sobota, 20 stycznia 2018 napisz DONOS@
180102034644.gif

PKP mówi, że nie opłaca się jeździć do Łomży, a samorządowcy odpowiadają, że musi

Foto: PKP mówi, że nie opłaca się jeździć do Łomży, a...
cz pt, 15 marca 2013 09:01

Silna delegacja Łomży przekonywała Remigiusza Paszkiewicza, prezesa PKP Polskie Linie Kolejowe do rezygnacji z pomysłu zamknięcia linii kolejowej do miasta. Na spotkaniu z nim w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku byli m.in.: „łomżyński” członek zarządu województwa Jacek Piorunek, starosta łomżyński Lech Szabłowski wicestarosta Adam Sowa oraz Beniamin Dobosz zastępca prezydenta Łomży. - Ja z tego spotkania wróciłem zdegustowany – mówi Lech Szabłowski. - Odniosłem wrażenie, że decyzje już zapadły, choć PKP jest zobowiązane do konsultacji takich zamierzeń z władzami województw. Takich konsultacji wcześniej nie było. I na wszelki wypadek, gdyby to wczorajsze spotkania miło nimi być, wyraźnie podkreśliłem nasz sprzeciw wobec zamiaru likwidowania linii kolejowych Ostrołęka - Śniadowo – Łomża.

Gowin chce dyscyplinarek

Foto: Gowin chce dyscyplinarek
cz pt, 15 marca 2013 08:29

Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin polecił wszcząć postępowania dyscyplinarne wobec sędziego i kuratora nadzorujących rodzinę dzieciobójczyni z Hipolitowa. Było mnóstwo zaniedbań, które doprowadziły do tragicznych skutków - stwierdził w czwartek minister, który wieczorem gościł w Łomży. Jarosław Gowin podkreślał przy tym, że z lektury akt sprawy przesłanych przez Sąd Okręgowy w Łomży nie wynikało, aby doszło do nieprawidłowości.

Będzie niebezpiecznie. Synoptycy ostrzegają przed silnymi zawiejami i zamieciami śnieżnymi

cz cz, 14 marca 2013 14:19

Drugi stopień w trzystopniowej skali zagrożenia nadała Barbara Jakubowska dyżurny synoptyk z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB zawieją i zamiecią jakie od północy co najmniej do jutrzejszego popołudnia będą występowały w regionie. Spowoduje je silny wiatr, którego prędkość w porywach może wzrastać nawet do 70 km/h.

Bociany już lecą...

Foto: Bociany już lecą...
cz cz, 14 marca 2013 11:03

13 marca w 2008 roku, 17 marca w 2009, 21 marca w 2010 roku przylatywał pierwszy bocian do podłomżyńskiego Kalinowa. Jest połowa marca i nawrót zimowej aury - kilkanaście centymetrów śniegu i -13 stopni Celsjusza dziś o poranku - nie może przysłonić pytania, gdzie są nasze bociany...? - Być może, niektóre są już na południu Polski albo w krajach na południe od naszego kraju Zwykle, niezależnie od kaprysów pór roku, boćki w naszym regionie pojawiają się około 26. – 27. marca – uspokaja Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Mają zatem jeszcze parę dni, a synoptycy zapowiadają, że po niedzieli powinno się już ocieplać.

W rankingu najgorszych miejsc do życia...

Foto: W rankingu najgorszych miejsc do życia...
cz cz, 14 marca 2013 09:22

Na czele rankingu miejsc gdzie żyje się najlepiej znalazła się Warszawa i jej okolice. Na 13. miejscu jest Białystok, a na samym końcu listy powiat suwalski. Czwarty od końca jest powiat łomżyński, a szósty kolneński. Badanie lokalnego poziomu rozwoju społecznego (LHDI) przeprowadziła na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego Agenda ONZ ds. Rozwoju (UNDP).

Nowy Papież: Franciszek I; kard. Jorge Mario Bergoglio

Foto: Nowy Papież: Franciszek I; kard. Jorge Mario Be...
cz śr, 13 marca 2013 21:05

Nowym papieżem wybrany został Argentyńczyk, kard. Jorge Mario Bergoglio, jezuita, arcybiskup Buenos Aires. Przyjął imię Franciszek. „Konklawe miało za zadanie dać Rzymowi biskupa. Zdaje się, że moi bracia kardynałowie znaleźli go prawie na końcu świata” - powiedział nowo wybrany papież Franciszek Papież rozpoczął swoje wystąpienie od modlitwy w intencji "naszego biskupa emerytowanego Benedykta XVI. „Rozpocznijmy razem tę drogę braterstwa, miłości, wzajemnego zaufania(...) Przed błogosławieństwem proszę was o modlitwę do Pana prosząc o błogosławieństwo dla mnie” - poprosił papież.

„Dobry zły liberalizm” Stanisława Michalkiewicza

Foto: „Dobry zły liberalizm” Stanisława Michalkiewicza
cz śr, 13 marca 2013 11:50

Popularny publicysta i bloger Stanisław Michalkiewicz (lat 65) przyjechał do Łomży z wykładem na zaproszenie Stowarzyszenia KoLiber. Współzałożyciel z Januszem Korwin-Mikke Unii Polityki Realnej zapoznał kilkadziesiąt osób w Centrum Kultury przy ul. Sadowej z „Dobrym złym liberalizmem”, jak głosi tytuł jednej z jego najnowszych książek, oraz z fundamentami kultury i cywilizacji europejskiej. Publicysta już na wstępie zastrzegł, że wokół pojęcia liberalizmu narosło wiele nieporozumień. W ustach jednych to obelga, wręcz jedno z imion szatana. - Tymczasem w liberalizmie nie ma nic demonicznego – stwierdził Stanisław Michalkiewicz. - Ta ideologia wychodzi z założenia, że człowiek jest istotą wolną wobec państwa i wszelkich organizacji. Podstawowe wartości to życie, wolność i własność. Państwo jest bardzo niebezpieczne, bo ma monopol na przemoc, ale może być również używane w służbie sprawiedliwości.

Skopali i okradli nastolatka

cz śr, 13 marca 2013 10:33

Czterech młodych mężczyzn wieczorowa porą podbiegło do 14-latka, po czym kopiąc go i bijąc po całym ciele napastnicy doprowadzili go do stanu bezbronności, i zabrali mu - wart około 200 zł - telefon komórkowy. Napastnikami okazali się 17-latek oraz trzech 16-latków.

„Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze...”

Foto: „Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pie...
cz wt, 12 marca 2013 18:07

„Pan zięć” prezydenta, Maciej W. w Parku Przemysłowym Łomża „koordynuje proces realizacji projektu Parku” i pod nieobecność prezesa Andrzeja Kiełczewskiego będzie pełnił jego obowiązki. To jedyne nowe konkretne informacje przekazane podczas wtorkowej „audiencji generalnej” prezydenta Mieczysława Czerniawskiego, podczas której wystąpili także jego zastępca Beniamin Dobosz, który jak ujawnił prezydent, jest „ojcem chrzestnym” miejskiej spółki PPŁ i jej prezes Andrzej Kiełczewski. Skupili się na krytykowaniu mediów - w tym nas - za podważanie zasadności tworzenia Parku, i za ujawnienie afery z zatrudnieniem w nim prezydenckiego zięcia. - O zatrudnieniu Macieja W(...) zdecydowały kompetencje i doświadczenie – przekonywał Kiełczewski, mówiąc że to była jego osobista decyzja i argumentując m.in.: że jest on magistrem zarządzania, że od roku razem uczestniczyli w przygotowaniu tego projektu, że razem odwiedzili pięć Parków w Polsce.

Nastolatek z magazynkiem narkotyków

cz wt, 12 marca 2013 10:07

Ponad 30 gramów haszyszu znaleźli policjanci u 18-latka z Łomży. Młody mieszkaniec część narkotyków miał przy sobie, gdy został zatrzymany przez policję w centrum miasta, a resztę znaleziono po przeszukaniu miejsca jego zamieszkania. Policjanci podają, że tego narkotyku dawno w mieście nie widziano, a i zatrzymany 18-latek dotychczas nie był im znany.

Zima znowu zaskoczyła... Ford w rowie, Renault na dachu

cz wt, 12 marca 2013 09:52

Powrót zimy i wczorajsze opady śniegu najwidoczniej zaskoczyły drogowców i kierowców. Policjanci z Łomży podają, że tylko wczoraj zanotowali 7 kolizji i jeden wypadek drogowy. Wszystkie wydarzyły się, bo kierowcy wpadli w poślizg. Policjanci apelują o jazdę z prędkością dostosowaną do aktualnie istniejących warunków oraz sytuacji panującej na drodze, a nie do ustalonej dla poszczególnych odcinków maksymalnej dozwolnej prędkości.

Kupili Passata, bo sprzedali Lublina. MPEC odpowiada na „Nowa fura dla prezesa za sto tysięcy”

cz wt, 12 marca 2013 08:22

„Samochód osobowy Volkswagen Passat służyć będzie jako samochód służbowy dla znacznie większego grona pracowników niż tylko dla Prezesa Zarządu” - pisze MPEC w zamieszczonym na swojej stronie internetowej komentarzu do naszego wczorajszego artykułu pt. „Nowa fura dla prezesa za sto tysięcy”. Jak wynika z jego treści zakup nowej limuzyny Volkswagena „jest bezpośrednim następstwem sprzedaży” wyprodukowanej jeszcze w poprzednim tysiącleciu furgonetki marki Lublin.

Nieudany napad w Łomży

cz pon, 11 marca 2013 19:04

Dwóch ubranych na czarno mężczyzn, w zaciągniętych na twarze kominiarkach, weszło do jednego z punktów kredytowych przy Alei Legionów 27 w Łomży. Jeden z nich groził pracującej tu kobiecie gazem łzawiącym, drugi przeszukiwał szuflady. - Napastnicy nic nie skradli. Gdy zorientowali się, że kobieta wcisnęła przycisk włączający alarm napadowy uciekli – mówi podinspektor Krzysztof Pilcicki z KMP w Łomży.

Odznaka, karta i stempel na XX Ogólnopolski Zlot Druha Szarego

Foto: Odznaka, karta i stempel na XX Ogólnopolski Zlo...
cz pon, 11 marca 2013 12:39

- Nie wolno oszukiwać młodych, że znajdą szczęście, jeśli pójdą drogą zła i grzechu – mówił w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży ks. bp Tadeusz Bronakowski do 176 harcerzy i zuchów z całej Polski, którzy przybyli złożyć hołd twórcy krzyża harcerskiego Druhowi Szaremu, czyli ks. Kazimierzowi Lutosławskiemu przy jego grobie w Drozdowie k. Łomży. - Słowo „czuwaj” wpisane w harcerski krzyż niech będzie przypomnieniem i pomaga stać na straży wartości, niech mobilizuje do dawania codziennego świadectwa pięknego chrześcijańskiego życia.

Z nożem na kompana

cz pon, 11 marca 2013 12:31

Trzykrotnie nożem dźgnął swojego kompana, a widzącej zdarzenie kobiecie groził, że ją zabije. Prokuratura postawiła zarzut usiłowania zabójstwa 44-letniemu mieszkańcowi Łomży. To on w ubiegłym tygodniu w jednym z mieszkań w mieście, podczas kłótni „przy butelce”, zadał trzy ciosy nożem 55-latkowi. Mężczyzna doznał rany ciętej twarzy, szyi i dłoni i zdaniem prokuratury obrażenia te realnie zagrażały jego życiu.

Pobili za 6,70 zł

Foto: Pobili za 6,70 zł
cz pon, 11 marca 2013 11:56

Policjanci zatrzymali 39-letniego mężczyznę oraz jego 26-letnią konkubinę. Para dokonała rozboju na 63-letnim mieszkańcu Grajewa. Jak si okazało oboje mieli blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Blisko sto tysięcy w Venedzie

Foto: Blisko sto tysięcy w Venedzie
cz pon, 11 marca 2013 11:53

Od czwartkowego otwarcia do zamknięcia galerii w niedzielę Venedę odwiedziło ponad 94 tysiące klientów – podaje Paweł Słupski z Echo Investment. - Rekordowa frekwencja była w sobotę. Wówczas do naszej Galerii zawitało 28 tysięcy klientów.

Nowa fura dla prezesa za sto tysięcy

Foto: Nowa fura dla prezesa za sto tysięcy
cz pon, 11 marca 2013 09:03

Dla prezesa nowy samochód, dla pracowników podwyżki płac, a dla mieszkańców najprawdopodobniej podwyżki cen. Prezydent Mieczysław Czerniawski nieco ponad dwa tygodnie temu zatwierdził plan rzeczowo - finansowy Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży na 2013 . Plan zakłada m.in. ile będzie wydane na inwestycje, modernizacje i zakupy. - W ramach tej kwoty został zakupiony samochód osobowy Volkswagen Passat rocznik 2012 – potwierdza nasze informacje Ryszard Fiedorowicz wiceprezes MPEC. Prezesowski Passat według danych księgowych MPEC wart jest niemal równe sto tysięcy złotych. Zakupu nowej limuzyny nie chcą komentować ani przedstawiciele załogi w Radzie Nadzorczej spółki, ani szef zakładowej i miejskiej „Solidarności”. Być może dlatego, że plan zakłada także wzrost średniej płacy w tej miejskiej firmie. I chyba nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, że najpewniej znowu trzeba będzie się dorzucić do cieplnego biznesu.

1% dla dzieci, dla których liczy się każdy dzień...

Foto: 1% dla dzieci, dla których liczy się każdy dzie...
cz pt, 08 marca 2013 15:47

Białostockie Hospicjum dla Dzieci to jedyne w Podlaskiem hospicjum domowe dla małych pacjentów, którzy nie są skazani na stresujący i długi pobyt w szpitalu. Mogą przebywać i odchodzić w domu, otoczeni miłością bliskich, a lekarze i pielęgniarki do nich dojeżdżają. - Pod naszą opieką znajduje się około 30 nieuleczalnie chorych dzieci z województwa, w tym z Łomży – mówi Magdalena Wieremiejuk z Fundacji „Pomóż Im”, która prowadzi Białostockie Hospicjum dla Dzieci. - Między innymi, są to dwaj bracia z ciężką, genetyczną chorobą skóry – pęcherzowym oddzielaniem się naskórka, oraz ponad roczny chłopiec, który urodził się z wieloma wadami wrodzonymi. Opieka hospicyjna i wspieranie rodziców w leczeniu dzieci z chorobą nowotworową to główne obszary działalności Fundacji „Pomóż Im”. Dzięki niej rodzice nieuleczalnie chorych dzieci także z Łomży i okolic nie są pozostawieni sami sobie.

„Veneda” wzięta szturmem, ale bez strat

Foto: „Veneda” wzięta szturmem, ale bez strat
cz pt, 08 marca 2013 11:34

Galeria Veneda była wczoraj odwiedzana przez klientów 23 tysiące razy – podaje Paweł Słupski z Echo Investment. - To bardzo dobry wynik, zważywszy że, tyle osób odwiedziło galerę w ciągu sześciu godzin od 15.00 do 21.00. Paweł Słupski podkreśla, że w pierwszym dniu działania galerii wszystko odbywało się wręcz książkowo. Nie zanotowano żadnych incydentów ani kradzieży. Informacje te potwierdza także policja. Jedynym zgłoszeniem jakie odebrał dyżurny KMP było wezwanie od taksówkarza, który zgłosił problem z przejazdem ul. Zawadzką przy Galerii Veneda.

« · «« · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · 358 · 359 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0