Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 marca 2023 napisz DONOS@

Jedzenie na upały

mm śr, 20 lipca 2022 07:29

Jak odżywiać się gdy żar leje się z nieba? Jak wycisnąć lata to co najcenniejsze? Lato to przecież najlepszy czas aby poprawić nawyki żywieniowe. Oferta różnokolorowych warzyw i owoców jest szeroka. Staraj się więc spędzać czas aktywnie, jeszcze dziś wybierz się na spacer i koniecznie sprawdź jak odżywiać się latem.

Prosty sposób na poprawę zdrowia i urody

mm so, 16 lipca 2022 13:49

Czy wiecie, że połowę tego, co jemy, powinny stanowić warzywa i owoce? To nie tylko zdrowie fizyczne - mniejsze ryzyko wielu chorób, ale też szczupła sylwetka, dobre samopoczucie i uroda.

W wakacje potrzeba krwi, której brak

mm pt, 15 lipca 2022 15:05

- Potrzebna jest krew do zabiegów planowych i w leczeniu pilnym praktycznie z wszystkich grup, a szczególnie z ujemnym Rh: 0 -, A -, B - tak w połowie lipca ocenia sytuację dr Ewa Bonda, lekarz z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. - Wakacje spowodowały, że liczba osób oddających krew spadła o około połowę również w stacji krwiodawstwa w Łomży.

Czy apki do treningu mózgu dają faktyczne korzyści umysłowi?

mm cz, 14 lipca 2022 14:48

Miliony osób na całym świecie bawi się smartfonowymi łamigłówkami z nadzieją na poprawę swoich umysłowych mocy. Czy to rzeczywiście sposób na osiągnięcie tego celu? Zdania naukowców są podzielone, a najnowsze badanie wskazuje, że... to zależy.

Pierwsi pacjenci przyjęci do Zakładu O-L w Łomży

mm wt, 12 lipca 2022 14:14

Tydzień temu w salach na 30 łóżek Zakładu Opiekuńczego-Leczniczego gościł wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, lecz nie było jeszcze pacjentów. We wtorek, 12. lipca 2022 r., po raz pierwszy na 2. piętrze WOPiTU pojawili się pacjenci, dla których NFZ w Białymstoku zakontraktował na to półrocze na razie tylko 18 łóżek. Jako pierwszą pacjentkę ZOL przyjęto 87-letnią kobietę z Łomży.

Po półtora roku może wreszcie ruszy ZOL w Łomży

mm śr, 06 lipca 2022 08:26

Na korytarzu stanęło kilku najważniejszych urzędników województwa podlaskiego z wojewodą na czele Bohdanem Paszkowskim i z dwoma wicemarszałkami, ale w salach na żadnym z 30 łóżek nie było ani jednego pacjenta... Zakład Opiekuńczo-Leczniczy na 2. piętrze WOPiTU od pół roku jest poświęcony, lecz Pan Bóg dopiero teraz się zlitował, że może przyjmą do ZOL choć 18 staruszków.

Ruszyły zapisy do ZOL w Łomży

mm śr, 29 czerwca 2022 14:37

Nowoczesny Zakład Opiekuńczo-Leczniczy przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1 w Łomży ma 18 łóżek dla ludzi starszych, leżących i schorowanych, a czasem samotnych. Zainteresowane miejscem są rodziny z całego województwa podlaskiego i Białegostoku, dlatego mieszkańcy Łomży i powiatu łomżyńskiego muszą szybko zastanowić się nad decyzją co robić, by później nie odejść z kwitkiem.

Strefa zdrowia i uśmiechu na placu Niepodległości

mm pon, 27 czerwca 2022 19:57

W upalną sobotę i niedzielę przed trybuną honorową stały trzy ciężarówki z hasłem: Zdrowe Życie, a przed nimi białe namioty mobilnej strefy zdrowia. W gabinetach tirów ok. 200 osób wykonało w sobotę bezpłatne badania profilaktyczne: mammografię, spirometrię i USG płuc, z dermatologii bądź EKG. Ludzie wychodzili zadowoleni po uzyskaniu porady specjalistów.

Cichy zawał nie boli

mm pt, 24 czerwca 2022 19:00

Przebiega prawie niezauważalnie. Daje objawy przypominające grypę lub zwykłe przeziębienie. W podobny sposób objawia się choćby niedobór witamin, minerałów i rozmaite nerwice. Trudno go rozpoznać, łatwo go „przechodzić”, dlatego bywa nazywany cichym zabójcą.

Mobilna Strefa Zdrowia przez weekend w Łomży

mm pt, 24 czerwca 2022 18:52

W pierwszy weekend wakacji, 25-26 czerwca, zainaugurowany przez prezydenta Andrzeja Dudę projekt „Zdrowe życie” zawita do Łomży. W sobotę i niedzielę w godz. 10:00-19:00 na placu Niepodległości będzie działać Mobilna Strefa Zdrowia, w której chętni mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań specjalistycznych i konsultacji lekarskich.

Zanieczyszczone powietrze to więcej infekcji

mm wt, 07 czerwca 2022 10:28

Obecne w powietrzu cząstki stałe i lotne toksyny uszkadzają układ oddechowy, podnoszą ryzyko miażdżycy, nowotworów, chorób nerek, czy zaburzeń psychicznych, a także sprzyjają chorobom zakaźnym. Dzieje się tak z powodu różnych mechanizmów.

Bezpłatna Szkoła Rodzenia w łomżyńskim szpitalu

mm wt, 17 maja 2022 11:30

- Szkoła Rodzenia w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży wznawia rejestrację na bezpłatne zajęcia z przyszłymi mamami - informuje Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora placówki. Zapisy na kurs, po ponad 2-letniej przerwie z powodu pandemii Covid-19, zaczną się 26. maja, czyli w Dzień Matki.

Od dziś nie epidemia, a stan zagrożenia epidemicznego

mm pon, 16 maja 2022 08:53

Od dziś, 16. marca 2022 roku oficjalnie w Polsce nie obowiązuje już stan epidemii. Do końca września pozostał stan zagrożenia epidemicznego.

Witaminy dla kobiet

JJS cz, 12 maja 2022 08:33

Organizm kobiety jest narażony na wiele schorzeń i idących za nimi dolegliwości, które mogą mieć poważne konsekwencje. Czasami sięgnięcie po preparat witaminowy jest koniecznością, by uzupełnić w organizmie to, czego nam brakuje. Jakie witaminy powinny zażywać kobiety? Jakie preparaty znajdziesz na drogeriadrzdrowie.pl?

Ciśnienie atmosferyczne, a złe samopoczucie.

mm so, 07 maja 2022 11:56

Niewidzialne a dla wielu ludzi odczuwalne, takie jest ciśnienie atmosferyczne. O tym aspekcie wpływu na  zdrowie i samopoczucie człowieka piszą analitycy IMGW w „Magazynie Popularnonaukowym IMGW-PIB Obserwator”.

Czy tabletka dzień po może zaburzyć menstruacje?

JJS pt, 06 maja 2022 09:22

Tabletka „dzień po” to wydawana z przepisu lekarza antykoncepcja ratunkowa, która ma za zadanie uchronić przed nieplanowaną ciążą. Zawiera dużą dawkę hormonów, więc nieprawidłowo stosowana może negatywnie wpływać na organizm kobiety. Czy pigułka „po” może zaburzać owulację? Jakie objawy po jej zażyciu wymagają konsultacji z lekarzem?

Czy zajady są groźne? Czemu powstają?

JJS cz, 28 kwietnia 2022 14:40

Zajady to przesuszona i popękana skóra kącików ust, pokryta drobnymi pęcherzykami, z których sączy się płyn surowiczy. Ze względu na ruchliwość tego obszaru, zajady są nieprzyjemnym, bolesnym i trudno gojącym się stanem zapalnym warg. To problem nie tylko natury estetycznej. Powstają przez nie nadżerki i blizny. Do występowania tej dolegliwości przyczyniają się bakterie i grzyby. Okolice ust są środowiskiem sprzyjającym rozwojowi mikroorganizmów.

Zielona herbata – dlaczego warto umieścić ją w diecie?

JJS śr, 20 kwietnia 2022 07:48

Szukając w Internecie porad jak wspomóc odchudzanie, często można natrafić na temat zielonej herbaty. Niefermentowane liście herbaty mają wiele zalet zdrowotnych: mają działanie antyoksydacyjne, dzięki czemu chronią przed rozwojem komórek nowotworowych i pomogą walczyć z wysokim cholesterolem. Dodatkowo mają działanie przeciwzapalne i działają pobudzająco. Zielona herbata jest też wskazana dla cukrzyków, ponieważ pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu cukru we krwi. Czy wśród wielu zalet zielonej herbaty znajduje się też wspomaganie odchudzania?

Zdrowsze i spokojniejsze święta na SOR-ze i w szpitalu

mm wt, 19 kwietnia 2022 15:42

- Byłam miło zaskoczona, że święta wielkanocne w tym roku minęły nam tak spokojnie - ocenia 3 minione i wolne od pracy i nauki dni dr Anita Świętochowska, koordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Łomży. SOR w sobotę, Wielkanoc i poniedziałek przyjął ok. 200 pacjentów. - Na dyżurze w poniedziałek wielkanocny nie miałam ani jednego pacjenta w upojeniu alkoholowym.

Dla kogo czwarta dawka szczepionki przeciw Covid

mm pon, 18 kwietnia 2022 09:52

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że od 20 kwietnia 2022 roku rozpocznie proces szczepień drugą dawką przypominającą u osób, które ukończyły 80 lat. Przy spełnieniu kryteriów tzn. wiek, odstęp między szczepieniami oraz przyjęcie dawki przypominającej, e-skierowanie zostanie wystawione automatycznie.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę