niedziela, 16 grudnia 2018 napisz DONOS@

Wielokulturowe podwórko nad Narwią

Foto: Wielokulturowe podwórko nad Narwią
cz pt, 13 czerwca 2014 08:47

Będą warsztaty: budowy latawców i zabawek afrykańskich, gier planszowych, bębniarskie i capoeira. Będą bańki mydlane, kreda i okazja do malowania po chodnikach, kartkach, czy twarzach. Będzie też namiot kulinarny z przysmaki kuchni kaukaskiej, „Strefa WolnoSłowa” i „Żywa Biblioteka”. Fundacja Ocalenie w sobotę już po raz czwarty organizuje Łomżyński Dzień Uchodźcy, w trakcie którego chce pokazać jacy naprawdę są mieszkający także obok nas obcokrajowcy.

Ocieplenie pod nadzorem... obywatelskim

Foto: Ocieplenie pod nadzorem... obywatelskim
cz cz, 12 czerwca 2014 16:09

- W blokach przy ul. Pięknej są chyba największe w Łomży kolonie jerzyków – mówi przyrodnik Anna Makowska. Działaczka Stowarzyszenia Przyjaciół Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi wraz z dyrektorem Parku w ubiegłym roku, w związku z planami ŁSM ocieplania stojących tu bloków, wolontariacko wykonali obserwacje i dokładne oględziny budynków. W sumie na sześciu blokach wypatrzono i wskazano w sumie 140 gniazd jerzyków, które są pod ścisłą ochroną gatunkową. Teraz, gdy rozpoczęto prace przy pierwszym z bloków miłośnicy ptaków czujnie obserwują ale przede wszystkim pracowników i pilnują aby ptakom i ich pisklętom nie wydarzyła się krzywda.

Dużo samochodów, za duży hałas

Foto: Dużo samochodów, za duży hałas
cz cz, 12 czerwca 2014 14:38

Nawet do niemal 18 000 samochodów na dobę, z czego ponad 4 000 (do 4386) to pojazdy ciężkie, przejeżdża ulicą Wojska Polskiego w Łomży. Tak wynika z pomiarów jakie w ubiegłym roku wykonała Wojewódzka Inspekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku. Badania robiono aby określić jaki hałas generują samochody przejeżdżające przez Łomżę w ciągu drogo krajowej nr 61. Po raz kolejny wyszło, że dopuszczalne normy są znacząco przekroczone i to zarówno za dnia jak i nocą.

Mówiła, że może wyciągnąć z więzienia... Teraz może sama tam trafić

cz cz, 12 czerwca 2014 12:39

37-letnia kobieta powołując się na wpływy w instytucjach państwowych przekonała inną osobę, że jest w stanie doprowadzić do przedterminowego zwolnienia członka jej rodziny z zakładu karnego oraz umożliwić mu uzyskanie wizy do innego kraju. W zamian zażądała pieniędzy. Na jej konto miało wpłynąć w sumie około 55 tysięcy złotych, ale kobieta nie wywiązała się ze swych obietnic. Wtedy do akcji wkroczyli policjanci z Kolna.

„Zamachowiec” ze Spokojnej

Foto: „Zamachowiec” ze Spokojnej
cz cz, 12 czerwca 2014 11:06

Niespokojny wieczór mieli w środę mieszkańcy jednego z bloków przy Spokojnej w Łomży. W jednym z mieszkań zamknął się 26-latek i groził, że wysadzi w powietrze cały blok. Ewakuowano mieszkańców, zabezpieczono teren i dopiero po trzech godzinach policyjnym negocjatorom udało się nakłonić go do poddania się. Mężczyzna pod nadzorem został przewieziony na oddział psychiatryczny łomżyńskiego szpitala.

Miasto chce aby tiry w wakacje ominęły Łomżę

Foto: Miasto chce aby tiry w wakacje ominęły Łomżę
cz śr, 11 czerwca 2014 13:01

Wkrótce powinien ruszyć remont fragmentu ul. Wojska Polskiego z rondem na Placu Kościuszki. Brakujące do najniższej oferty 311 tysięcy złotych prezydent przesunął w budżecie z puli środków zarezerwowanych na ulicę Wiosenną. Ratusz chce aby na czas prac na Wojska Polskiego, czyli praktycznie przez całe wakacje, przez Łomżę nie przejeżdżały tiry. - Proponowana przez Miasto organizacja ruchu zakłada wprowadzenie zakazu ruchu pojazdów o masie całkowitej powyżej 10 ton, z wyłączeniem ruchu lokalnego – poinformowała Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta Łomży. - W tym tygodniu projekt organizacji ruchu na czas remontu skierujemy do zaopiniowania do zarządców dróg i komend policji.

Skazany za kradzieże powiesił się w celi w Czerwonym Borze

cz śr, 11 czerwca 2014 11:33

36-letni więzień w zakładzie karnym w Czerwonym Borze popełnił samobójstwo. Mężczyzna pod koniec maja powiesił się w celi. Do więzienia trafił niespełna trzy tygodnie wcześniej. Sprawę opisuje Gazeta Wyborcza Białystok informując, że wyjaśnia ją specjalny zespół w Okręgowym Inspektoracie Służby Więziennej w Białymstoku oraz prokuratura w Zambrowie, która sprawdza czy nie doszło do niedopełnienia obowiązków.

25 lat wolności: Jerzy Pilski

Foto: 25 lat wolności: Jerzy Pilski
mm śr, 11 czerwca 2014 11:12

- Za mało było starań, aby te zakłady obronić i dlatego one padły – mówi Jerzy Pilski, budowniczy i pierwszy dyrektor łomżyńskiej „Bawełny”. Zakład, którego budowę rozpoczęto pod koniec lat 60-tych, był największym zakładem w mieście i regionie. W latach świetności zatrudniał około 3,5 tysiąca osób – mniej więcej tylu pracowało wówczas w Stoczni Gdańskiej. Niestety „Bawełna” nie wytrzymała zmiany ustroju, a jej upadek przyczynił się do kryzysu miasta.

Szajka złodziei aut rozbita

Foto: Szajka złodziei aut rozbita
cz śr, 11 czerwca 2014 10:40

Policjanci rozbili grupę zajmującą się kradzieżami i paserstwem samochodów osobowych na dużą skalę. W akcję zaangażowani byli funkcjonariusze z Lublina, Białegostoku i Warszawy bo na tym terenie miała działać grupa, której centrala znajdowała się w Wołominie. Z ustaleń śledztwa wynika, że grupa działała od jesieni 2013 roku do 5 czerwca 2014 roku. W tym czasie miała dokonać kradzieży kilkudziesięciu pojazdów. Podkomisarz Kamil Sorko z zespołu prasowego KWP w Białymstoku podaje, że policjanci teraz będą sprawdzać, czy wśród skradzionych przez grupę samochodów były także te które w tym roku zginęły w Łomży. Liczba kradzieży aut gwałtownie wzrosła. Już w maju policjanci podawali, że w tym roku zginęło więcej samochodów niż przez cały ubiegły rok.

Groźnie wyglądająca kolizja

Foto: Groźnie wyglądająca kolizja
cz wt, 10 czerwca 2014 16:13

Jeden samochód dachował drugi został tylko lekko otarty w zdarzeniu do jakiego doszło w okolicach Chojn na drodze krajowej nr 61 Łomża - Ostrołęka. I choć całe zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, policjanci zakwalifikowali je tylko jako kolizję drogową, bo - na szczęście - nikomu z podróżujących samochodami nic się nie stało.

Działka nad bulwarami pozostanie pusta

Foto: Działka nad bulwarami pozostanie pusta
cz wt, 10 czerwca 2014 13:40

Nikt nie chce kupić miejskiej działki znajdujące się tuż przy bulwarach i porcie nad Narwią w Łomży. Nie pomogło ani ubiegłoroczne dopuszczenie budowy na działce bloków, ani seria obniżek ceny w sumie o niemal 1/4. Kolejny przetarg na jej sprzedaż kończy się fiaskiem, bo nikt nie wpłacił wymaganego wadium.

Chory na białaczkę Radek Szulc (+37) nie żyje...

Foto: Chory na białaczkę Radek Szulc (+37) nie żyje...
cz wt, 10 czerwca 2014 13:26

- Może to właśnie Ty będziesz moim „bliźniakiem genetycznym” i pomożesz mi wygrać z chorobą. Będę szczęśliwy, jeśli wiele osób zechce się zarejestrować – tak apelował jeszcze w styczniu Radek Szulc z Łomży, 36-latek chory na raka krwi, dla którego rodzina i przyjaciele z różnych środowisk poszukiwali dawcy szpiku, m.in., podczas całodniowej akcji pod koniec stycznia w Galerii Veneda. - Wszyscy jesteśmy tak rozbici, zmartwieni i smutni, że nie wiem, jak to wyrazić... - mówi Milena Sierzputowska z przedszkola „Mały Artysta”, gdzie pracuje małżonka Zmarłego wczoraj wczesnym popołudniem w szpitalu w Białymstoku. - Tym bardziej jesteśmy przygnębieni, że zaraz po naszej akcji znalazł się dawca dla Radka... Niestety, Radek był za bardzo osłabiony i jego organizm tego nie wytrzymał, ale byłby dumny, bo wspólna akcja pozwoliła znaleźć dawcę innemu człowiekowi...

Od żelazka zapaliła się wersalka...

Foto: Od żelazka zapaliła się wersalka...
cz wt, 10 czerwca 2014 09:33

Trzy jednostki straży pożarnej zostały skierowane do gaszenia pożaru jaki rano wybuchł w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Przykoszarowej w Łomży. Czarny dym wydobywał się z okna mieszkania na 3 piętrze co zaniepokoiło przechodzących w pobliżu mieszkańców, którzy wezwali straż pożarną. Jak się okazało zrobili to w samą porę.

25 lat wolności: Józef Kosiorek

Foto: 25 lat wolności: Józef Kosiorek
mm wt, 10 czerwca 2014 09:30

- Poprzez cele, marzenia i pracę dochodzimy do sukcesu - – mówi Józef Kosiorek, jeden z największych przedsiębiorców z Łomży. Pierwszym obrazkiem odradzającej się po wyborach 4 czerwca 1989 roku wolności jest dla niego pierwszy premier wolnej Polski (Tadeusz) Mazowiecki ze znaczkiem wiktorii. Wówczas Józef Kosiorek miał 30 lat.

Szukasz rodziny sprzed wieków – wstąp do archiwum

Foto: Szukasz rodziny sprzed wieków – wstąp do archiwum
cz pon, 09 czerwca 2014 15:00

Skromny, niepozorny, parterowy budyneczek za szkołą muzyczną przy alei Legionów kryje tysiące, setki tysięcy, albo i miliony informacji o ludziach, którzy odeszli z tego świata ponad 100, dwieście czy trzysta lat temu, a ślady po ich miłościach, majątkach czy pogmatwanych przez historię losach przetrwały a to w metrykach, parafialnych księgach albo rejestrach sądowych czy księgach poborowych. I jak w takim gąszczu papierów i dokumentów sprzed wieków odnaleźć bezcenną informację o krewnych z rodzinnych opowieści...? Z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów kierownik łomżyńskiego oddziału Archiwum Państwowego w Białymstoku Danuta Bzura poduczała, jak zabrać się do stworzenie własnego drzewa genealogicznego.

Kolejna ofiara wody

Foto: Kolejna ofiara wody
cz pon, 09 czerwca 2014 14:58

Lato jeszcze się nie zaczęło, a już dochodzą pierwsze informacje o topielcach. Wczoraj 32-letni mężczyzna poszedł się kąpać w zalewie na rzece Brok w Czyżewie, ale sam nie wynurzył się już spod powierzchni wody. Mimo wręcz błyskawicznej reakcji widzących zdarzenie ludzi i wyciągnięcia go na brzeg oraz szybko udzielonej pomocy przedmedycznej, a później także wysiłków reanimujących go lekarzy pogotowia i z wysokomazowieckiego szpitala mężczyzna po kilku godzinach zmarł.

Prezydent wyda więcej na promocję...

Foto: Prezydent wyda więcej na promocję...
cz pon, 09 czerwca 2014 14:07

O ponad 1/4 zwiększył prezydent Łomży tegoroczne wydatki miasta na promocję. Zarządzenie o przeniesieniu 95 tysięcy złotych z rezerwy ogólnej na wydatki związane z promocją prezydent Mieczysław Czerniawski podpisał 30 maja, ale dopiero tydzień później zostało ono opublikowane w BIP. Paradoksalnie dwa dni wcześniej przed podpisaniem zarządzenia przez prezydenta, radni miasta wydatki na promocję zmniejszyli o 7,5 tys zł.

25 lat wolności: Marek Romanowski

Foto: 25 lat wolności: Marek Romanowski
mm pon, 09 czerwca 2014 09:51

- O wolność trzeba cały czas walczyć, bo państwo ma coraz większe zakusy, aby tę wolność nam ograniczać – mówi Marek Romanowski, prywatny przedsiębiorca z Łomży Choć cieszy się z odzyskanej przez Polskę przed ćwierć wiekiem wolności, mówi że dziś - my Polacy - nie jesteśmy jeszcze wolni.

Rodzinny festyn przy kościele

Foto: Rodzinny festyn przy kościele
cz pon, 09 czerwca 2014 08:42

- Możemy być dumni z tego, co przez te 17. lat udało nam się zbudować. Centrum Katolickie, kościół, a przede wszystkim wspólnotę wiary - mówił ks. Andrzej Godlewski, proboszcz parafii Krzyża Świętego w Łomży, na zakończenie niedzielnego, tradycyjnego już „festynu rodzinny z Mlekovitą” z okazji Dnia Dziecka i „urodzin” parafii. Dopisała pogoda, humory i bogaty program. Przez cały dzień na placu przed kościołem bawiło się kilka tysięcy parafian małych i dużych.

Jesteśmy ochrzczeni, a do kościoła chodzimy rzadko

Foto: Jesteśmy ochrzczeni, a do kościoła chodzimy rzadko
cz nie, 08 czerwca 2014 09:06

- Znam takich młodych ludzi, że jak usłyszą, że „idzie się do kościoła”, to dostają drgawek – mówił całkiem serio ks. Jacek Czaplicki, duszpasterz młodzieży Diecezji Łomżyńskiej, który chciałby z około 600 aktywistami wspólnot i ruchów kościelnych ewangelizować w całej Łomży na placach, ulicach i chodząc od drzwi do drzwi. - Ewangelizacja uliczna i od drzwi do drzwi nie jest domeną Świadków Jehowy. Będziemy chcieli przełamać lęki wyjścia ze świadectwem wiary na zewnątrz. „3B - być bliżej Boga” to hasło trzydniowej ewangelizacji Łomży. Od czwartku do soboty w różnych miejscach miasta, włącznie z plażą, ogródkami działkowymi, grupki ludzi głosicieli 3B będą mówić o wierze, sensie życia w Chrystusie w zgodzie z Dekalogiem.

« · «« · 346 · 347 · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę