czwartek, 19 lipca 2018 napisz DONOS@

Wśród najlepszych sądów

Foto: Wśród najlepszych sądów
cz wt, 05 listopada 2013 08:39

Sąd Okręgowy w Łomży został sklasyfikowany na szóstej pozycji w przygotowanym przez Forum Obywatelskiego Rozwoju rankingu „Sądy na wokandzie 2013”. Fundacja, której przewodniczącym Rady jest profesor Leszek Balcerowicz, oceniała prace sądów pod względem trzech kategorii: przejrzystość i dostęp do informacji publicznej, szybkość postępowania oraz efektywność wykonywania spraw. Łomżyński sąd okazał się najszybszy w Polsce, ale o zwycięstwie w rankingu decydowała suma punktów.

To się nazywa przewóz towarów niebezpiecznych

cz pon, 04 listopada 2013 16:36

Kaucja w wysokości 6 tys zł na poczet kary od właściciela pojazdów, i mandaty dla kierowców o łącznej wartości 6,4 tys zł - to finansowy wymiar kary jaką nałożyli inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku na jadącego przez Łomżę tira. Jak podaje ITD zespołem pojazdów należący do przewoźnika litewskiego w ostatni czwartek drogą nr 61 przez Łomżę wieziono towary niebezpieczne z Niemiec do Rosji. W trakcie kontroli pojazdu dopatrzono się szeregu nieprawidłowości.

Debata o bezpieczeństwie w SM Perspektywa

cz pon, 04 listopada 2013 15:51

- Zależy nam na zdiagnozowaniu rzeczywistych oczekiwań społeczności lokalnej i na spotkaniu mieszkańców z przedstawicielami instytucji, działających na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa – zaprasza Ewelina Szlesińska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży, na debatę społeczną „Moje osiedle”, która rozpocznie się we wtorek o godz. 18. w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa przy ul. Kazańskiej 1 w Łomży. - Zależy nam, żeby na debatę przyszło jak najwięcej mieszkańców osiedli: Jantar, Górka Zawadzka, Konstytucji, Mazowieckie, Armii Krajowej, Medyk i Zawady Przedmieście, ponieważ pozwoli to Policji i przedstawicielom wielu innych instytucji rozeznać się w zagrożeniach i problemach, aby móc skutecznie je eliminować.

Zginęli „w święta” na drogach

Foto: Zginęli „w święta” na drogach
cz pon, 04 listopada 2013 12:39

5 osób zginęło, 15 zostało rannych w 11 wypadkach drogowych do których doszło w ciągu czterech „świątecznych” dni na terenie województwa podlaskiego. Policjanci podsumowali trwającą od 31 października do 3 listopada akcję „Znicz 2013”. Wypadki śmiertelne miały miejsce w powiatach: łomżyńskim, białostockim oraz aż 3 w powiecie zambrowskim.

Mleka coraz więcej

cz pon, 04 listopada 2013 09:49

Po ograniczaniu produkcji w pierwszym półroczu rolnicy znowu produkują więcej mleka. Według danych GUS w III kwartale br. mleczarnie skupiły o prawie 2 proc. więcej mleka niż przed rokiem. W sytuacji, gdy dynamika skupu mleka z ostatnich 2 miesięcy utrzyma się na porównywalnym poziomie w następnych miesiącach Agencja Rynku Rolnego szacuje, iż może nastąpić możliwość przekroczenia przez Polskę kwoty krajowej dostaw w roku kwotowym 2013/14.

Śmiertelnie pobił sąsiada

cz pon, 04 listopada 2013 08:28

30-letni mieszkaniec gminy Szumowo śmiertelnie pobił 61-letniego sąsiada. Do zdarzenia doszło w czwartek 31 października. Jeszcze tego samego dnia policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o śmiertelne pobicie. Okazało się, że 30-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwo. W niedzielę mężczyzna został doprowadzony do sądu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Trzeci sektor w Łomży silniejszy

Foto: Trzeci sektor w Łomży silniejszy
cz pon, 04 listopada 2013 08:19

Październik jest miesiącem w którym organizowane są konsultacje nad przyszłorocznym programem współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi. W tym roku, mimo wczesnej godziny, na spotkaniu kończącym konsultację, zjawiła się rekordowa liczba przedstawicieli organizacji pozarządowych. Wpłynęła też największa ilość wniosków, dotyczących programu. Co ważne wnioski te nie dotyczyły podziału środków, a były zmianami umożliwiającymi wzmocnienie rozwoju organizacji pozarządowych w Łomży.

Czerwonokrzyska Gwiazdka PCK z Kauflandu

Foto: Czerwonokrzyska Gwiazdka PCK z Kauflandu
cz pon, 04 listopada 2013 08:02

2 351 złotych i 3 grosze oraz około 80 kg produktów spożywczych na święta Bożego Narodzenia dla najbardziej potrzebujących rodzin i dzieci w Łomży zebrali młodzi wolontariusz PCK. Podczas akcji Czerwonokrzyska Gwiazdka PCK młodzież z trzech łomżyńskich zespołów szkół i II LO pomagała pakować zakupy przy kasach w Kauflandzie, zachęcając klientów do wrzucania datków do zaplombowanych puszek i wkładania trwałych produktów spożywczych do wózka z logo PCK.

35 tysięcy zł z kwesty TPZŁ na starym cmentarzu w Łomży

Foto: 35 tysięcy zł z kwesty TPZŁ na starym cmentarzu...
mm pt, 01 listopada 2013 20:17

- Dzień dooobry, zapraszam, zbieramy biżuterię, złote zegarki, złote zęby, kluczyki do samochodów z dowodem rejestracyjnym, wszystko, co da się zamienić na wartość materialną, jaką są skarby polskiej historii, bo nekropolia łomżyńska jest naszą kotwicą narodowej pamięci – w taki wesoło-refleksyjny sposób Tadeusz Babiel (lat 58) zachęcał odwiedzających stary cmentarz w Łomży z roku 1801, aby do puszki wrzucili grosik, złotówkę czy stówkę. Zbierających datki w Dzień Wszystkich Świętych podczas kwesty „Ratujemy łomżyńskie zabytki cmentarne”, akcji Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, było 75. Od godziny 8. do 17. zebrali 35 097 złotych. W Zaduszki i w niedzielę datki będziemy wrzucali do skarbony przy bramie głównej z 1879 r. i do skarbony przenośnej przy innych wejściach.

Morderca w areszcie na 3 miesiące

cz cz, 31 października 2013 17:57

Na trzy miesiące do tymczasowego aresztu trafił 29-letni Sławomir D. mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, który podejrzewany jest o zgwałcenie i zabicie 22-letniej Marlena T. z okolic Śniadowa. W czwartek przed wieczorem sąd w Łomży przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Wcześniej w prokuraturze mężczyzna formalnie usłyszał zarzuty. Jak informuje prokurator Maria Kudyba, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łomży, w trakcie przesłuchania nie przyznał się do zabicia kobiety i odmówił składania wyjaśnień.

Znaleźli zbiorowy grób ofiar komunistycznych oprawców

Foto: Znaleźli zbiorowy grób ofiar komunistycznych op...
cz cz, 31 października 2013 16:43

O znalezieniu grobu zbiorowego, w którym zlokalizowano co najmniej kilkanaście szkieletów, a być może pochowanych zostało w nim nawet kilkaset ciał – poinformowali prokuratorzy i historycy z Instytutu Pamięci Narodowej, którzy przez kilka ostatnich dni prowadzili prace ekshumacyjne na terenie dawnego ogrodu przy białostockim Areszcie Śledczym. - Nie mamy najmniejszej wątpliwości, że jest to zbiorowy grób. Odkrycie to jest przerażające. Zwłoki wyglądają tak, jakby wrzucane były do śmietnika – mówił prokurator Zbigniewa Kulikowski, naczelnik Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Białymstoku, kierujący śledztwem dotyczącym zbrodni komunistycznych dokonywanych w regionie w latach 1939–1956. Z grobu wydobyto dwa szkielety kobiet i cztery mężczyzn, po czym prace przerwano.

Schetynówki nie dla nas

Foto: Schetynówki nie dla nas
cz cz, 31 października 2013 15:59

92 wnioski dotyczące przebudowy niemal 222 kilometrów dróg gminnych i powiatowych złożyły samorządy z województwa podlaskiego w ramach edycji rządowego programu przebudowy dróg lokalnych na 2014 rok. Niestety zdecydowana większość z nich pozostanie niezrealizowana. Rząd na wsparcie „schetynówek” w przyszłym rok w województwie podlaskim przeznaczył jedynie 14,2 mln zł. Z opublikowanej przez Podlaski Urząd Wojewódzki wstępnej listy rankingowej programu wynika, że na wsparcie może liczyć jedynie 12 wniosków, a wśród szczęśliwców nich ma tych z okolic Łomży.

Śmiertelny wypadek za Marianowem

Foto: Śmiertelny wypadek za Marianowem
cz cz, 31 października 2013 15:39

Jedna osoba zginęła, jedna jest ranna po wypadku do jakiego doszło przed 15. na krajowej 61 w okolicach Marianowa. Jadący od strony Stawisk samochód dostawczy na czeskich numerach rejestracyjnych czołowo zderzył się z rosyjskim Tirem. Na miejscu zginął kierowca z samochodu dostawczego, a ranny kierowca tira został przewieziony do szpitala. Droga w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana i będzie zablokowana co najmniej do 17.00.

Odeszli z tego świata, przetrwali w modlitwie i pamięci...

Foto: Odeszli z tego świata, przetrwali w modlitwie i...
cz cz, 31 października 2013 12:11

W Dzień Wszystkich Świętych zapłoną znicze, pojawią się kwiaty na grobach i zamyśleni ludzie, powracający w modlitwie i wspomnieniu do bliskich z rodziny, przyjaciół, znajomych... Wśród tłumu Zmarłych ludzi, którzy pożegnali się na wieczność z naszym światem, są tacy, którzy wpisali się w historię Łomży, Ziemi Łomżyńskiej, Polski... Przypominamy ich postacie i zasługi za życia.

Zatrzymani z narkotykami

cz cz, 31 października 2013 11:18

Blisko 150 gramów amfetaminy, niewielkie ilości marihuany oraz zlikwidowali dwie nielegalne mini plantacje konopi indyjskich znaleźli policjanci. Akcja zaczęła się w Grajewie, ale w ręce mundurowych wpadli także handlarze i producenci z Ełku i Augustowa. W sumie w związku z tą sprawą zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 17 do 38 lat.

„Trzeba prać brudy we własnym domu”. CBA w Łomży nie jest potrzebne

cz cz, 31 października 2013 10:08

Między innymi życiowym mottem bohaterki lektury szkolnej „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej argumentowano podczas wczorajszego posiedzenia Rady Miasta Łomża na rzecz powstrzymania się przed skierowaniem – zgodnie z wnioskiem Komisji Rewizyjnej - do Centralnego Biura Antykorupcyjnego wniosku o zbadanie decyzji prezydenta Łomży dotyczących Parku Przemysłowego Łomża w tym zatrudnienia prezesa, oraz przekazania Towarzystwu Wiedzy Powszechnej w bezpłatne użyczenie na 20 lat budynku pod prowadzenie publicznego przedszkola. I choć dyskusja była długa i żarliwa, w ostatecznym głosowaniu wniosek Komisji przepadł.

Netlajt ma już rok!

Foto: Netlajt ma już rok!
cz cz, 31 października 2013 08:44

29. września 2013 b.r. minął rok, od kiedy pięć osób aktywnie poszukujących miejsca na łomżyńskim rynku pracy powołało nowy podmiot gospodarczy. Warto się przyjrzeć, co wydarzyło się przez te 12. miesięcy w „życiu” spółdzielni socjalnej NETLAJT.

Podatki w Łomży będą wyższe

Foto: Podatki w Łomży będą wyższe
cz cz, 31 października 2013 08:25

Od kilkudziesięciu groszy do kilku złotych więcej zapłacą w przyszłym roku mieszkańcy Łomży z tytułu wzrostu stawek podatku od mieszkań. Opłaty z tytułu podatków od nieruchomości dla przedsiębiorców wzrosną bardziej – od kilkunastu do nawet kilku tysięcy złotych. - Dzięki „symbolicznemu” o 0,9% wzrostowi stawek podatku od nieruchomości i od środków transportu do budżetu miasta w przyszłym roku ma wpłynąć o 586 tysięcy złotych więcej niż gdyby podatków nie podniesiono – przekonywała radnych skarbnik miasta Grażyna Kołodziejska.

„Tylko” groszowe podwyżki

Foto: „Tylko” groszowe podwyżki
cz cz, 31 października 2013 08:19

Woda i ścieki w przyszłym roku w Łomży będą droższe? Wniosek o podwyżkę cen Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przesłało już do prezydenta miasta. Jak podaje Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta, łączny wzrost cen dostaw wody i odbioru ścieków na terenie Łomży jest wnioskowany w wysokości 2,26%. Po jej wprowadzeniu w życie mieszkańcy miasta za każdy metr sześcienny dostarczanej do mieszkań wody i odprowadzane ścieki musieliby płacić już 8 złotych i 16 groszy. - W stosunki do cen aktualnie obowiązujących ten przyrost oznacza (…) 0,54 zł za osobę na miesiąc – przekazuje argumenty MPWiK Anna Sobocińska.

To było morderstwo na tle seksualnym

cz śr, 30 października 2013 14:44

Prokuratur ma już wstępne wyniki sekcji zwłok znalezionej wczoraj 22-letniej mieszkanki gminy Śniadowo. Kobieta została uduszona. Była bita i zgwałcona. - Obrażenia wskazują na to, że motywem zbrodni był motyw seksualny – mówi prokurator Maria Kudyba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży. Według ustaleń biegłego prawdopodobnie do zabójstwa młodej kobiety mogło dojść jeszcze w sobotę 26 października. Przypomnijmy, że jeszcze wczoraj policja zatrzymała podejrzewanego o dokonanie zabójstwa mężczyznę. To 29-letni Sławomir D. mieszkaniec powiatu ostrołęckiego.

« · «« · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · 358 · »» · »
 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę