poniedziałek, 25 czerwca 2018 napisz DONOS@

Chcą budować S8

cz pt, 18 października 2013 13:41

18 konsorcjów i firm z kraju i zagranicy ubiega się o zlecenie na budowę budowę 15-km odcinka drogi S8 od obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa za obwodnicę Mężenina. Tyle firm z Polski, ale też z Austrii, Czech, Hiszpanii, Portugalii, Włoch złożyło wnioski do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku o dopuszczenie do udziału w dwustopniowym postępowaniu przetargowym.

Bezpłatne usługi dla Podmiotów Ekonomii Społecznej

Foto: Bezpłatne usługi dla Podmiotów Ekonomii Społecznej
cz pt, 18 października 2013 13:09

Inkubator Społecznej Przedsiębiorczości (ISP) działający przy Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej realizuje kolejną rekrutację na bezpłatne usługi. Zapraszamy Podmioty Ekonomii Społecznej tj.: Stowarzyszenia, Fundacje, Spółdzielnie, Centra Integracji Społecznej, Kluby Integracji Społecznej, Zakłady Aktywności Zawodowej, Towarzystwa Ubezpieczeń Społecznych, itd.

Prezydent Łomży nie wierzy, że obwodnica miasta powstanie do 2035 roku?

cz pt, 18 października 2013 10:53

Opracowując „analizy i prognozy ruchu w związku z rozbudową ulicy Meblowej” nie brano pod uwagę planowanej obwodnicy Łomży w ciągu Via Baltica. Potwierdza to Artur Ryś jeden z autorów dokumentu z gdańskiej firmy ARDUKT. To właśnie tym opracowaniem prezydent miasta uzasadnia potrzebę budowy szerokiej, dwujezdniowej ulicy Meblowej, której – jak przekazuje Łukasz Czech z ratusza - „kształt wynika z prognozowanego obciążenia ruchem w perspektywie 20 lat od oddania drogi do użytku”. Bez obwodnicy i przy założeniu, że w 2035 roku 90% terenów pomiędzy Poznańską, a Wojska Polskiego zostanie zagospodarowanych, na planowane skrzyżowanie ulic Poznańskiej i Meblowej w ciągu jednej godziny powinno wjeżdżać około dwóch tysięcy samochodów. W ubiegłym roku, jak wynika z wyliczeń firmy ARDUKT, w godzinach szczytu było ich tu ponad cztery razy mniej.

Dilerzy z Łomży

Foto: Dilerzy z Łomży
cz cz, 17 października 2013 15:30

Około 5,5 kg narkotyków wprowadzili do obrotu trzej młodzi mieszkańcy Łomży. 19, 24 i 25-latek zostali wczoraj tymczasowo aresztowani na trzy miesiące w związku z obrotem znaczną ilością narkotyków. Jak podaje policja ich zatrzymanie ma związek z przeprowadzoną na początku czerwca akcją w trakcie której w jednym z mieszkań w Łomży ujawniono pół kilograma amfetaminy. Wówczas w ręce policji wpadło czterech mężczyzn w wieku od 23 do 28 lat.

„opos125” pozostanie anonimowy

cz cz, 17 października 2013 13:17

Sąd Rejonowy w Łomży uchylił postanowienie o wydaniu adresu IP komputera z którego logował się użytkownik „opos125” zakładając na forum portalu 4lomza.pl temat pt. „Flejm na Czerniawskiego”. W treści wpisu podał on nieaktywny adres prześmiewczego profilu na Facebook-u na temat prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego i zapytał użytkowników „co o tym myślicie?”. Znieważony wpisem poczuł się sam prezydent, który jeszcze w wakacje skierował sprawę do prokuratury. Na tej podstawie śledczy formalnie zażądali wydania adresu IP komputera, z którego logował się wskazany przez prezydenta Czerniawskiego użytkownik.

Winne są... okna?

Foto: Winne są... okna?
cz cz, 17 października 2013 10:35

Czy wewnątrz nowego mieszkania para i krople na oknach i parapecie, a zimą nawet szron i lód jest czymś naturalnym? Jeśli nie, to kto za to odpowiada - developer, budowniczy, producent okien czy łomżanin, który kupił mieszkanie? On nie ma wątpliwości. Wbrew swojej woli stał się właścicielem bubla. Na dowód przedstawia wyniki zamówionego na własny koszt profesjonalnego badania kamerą termowizyjną. Audytor stwierdza, że zamontowane w mieszkaniu okna są wadliwe, i są to tzw. wady ukryte, które nie mogły być stwierdzone przez kupującego w chwili odbioru mieszkania. Łomżanin zażądał od developera wymiany wadliwych okien, ale ten odmówił. Sprawa trafiła do sądu... Okazuje się, że problem dotyczy okien nie tylko w tym jednym mieszkaniu.

ARiMR rozpoczęła wypłatę dopłat

cz śr, 16 października 2013 17:11

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła w środę wypłatę tzw. płatności ONW, czyli pomocy dla rolników którzy gospodarują na terenach nie sprzyjających prowadzeniu działalności rolniczej. Szacuje się, że w Polsce około połowy gruntów położonych jest na obszarach ONW. Tylko pierwszego dnia na konta ponad 100 tys. rolników skierowano ok. 130 mln zł. W sumie takie dopłaty mają trafić do ponad 700 tys. rolników, i łącznie wyniosą ponad 1 mld 370 mln zł.

Łomżyniak zatrzymany za oszustwa w Ożarowie Maz.

cz śr, 16 października 2013 15:27

31-letni Dominik R. z Łomży, poszukiwany dwunastoma listami gończymi, m.in., kilkoma z Sądu Rejonowego w Łomży, został zatrzymany przez funkcjonariusza Komisariatu Policji w Ożarowie Mazowieckim. Idący rano do pracy policjant dostrzegł nadchodzącego z naprzeciwka mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi poszukiwanego od kilku miesięcy łomżanina. Dominik R. skazywany był dotąd w całej Polsce za kilkanaście oszustw, za które ma wyroki – jak podaje stołeczna policja – od pół roku do dwóch lat pozbawienia wolności.

Remont Domku Pastora za mniej niż 2 mln 200 tys. zł (brutto)

Foto: Remont Domku Pastora za mniej niż 2 mln 200 tys...
cz śr, 16 października 2013 12:46

Osiem firm z Łomży i województwa podlaskiego złożyło oferty na remont i przebudowę Domku Pastora przy ul. Krzywe Koło w Łomży. Najniższą ofertę, niższą od kwoty na inwestycję zabezpieczoną przez ratusz – 2,2 mln zł, zaproponowała znana od lat z trudnych realizacji konserwatorskich łomżyńska firma Roboty Ogólnobudowlane – Konserwacja Zabytków, założona i prowadzona przez inż. Andrzeja Wszeborowskiego (lat 60). Według jej wyliczeń wszystkie prace remontowe w Domku Pastora można wykonać za 2 mln 154 tys. 950 zł. Najdroższa oferta firmy MIPA z Białegostoku było o ponad milion złotych wyższa.

ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ INAUGURACYJNO – REKRUTACYJNĄ PROJEKTU „MOJA FIRMA - WŁASNA PRACA”

Foto: ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ INAUGURACYJNO – REKR...
cz śr, 16 października 2013 11:16

Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Łomży oraz Starostwo Powiatowe w Łomży serdecznie zapraszają do udziału w konferencji inauguracyjno- rekrutacyjnej  projektu „Moja firma - własna praca”. Konferencja odbędzie się w dniu 17.10.2013r. o godz. 10:00 w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży przy ul. Studenckiej 19 w auli głównej budynek B.

Awantura z pijanym burmistrzem

cz śr, 16 października 2013 09:31

Policja, po awanturze domowej, zatrzymała do wytrzeźwienia burmistrza Stawisk Marka W. Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Kolnie asp. sztab. Joanna Makarewicz nie chce potwierdzić lub zdementować, że zatrzymany to burmistrz Stawisk. Potwierdza natomiast, że wczoraj około 22.00 policjanci zostali wezwani do Stawisk, gdzie awanturował się 46-letni pijany mężczyzna, który na prośbę małżonki został zabrany przez policję i zatrzymany do wytrzeźwienia. Mówi, że mężczyzna po zatrzymaniu miał około dwóch promili alkoholu w organizmie.

Trzy osoby zabite pod Łomżą

Foto: Trzy osoby zabite pod Łomżą
cz śr, 16 października 2013 08:17

Mężczyźni w wieku 23, 25 i 27 lat zginęli na miejscu, a 26-latek ciężko ranny trafił do szpitala po wypadku, który wydarzył się na krajowej 61 w okolicach Sierzput na odcinku Łomża – Ostrołęka. Wszyscy to obywatele Bośni i Hercegowiny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca osobówki z niewyjaśnionych dotychczas przyczyn nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się czołowo z tirem.

Chciał zabić

cz wt, 15 października 2013 08:41

31-latek wszedł do mieszkania 77-letniego mężczyzny i zaatakował go nożem. Pokrzywdzony w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala, natomiast napastnika zatrzymali policjanci. Okazało się, że mężczyzna był pijany, miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Wczoraj 31-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Dzięki unijnym dotacjom budownictwo unika kryzysu

Foto: Dzięki unijnym dotacjom budownictwo unika kryzysu
cz wt, 15 października 2013 08:09

- Gdyby nie dofinansowywane szczodrze z funduszy unijnych inwestycje, byłoby raczej krucho – mówi prof. Czesław Miedziałowski. Zdaniem wykładowcy Politechniki Białostockiej i Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży, w branży budowlanej w skali regionalnej nie można mówić o stagnacji, a tym bardziej o kryzysie. Niestety, ciągle nie mamy również do czynienia z boomem inwestycyjnym w budownictwie.

Złodzieje z Łomży

cz pon, 14 października 2013 14:25

Policjanci z Łomży ustalili i zatrzymali trzy osoby – dwóch mężczyzn i kobietę - mające związek z włamaniami do mieszkań w Łomży. Łupem sprawców padły m. in. kuchenne meble oraz sprzęt rtv i agd. Pokrzywdzeni swoje straty oszacowali w sumie na ponad 20 tysięcy złotych. Część skradzionych przedmiotów, udało się odzyskać i już wróciły one do swoich właścicieli.

Żelechy to najpiękniejsza wieś w województwie – i to nie tylko na papierze

cz pon, 14 października 2013 08:37

Wieś Żelechy w gminie Piątnica wygrała konkurs „Piękna i estetyczna podlaska wieś”. W rozstrzygniętym w niedzielę finale spotkało się 14 wsi reprezentujących wszystkie powiaty województwa. Jak mówi Józef Maślak, sołtys Żelech w upiększanie wsi zaangażowali się wszyscy mieszkańcy, a wspierali ich samorządowcy z gminy i powiatu. We wsi powstał nawet park z ławkami, stolikami i miejscem na ognisko czy grilla.

Matka z dzieckiem potrąceni na przejściu dla pieszych.

Foto: Matka z dzieckiem potrąceni na przejściu dla pi...
mm nie, 13 października 2013 15:34

W czwartek 10 października ma przejściu dla pieszych ciężarówka potrąciła matkę z dzieckiem. Zdarzenie to zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego w Wysokiem Mazowieckiem. Obrażenia poszkodowanych, których przewieziono do szpitala, okazały się poważne, ale nie tak groźne jak to może wynikać z zarejestrowanego obrazu. Wysokomazowieccy policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy i szczegółowo ustalają okoliczności zdarzenia.

Motocyklista zginął na Piłsudskiego

Foto: Motocyklista zginął na Piłsudskiego
cz pt, 11 października 2013 20:03

39-letni motocyklista zginął, a cztery inne osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w piątek wieczorem w Łomży. Na skrzyżowaniu Alei Piłsudskiego i Reymonta zderzył się motocykl yamaha z osobowym mercedesem.

Okradł jubilera

Foto: Okradł jubilera
cz pt, 11 października 2013 14:50

Policja opublikowała portret pamięciowy mężczyzny, który dwa tygodnie temu okradł sklep jubilerski w Wysokiem Mazowieckiem. Mężczyzna pod pozorem zakupu złotego łańcuszka, wykorzystując nieuwagę sprzedawczyni zabrał z gabloty półkę ze złotą biżuterią i uciekł w nieznanym kierunku. Policja prosimy wszystkie osoby, które widziały zdarzenie, lub mogą przyczynić się do ustalenia sprawcy.

Jedno auto, dwóch pijanych kierowców...

cz pt, 11 października 2013 14:36

Trzy uszkodzone samochody, to efekt kolizji drogowej do jakiej doszło w czwartkowy wieczór na krajowej 61 w okolic Grajewa. Jak podaje policja kolizję spowodował pijany mieszkaniec gminy Grajewo, który po zdarzeniu wysiadł zza kierownicy. Zastąpił go również pijany kolega, który usiłował odjechać z miejsca zdarzenia.

« · «« · 346 · 347 · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · »» · »
 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę