sobota, 22 września 2018 napisz DONOS@

Uratowali jelenia z Narwi

Foto: Uratowali jelenia z Narwi
cz pt, 21 lutego 2014 08:33

Trzy godziny strażacy z Łomży i Piątnicy ratowali jelenia, który nie mógł wydostać się z Narwi. Udało się. Strażacy rozcinali lód, wyciągnęli zwierze z lodowatej wody, ogrzali go kocami i wypuścili na wolność.

Nagły alarm bombowy – szybka ewakuacja w Kauflandzie

Foto: Nagły alarm bombowy – szybka ewakuacja w Kaufla...
mm cz, 20 lutego 2014 14:48

W hipermarkecie Kaufland na osiedlu Południe w Łomży ewakuowano około 140 osób z powodu możliwości podłożenia w hipermarkecie ładunku wybuchowego. Łomżyńscy policjanci dowiedzieli się o tym zagrożeniu przed godziną 13. od administracji Kauflandu przy al. Piłsudskiego. Są już na miejscu z pirotechnikiem.

Gala Ślubna i Komunijna w Galerii Veneda

Foto: Gala Ślubna i Komunijna w Galerii Veneda
cz cz, 20 lutego 2014 08:47

Planujesz w najbliższej lub nieco dalszej przyszłości ślub? Czeka cię niebawem I komunia św. twego dziecka? A może potrzebujesz darmowej, fachowej porady w zakresie zdrowego odżywiania, stylizacji paznokci, włosów, makijażu czy ubioru? Musisz więc koniecznie w najbliższą sobotę i niedzielę odwiedzić Galerię Veneda, gdzie odbędą się, pierwsze w Łomży na taką skalę, Targi Ślubne i Komunijne. Nie zabraknie też okazji do dobrej zabawy – będą występy i pokazy artystyczne oraz konkursy z bardzo cennymi nagrodami. – To będzie wyjątkowa impreza! – zapowiada Monika Orłowska z Agencji Reklamy i Wizerunku Emclat. – Wszystkie firmy biorące w niej udział przygotowały kupony rabatowe i niespodzianki dla odwiedzających Galerię Veneda. Będą też do wygrania kupony wartości 1000zł i 500zł na suknie ślubne La Paris, kupon rabatowy na 1000 zł od sali weselnej oraz nagroda główna: przepiękny pierścionek zaręczynowy z brylantem!

Zimą podlaska „droga na Ostrów” może być śliska... i już

Foto: Zimą  podlaska „droga na Ostrów” może być ślisk...
cz cz, 20 lutego 2014 08:44

Jeśli komuś nie odpowiada oferowany przez władze wojewódzkie standard utrzymania drogi Łomża – Śniadowo – Ostrów Mazowiecka to do Warszawy może jechać, utrzymywanymi w wyższym standardzie, drogami krajowymi przez Ostrołękę lub Zambrów. To sedno odpowiedzi jaką wicemarszałek województwa podlaskiego Walenty Korycki udzielił Markowi Olbrysiowi łomżyńskiemu radnemu z sejmiku województwa zwracającemu uwagę, że na tej jednej drodze na odcinku mazowieckim zimą utrzymywana jest cała czarna nawierzchnia, a po stronie (podlaskiej) łomżyńskiej są bardzo duże zlodowacenia.

Nowe miejscowości zagrożone afrykańskim pomorem świń

cz cz, 20 lutego 2014 08:37

Po potwierdzeniu drugiego już przypadku padłego dzika w związany z afrykańskim pomorem świń w województwie podlaskim powiększono tzw. obszar zapowietrzony. Zgodnie z decyzją powiatowego lekarza weterynarii w Sokółce obejmuje on już 14 miejscowości w gminach Szudziałowo i Krynki. Jeszcze we wtorek zostały uśpione i zabrane do utylizacji, na koszt państwa pierwsze hodowlane świnie z gospodarstwa, jak mówią lekarze weterynarii „kontaktowego”. - Chodzi o gospodarstwo rolnika z gminy Szudziałowo,  który znalazł padłego dzika – wyjaśnia Joanna Gaweł rzecznik prasowy wojewody podlaskiego dodając, że komisja szacunkowa oceniała wartość  pięciu sztuk trzody, które trzeba było uśpić, a rolnik otrzyma odszkodowanie.

Śladami komunistycznych zbrodni

Foto: Śladami komunistycznych zbrodni
cz cz, 20 lutego 2014 08:17

Instytut Pamięci Narodowej we współpracy z Pomorskim Uniwersytetem Medycznym w Szczecinie rozpoczął zbieranie materiału biologicznego od krewnych ofiar reżimu komunistycznego z lat 1944-56. Zebrane próbki trafią do Polskiej Bazy Genetycznej Ofiar Totalitaryzmów, dzięki czemu można będzie zidentyfikować dotąd bezimienne ofiary. W Łomży próbki pobierano w czasie spotkania promującego książkę „Śladami zbrodni okresu stalinowskiego w województwie białostockim” dr Marcina Zwolskiego w Muzeum Północno – Mazowieckim. – Szukam swojego taty, który zmarł w Białymstoku w więzieniu – mówi Hanna Ratowska z Aleksandrowa. – Miałam wtedy cztery lata i za bardzo tego nie pamiętam. Wiem tylko, że przyjechali samochodem z UB w Łomży, tatę zabrali – takie wtedy były czasy. Bili go żelaznymi prętami tak, że ciało odchodziło od kości, nawet rozprawy nie doczekał. Mam nadzieję, że dzięki tym badaniom odnajdziemy jego grób – pragnę tego z całego serca!

Sapiński apeluje do Tuska

Foto: Sapiński apeluje do Tuska
cz śr, 19 lutego 2014 16:02

„W sytuacji grożącej nam katastrofy, w poczuciu patriotycznego obowiązku, zwracam się do Pana z gorącym apelem o podjęcie radykalnych działań ratunkowych umożliwiających funkcjonowanie nie tylko mojej branży – mleczarstwa, ale również całego sektora rolno-spożywczego” – pisze Dariusz Sapiński, prezes SM Mlekovita, i przewodniczący Rady Ekspertów Mleczarstwa w liście otwartym do premier Donalda Tuska. - To, że polski eksport żywnością stoi, nie jest dla nikogo tajemnicą – podkreśla prezes Sapiński nawiązując zapewne do wczorajszej decyzji Głównego Lekarza Weterynarii, który po potwierdzeniu pierwszych przypadków afrykańskiego pomoru świń, wprowadził zakaz wystawiania weterynaryjnych świadectw zdrowia, co uniemożliwia także eksport polskich produktów mleczarskich.

Prezydent z wojewodą o „śmierdzącym kukułczym jaju” jeszcze nie rozmawiał

Foto: Prezydent z wojewodą o „śmierdzącym kukułczym j...
cz śr, 19 lutego 2014 13:07

Jeszcze w poniedziałek prezydent Mieczysław Czerniawski wyrażając oburzenie odnośnie przekazania mu w zarząd wysłużonego już biurowca Urzędu Wojewódzkiego przy Nowej 2 w Łomży zapowiadał, że we wtorek będzie rozmawiał o tym z wojewodą podlaskim, Pytany o efekty spotkania ratusz milczy. Okazuje się, że do spotkania obu panów nie doszło. Rzeczniczka wojewody podlaskiego przekazuje, że „Pan prezydent dwukrotnie odwołał spotkanie. We wtorek przełożył je na środę. Dziś zadzwonił, że nie przyjedzie”.

Na celowniku piesi i kierowcy

Foto: Na celowniku piesi i kierowcy
cz śr, 19 lutego 2014 11:12

Przez cały dzień policjanci będą prowadzić w Łomży akcję pod kryptonimem „pieszy”. Kilka radiowozów od rana stoi w okolicy głównych skrzyżowań i patroluje przede wszystkim duże ciągi komunikacyjne zwracając szczególną uwagę na zachowanie na drodze osób pieszych i kierowców. Z danych policyjnych wynika, że nieprawidłowe zachowania kierujących wobec pieszych jest trzecią, a nieostrożne wejście na jezdnię piątą z głównych przyczyn wypadków w regionie.

400 tysięcy kredytu uratuje PKS Łomża czy prezesa?

Foto: 400 tysięcy kredytu uratuje PKS Łomża czy prezesa?
cz śr, 19 lutego 2014 08:58

Zarząd województwa podlaskiego zgodził się na zaciągniecie przez samorządową spółkę PKS Łomża kredytu rewolwingowego w wysokości 400 tysięcy złotych – wynika z naszych informacji. Oficjalnie – zgodnie z informacją Jana Kwasowskiego, rzecznika marszałka województwa - podczas wczorajszego posiedzenia zarząd województwa „zapoznał się z informacją, że w najbliższym czasie odbędzie się Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników PKS Łomża, które zajmie się omówieniem sytuacji w spółce”.

Zdrowie i Trzeźwość ma własną siedzibę przy Dwornej

cz śr, 19 lutego 2014 08:11

Po trzech latach starań i kilkunastu gnieżdżenia się kątem w piwnicy ośrodka terapii uzależnień „na Rybakach” zasłużone dla idei i praktyki trzeźwości w Łomży stowarzyszenie ma wreszcie upragnioną siedzibę w kamieniczce naprzeciwko seminarium. Na pierwszym piętrze abstynenci z wyboru dostali sześć obszernych pomieszczeń na 120 mkw. Wszystko w dwa miesiące wyremontowali i wymalowali sami, korzystając z ofiarowanych im materiałów budowlanych. Mają już gdzie pomagać alkoholikom.

Z łomżyńskiej PO na listę do PE

Foto: Z łomżyńskiej PO na listę do PE
cz wt, 18 lutego 2014 15:32

Cezary Kisiel (35 lat) jest jedynym kandydatem zgłoszonym z Łomży na listę Platformy Obywatelskiej w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zgłoszenie potwierdza sam zainteresowany. Jak mówi jego kandydaturę zgłosiły 3 spośród działających w mieście 8 kół partii. O tym czy Kisiel znajdzie się na liście na początku marca ma zdecydować Rada Regionu PO, po czym wybór ten musi zatwierdzić Rada Krajowa partii.

Afrykański pomór świń już 100km na wschód od nas

cz wt, 18 lutego 2014 12:48

- Wirus afrykańskiego pomoru świń nie jest groźny dla ludzi – podkreśla Joanna Gaweł rzecznik prasowy wojewody podlaskiego informując o działaniach jakie podjęto po wczorajszym potwierdzeniu wykrycia wirusa APS u padłego dzika znalezionego na terenie województwa podlaskiego, około 1 km od granicy z Białorusią. - W obszarze 5 km od miejsca znalezienia padłego dzika Powiatowy Lekarz Weterynarii w Sokółce przeprowadza przegląd wszystkich gospodarstw utrzymujących świnie. Przegląd obejmuje spis wszystkich świń oraz ocenę stanu zdrowotnego zwierząt, właściciele zwierząt są informowani o zagrożeniu związanym z afrykańskim pomorem świń. Tymczasem jak poinformowała we wtorek po południu Informacyjna Agencja Radiowa na terenie województwa podlaskiego znaleziono drugiego dzika, u którego wykryto wirusa afrykańskiego pomoru świń.

Budżet obywatelski po łomżyńsku

Foto: Budżet obywatelski po łomżyńsku
cz wt, 18 lutego 2014 12:21

Na przełomie marca i kwietnia zgłaszanie projektów, w drugiej połowie maja wybór czyli głosowanie mieszkańców wyłaniające projekty do realizacji, a sama realizacja już od czerwca – tak w skrócie przedstawia się harmonogram pierwszego w Łomży budżetu obywatelskiego. I choć zakłada on, że to mieszkańcy sami mają zgłaszać, wybierać i decydować... na co wydać zapisane przez radnych 300 tysięcy złotych, a nad realizacją tego wszystkiego ma czuwać specjalny 14-osobowy zespół, w którym urzędnicy miejscy są w mniejszości (4), okazuje się, że wolność wyboru może być przez nich znacząco ograniczana. Zgodnie z zapisami przygotowanego przez urzędników z ratusza regulaminu budżetu obywatelskiego będzie można zgłaszać tylko projekty twarde czyli „zadanie polegające na budowie lub innych robotach budowlanych dotyczących elementu infrastruktury miejskiej”, a do walki o głosy mieszkańców i pieniądze będą mogły stanąć „tylko te zadania, które uzyskały pozytywną opinię właściwej jednostki organizacyjnej Urzędu Miejskiego w Łomży” w zakresie choćby „zgodności z obowiązującą Strategią Miasta”, czy „obiektywnej możliwości realizacji”.

Będą obwodnice Konarzyc i Starych Kupisk

cz wt, 18 lutego 2014 08:35

Milion sto tysięcy złotych ma kosztować opracowanie dokumentacji projektowo-wykonawczej dwóch odcinków dróg wojewódzkich Łomża – Nowogród i Łomża – Śniadowo. Obie drogi mają być remontowane za pieniądze unijne w ramach nowego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020, a pieniądze na dokumentacje pochodzą jeszcze ze „starego” RPO. Informując o przeznaczeniu pieniędzy na dokumentacje Jacek Piorunek, członek zarządu województwa, zapowiedział, że w ramach przyszłej modernizacji tych dróg mają zostać zbudowane obwodnice Konarzyc i Starych Kupisk.

Strażacki wypadek

Foto: Strażacki wypadek
cz pon, 17 lutego 2014 14:58

Trzech strażaków ochotników trafiło do szpitala po tym gdy wóz, którym jechali na akcję przewrócił się na bok. Do wypadku doszło około godziny 13.00 na drodze wojewódzkiej nr 648 Stawiski – Cedry. Z pierwszych ustaleń wynika, że strażacy nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Droga jest zablokowana. Niebawem przewrócony na bok wóz strażacki ma być ustawiany na koła.

Na rynku stagnacja – staniały mieszkania i domy

Foto: Na rynku stagnacja – staniały mieszkania i domy
cz pon, 17 lutego 2014 14:38

- W Polsce i w Łomży w latach 2007 – 2009 panował wielki boom na rynku nieruchomości, kiedy ceny mieszkań skoczyły szybko o 200, 300 procent – wspomina Maciej Woronowicz, łomżyński pośrednik w obrocie nieruchomościami. – Jeszcze w latach 2005 – 2006 można było kupić mieszkanie, płacąc 1 000 czy 1 200 zł za metr kwadratowy, natomiast w okresie boomu za taki sam standard płaciło się od 3 000 do 3 500 złotych. Od tamtej pory boom się kończy i ceny mieszkań i domów systematycznie spadają od pięciu do ośmiu procent rocznie. Na przełomie 2013 i 2014 r. znów zapanowała stagnacja, dzięki czemu metr kw. „starego” mieszkania od 30 do 70 mkw. w Łomży można kupić już za 2 200 zł.

Niechciany podarunek... czy prezydent zmienił zdanie?

Foto: Niechciany podarunek... czy prezydent zmienił z...
cz pon, 17 lutego 2014 14:30

Wysłużony biurowiec Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Nowej 2 trafił na garnuszek Łomży. Należąca do skarbu państwa nieruchomość, która lata świetności ma już dawno za sobą, trafiła w zarząd prezydenta miasta. Decyzję 23 stycznia 2014 roku podpisał minister skarbu. Jak twierdzi prezydent Mieczysław Czerniawski stało się to „jak grom z jasnego nieba” bez wcześniejszych konsultacji czy uzgodnień z nim. Prezydent przyznaje, że co prawda pół roku temu podpisał z wojewodą podlaskim wstępne porozumienie odnośnie tego budynku, ale jak twierdzi miało ono dotyczyć przejęcia na własność obiektu, a nie otrzymania go w zarząd. - To jest jak podrzucenie śmierdzącego kukułczego jaja – komentuje, zapewniając, że w ubiegłym tygodniu nie podpisał protokołu zdawczo-odbiorczego z jakim pojawili się w ratuszu przedstawiciele Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. - Najważniejsze – budynek nie został jeszcze przekazany protokolarnie, procedura nie jest zakończona - odpowiada Joanna Gaweł, rzecznik prasowy wojewody podlaskiego zaznaczając, że sprawa omawiana jest z Prezydentem Łomży od jesieni 2012 roku. - Nie wiemy dlaczego Prezydent zmienił zdanie, jest to zupełnie niezrozumiałe, ale jest oczywiste, że nikt nikomu nie będzie dawał nic na siłę – przekazuje Joanna Gaweł.

Poszukiwany „Świadek Historii”

Foto: Poszukiwany „Świadek Historii”
cz pon, 17 lutego 2014 11:23

Białostocki Oddział Instytutu Pamięci Narodowej zaprasza do zgłaszania kandydatur do VI. Edycji Nagrody Honorowej „Świadek Historii”. Nagroda „Świadek Historii” jest to regionalny odpowiednik Ogólnopolskiej Nagrody IPN „Kustosz Pamięci Narodowej”. W 2014 r. po raz pierwszy, oprócz osób fizycznych (obywateli polskich i osób zza granicy), Nagrodę będą mogły otrzymać instytucje i organizacje szczególnie zasłużone dla upamiętniania historii Narodu Polskiego w poszczególnych regionach Państwa Polskiego oraz wspierające pion edukacyjny IPN w realizacji ustawowej działalności, w obszarach edukacyjnym, naukowym i wydawniczym.

Zabiła go pękająca opona

cz pon, 17 lutego 2014 11:18

60-letni Czech zmarł w wyniku obrażeń, jakich doznał na skutek pęknięcia pompowanej opony ciężarówki. Do nieszczęśliwego wypadku doszło na terenie jednej ze stacji paliw pod Zambrowem. Mimo niemal natychmiastowej pomocy medycznej i zabrania go do szpitala mężczyzna zmarł.

« · «« · 346 · 347 · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę