wtorek, 24 października 2017 napisz DONOS@

Poufne wybory prezesa

cz pon, 10 grudnia 2012 09:10

W piątek odbyło się posiedzenie komisji, która ma wybrać kandydata na prezesa nowej miejskiej spółki „Park Przemysłowy Łomża”. Członkowie mieli otworzyć koperty z nazwiskami i sprawdzić czy trzej zgłoszeni kandydaci spełniają wymagania formalne. I choć otworzyli i sprawdzili, to nie można się dowiedzieć nie tylko tego kto w konkursie wystartował, ale nawet ilu kandydatów przeszło do drugiej tury wyborów czyli rozmów kwalifikacyjnych. Wszystko w sprawie wyboru prezesa PPŁ jest poufne zgodnie z regulaminem zatwierdzonym przez prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego.

Łomżyńscy pszczelarze z wizytą u św. Ambrożego

Foto: Łomżyńscy pszczelarze z wizytą u św. Ambrożego
cz pon, 10 grudnia 2012 08:16

Dzień patrona hodowcy pszczół z Łomży i Ziemi Łomżyńskiej uczcili mszą św. w Katedrze pod przewodnictwem ks. bp. Stanisława Stefanka TChr oraz spotkaniem opłatkowym w podziemiach Instytutu Teologicznego. Oprócz refleksji teologicznej i życzeń, były wspomnienia i plany na przyszłość 113 pszczelarzy, którzy mają aż 4 000 pszczelich rodzin. W spotkaniu uczestniczył również honorowy prezes regionalnego Związku Pszczelarzy Marian Mieczysław Cwalina (lat 85).

Śmiertelne potrącenie w Stawiskach

cz nie, 09 grudnia 2012 12:04

26-letni mężczyzna zmarł w szpitalu. Wcześniej został potrącony przez ciężarówkę. Do wypadku doszło w sobotę przed wieczorem w Stawiskach. Według wstępnych ustaleń policji mężczyzna miał wbiec pod ciężarówkę.

57-letni mężczyzna zginął w pożarze własnego domu.

cz so, 08 grudnia 2012 16:45

Tragiczne zdarzenia rozegrały się w sobotę w Jedwabnem. Strażacy zgłoszenie o pożarze jednego z drewnianych domów w tym miasteczku odebrali tuż przed 15. Na miejsce zostały skierowane trzy jednostki ratowniczo-gaśnicze. W momencie przybycia na miejsce zdarzenia pożar wydostawał się poza budynek i zaczął obejmować konstrukcję dachu. Niestety w płonącym domu strażacy znaleźli ciało mężczyzny. To najprawdopodobniej 57-letni właściciel.

Maraton pisania listów Amnesty International w Łomży

Foto: Maraton pisania listów Amnesty International w ...
cz so, 08 grudnia 2012 13:36

- Po prostu chcemy pomagać ludziom, którzy zostali uwięzieni za niewinność – wyjaśnia krótko Dominika Gałas, 15-latka z Publicznego Gimnazjum nr 8 w Łomży, uczestnicząca w sobotę od rana w Maratonie Pisania Listów w „Mechaniaku”. - Do prezydentów państw, gdzie w złych warunkach żyją więźniowie sumienia, piszemy listy z wezwaniem o ich zwolnienie, umożliwienie kontaktów z dziećmi i rodziną, prawo wyboru adwokata i pomoc medyczną. Ja bronię pokrzywdzonych rodzin z Rumunii, które zostały pozbawione mieszkań, żeby miały lepsze warunki do życia.

Napoleon w Łomży

Foto: Napoleon w Łomży
cz so, 08 grudnia 2012 13:12

200 lat temu, 9 grudnia 1812 r., cesarz Francji Napoleon, gościł w Łomży. Nie był to jednak pobyt triumfalny. Po klęsce w kampanii rosyjskiej Napoleon pospiesznie wracał do Paryża. – Napoleon idąc na Rosję zatrzymał się w Łomży i wracając spod Moskwy również przez nią przejeżdżał – podkreśla Leszek Taborski, historyk z Muzeum Północno – Mazowieckiego w Łomży. – Można by te informacje zaliczyć do legend, gdyby nie fakt, że prefekt łomżyński Jan Lasocki w swoich listach z 1812 roku dokładnie opisał ten grudniowy pobyt!

Szlachetna paczka ludzkiej solidarności na święta

Foto: Szlachetna paczka ludzkiej solidarności na święta
mm pt, 07 grudnia 2012 17:43

- Starsza siostra swoje przerwała studia, żeby zajmować się młodszą, bo ich mama jest chora – tłumaczy Jakub Małachowski, trzecioklasista Publicznego Gimnazjum nr 6 w Łomży, gdy jego koleżanki i koledzy z klasy pakują starannie do dużych kartonów żywność, ubrania, buty i produkty chemii gospodarczej na holu w szatni gmachu przy ul. Bernatowicza. - Na pewno jesteśmy przejęci, po raz pierwszy bierzemy udział w pięknej akcji, o której dowiedzieliśmy się ledwie tydzień temu. Dzięki takim jak Kuba Darczyńcom, 37 rodzin z Łomży otrzyma na Boże Narodzenie to, czego im naprawdę potrzeba od święta i na co dzień: dla jeszcze jednej wolontariusze dary zbierają w sobotę.

Petarda eksplodowała w ręku 26-latka

Foto: Petarda eksplodowała w ręku 26-latka
cz pt, 07 grudnia 2012 15:20

Z poważnymi obrażeniami lewej dłoni trafił do szpital mężczyzna, po tym jak w jego ręku eksplodowała petarda. Do zdarzenia doszło w Grajewie. Ze wstępnych ustaleń policji, która wyjaśnia okoliczności wypadku, wynika, że mężczyzna kupił petardę przez internet.

Dzieciaki z Łomży zajęły drugie miejsce w konkursie na najlepszą dekorację

Foto: Dzieciaki z Łomży zajęły drugie miejsce w konku...
cz pt, 07 grudnia 2012 13:47

Na wspaniały mikołajkowy prezent zapracowali sobie podopieczni Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Łomży. Za zajęcie drugiego miejsca w ogólnopolskim konkursie „smykiCMYKi”, na najbardziej pomysłowe udekorowanie swojego ośrodka, trafi do nich bon o wartości tysiąca złotych!

Sowicie zapłaciliśmy za biznes plan „PPŁ”

cz pt, 07 grudnia 2012 13:37

Za biznes plan nowej miejskiej spółki „Park Przemysłowy Łomża”, pod którym jako współautor podpisał się Maciej Wałkuski zięć i jednocześnie doradca prezydenta Łomży, miasto zapłaciło prawie 10 tysięcy złotych. Ratusz zapewnia, że pieniędzy nie wziął Maciej Wałkuski, a Krzysztof Daczko z gdańskiej firmy KANDA Konsulting, któremu zlecono opracowanie analizy finansowej dla projektu. W imieniu miasta dwie umowy z nim podpisał zastępca prezydenta Beniamin Dobosz.

Sławomir Ś. zlecił porwanie

cz pt, 07 grudnia 2012 10:01

To mieszkający w Łomży Sławomir Ś. zlecił i koordynował porwanie w maju tego roku 26-letniego mieszkańca powiatu kolneńskiego – wynika z ustaleń łomżyńskich śledczych. 48-letniego Sławomira Ś. zatrzymali w tym tygodniu policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Decyzją sądu trafił już na trzy miesiące do aresztu tymczasowego. - To już szósta osoba zatrzymana w sprawie uprowadzenia w Grabowie. Cztery osoby z tej grupy są tymczasowo aresztowane – mówi prokurator Maria Kudyba, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łomży która prowadzi tę sprawę.

Prosiński: „trzeba zrobić tak, aby za śmieci płacili wszyscy, a nie tylko uczciwi”

Foto: Prosiński: „trzeba zrobić tak, aby za śmieci pł...
cz pt, 07 grudnia 2012 09:22

Radny Zbigniew Prosiński (PO) do niedawna jeszcze członek prezydenckiego speczespołu śmieciowego przygotował „konkurencyjną” wobec ratuszowej propozycję opłat za śmieci. Jak mówi jest „prorodzinna” i „bardziej sprawiedliwa, bo wyższa jest tam gdzie śmieci są produkowane i koszty ich odbioru są wyższe”. Prosiński proponuje, aby opłata za śmieci liczona była od powierzchni lokalu, ale podstawowa stawka malałaby wraz ze wzrostem powierzchni mieszkania czy domu. Za najmniejsze mieszkanie do 30m2 – według jego propozycji – przy segregowaniu odpadów opłata wynosiłaby 10,13zł miesięcznie, a w przypadku największych domów o pow. 450m2 40,54zł miesięcznie. - Nawet dla tych najbogatszych opłata nie wydaje się zbyt wygórowana, a wspieralibyśmy przede wszystkim rodziny wielodzietne, które często zajmują stosunkowo niewielkie mieszkania i przy opłacie od głowy – jak proponuje prezydent – byłyby one najbardziej poszkodowane – mówi radny Prosiński.

Łapówkarz w areszcie

cz cz, 06 grudnia 2012 14:55

Miesięczny areszt tymczasowy zastosował sąd wobec Radosława J. 52-letniego urzędnika zambrowskiego ZUS, który usiłował wymusić łapówkę na właścicielu jednej z łomżyńskich spółek. Prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Łomży, którzy zgodzili się na zastosowanie wobec urzędnika tzw. „instytucję kontrolowanego wręczenia korzyści majątkowej” wnosili o jego aresztowanie na trzy miesiące. Jak mówi prokurator Maria Kudyba, rzecznik prasowy tej prokuratury wobec decyzji sądu o areszcie na jeden miesiąc, prokurator będzie wnosił zażalenie.

Włamanie do „Solidarności” i biura europosła Kurskiego

Foto: Włamanie do „Solidarności” i biura europosła Ku...
cz cz, 06 grudnia 2012 13:53

Nocą włamano się do znajdującego się przy ulicy Dwornej biura łomżyńskiej Solidarności. Nieznani sprawcy włamali się, zdemolowali i okradli kilka pomieszczeń. Wśród tych do których się dostali jest także biuro poselskie Solidarnej Polski – europosła Jacka Kurskiego i posła na Sejm RP Jacka Boguckiego. Wstępne straty szacowane są na około 4200 złotych.

Mikołajki dla przedszkolaków na Starym Rynku

Foto: Mikołajki dla przedszkolaków na Starym Rynku
cz cz, 06 grudnia 2012 12:59

Kolorowo, rojno i gwarno zrobiło się wokół kilkunastometrowej choinki w sercu łomżyńskiej starówki! Przez ponad godzinę dzieci z łomżyńskich przedszkoli bawiły się, śpiewały, tańczyły i – co oczywiste - spotkały z Mikołajem. Siwiutki brodaty przybysz w czerwonej czapce zasiadał dostojnie w złotym fotelu i z worka pełnego łakoci obdarowywał maluchy torebkami czekoladek i cukierków. Radosny nastrój stworzyła śnieżynka Paula Korsan i utalentowani wokaliści Studia Piosenki PopArt.

Śmiertelny wypadek pod Zambrowem

Foto: Śmiertelny wypadek pod Zambrowem
cz cz, 06 grudnia 2012 12:41

Jedna osoba zginęła w wypadku do którego doszło tuż przed 11.00 pod Zambrowem. Na krajowej ósemce w okolicach miejscowości Krajewo-Korytki od odcinku Zambrów – Ostrów Mazowiecka ciężarówka zderzyła się z trzema innymi samochodami. Na miejscu zginął 38-letni kierowca skody octavii, z którą czołowo zderzyła się litewska ciężarówka.

W Łomży listy piszą

Foto: W Łomży listy piszą
cz cz, 06 grudnia 2012 10:55

Ponad 800 listów w ubiegłym roku napisami mieszkańcy Łomży w obronie osób niesłusznie skazanych przez władze na całym świecie. Jutro w łomżyńskim „Mechaniaku” rozpoczyna się – tak jak na całym świecie – kolejna edycja organizowanej przez Amnesty International dwudniowej akcji „Maraton Pisania Listów 2012”. Będzie można napisać list w sprawie Alesia Bialackiego, skazanego na cztery i pół roku więzienia działacza na rzecz praw człowieka z Białorusi, ale także Jemeńczyka przetrzymywanego od 2003 roku przez Amerykanów w Guantánamo mimo że dotychczas nie postawiono mu żadnych zarzutów, oraz więzionego w Chinach prawnika działającego na rzecz praw człowieka. Niektóre szkoły z Łomży, ale także z Piątnicy i Marianowa w akcję już się zaangażowały. Do wczoraj uczniowie napisali około 600 listów, a dziś piszą kolejne.

Nowe targowisko przy dworcu PKS czeka na klientów

Foto: Nowe targowisko przy dworcu PKS czeka na klientów
cz śr, 05 grudnia 2012 18:21

Po trzech tygodniach od przeniesienia starej targowicy na „nową”, tymczasową po drugiej stronie ul. Dworcowej wśród kupców przygnębienie: zwykle jest ich więcej niż klientów, i to niechętnie sięgających do portfela. A do tego zrobiło się mroźno, są problemy z parkowaniem i nie ma prądu do oświetlania stanowisk pod wiatami. Pusto, cicho i... bez wielkich nadziei na odmianę sytuacji.

Urzędnik łapownik wpadł na gorącym uczynku

cz śr, 05 grudnia 2012 18:20

Policjanci zatrzymali 52-letniego urzędnika z zambrowskiej instytucji, który miał żądać łapówki od właściciela jednej z łomżyńskich spółek. Mężczyzna przeprowadzający kontrolę w spółce, sugerował właścicielowi, że w tej firmie znalazł cały szereg rzekomych uchybień i nieprawidłowości, za które grożą wysokie kary finansowe. Zasugerował też, że w ostatecznym rozrachunku mógłby ich „nie dostrzec” i nie wykazać w wynikach kontroli wszystkich nieprawidłowości. Jednak miało to kosztować nagabywanego biznesmena 15 tysięcy złotych, czyli kwotę stanowiącą ułamek rzekomo grożących mu kar.

Kosztowne nagrody w ratuszu

cz śr, 05 grudnia 2012 11:51

Na listopadowe nagrody w ratuszu z kasy miasta prezydent wydał blisko 200 tysięcy złotych. Kwota ta jest o niemal 60 tysięcy złotych wyższa w stosunku do tej podawanej przed tygodniem. Wówczas bowiem ratusz ujawnił wysokości nagród przyznanych w związku ze Świętem Niepodległości 11 listopada, ale jedynie w kwotach netto. Teraz dane uzupełnił. Okazuje się, że na nagrody dla zastępców prezydenta wydaliśmy równe 6 tys złotych. Niestety w dalszym ciągu ratusz nie ujawnia uzasadnień przyznania tych nagród Beniaminowi Doboszowi i Mirosławie Kluczek.

« · «« · 348 · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0