Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 06 lipca 2020 napisz DONOS@

Szpital w Łomży po nowemu...

Foto: Szpital w Łomży po nowemu...
cz pt, 22 maja 2020 15:19

- Nefrologiczny ze Stacją Dializ, Noworodków i Wcześniaków, Ginekologiczno-Położniczy, Neurologiczny, Płucny, Okulistyczny i Zakaźny. Oddziały te pozostają dedykowane leczeniu pacjentów z podejrzeniem bądź zakażeniem SARS-COV-2 – podaje Jolanta Gryc ze szpitala w Łomży. Pozostałe oddziały, cała diagnostyka i być może wszystkie poradnie od 1 czerwca mają zacząć przyjmować niezakażonych pacjentów.

Koronawirus - raport

Foto: Koronawirus - raport
cz pt, 22 maja 2020 10:10

Wczoraj w województwie podlaskim nie stwierdzono żadnego nowego przypadku zakażenia koronawirusem. Dziś, w porannym komunikacie poinformowano o potwierdzeniu zakażenia u 4 osób, a po południu u 2 kolejnych. Większość nowych zakażeń jest w Białymstoku. W całym województwie jako zakażone obecnie uznawanych jest 57 osób. W Łomży i najbliższej okolicy, według danych Sanepidu, są 3 takie osoby.

Od 1 czerwca „5 – 6 oddziałów szpitalnych będzie mogło przyjmować pacjentów” bez koronawirusa

Foto: Od 1 czerwca „5 – 6 oddziałów szpitalnych będzi...
cz cz, 21 maja 2020 15:34

- Biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną na terenie województwa, po konsultacjach z Ministerstwem Zdrowia, z konsultantami wojewódzkimi, podjąłem decyzję odnośnie tego żeby rozpocząć proces związany z przywracaniem normalnej pracy Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Ten proces ma się dokonać od 1 czerwca bieżącego roku – ogłosił wojewoda Bohdan Paszkowski i w świetle kamer przekazał marszałkowi województwa podpisaną decyzję o zmianie jego wcześniejszej decyzji z 13 marca o przekształceniu szpitala w Łomży w szpital jednoimienny zakaźny tylko dla pacjentów zakażonych i z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Gorączka u dziecka — jak zbić wysoką temperaturę

Foto: Gorączka u dziecka — jak zbić wysoką temperaturę
JJS cz, 21 maja 2020 08:44

Młodzi rodzice, zwłaszcza przy pierwszym dziecku, w naturalny sposób nabywają pewnych rodzicielskich sprawności. Jednym z ważniejszych zachowań jest umiejętność skutecznej reakcji w przypadku schorzeń — kiedy pójść do lekarza? Czy można leczyć dziecko w domu? W jakim momencie trzeba zabrać je na ostry dyżur? Gorączka to jeden z najczęstszych objawów choroby, szczególnie wirusowej. Sprawdźmy, w jaki sposób najlepiej się nią zająć.

Wzrost zakażeń w Białymstoku (aktualizacja)

Foto: Wzrost zakażeń w Białymstoku (aktualizacja)
cz śr, 20 maja 2020 10:26

Po wczorajszym potwierdzeniu zakażenia u 9 mieszkańców województwa podlaskiego dziś rano poinformowano o pozytywnych wynikach testów laboratoryjnych potwierdzających zakażenie u kolejnych 6 osób, a o południu u jeszcze 1. W większości to mieszkańcy Białegostoku. Od blisko dwóch tygodni nie ma nowych przypadków zakażenia w Łomży i najbliżej okolicy, ale pojawia się nieścisłość w danych dotyczących „naszych” ozdrowieńców.

Wiceminister zdrowia: Decyzja w tym zakresie zapadnie wkrótce

Foto: Wiceminister zdrowia: Decyzja w tym zakresie za...
cz wt, 19 maja 2020 12:38

- Ministerstwo Zdrowia prowadzi bieżącą analizę sytuacji epidemiologicznej w związku z zagrożeniem SARS-CoV-2. Sytuacja w tym zakresie na Podlasiu, w porównaniu z innymi regionami kraju, jest obecnie dobra. Dlatego rozważane jest wznowienie funkcjonowania jednego ze szpitali jednoimiennych w zakresie działań statutowych szpital sprzed epidemii. Decyzja w tym zakresie zapadnie wkrótce – napisał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w odpowiedzi na ubiegłotygodniowy wniosek posła Lecha Kołakowskiego „o likwidację jednoimiennego szpitala w Łomży”.

Koronawirus - raport (aktualizacja)

Foto: Koronawirus - raport (aktualizacja)
cz wt, 19 maja 2020 10:13

We wtorek w województwie podlaskim potwierdzono zakażenie koronawirusem u 9 osób. To największy dzienny wzrost zakażeń od końca kwietnia. W sumie liczba zakażonych w województwie podlaskim wzrosła do 398 osób. Jednocześnie poinformowano o ozdrowieniu 11 zakażonych, co sprawia, że akuratnie chorych na Covid-19 w całym województwie jest 52 pacjentów - najmniej od 2 kwietnia.

Szpital w Łomży wróci 1 czerwca?

Foto: Szpital w Łomży wróci 1 czerwca?
cz pon, 18 maja 2020 11:44

- Podjęliśmy decyzję o sukcesywnym przywracaniu normalnej pracy w szpitalach jednoimiennych; zaczniemy od miejsc, gdzie jest najmniej nowych zakażeń - powiedział w poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał, że proces powrotu szpitali do normalnej pracy rozpocznie się 1 czerwca.

W Łomży wszyscy zwalczyli koronawirusa

Foto: W Łomży wszyscy zwalczyli koronawirusa
cz pon, 18 maja 2020 09:39

O dwóch kolejnych ozdrowieniach po zakażeniu koronawirusem informuje Sanepid w Łomży. Badania laboratoryjne potwierdziły, że wirusa zwalczyli dwaj mieszkańcy miasta. Pierwszy z nich zakażony był od początków kwietnia, a u drugiego zakażenie potwierdzono 8 maja. To oznacza, że w tej chwili wśród mieszkańców Łomży nie ma osób z potwierdzonym „aktywnym” zakażeniem.

9 ofiara Covid-19

Foto: 9 ofiara Covid-19
cz pon, 18 maja 2020 08:07

91-letni mieszkaniec powiatu białostockiego to 9 ofiara śmiertelna koronawirusa w województwie podlaskim. Mężczyzna, który miał choroby współistniejące, zmarł w szpitalu w Łomży. O śmierci mężczyzny poinformowano w niedzielne późne popołudnie.

Piontkowski o szpitalu w Łomży: „Decyzja może w przyszłym tygodniu”

Foto: Piontkowski o szpitalu w Łomży: „Decyzja może w...
cz pt, 15 maja 2020 14:10

Kolejni politycy rządzącej PiS przekazują informacje o możliwym „odmrożeniu” szpitala w Łomży. - Duża szansa, że szpital w #Łomża zacznie przyjmować pacjentów – napisał na Twitterze Dariusz Piontkowski, minister edukacji i szef wojewódzkich struktur PiS po spotkaniu z wiceministrem zdrowia Waldemarem Kraską. W środę minister zdrowia Łukasz Szumowski na konferencji powiedział, że w Polsce są już pierwsze decyzje o zamykaniu szpitali jednoimiennych, a póki co Ministerstwo Zdrowia nie opublikowało żadnej takiej listy.

Nareszcie Medicor może pomóc żyć zdrowo młodszym i starszym

Foto: Nareszcie Medicor może pomóc żyć zdrowo młodszy...
JJS pt, 15 maja 2020 12:32

Żyjemy coraz dłużej, ale wszystko ma swoją cenę i coraz częściej uskarżamy się na różne choroby czy dolegliwości. Dzieci, nawet najmłodsze, też nie są od nich wolne, ale rozwój medycyny pozwala, jeśli nie wyleczyć je całkowicie, to choćby zniwelować ich niekorzystny wpływ. Zabiegi rehabilitacyjne mają tu ogromne znaczenie. Łomżyńskie Centrum Osteopatii i Fizjoterapii Medicor zapewnia ich najpełniejszy zakres, w tym nowatorską osteopatię, indywidualny dobór ortopedycznych wkładek do obuwia czy tlenoterapię w najnowocześniejszej w regionie komorze hiperbarycznej, zalecaną dla dzieci autystycznych czy praktycznie w każdej chorobie.

Covid-19: Coraz mniej chorych

Foto: Covid-19: Coraz mniej chorych
cz pt, 15 maja 2020 08:09

96-letni mieszkaniec powiatu bielskiego to ósmy w województwie podlaskim przypadek śmierci osób zakażonych koronawirusem. Mężczyzna był hospitalizowany w szpitalu w Bielsku Podlaskim. Zdecydowanie więcej osób zwalcza koronawirusa. Za ozdrowieńców uznawane są już 323 osoby z 386 zakażonych. To oznacza, że w całym województwie podlaskim, według danych na wczorajszy wieczór, zakażonych jest 55 osób.

Droga przez mękę ze złamaną ręką

Foto: Droga przez mękę ze złamaną ręką
cz cz, 14 maja 2020 08:11

Twarz ma jak żużlowiec po wypadku, trzy tygodnie zwolnienia lekarskiego i przeżycia potwornego bólu. Sobotni poranek i jego konsekwencje pozostaną doświadczeniem na całe życie. - Wchodziłam z naczyniami na taras, potknęłam się na ostatnim schodku i upadłam – opowiada Agata Durzyńska, nauczycielka muzyki i chórmistrz z Łomży. - Poczułam w barku straszliwy ból. Ponieważ nie mijał, zadzwoniliśmy z mężem pod numer 112. Poinformowano nas, żeby jechać na SOR do Zambrowa... W tym momencie zaczyna się bieg wydarzeń jak z filmu akcji, okraszonej scenami Monty Pythona.

Laboratorium wykonujące testy na koronawirusa ma być w Łomży

Foto: Laboratorium wykonujące testy na koronawirusa m...
cz śr, 13 maja 2020 16:47

- Trzecie w województwie podlaskim laboratorium, które będzie wykonywało badania na koronawirusa SARS-CoV-2, powstaje w Łomży – poinformował Urząd Marszałkowski zaznaczając, że przygotowuje i poprowadzi je Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. Laboratorium to ma działać w budynku Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w pomieszczeniach, które zajmuje RCKiK.

Coś drgnęło ze szpitalem? Ważni politycy w akcji...

Foto: Coś drgnęło ze szpitalem? Ważni politycy w akcj...
cz śr, 13 maja 2020 15:00

Dwa miesiące temu, 13 marca 2020 roku wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podpisał decyzję nr NK-I.0522.32.2020.JP. To na jej mocy Wojewódzki Szpital im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, a nie jak dzień wcześniej ogłosiło Ministerstwo Zdrowia Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku, został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny tylko dla zakażonych koronawirusem. Efektem była niemal natychmiastowa ewakuacja wszystkich pacjentów szpitala, zamknięcie szpitalnych oddziałów i poradni przed tymi, którzy nie zostali zakażeni. W ciągu dwóch miesięcy „szalenia” pandemii w Łomży zakażonych zostało 21 mieszkańców, a w 9 okolicznych gminach powiatu łomżyńskiego kolejnych 19 osób.

Poseł Kołakowski: wnoszę o likwidację jednoimiennego szpitala w Łomży

Foto: Poseł Kołakowski: wnoszę o likwidację jednoimie...
cz śr, 13 maja 2020 14:28

- Na podstawie art. 20 ustawy z dnia 9 maja 1996 r. o wykonywaniu mandatu posła i senatora (tj. Dz. U. z 2018 poz. 1799, z późn. zm.) wnoszę o likwidację jednoimiennego szpitala w Łomży - Wojewódzkiego Szpitala im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i przywrócenie jego wcześniejszych wszystkich funkcji – napisał poseł Lech Antoni Kołakowski w wystąpieniu do Waldemara Kraski Sekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia, Przewodniczącego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Ministra Zdrowia.

Pokoleńczuk zastąpi Roledera 1 czerwca

Foto: Pokoleńczuk zastąpi Roledera 1 czerwca
cz śr, 13 maja 2020 11:10

- Zarząd Województwa Podlaskiego na dzisiejszym posiedzeniu podjął uchwałę w sprawie powołania Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Wybrany w ramach konkursu na to stanowisko pan Jarosław Pokoleńczuk zostanie zatrudniony od 1 czerwca – podała Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy marszałka województwa podlaskiego.

Bolesne podróże chorego senatora

Foto: Bolesne podróże chorego senatora
cz śr, 13 maja 2020 08:04

- Czy ktoś z najważniejszych posłów i urzędników policzył po 2 miesiącach, jakie są koszty decyzji wojewody Paszkowskiego dla mieszkańców Łomży, pozbawionych pomocy i opieki medycznej tu, na miejscu, w naszym szpitalu? - zadaje dramatyczne pytanie Iwona Minda, żona Marka Mindy. Od początku kwietnia znany 70-letni chirurg, były senator i były dyrektor szpitala, potrzebuje leczenia z powodu niewydolności wielonarządowej i powikłań: cukrzycowych i pogrypowych. Trzy razy w tygodniu przyjeżdża po niego do domu karetka z... Łap i odwozi po zabiegu w łapskiej stacji dializ.

Kleszcze znowu atakują

Foto: Kleszcze znowu atakują
cz wt, 12 maja 2020 17:12

Wybierając się na spacer do lasu, parku bądź na inne tereny zielone uważajmy na kleszcze. Te pajęczaki stanowią zagrożenie nie tylko dla ludzi, ale także atakują psy i koty. Specjaliści podkreślają, że ukłucie kleszcza nie boli, dlatego po powrocie ze spaceru dokładnie należy obejrzeć ciało.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę