wtorek, 16 października 2018 napisz DONOS@
181012054326.gif
181006032236.gif
181008123620.png
181001100146.png
181011100540.png
180924102637.png

Bogaty Zambrów

Foto: Bogaty Zambrów
cz śr, 26 lutego 2014 12:57

Zambrów ma najwyższe w okolicy dochody z podatków w przeliczeniu na mieszkańca – wynika z danych opublikowanych przez Ministerstwo Finansów. Zambrów znalazł się wśród 250 najbogatszych gmin i jest wyżej od – po kolei - Ostrołęki, Wysokiego Mazowieckiego, Białegostoku, Suwałk czy Łomży. W województwie podlaskim niekwestionowanym liderem rankingu jest Mielnik, który z dochodami 5538,45 na głowę mieszkańca, zajął 6 miejsce w kraju. Niestety to wyjątek. Zacznie więcej „naszych” jest wśród najbiedniejszych. Na przedostatnim - 2478 - miejscu ministerialnego rankingu są Przytuły, na 2467 Turośl, a na 2466 Zbójna.

Nową halę się otworzy, a w starej zamknie się piętro

Foto: Nową halę się otworzy, a w starej zamknie się p...
cz śr, 26 lutego 2014 11:36

Piętro starej, zabytkowej hali targowej na Starym Rynku zostanie wyłączone z użytkowania – zapowiedział to prezydent Mieczysław Czerniawski tłumacząc, że taka decyzja to także podstawa prawna umożliwiająca mu przeniesienie 17 kupców z tej hali do nowej zbudowanej na targowisku miejskim przy Sikorskiego, bez konieczności organizacji przetargów publicznych na wynajem pomieszczeń. W ten sam sposób do nowej hali chce dostać się także 7 kupców z tzw. „ruskiego rynku”, którzy w środę na sesji Rady Miasta przypominali się prezydentowi i radnym.

Przewodnicząca Rady Nadzorczej PKS Łomża odeszła

cz wt, 25 lutego 2014 15:44

Hanna Karolina Piotrowska, przewodnicząca Rady Nadzorczej PKS Łomża złożyła rezygnację z funkcji. Jak poinformował rzecznik marszałka województwa, pod którego podlega łomżyńska spółka, jej miejsce w radzie zając ma Jacek Klimowicz, który jest radcą prawnym Urzędu Marszałkowskiego.

Złodziej z przeszłością

cz wt, 25 lutego 2014 14:02

Łomżyńscy policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca Łomży podejrzanego o kradzieże z włamaniem i kradzieże. Mężczyzna miał dokonać czterech skoków, przy czym jednego z nich dokonała równo 10 lat temu. Włamał się wówczas do pomieszczeń biblioteki skąd zabrał kosiarkę elektryczną wartą 600 złotych.

Bilet z komórki już w „czerwoniakach”

Foto: Bilet z komórki już w „czerwoniakach”
cz wt, 25 lutego 2014 13:42

Bilety jednorazowe na przejazd łomżyńskimi eMPeKami od dziś można kupować także przez komórkę. Miejski przewoźnik wdrożył usługę w oparciu o współpracę z firma CallPay. Bilety kupować można dzwoniąc na wskazany numer telefonu lub instalując specjalną aplikację na komórce. Wcześniej trzeba się tylko zarejestrować i jeśli nie chcemy systemu spinać z kartą kredytową przelać gotówkę do wirtualnej portmonetki.

„Człowieczy los” z Łomży w TVP Polonia

Foto: „Człowieczy los” z Łomży w TVP Polonia
cz wt, 25 lutego 2014 11:34

Materiał o powstającym filmie dokumentalnym „Człowieczy los” oraz rozmowę z jego autorem Markiem Lechowiczem i Anetą Hoffman, prezesem fundacji Kresy Historii, wyemitowała w poniedziałkowy wieczór TVP Polonia. – Musimy utrwalić i przekazać pamięć o tych ludziach, bo jesteśmy ostatnim pokoleniem, które może bezpośrednio nagrać ustne przekazy tych, którzy byli świadkami i uczestnikami tragicznych wydarzeń! – podkreśla Marek Lechowicz. Fragmenty filmu, opowiadającego o tragicznych losach dzieci – zesłańców na Sybir, zostały też zaprezentowane w Warszawie na spotkaniu „Tułacze dzieci” z polskimi Sybirakami. Był wśród nich wybitny reżyser Jerzy Hoffman, który, zainteresowany projektem, wyraził chęć rozmowy o współpracy z Markiem Lechowiczem i zaprosił go do swego studia filmowego „Zodiak”.

Tragiczna śmierć została już wyjaśniona

cz wt, 25 lutego 2014 11:28

- Nie ma żadnych przesłanek do wznowienia śledztwa w sprawie śmierci Piotra Zajkowskiego – mówi prokurator Maria Kudyba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży. - To była śmierć samobójcza. Biegli nie mieli co do tego żadnych wątpliwości. Prokurator odnosi się w ten sposób do zgłoszonego wczoraj na konferencji prasowej żądania rodziny, a także zainteresowanego przez nią sprawą przedstawicieli firmy detektywa Krzysztofa Rutkowskiego i współpracującej kancelarii prawnej, aby wznowić śledztwo i ekshumować ciało tragicznie zmarłego 18-latka. Podaje, że sąd, który zajmował się zażaleniem rodziny na decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa, nie stwierdził żadnych uchybień i to zarówno w stosunku do ustaleń jak i zachowania procedur.

Łomżyńska SLD na prezydenta chce Dębskiego, a partia czeka na Czerniawskiego

Foto: Łomżyńska SLD na prezydenta chce Dębskiego, a p...
cz wt, 25 lutego 2014 08:11

Adam Dębski, przewodniczący Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Łomży, został oficjalnie zgłoszony przez miejskie struktury partii jako kandydat na prezydenta miasta. Póki co to tylko kandydat na kandydata – podkreśla Marian Ostrowski sekretarz miejskich struktur SLD. - Uchwałę z rekomendacją dla przewodniczącego Adama Dębskiego podjęliśmy 14 lutego – mówi Ostrowski. Obecny prezydent miasta Mieczysław Czerniawski dotychczas nie dał partyjnym kolegom oficjalnie odpowiedzi czy zamierza ubiegać się powtórnie o fotel prezydenta miasta. Krzysztof Bil-Jaruzelski, szef wojewódzkich struktur partii, podkreśla że do chwili deklaracji prezydenta Czerniawskiego żadne decyzje w tej kwestii nie zapadną.

Nie chodzi o śmierdzące jajo, ale jak je podrzucono?

Foto: Nie chodzi o śmierdzące jajo, ale jak je podrzu...
cz pon, 24 lutego 2014 16:50

"Prezydent Łomży nie kwestionuje przekazania Miastu zabudowanej nieruchomości przy ul. Nowej 2 do zasobu nieruchomości Skarbu Państwa, kwestionuje natomiast sposób przekazania nieruchomości" – podała w poniedziałek po południu Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta Mieczysława Czerniawskiego. - "Decyzję Ministra Skarbu otrzymaliśmy niespodziewanie. Nikt nas nie uprzedził, że do przejęcia budynku dojdzie w styczniu tego roku. Nie przewidzieliśmy nowego zadania w budżecie miasta na 2014 rok" - podkreśla. Przypomnijmy przed tygodniem informując o decyzji ministerstwa skarbu prezydent Czerniawski określił ją jako "podrzucenie śmierdzącego kukułczego jaja".

Detektyw Rutkowski kontra łomżyńscy prokuratorzy

Foto: Detektyw Rutkowski kontra łomżyńscy prokuratorzy
cz pon, 24 lutego 2014 15:43

Rodzina Piotra Zajkowskiego z podłomżyńskiego Wilamowa nie wierzy w jego samobójczą śmierć. 18-letni Piotr zaginął 2 listopada 2011 roku, a po trzech dniach jego ciało znaleziono nieopodal sklepu w rodzinnej miejscowości. Piotr siedział pod drzewem z drutem na szyi. Miał na sobie wyprane, białe ubranie oraz wyczyszczone, łącznie z podeszwami, sportowe buty. Według prokuratury chłopak popełnił samobójstwo. Rodzina, która w to nie wierzy, o pomoc w rozwiązaniu zagadki poprosiła prywatnego detektywa Krzysztofa Rutkowskiego.

Kara za śmieci wisi nad Łomżą

cz pon, 24 lutego 2014 13:04

Jan Kwasowski, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Podlaskiego potwierdza, że urzędnicy z departamentu infrastruktury i ochrony środowiska Urzędu Marszałkowskiego analizują „również pod kątem ewentualnego wymierzenia opłaty podwyższonej za korzystanie ze środowiska” dokumenty z kontroli jaką Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska przeprowadził w Zakładzie Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów w Czartorii koło Miastkowa. Według ustaleń WIOŚ na łomżyńskie „wysypisko śmieci” trafiały, w znacznych ilościach, także odpady przywożone przez jedną z ostrołęckich firm, a w efekcie znacząco przekroczono dozwolone limity przyjęć odpadów. Kary jakie nam grożą mogą wynieść kilkaset tysięcy, a być może nawet kilka milionów złotych.

Miliony złotych na wywłaszczenia

Foto: Miliony złotych na wywłaszczenia
cz pon, 24 lutego 2014 10:28

Ponad 8 milionów złotych potrzebuje miasto Łomża na wywłaszczenia gruntów pod budowę przede wszystkim stosunkowo krótkiej (1,5 km), ale szerokiej bo dwujezdniowej, i z drogami serwisowymi po bokach, ulicy Meblowej. Właśnie zakończono wycenę niemal 10 hektarów gruntów, które miasto przejmie przede wszystkim pod budowę ulicy Meblowej, ale także połączonych z nią uliczek. Pieniądze na wywłaszczenia w ogromnej większości będą pochodziły z kasy miasta. Mimo – co podkreślają władze Łomży – dużego wsparcia budowy ulicy środkami z funduszy unijnych, na wywłaszczenia unia dorzuca się tylko symboliczne, a znaczną część tych środków miasto wydało już wcześniej.

19-latek zginął pod Kolnem

Foto: 19-latek zginął pod Kolnem
cz pon, 24 lutego 2014 09:16

Tragiczny w skutkach wypadek wydarzył się w niedzielne popołudnie pod Kolnem. Jadący drogą nr 63 na odcinku Kolno – Borkowo opel insignia czołowo zderzył się z volkswagenem golfem. W wyniku wypadku na miejscy zginął 19-letni kierowca VW.

Chroń dziecko przed „zabawkami”, mediami i pijaństwem

Foto: Chroń dziecko przed „zabawkami”, mediami i pija...
cz so, 22 lutego 2014 21:17

Lady Gaga jest symbolem demona, o czym świadczą jej stroje, fryzury i gesty; Hannah Montana to serial, w którego każdym odcinku ojciec jest głupi i wyśmiewany; Hello Kitty to bajki dla dzieci o kotku z czerwoną kokardką, które prowadzą nastolatki do pism o kosmetykach i strojach, natomiast Monster High to, m.in., trupie czaszki w dziecięcych pokoikach, utożsamianie z kulturą śmierci – tak krytycznie i bezkompromisowo analizowała świat globalnej popkultury od Ameryki po Japonię znana pedagog Małgorzata Więczkowska z seminarium doktorskiego w katedrze teorii wychowania Uniwersytetu Łódzkiego na konferencji „Chrońmy nasze dzieci” w Centrum Kultury w Łomży. - Czym kto żyje, to sprzedaje, ale jest faktem, że w domu za mało rozmawiamy, za mało jest dialogu.

Łomża zapłaci karę za śmieci z Ostrołęki?

cz pt, 21 lutego 2014 17:00

Może „tylko” kilkaset tysięcy, a być może nawet kilka milionów złotych tzw. opłat podwyższonych za korzystanie ze środowiska – grozi nam w wyniku nieprawidłowości, jakie w funkcjonowaniu łomżyńskiego wysypiska śmieci dopatrzyli się kontrolerzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Białymstoku. Waldemar Gołaszewski, kierownik łomżyńskiej delegatury WIOŚ potwierdza, że kontrola Regionalnej Instalacji do Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Czartorii koło Miastkowa zakończyła się stwierdzeniem szeregu nieprawidłowości. Między innymi trafiały tu, w znacznych ilościach, odpady przywożone przez jedną z ostrołęckich firm, a w efekcie znacząco przekroczono dozwolone limity przyjęć śmieci. WIOŚ poleciła przerwać tę współpracę i ją przerwano, ale ewentualne kary mają być dopiero naliczane.

Skoki życia... po alkohol i wkłady do zniczy

cz pt, 21 lutego 2014 13:44

Trzech złodziei, którzy z magazynu jednej z łomżyńskich hurtowni wynieśli 200 sztuk wkładów do zniczy zatrzymali policjanci. Okazało się, że dwóch z nich dzień wcześniej, w ten sam sposób, z pobliskiego sklepu zabrało 24 butelki alkoholu.

PUW: Łomża zyska na biurowcu urzędu

Foto: PUW: Łomża zyska na biurowcu urzędu
cz pt, 21 lutego 2014 13:17

Miasto nie będzie musiało dopłacać do utrzymania biurowca po urzędzie wojewódzkim przekonuje rzecznik prasowy wojewody podlaskiego. - Koszty eksploatacyjne - energia, ogrzewanie, woda - nie obciążają zarządcy, pokrywają je w 100% najemcy, jednym z nich jest Podlaski Urząd Wojewódzki, a wpływy z czynszu – to zysk dla zarządcy – podkreśla Joanna Gaweł. - Już teraz, za połowę lutego, miasto może wziąć 6 tys zł. za czynsz. Za marzec około 11 tys. Po komunalizacji ta kwota będzie cztery razy wyższa. To są pieniądze dla miasta. Można je przeznaczyć na każdy cel. Choćby, jeśli jest taka potrzeba, na remont budynku.

Producenci trzody chlewnej zaczynają liczyć straty i biją na alarm

Foto: Producenci trzody chlewnej zaczynają liczyć str...
cz pt, 21 lutego 2014 09:36

Podlaska Izba Rolnicza apeluje do wicepremiera Janusza Piechocińskiego o pomoc dla rolników hodowców trzody chlewnej. Po wykryciu przypadków afrykańskiego pomoru świń u padłych dzików ich sytuacja stała się bardzo trudna, a „producenci trzody chlewnej zaczynają liczyć straty i biją na alarm”. Prezes Izby Grzegorz Leszczyński wskazuje, że na rolników nałożono obowiązek ogrodzenia gospodarstw i stosowania mat dezynfekcyjnych. - A to jednak wszystko kosztuje - dzisiaj profesjonalna mata to koszt ponad 1500 zł, dochodzą koszty środków dezynfekujących, siatki, prac związanych z ogrodzeniem oraz ciągły strach co będzie dalej – podkreśla Grzegorz Leszczyński - żądając wsparcia i podjęcia wszelkich działań w celu zabezpieczenia interesów podlaskich hodowców trzody chlewnej, które są zagrożone w wyniku pojawienia się ognisk afrykańskiego pomoru świń w naszym regionie.

Pechowiec z Wysokiego Mazowieckiego

cz pt, 21 lutego 2014 08:55

Kupił samochód, dzień później zjechał nim do rowu i dachował, a następnie zgłosił policji kradzież auta. Niestety wszystko się wydało gdy kryminalni bardzo szybko ustalili, że samochód znajduje się na parkingu w sąsiednim powiecie.

Uratowali jelenia z Narwi

Foto: Uratowali jelenia z Narwi
cz pt, 21 lutego 2014 08:33

Trzy godziny strażacy z Łomży i Piątnicy ratowali jelenia, który nie mógł wydostać się z Narwi. Udało się. Strażacy rozcinali lód, wyciągnęli zwierze z lodowatej wody, ogrzali go kocami i wypuścili na wolność.

« · «« · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · 358 · 359 · »» · »
 
181010092959.png
180925044145.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę