sobota, 24 lutego 2018 napisz DONOS@

Policjanci usłyszeli zarzuty w sprawie wypadku skody burmistrza

cz wt, 14 maja 2013 14:11

Prokuratura Rejonowa w Łomży postawiła zarzuty niedopełnienia obowiązków trzem policjantom. Wszyscy byli zaangażowani w wyjaśnienie wypadku jaki 31 lipca ubiegłego roku wydarzył się w Stawiskach. Służbowa skoda, którą zazwyczaj jeździł burmistrz Stawisk, jadąc główną ulicą miasteczka, zjechała na lewy pas i uderzyła w bok ciężarówki. Po wypadku ze skody uciekł poraniony i poobijany burmistrz, który utrzymuje, że wówczas nie prowadził samochodu, lecz był pasażerem. Policjanci wówczas jednak nie szukali burmistrza, a po kilkunastu minutach gdy zgłosił się do nich urzędowy kierowca burmistrza oświadczając, że to on prowadził.

Prezydent wraca do obligacji... z argumentami za 11 tysięcy

Foto: Prezydent wraca do obligacji... z argumentami z...
cz wt, 14 maja 2013 13:18

Studium Porównawcze Kredytu i Obligacji ma przekonać radnych Łomży do zgody na emisję miejskich obligacji. Dokument zamówił prezydent po fiasku zorganizowanego przed miesiącem spotkania władz miasta z przedstawicielami banku Pekao S.A., który - jak wówczas się okazało - jest jednym z dwóch jakie pozostały w rozgrywce o emisję obligacji Łomży. Po tym spotkaniu radni apelowali o odłożenie decyzji i rzeczową dyskusję. Studium za kwotę 11 tysięcy złotych przygotowała firma Dragon Partners.

Bandyci z Małego Płocka

Foto: Bandyci z Małego Płocka
cz wt, 14 maja 2013 10:13

Dwóch młodych mężczyzn w wieku 20 i 21 lat zabiło 60-latka. Napastnicy chcąc skraść mężczyźnie kartę bankomatową brutalnie go pobili łamiąc mu mostek i żebra. Jak wynika z sekcji zwłok pozostawiony 60-latek zmarł w wyniku poniesionych obrażeń w ciągu dwóch godzin po pobiciu. Bandyci już zostali zatrzymani. Trafili na trzy miesiące do tymczasowego aresztu.

Czerniawski zabrał świąteczne nagrody urzędnikom

Foto: Czerniawski zabrał świąteczne nagrody urzędnikom
cz wt, 14 maja 2013 09:24

Nagroda z okazji „3 Maja” była ostatnią świąteczna nagrodą na jaką mogli liczyć urzędnicy ratusza. Prezydent Mieczysław Czerniawski wczoraj (13 maja 2013 roku) wydał zarządzenie likwidujące nagrody uznaniowe wypłacane przy okazji świąt 3 Maja i 11 Listopada. Prezydent znacząco obciął też pulę środków na nagrody uznaniowe. Dotychczas fundusz nagród obejmował 3% planowanej wielkości środków na wynagrodzenia dla pracowników Urzędu Miejskiego, a teraz ma to być jedynie 0,5%. Nowe zarządzenie prezydenta ma zacząć obowiązywać od 1 czerwca.

Odnaleziono listy współpracowników sowietów i spis volksdeutschów z rejonu kolneńskiego

Foto: Odnaleziono listy współpracowników sowietów i s...
cz wt, 14 maja 2013 08:18

Archiwum Rejonu Kolneńskiego ZWZ-AK, przypuszczalnie z lat 1941–1942 trafiło do Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku. Dokumenty podziemia niepodległościowego zostały wydobyte podczas prac ziemnych prowadzonych z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu na terenie prywatnej posesji w miejscowości Stary Gromadzyn pod Kolnem. Dokumenty są w złym stanie, ale historycy i tak mówią o sensacyjnym znalezisku. W niewielkiej, rozpoznanej części zasobu szczególnie ciekawe są spisy ewidencyjne stworzone przez kolneńską konspirację. - Zidentyfikowano kilka list, m.in. spis współpracowników władzy sowieckiej z okresu okupacji lat 1939–1941, spis volksdeutschów, spis posterunków żandarmerii niemieckiej – podaje Tomasz Danilecki z IPN-u. - Co ciekawe, spisy współpracowników obu okupantów mają formę aktów oskarżenia.

Sprzątanie po psie łatwiejsze...

Foto: Sprzątanie po psie łatwiejsze...
cz pon, 13 maja 2013 14:26

- W Łomży poprawia się sytuacja jeśli chodzi o sprzątanie po psach – ocenia Bogdan Rutkowski, komendant Straży Miejskiej. - W mieście jest coraz więcej koszy na psie odchody. Teraz rozstawiono je na wszystkich osiedlach SM Perspektywa, a prezes spółdzielni skierował do komendanta pismo z prośbą o „wydanie polecenia podległym pracownikom, aby zwracali szczególną uwagę na sposób sprzątania przez właścicieli psów po swoich pupilach”. - Nie będzie jakieś nadzwyczajnej akcji, ale nie ma pobłażania – mówi komendant Rutkowski. - Jeśli strażnicy widzą jak ktoś nie sprząta po psie wystawiają mandaty.

Niebawem wyłączą nadajniki analogowe

Foto: Niebawem wyłączą nadajniki analogowe
cz pon, 13 maja 2013 12:01

Zbliża się termin w którym w okolicach Łomży zostaną wyłączone analogowe nadajniki sygnału telewizyjnego. Na obszarze powiatów łomżyńskiego, kolneńskiego i grajewskiego ma to nastąpić 23 lipca, ale wcześniej – już 17 czerwca - zostaną wyłączone stare nadajniki z których sygnał telewizyjny odbierają mieszkańcy powiatów zambrowskiego i wysokomazowieckiego.

Stary Rynek zamknięty na pół roku?

Foto: Stary Rynek zamknięty na pół roku?
cz pon, 13 maja 2013 10:27

Prawdopodobnie w poniedziałek za tydzień rozpocznie się remont fragmentów ulic Giełczyńskiej i Rządowej bezpośrednio przy Starym Rynku. W piątek prezydent Mieczysław Czerniawski miał „radzić się” w tej sprawie podczas spotkania z kilkoma radnymi. Rozpoczęcie prac będzie oznaczało konieczność zamknięcia przejazdu przez Stary Rynek co najmniej do końca października.

W ARiMR pracują dłużej

Foto: W ARiMR pracują dłużej
cz pon, 13 maja 2013 09:51

Od 13 do 15 maja biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będą czynne dłużej niż zwykle. W województwie podlaskim już od dziś pracują od 6.00 do 22.00. W ten sposób Agencja chce umożliwić wszystkim rolnikom złożenie wniosków o przyznanie tegorocznych dopłat bezpośrednich, wsparcia ONW i płatności rolnośrodowiskowych do 15 maja, a więc środy.

Demokratycznie wybrali, że śmieci będą segregować

cz pon, 13 maja 2013 09:17

Mieszkańcy osiedli Spółdzielni Mieszkaniowej „Perspektywa” w Łomży od 1 lipca będą segregować śmieci. Tak wynika z przeprowadzonego w spółdzielni mini referendum. Wzięło w nim udział blisko 30% właścicieli spółdzielczych mieszkań i aż 65% z nich opowiedziało się za selektywną zbiórką odpadów. - Dziś komisja podliczyła ankiety, które wypełniali mieszkańcy i na tej podstawie mogę powiedzieć, że mieszkańcy demokratycznie wybrali, że śmieci będą segregować – mówi Zbigniew Lipski prezes SM „Perspektywa”.

Harcerze szykują huczny jubileusz

Foto: Harcerze szykują huczny jubileusz
cz so, 11 maja 2013 10:55

Druhno – Druhu! ...napisz swoją biografię do książki, nie pozwól, żeby zabrakło Cię na kartach historii – tak do spisywania harcerskich wspomnień zachęca Komenda Hufca Nadnarwiańskiego im. Adama Chętnika, Związku Harcerstwa Polskiego. Łomżyńscy harcerze w tym roku świętują 100-lecia powstania pierwszych drużyn harcerskich na naszej ziemi. Jednym z punktów wydarzenia planowanego na 28 września 2013 r. będzie prezentacja już III tomu książki „Harcerstwo Łomżyńskie Wczoraj i Dziś”. I właśnie w nim mają ukazać się harcerskie wspomnienia.

Pożar w Nowym Cydzynie

Foto: Pożar w Nowym Cydzynie
cz so, 11 maja 2013 10:08

Prawdopodobnie podpalenia były przyczyną pożarów jaki w piątkowy wieczór wybuchły w Nowym Cydzynie w gminie Piątnica. Paliły się składowane na różnych pryzmach oddalonych od siebie o około sto metrów bele sian, słomy i sianokiszonki. Pożar był groźny bo w pobliżu był las i budynek mieszkalny.

Sądy Rejonowe w Grajewie i Wysokiem Mazowieckiem powrócą?

Foto: Sądy Rejonowe w Grajewie i Wysokiem Mazowieckie...
cz pt, 10 maja 2013 15:01

Sejm przyjął ustawę likwidującą skutki reformy sądów rejonowych. Od stycznia - decyzją ówczesnego ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina 79 najmniejszych sądów rejonowych w Polsce, w tym sądy w Grajewie i Wysokim Mazowieckiem, zostało zniesionych i stało się wydziałami zamiejscowymi większych jednostek. Przegłosowana w piątek ustawa o okręgach sądowych sądów powszechnych wyznacza nie tylko podział terytorialny na okręgi sądowe, ale ustala także siedziby sądów i obszary właściwości wszystkich szczebli sądów powszechnych - apelacyjnych, okręgowych i rejonowych.

Główny Inspektor Transportu Drogowego przegrał w Łomży

cz pt, 10 maja 2013 12:17

Inspekcja Transportu Drogowego nie jest uprawniona do występowania do sądów z wnioskami o ukaranie osób, którym zarzuca popełnienie wykroczenia z art. 96 § 3 kodeksu wykroczeń, czyli polegającego na niewskazaniu przez właściciela albo posiadacza pojazdu komu powierzył pojazd do kierowania. Najpierw w grajewskim wydziale zamiejscowym Sądu Rejonowego w Łomży umorzono postępowanie jakie wobec mieszkanki Grajewa wytoczył Główny Inspektor Transportu Drogowego w Warszawie, później w Sądzie Okręgowym w Łomży oddalono zażalenie jakie na ten wyrok wniósł Główny Inspektor Transportu Drogowego.

Harley, Triumph, Honda i Suzuki w Galerii Veneda

Foto: Harley, Triumph, Honda i Suzuki w Galerii Veneda
mm pt, 10 maja 2013 09:53

Na miłośników zabytkowych i nowoczesnych motocykli czeka w piątek, sobotę i niedzielę nie lada niespodzianka. W nowoczesnych wnętrzach Galerii Veneda w Łomży stanie 25 lśniących maszyn, o jakich marzą chłopcy, młodzieńcy i dojrzali mężczyźni, chociaż widzimy na mknących motocyklach dziewczyny i kobiety nie tylko przytulone do swoich wybranków, lecz także siedzące za sterem. Motocyklową atrakcję na weekend zaproponowała gościom Venedy Motostodoła z Jedwabnego. Z pewnością będzie co podziwiać z rodziną i przyjaciółmi w kolekcji Motostodoły.

Mniej wypadków i rannych, więcej kolizji

Foto: Mniej wypadków i rannych, więcej kolizji
cz pt, 10 maja 2013 09:06

Policjanci podsumowali pierwszy kwartał na drogach województwa podlaskiego. I jak wynika z zestawienia w okresie styczeń – marzec 2013 roku, na terenie województwa doszło do 91 wypadków drogowych, w których 16 osób zginęło i 113 osób zostało rannych.

Lody Bonano podbijają Łomżę!!!

Foto: Lody Bonano podbijają Łomżę!!!
mm pt, 10 maja 2013 08:58

Nadchodzi letnie orzeźwienie! Sezon lodowy 2013 rozpoczęty, a co za tym idzie odbyło się wiele otwarć punktów Lody Bonano, między innymi w Łomży przy ul. Mickiewicza – obok szkoły nr 7. Zapraszamy wszystkich na wspaniałe lody, uwielbiane przez dzieci i dorosłych w całej Polsce. Od środy mieszkańcy Łomży mogą zajadać się pysznymi lodami. Jak widać na zdjęciach, bardzo przypadły wszystkim do gustu, sądząc po długości kolejki.

Wypadek autobusu szkolnego

Foto: Wypadek autobusu szkolnego
cz pt, 10 maja 2013 08:30

Dwie kobiety trafiały do szpitala po wypadku opla astry i autobusu szkolnego. Obie jechały osobówką. Aby wydobyć z niej ranną w głowę 70-latkę wezwani na miejsce strażacy musieli rozcinać samochód. Dzieciom przewożonym w autobusie nic się nie stało.

Gdzie są pieniądze Jańskiego?

cz cz, 09 maja 2013 14:54

800.000 złotych miała stracić Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bohdana Jańskiego w Łomży. Brakujące pieniądze to zbierane w dwa lata opłaty za czesne wpłacane przez studentów. Jak pieniądze zniknęły i gdzie trafiły wyjaśnia już prokuratura. Są dwa postępowania w tej sprawie, bo w jednym o malwersacje były już kanclerz uczelni posądza byłego kwestora, a w drugim były kwestor nieprawidłowości zarzuca byłemu kanclerzowi.

Były wiceprezydent uniewinniony. Już prawomocnie.

Foto: Były wiceprezydent uniewinniony. Już prawomocnie.
cz cz, 09 maja 2013 10:13

Były zastępca prezydenta Łomży Marcin Sroczyński, i Jan K. - jeden z miejskich urzędników, nie złamali prawa w związku z wydaniem w 2007 roku pozwolenia na budowę supermarketu przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Alei Legionów w Łomży. Tak w styczniu orzekł Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej, a wczoraj wyrok ten podtrzymał Sąd Okręgowy w Ostrołęce. Wyrok jest już prawomocny.

« · «« · 346 · 347 · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0