wtorek, 21 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Pijany schował się na przyczepie

cz śr, 02 stycznia 2013 11:35

Kompletnie pijany 28-latek wjechał polonezem w tył chevroleta, po czym porzucając samochód wraz z pasażerem uciekli z miejsca zdarzenia. Niestety wypity alkohol sprawił, że daleko uciec nie mogli. Wezwani na miejsce kolizji policjanci już po chwil znaleźli w przyległym rowie 32-letniego pasażera, a w przyczepie ciągnikowej, stającej na pobliskiej posesji także 28-letniego sprawcę kolizji.

Potrącenie po sylwestrze. Jedna z 18-latek w śpiączce

Foto: Potrącenie po sylwestrze. Jedna z 18-latek w śp...
cz śr, 02 stycznia 2013 10:04

Dwie młode dziewczyny wracające z sylwestrowej zabawy zostały potrącone przez pijanego kierowcę. Do wypadku doszło około godziny 4.05 w Rakowie Boginie pod Piątnicą. Dwie osiemnastolatki, przy czym jedna to mieszkanka Łomży, druga Zawad z obrażeniami trafiły do szpitala. Pijany kierowca, który je potrącił miał 31 lat i 1,7 promila alkoholu w organizmie. Choć jeszcze rano policjanci podawali, że życiu rannych 18-latek nie zagraża niebezpieczeństwo, okazuje się jednak, że jedna z niż od chwili wypadku jest w śpiączce, a jej stan jest bardzo ciężki.

Fajerwerki na początek 2013 roku

Foto: Fajerwerki na początek 2013 roku
mm wt, 01 stycznia 2013 14:56

Tysiące wystrzelonych w powietrze rac pożegnało w Łomży stary 2012 i powitało nowy 2013 rok. Tradycyjnie już w mieście nie ma ogólnodostępnego Sylwestra, ale w pobliżu Starego Rynku organizowany jest pokaz sztucznych ogni. I tym razem też tak było. O północy nad najstarszą częścią miasta rozpoczęła się wielobarwna, kilkuminutowa kanonada.

Łomża w roku 2012 – wzloty, upadki i karuzela personalna

Foto: Łomża w roku 2012 – wzloty, upadki i karuzela p...
cz pon, 31 grudnia 2012 15:27

Niestety czy stety – wieszczony przez Majów na 21 grudnia koniec świata ominął prawie 600-letni gród nad Narwią. Tak jak omijają go inwestorzy i turyści, mogący z łomżyniankami i łomżyniakami spacerować bulwarem, zwanym najdroższym chodnikiem świata: 500 m z portem na statki i jachty za ok. 15 mln zł budzą nadzieję, że ścieżka nad rzeką nie prowadzi donikąd. Koniec roku skłania do podsumowań w życiu osobistym i rodzinnym. I miasta. Jakie było 12 miesięcy Anno Domini 2012?

Karetka pogotowia zderzyła się z łosiem

Foto: Karetka pogotowia zderzyła się z łosiem
cz pon, 31 grudnia 2012 14:12

Karetka pogotowia jadąc do chorego zderzyła się z łosiem. Na szczęście załodze medycznej nic się nie stało. Zwierzę natomiast padło na miejscu.

Miasto podnosi, a ŁSM obniża opłatę za śmieci...

cz pon, 31 grudnia 2012 14:05

Od 1 stycznia 2013 roku większość mieszkańców Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej mniej zapłaci za śmieci. Opłata została obniżona z 5,45 zł od osoby miesięcznie do 4,90 zł miesięcznie. Niestety to chyba jedyna obniżka na jaką może liczyć choć część łomżan wraz z początkiem 2013 roku. W górę idą opłaty za wodę i ścieki czy stawki podatku od nieruchomości.

2012 rok w obiektywie Marka Maliszewskiego

Foto: 2012 rok w obiektywie Marka Maliszewskiego
mm pon, 31 grudnia 2012 11:25

Czasem poważnie, czasem z uśmiechem przypominam kilkadziesiąt obrazów mijającego 2012 roku. Wydarzenia ważne przeplatają się z tymi bez znaczenia. Jeśli poświęcicie Państwo kilkadziesiąt chwil przy filiżance kawy czy herbaty, na nowo powrócą wspomnienia, każdy będzie miał własne.

Kolejne włamanie do „Solidarności”

Foto: Kolejne włamanie do „Solidarności”
cz pon, 31 grudnia 2012 09:49

Już po raz drugi w tym miesiącu włamano się do biura łomżyńskiej Solidarności. Kilka pomieszczeń w budynku przy ulicy Dwornej zostało splądrowanych i okradzionych. Złodzieje, podobnie jak poprzednim razem - w nocy z 5 na 6 grudnia - do budynku dostali się wyłamując panel w metalowych drzwiach wejściowych. - Tym razem bałagan jest mniejszy niż poprzednio – mówi Henryk Piekarski, szef miejskiej Solidarności, dodając, że jeszcze nie wszystkie straty podliczono. - Na pewno będziemy musieli wymienić pięć zniszczonych drzwi.

W Kolnie za śmieci od gospodarstwa

cz so, 29 grudnia 2012 12:34

Radni Kolna uchwalili nową politykę śmieciową w mieście. Podczas piątkowej sesji przyjęli pakiet uchwał śmieciowych i ustalili tzw. podatek śmieciowy. W Kolnie opłata za śmieci została ustalona jako ryczałt od każdego gospodarstwa, przy czym zróżnicowano jej wysokości w zależności od liczby mieszkańców. Czteroosobowa rodzina za śmieci od 1 lipca 2013 roku ma płacić 75 zł miesięcznie w przypadku gdy śmieci nie będą sortowane i 50 zł gdy będzie prowadzona zbiórka selektywna odpadów.

Sądy po nowemu

Foto: Sądy po nowemu
cz so, 29 grudnia 2012 11:55

Od wtorku, 1 stycznia 2013 r., wchodzi w życie rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości w sprawie zniesienia 79 najmniejszych sądów rejonowych. W obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Łomży znikną dwa sądy: Sąd Rejonowy w Grajewie, który stanie się filią Sądu Rejonowego w Łomży, oraz Sąd Rejonowy w Wysokiem Mazowieckiem, który będzie filią Sądu Rejonowego w Zambrowie. Ministerstwo tłumaczy, że właściwie „zmienią się pieczęcie i tablice na budynkach sądów”, ale sędziowie mają większe obawy.

„Łomża o jakiej marzymy”

Foto: „Łomża o jakiej marzymy”
cz so, 29 grudnia 2012 11:23

Koniec roku jest czasem podsumowań. Wybieramy wydarzenie roku, człowieka 2012 r, przebój mijających dwunastu miesięcy. Nowy Rok jest również czasem planów, postanowień, oraz marzeń. Oczywiście większość dotyczy życia osobistego, naszych prywatnych spraw i przeżyć. Jest to również najlepszy czas by pomyśleć o naszym mieście, o Łomży jakiej chcemy i o jakiej marzymy. Zaczynając myśleć o przyszłości miasta należy zerwać ze starymi przyzwyczajeniami, opiniami i otworzyć się na nowe wyzwania i pomysły. Przyjrzeć się dogłębnie proponowanym rozwiązaniom i pomysłom i wybrać te najlepsze, najbardziej odpowiadające wyzwaniom jakie niesie XXI wiek.

Most w Nowogrodzie przebudują za 14,4 mln zł

Foto: Most w Nowogrodzie przebudują za 14,4 mln zł
cz pt, 28 grudnia 2012 16:21

Eurovia Polska S.A., z Bielan Wrocławskich złożyła najkorzystniejszą ofertę na przebudowę mostu przez Narew w Nowogrodzie - podał Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku. Zaproponowana przez tę firmę cena przebudowy i rozbudowy mostu to niespełna 14,4 mln zł. Remont mostu ma być jednym z elementów remontu całej drogi nr 645 Nowogród - Kuzie. Póki co jednak nie wybrano wykonawcy pozostałych prac.

Radny Jarota

Foto: Radny Jarota
cz pt, 28 grudnia 2012 15:23

Jan Jarota, były poseł na Sejm (LPR), objął mandat radnego Łomży. W Radzie Miasta zasiadł na fotelu zwolnionym przez Janusza Nowakowskiego, który od początku grudnia jest dyrektorem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży, a zgodnie z prawem tych funkcji nie można łączyć.

Problematyczna „kupa” w budżecie

Foto: Problematyczna „kupa” w budżecie
cz pt, 28 grudnia 2012 15:15

30 tysięcy złotych ma wydać Łomża w przyszłym roku na realizację projektu „Sprzątaj po swoim psie”. To jedna z kilku poprawek do projektu budżetu miasta na 2013 rok wnoszona przez radnych na której przyjęcie zgodził się prezydent. W sumie dochody miasta w przyszłym roku mają wynieść nieco ponad 275 mln zł, a wydatki niemalże 300 mln zł. Za przyjęciem budżetu opowiedziało się 16 radnych, a 7, z klubu PiS było przeciw. Wcześniej odbyła się długa dyskusja w trakcie której, poza składanymi poprawkami, zwracano uwagę na znaczące cięcia w wydatkach w oświacie, ambitne i zapewne trudne do zrealizowania plany przychodów ze sprzedaży miejskiego majątku, i zaciąganie milionowych kredytów. - Od samego początku mówiłem, że będzie to trudny budżet – mówił prezydent Mieczysław Czerniawski, dodając, że sukcesywnie odkąd objął urząd prezydenta Łomży zmniejsza deficyt budżetowy, który w 2010 roku wynosił 39 mln zł, a w 2013 roku ma wynieść 24 mln zł.

Prezesem PPŁ nie będzie zięć prezydenta, ani żaden inny kandydat ubiegający się o tę funkcję

Foto: Prezesem PPŁ nie będzie zięć prezydenta, ani ża...
cz pt, 28 grudnia 2012 14:33

Maciej Wałkuski, doradca prezydenta Łomży, a jednocześnie zięć prezydenta Mieczysława Czerniawskiego mimo, że – jak podaje ratusz – wygrał konkurs na prezesa nowej miejskiej spółki Park Przemysłowy Łomża, „w związku z atmosferą tworzoną wokół (niego – dop.red) zrezygnował z objęcia tej funkcji. Prezydent Czerniawski zdecydował, że wobec tego jako kandydata na prezesa wskaże Andrzeja Kiełczewskiego, który od sierpnia pracuje w ratuszu jako naczelnik wydziału rozwoju i funduszy zewnętrznych. Formalnie dziś na prezesa PPŁ Kiełczewskiego wybrała Rada Nadzorcza PPŁ, którą kilka dni wcześniej powołał prezydent. Dodajmy, że Kiełczewski nie wystartował w ogłoszonym w listopadzie konkursie na prezesa PPŁ.

Miliony niewydane

cz pt, 28 grudnia 2012 09:53

Na ponad 8 mln zł szacowane są inwestycje, które miały być zrealizowane w tym roku, ale urzędnikom z ratusza wraz z końcem roku nie uda się doprowadzić do ich szczęśliwego finału. Do tego dochodzi jeszcze ponad 400 tys zł z tzw. wydatków bieżących, których także nie zrealizowano. W sumie ponad 8,4 mln zł znajduje się w tzw. wydatkach niewygasłych, które radni miasta mają na wniosek prezydenta przenieść na przyszły rok. Zadania, na które zapisane były te pieniądze mają być ukończone do połowy przyszłego roku.

35. Europejskie Spotkanie Młodych - także z Diecezji Łomżyńskiej

cz cz, 27 grudnia 2012 14:52

322 młodych pielgrzymów z Diecezji Łomżyńskiej wyruszyło dziś o świcie na spotkanie Wspólnoty Taize do Rzymu. Młodzi są w wieku od 16 do 40 lat, zaś oprócz wiernych świeckich w tygodniowej wyprawie do stolicy chrześcijaństwa zachodniego uczestniczy około 20 zakonnic i księży. Znakomita większość podróżuje sześcioma autobusami, zaś 22 osoby odlatują z lotniska Okęcie. Ekumenicznej wyprawie do źródeł wiary i grobów apostolskich przewodzi duszpasterz młodzieży Diecezji Łomżyńskiej ks. Jacek Czaplicki.

Nieprawidłowości w ratuszu

cz cz, 27 grudnia 2012 12:26

Szeregu nieprawidłowości w funkcjonowaniu łomżyńskiego ratusza dopatrzyli się inspektorzy Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku, którzy w Urzędzie Miejskim w Łomży przeprowadzili kontrolą kompleksową gospodarki finansowej za ubiegły rok. Samo wystąpienie pokontrolne z zaleceniami dla prezydenta Mieczysława Czerniawskiego liczy około 30 stron. „Stwierdzone w trakcie kontroli nieprawidłowości i uchybienia były wynikiem nieprzestrzegania przepisów prawnych dotyczących gospodarki finansowej i rachunkowości gminy, w tym nienależytego funkcjonowania i zorganizowania kontroli zarządczej” - ocenia Regionalna Izba Obrachunkowa.

Narysuje nam park

Foto: Narysuje nam park
cz cz, 27 grudnia 2012 09:45

Piotr Doniec, warszawski architekt krajobrazu, przygotuje projekt urządzenia Parku im. Jana Pawła II Papieża Pielgrzyma w Łomży. Jego oferta była najkorzystniejsza z siedmiu złożonych w miejskim przetargu - 67 404 zł. Park ma mieć około 5,5 hektara. Projektant ma opracowanie dokumentacji wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, oświetleniem parkowym, obiektami małej architektury, alejkami spacerowymi i ścieżkami rowerowymi ma czas do końca maja.

Cena mleka powoli rośnie

cz cz, 27 grudnia 2012 09:28

Niemal 1,28 zł tyle wyniosła średnia cena mleka w województwie podlaskim w listopadzie. To o cztery grosze więcej niż w październiku wynika z najnowszych danych GUS. Tradycyjnie już cena jaką w regionie mleczarnie płacą za surowiec jest jedną z najwyższych w kraju. W listopadzie przeciętnie cena mleka w Polsce wynosiła ok. 1,22 zł, a więcej od rolników z województwa podlaskiego otrzymywali tylko rolnicy z lubuskiego.

« · «« · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · 358 · 359 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0