych we wszystkich oddziałach szpitalnych, ze względu na bezpieczeństwo naszych pacjentów – informuje doktor Joanna Chilińska, p.o. dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, gdzie od wtorku przebywa w izolatce kobieta z podejrzeniem wystąpienia koronawirusa. - W czwartek poznaliśmy wyniki badania z laboratorium Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie: są ujemne na obecność koronawirusa. W piątek lekarze zdecydują, czy pani będzie izolowana. Co do wizyt: wyjątkiem są rodzice, opiekujący się dziećmi na oddziale pediatrycznym, i opiekunowie osób niepełnosprawnych. Drzwi na oddziały mają być pozamykane.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę