piątek, 24 listopada 2017 napisz DONOS@

Dożywocie, 25 i 15 lat dla zabójców wiceprezydenta Łomży

Foto: Dożywocie, 25 i 15 lat dla zabójców wiceprezyde...
cz wt, 29 stycznia 2013 16:37

Trzech sprawców zabójstwa byłego wiceprezydenta Łomży usłyszało najwyższe wyroki dożywotniego więzienia. Dwóch kolejnych w więzieniu spędzić ma wiele lat. Sąd Okręgowy w Łomży wydał wyrok na morderców Krzysztofa Choińskiego. - Wina oskarżonych nie budzi najmniejszych wątpliwości, zaś kary są wysokie ze względu na szczególne okrucieństwo i olbrzymią społeczną szkodliwość czynu, gdyż największą wartością, jaką posiada człowiek, jest życie – stwierdził sędzia Stanisław Guziejko, przewodniczący składu sędziowskiego. Po prawie półtora roku od – jak określił sędzia – brutalnego i sadystycznego zabójstwa sąd skazał na dożywocie: Grzegorza O., Sławomira C. i Marcina S., natomiast na 25 lat pozbawienia wolności Andrzeja K. i na 15 lat Grzegorza B. Wyrok nie jest prawomocny. Skazanym przysługuje możliwość odwołania się do Sądu Apelacyjnego w Białymstoku.

To już koniec zimy? Synoptycy ostrzegają przed szybkimi roztopami

Foto: To już koniec zimy? Synoptycy ostrzegają przed ...
cz wt, 29 stycznia 2013 14:32

Drugi w trzystopniowej skali stopień zagrożenia nadała Barbara Jakubowska dyżurny synoptyk białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB roztopom jakie przez kilka najbliższych dni będą występowały w regionie. Zjawisko spotęgują środowe opady deszczu w trakcie których może spaść nawet po 15 litrów wody na każdy metr kwadratowy powierzchni.

Prokurator żąda dożywocia

Foto: Prokurator żąda dożywocia
cz wt, 29 stycznia 2013 12:28

Kar dożywocia dla czterech i 25 lat więzienia dla piątego z zabójców Krzysztofa Choińskiego zażądał prokurator Janusz Sobieski. Przez Sądem Okręgowym w Łomży kończy się proces pięciu łomżan oskarżonych o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem w październiku 2011 roku byłego wiceprezydenta Łomży. - Krzywdzili ludzi, którzy nieszczęśliwie znaleźli się na ich drodze – mówiła córka zabitego wiceprezydenta występując jako oskarżyciel posiłkowy. - Jedyne co możemy zrobić to spojrzeć zabójcom w twarz. Wysoki sądzie nie możemy pozwolić aby ktokolwiek jeszcze przez nich został skrzywdzony - apelowała. Prokurator Janusz Sobieski mówił, że czterech z oskarżonych dla których zażądał dożywocia, to wielokrotni recydywiści mający do 3 do 11 wyroków. W mowie oskarżycielskiej kilkakrotnie podkreślała, że dokonali barbarzyństwa katując z sadyzmem niewinnego człowieka. Mecenasi czwórki oskarżonych, którzy bili wiceprezydenta, chcieli zmiany kwalifikacji prawnej czynu z zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem na pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Adwokat piątego wyraźnie oddzielał swojego klienta od pozostałych "kryminalistów". Podkreślał, że on nie bił, sam się zgłosił na policję i udzielił wyjaśnień. Jeszcze dziś sąd ma wydać wyrok.

Mleka produkujemy za dużo. Kary dla rolników coraz bardziej realne.

cz wt, 29 stycznia 2013 12:10

Po 9 miesiącach tzw. roku kwotowego 2012/2013 stopień wykorzystania kwot indywidualnych mlecznych przysługujących dostawcom hurtowym wyniósł ok. 76,38% - podała Agencja Rynku Rolnego. Mimo że ostatnie miesiące przyniosły dość znaczące wyhamowanie produkcji mleka, to jednak według jej prognoz jeżeli dotychczasowa dynamika skupu mleka utrzyma się do końca tego sezonu, przekroczenie kwoty krajowej dostaw może wynieść ok. 1,5%. A to oznacza, że rolnicy, którzy wyprodukowali więcej mleka będą musieli płacić kary.

Chciał się wykupić...

cz wt, 29 stycznia 2013 11:54

50-latek oferując policjantom 100 euro łapówki chciał uniknąć mandatu i zatrzymania prawa jazdy. Wcześniej jechał swoim renaultem krajową 61 i „na zakazie” wyprzedził inne auto. Zdarzenie widzieli policjanci z drogówki, którzy zatrzymali auto do kontroli. I wówczas wyszło na jaw, że jest też nieco „wstawiony”. Próba skłonienia policjantów do przyjęcia łapówki nie skończyła się zaś tym, że 50-latek trafił do policyjnego aresztu.

Tysięczna umowa na dotację z RPO

Foto: Tysięczna umowa na dotację z RPO
cz pon, 28 stycznia 2013 16:37

Czterech miliardów złotych sięga wartość projektów zrealizowanych dotychczas w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. W poniedziałek w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku podpisano tysięczną umowę na dofinansowanie przedsięwzięcia z środków unijnych w ramach RPOWP. Beneficjentem jest Mlekovita z Wysokiego Mazowieckiego, która ma zbudować i wyposażyć Centrum Badań i Rozwoju. - Mlekovita jest sztandarową firmą naszego regionu, dlatego cieszy mnie bardzo fakt, że właśnie z nią podpisujemy tysięczną umowę – mówił marszałek Jarosław Dworzański.

Wpadli nocą...

cz pon, 28 stycznia 2013 12:56

Jadący tuż po północy przez Zambrów daewoo tico na widok policyjnego patrolu zjechał z drogi i chciał ukryć się na posesji po byłej szkole. To zaciekawiło policjantów, którzy postanowili sprawdzić dlaczego kierowca samochodu zachowuje się tak dziwnie. Okazało się, że bagażnik tico wypełniały elektronarzędzia oraz motocykl marki Honda, które nieco wcześniej skradli kierowca i pasażer samochodziku. Pierwszy z nich to mieszkaniec Zambrowa, drugi pochodzi z okolic Łomży.

Nietrzeźwi nadal na drogach

Foto: Nietrzeźwi nadal na drogach
cz pon, 28 stycznia 2013 11:19

Przez weekend łomżyńscy policjanci prowadzili działania „Trzeźwa gmina”, mające na celu wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących, którzy są potencjalnymi sprawcami zdarzeń drogowych. Sprawdzili trzeźwość ponad pół tysiąca kierowców poruszających się po drogach powiatu łomżyńskiego. Pomimo ciągłych apeli o trzeźwą jazdę złapano czterech pijanych kierowców. Rekordzistą okazał się zatrzymany niedzielnym popołudniem w centrum Wizny 46-letni mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2,7 promila alkoholu.

Odnowiona wieś

Foto: Odnowiona wieś
cz pon, 28 stycznia 2013 09:13

- Nie myślałem, że doczekam..., czasem nie wierzyłem – mówił Mieczysław Tercjak, sołtys Szablaka podczas otwarcia nowej wiejskiej świetlicy. Uroczystość odbyła się w niedzielę. Było wielu gości w tym wicewojewoda, wicestarosta i burmistrz, a ksiądz proboszcz poświęcił pomieszczenia świetlicy. Powierzchnia użytkowa nowej świetlicy ma blisko 225m2. Całkowity koszt inwestycji zamknął się kwota 382,5 tys zł, przy czym większość środków - ponad 231 tysięcy złotych - pochodziło z pozyskanych za pośrednictwem „Krainy Mlekiem Płynącej” środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W Grajewie będzie pływalnia

Foto: W Grajewie będzie pływalnia
cz pon, 28 stycznia 2013 08:40

Do końca 2014 roku mieszkańcy Grajewa doczekają się basenu z prawdziwego zdarzenia. W Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę o dofinansowanie projektu, dzięki któremu Grajewo uzyska nowoczesną pływalnię, a turyści będą mogli odwiedzić Muzeum Mleka. Wartość całkowita inwestycji to 15 786 163,73 zł, ale większość środków 9 995 702,22 zł – to dotacja z środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013.

Złodziejska szajka

cz so, 26 stycznia 2013 22:35

Dwaj łomżanie - 27-letni mężczyzna oraz 15-letni chłopak - razem okradali domy i garaże. Według ustaleń policji w ciągu dwóch miesięcy swoim działaniem spowodowali straty oszacowane przez pokrzywdzonych na kwotę około 22 tysięcy złotych. Wreszcie wpadli w ręce policji i przyznali się... Młodszy złodziej będzie odpowiadał przed sądem dla nieletnich, starszego czeka normalny proces.

Zatrzymany kolejny ze sprawców napadu

cz pt, 25 stycznia 2013 21:53

Policjanci z Łomży i Białegostoku zatrzymali kolejnego podejrzanego o rozbój na pracowniku stacji benzynowej w Jedwabnem. 24-letni mężczyzna w środę decyzją sądu na trzy miesiące trafił do aresztu.

Karnawałowe „Ferie z Panem Bogiem”

Foto: Karnawałowe „Ferie z Panem Bogiem”
mm pt, 25 stycznia 2013 14:03

Pod koniec pierwszego tygodnia ferii zimowych w Centrum Katolickim w Łomży odbył się bal przebierańców, na którym bawiło się 50 dzieci ze szkół podstawowych. Najwięcej było pięknych księżniczek i dobrych wróżek oraz dzielnych rycerzy, ale nie mogło zabraknąć Indianina, kowboja i Zorro. Dzieci spotykają się w czasie „Ferii z Panem Bogiem” codziennie na pięć godzin, aby poznawać ciekawych ludzi, śpiewać, malować, bawić się i – oczywiście - pomodlić.

Przygoda na nartach i snowboardzie w Rybnie

Foto: Przygoda na nartach i snowboardzie w Rybnie
mm pt, 25 stycznia 2013 09:44

Śnieg raźno skrzypi, mróz wesoło trzaska, para z oddechów kłębi się wokół kilkuset kolorowych postaci na białych stokach. Kilkuletnie dzieci, młodzież i dorośli. Odważniejsi szusują na nartach raz za razem, z fantazją, debiutanci ostrożnie sprawdzają swoje umiejętności. Sympatyczna rodzina z Brwinowa mocuje się na jednym ze szczytów w Rybnie z deskami snowboardowymi. O Stacji Narciarskiej dowiedzieli się od krewnych z Zambrowa, więc postanowili zadebiutować. Mama Marta i tata Przemek z synami Jankiem (lat 11) i Stasiem (lat 9) pobierają śnieżne nauki pod okiem 29-letniego Rafała Dmochowskiego. To będzie ich wielki dzień!

DNA, przebiegły księgowy, amfa i niepoczytalny ochroniarz

Foto: DNA, przebiegły księgowy, amfa i niepoczytalny ...
cz cz, 24 stycznia 2013 16:38

- Zarówno we wsiach, jak i w miastach dawnego Łomżyńskiego popełniano w 2012 roku mniej przestępstw, bo zarejestrowaliśmy o 467 mniej spraw niż w roku 2011 – twierdzi Tomasz Wilk, prokurator okręgowy Prokuratury Okręgowej w Łomży. - W 2012 roku do prokuratur na naszym terenie wpłynęło 7 927 spraw, natomiast na każde 100 spraw 57 kończyło się aktem oskarżenia. To najlepszy wynik w Apelacji Białostockiej, do której należą okręgi łomżyński, suwalski, białostocki i olsztyński. Podczas konferencji, podsumowującej pracę Prokuratury Okręgowej i Prokuratury Rejonowej w Łomży, prowadzący śledztwa odkryli kulisy mało dotąd znanych spraw.

„Na szczęście, na zdrowie, na ten święty Szczepan!”

Foto: „Na szczęście, na zdrowie, na ten święty Szczep...
mm cz, 24 stycznia 2013 13:50

Przemierzają ośnieżone drogi, chodzą od domu do domu i niosą radość oraz składają życzenia urodzaju i powodzenia. Od dziesięciu lat w ostatnim tygodniu stycznia we wsiach gminy Nowogród zjawia się kilkunastoosobowa grupa kolędników z gwiazdą: pastuszkowie, figlarne diabły, rozbrykana koza, śmierć z kosą i dobre anioły. Można ich spotkać we wsiach Sławiec, Grzymały Nowogrodzkie i Grądy Nowogrodzkie.

Nauczyciel podstawówki skazany za pedofilię

Foto: Nauczyciel podstawówki skazany za pedofilię
cz śr, 23 stycznia 2013 19:19

Sąd Rejonowy w Zambrowie wydał 22. listopada ub. roku wyrok (nieprawomocny) pięciu lat pozbawienia wolności w sprawie Jarosława L., nauczyciela jednej ze szkół podstawowych w powiecie zambrowskim. Pedagoga skazano za obcowanie płciowe i inne czynności seksualne z dwiema uczennicami z piątej i szóstej klasy. Prokuratura poinformowała o tym dopiero teraz, tłumacząc nieujawnianie szczegółów trudnym śledztwem i troską o dobro pokrzywdzonych dziewczynek.

To burmistrz Stawisk spowodował wypadek i uciekł – twierdzi łomżyńska prokuratura i stawia zarzuty

Foto: To burmistrz Stawisk spowodował wypadek i uciek...
cz śr, 23 stycznia 2013 16:58

- Przedstawiliśmy w poniedziałek, 21. stycznia, burmistrzowi Stawisk Markowi W. zarzut spowodowania kolizji drogowej, a w innym postępowaniu zarzut składania fałszywych zeznań, za co grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności – poinformował Janusz Sobieski, naczelnik wydziału śledczego Prokuratury Okręgowej w Łomży. - Dodatkowo Marek W. usłyszał zarzut oskarżania o spowodowanie kolizji drogowej innej osoby, czyli kierowcy służbowej skody Urzędu Miejskiego w Stawiskach. Burmistrzowi grozi za to do dwóch lat więzienia.

Łabędzie zimą dają sobie radę

Foto: Łabędzie zimą dają sobie radę
cz śr, 23 stycznia 2013 16:42

Mimo grubej warstwy śniegu i trzaskającego mrozu w wielu miejscach w dolinie Narwi zimują łabędzie. Ptaki te, mimo niesprzyjającej aury, doskonale sobie radzą – mówią przyrodnicy apelując do ludzi aby nie alarmowali od razu jak zobaczą siedzącego na lodzie łabędzia. - Łabędzie siedzą nieruchomo aby oszczędzać energię – mówi Ewa Kudela z Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi w Drozdowie dodając, że do działającego przy siedzibie Parku Ośrodka Rehabilitacji Ptaków dzwoni wiele osób z prośbą o pomoc rzekomo przymarzniętym łabędziom.

Łomża jak Siemiatycze

Foto: Łomża jak Siemiatycze
cz śr, 23 stycznia 2013 14:45

- Komenda Miejska Policji w Łomży wypada najlepiej w naszym województwie – ocenił pracę łomżyńskich policjantów podinspektor Adam Petelski, zastępca podlaskiego komendanta wojewódzkiego policji, podczas odprawy podsumowującej rok 2012. - Mogę pochwalić współpracę łomżyńskich funkcjonariuszy przy organizacji imprez masowych i wzorową skuteczność wydziału ruchu drogowego. Idziecie równo z Siemiatyczami! Ogółem w Łomży i powiecie łomżyńskim popełniono 2 364 czyny karalne z udziałem 1 187 sprawców, w tym było 289 czynów karalnych z udziałem nieletnich, za które odpowiada 117 sprawców.

« · «« · 346 · 347 · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0