piątek, 19 października 2018 napisz DONOS@
181012054326.gif
181001100146.png
181006032236.gif
180924102637.png
181008123620.png
181011100540.png

Tirem na dwóch gazach

cz wt, 11 marca 2014 11:18

Błyskawiczny proces i wyrok - 1700 złotych grzywny oraz dwuletni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na terenie Polski. Taki los spotkał 47-letniego Łotysza, który pijany jechał tirem krajową ósemką w okolicy Zambrowa. Mężczyzna, kierujący ciężarowym volvo z naczepą w poniedziałek rano został zatrzymany przez policję za przekroczenie dozwolonej prędkość.

Forty w ogniu

Foto: Forty w ogniu
cz wt, 11 marca 2014 10:52

Sześć razy w ostatni weekend, wczoraj jeszcze raz.... Forty w Piątnicy to najczęściej płonące wiosną miejsce w okolicy Łomży. - Tak jest co roku - mówi st. bryg. Jan Chludziński, zastępca komendanta PSP w Łomży. - Na Fortach trawa nie jest koszona, więc jest co się palić, a że miejsce – zwłaszcza w weekendy - jest popularne wśród mieszkańców, to często powstają tam pożary. Ogień prawie zawsze pojawia się z winy człowieka - umyślnej, a czasami z nieumyślnej – podkreśla komendant.

Złomiarze wpadli na gorącym uczynku

cz wt, 11 marca 2014 09:41

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy z jednej z posesji w Łomży ukradli pół kilometra przewodu miedzianego. Jednego ze złodziei policjanci złapali gdy, bezpośrednio po kradzieży próbował uciec z łupem. Okazało się, że 28-letni mężczyzna był pijany. W pobliżu posesji, z której ukradli zwój przewodu policjanci znaleźli samochód, którym poruszali się złodzieje, a w środku był m.in. rachunek ze skupu złomu.

Wyglądaj pierwszego bociana

Foto: Wyglądaj pierwszego bociana
cz pon, 10 marca 2014 14:17

- Wiosna przyrodnicza już jest w regionie – mówi Anna Jadczak z Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. - Widać to szczególnie w takim dniu jak dziś. W dolinie Narwi jest już dużo wiosennego ptactwa. Są gęsi, żurawie, czajki, czaple czy szpaki. Obudziły się także już pierwsze żaby i lada dzień powinien pojawić się pierwszy bocian – dodaje. Ten symbol nadchodzącej wiosny w dolinie Narwi pojawia się zazwyczaj pod koniec marca i zazwyczaj w gnieździe w Kalinowie.

Z kontrabandą przez Łomżę

Foto: Z kontrabandą przez Łomżę
cz pon, 10 marca 2014 13:01

Blisko 3 tysiące paczek nielegalnych papierosów przechwycili funkcjonariusze łomżyńskiej Służby Celnej. Kontrabandę o szacunkowej wartości rynkowej 30 000 złotych celnicy znaleźli w dwóch samochodach osobowych zatrzymanych do rutynowej kontroli w Łomży. Jeden z samochodów był przystosowany do przewozu kontrabandy.

PIRol apeluje o odstrzał dzików

cz pon, 10 marca 2014 12:49

„W opinii Podlaskiej Izby Rolniczej kluczem do eliminacji lub spowolnienia tempa rozprzestrzeniania się ASF jest bardzo intensywne i szybkie rozrzedzenie populacji dzików” – czytamy w wystąpieniu jakie Podlaska Izba Rolnicza skierowała do Macieja Grabowskiego Ministra Środowiska. Izba w związku w wykryciem u dwóch dzików wirusa afrykańskiego pomoru świń apeluje do ministra o wprowadzenia całorocznego sezonu polowań na dziki bez względu na płeć i wiek, ale także m.in. o wprowadzenie nakaz odłowu i odstrzału wałęsających się psów i kotów, oraz krukowatych w regionie zagrożenia wystąpienia ASF.

Spalił się żywcem?

cz pon, 10 marca 2014 12:45

Prawdopodobnie 24-letni Rafał P., mieszkaniec Łomży - to mężczyzna, który zginął w pożarze samochodu w miejscowości Mikołajki, w powiecie łomżyńskim. To na niego zarejestrowany był ten samochód – poinformowała prokurator Maria Kudyba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży. Śledczy z Łomży starają się ustalić jak doszło do pożaru samochodu.

Mleczni potentaci Piątnicy

cz pon, 10 marca 2014 10:20

5700 litrów od jednej krowy i średnio po 133 tys. litrów mleka z każdego z około 1300 gospodarstw skupiła w ubiegłym roku SM Piątnica. Najwięksi rolnicy mleka do zakładów spółdzielni w Piątnicy i Ostrołęce dostarczają wielokrotnie więcej. Aż 20 rolników przekroczyło granicę produkcji na poziomie 800 tysięcy litrów, 8 osiągnęło milion litrów, a jeden zbliża się już do niemal 8 milionów litrów mleka rocznie.

Polityka lokalowa Łomży, czyli kto powinien dostać budynek przy Reymonta

Foto: Polityka lokalowa Łomży, czyli kto powinien dos...
cz pt, 07 marca 2014 15:13

Budynek przy ul. Reymonta 4 budzi duże zainteresowanie. Oprócz Łomżyńskiego Klubu Karate, prośbę o użyczenie lokalu zgłosiło łomżyńskie przedstawicielstwo Krajowego Towarzystwa Autyzmu. Zaczęły pojawiać się licytacje kto był pierwszy, kto podczepia się pod inicjatywę, komu lokal jest bardziej potrzebny. Podstawowym jednak pytaniem jakie do tej pory nie padło w dyskusji dotyczącej budynku przy ul. Reymonta 4 jest kwestia polityki lokalowej miasta Łomża. Mówiąc krótko, komu, na jakich zasadach i jakie lokale Urząd Miasta przyznaje.

Nowy prezes Sądu Okręgowego w Łomży

Foto: Nowy prezes Sądu Okręgowego w Łomży
cz pt, 07 marca 2014 14:45

Sędzia Sławomir Bagiński został nowym prezesem Sądu Okręgowego w Łomży. Sędzia Bagiński zastąpił na tym stanowisku sędziego Janusza Wyszyńskiego, któremu upłynęła kadencja. Trwa ona 6 lat i zgodnie z prawem „i nie mogą być ponownie powołani do pełnienia funkcji prezesa lub wiceprezesa sądu w tym sądzie przed upływem sześciu lat od zakończenia kadencji”.

Kłamca lustracyjny chroniony przez kolegów z Rady Gminy Łomża

cz pt, 07 marca 2014 14:24

Sześciu radnych gminy Łomża na znak protestu opuściło sesję. Radni w ten sposób protestują przeciwko – jak podkreślają – łamaniu prawa. Podczas dzisiejszej sesji miał być wygaszany mandat radnego, który jeszcze we wrześniu ubiegłego roku prawomocnym wyrokiem został skazany za kłamstwo lustracyjne m.in. na pięcioletni zakaz pełnienia funkcji publicznych. Mimo wyroku radny Piotr Chojnowski nadal sprawuje funkcję, bo formalnie jego mandat musi wygasić rada gminy. Jeszcze w grudniu, gdy ujawniliśmy patologię, władze gminy tłumaczyły się, że oficjalnie nie zostały powiadomione o wyroku. Informacja taka dotarła do gminy 10 grudnia 2013 i od tego czasu liczy się 3-miesięczny termin jaki ma rada gmina na wygaszenie mandatu skazanego radnego. Z dzisiejszej sesji radni gminy większością głosów punkt ten zdjęli. Na znak protestu sześciu radnych gminy Łomża wyszło z sali obrad.

Drogowcy wracają do prac, kierowców czekają korki

Foto: Drogowcy wracają do prac, kierowców czekają korki
cz pt, 07 marca 2014 11:57

Od tygodnia remontowana jest jedna jezdnia ulicy Sikorskiego na odcinku od Nowogrodzkiej do Wojska Polskiego, a od poniedziałku drogowcy mają zająć połowę jezdni tej ulicy na odcinku od ul. Zdrojowej do ulicy Kierzkowej. O ile przy straży kierowcy do dyspozycji mają drugą jezdnię, to na odcinku od ronda Lutosławskiego do mostu Hubala ulica jest jednojezdniowa, więc ruch będzie odbywał się tu wahadłowo.

Dawniej goździk i rajstopy, teraz darmowa jazda eMPeKami po Łomży

Foto: Dawniej goździk i rajstopy, teraz darmowa jazda...
cz pt, 07 marca 2014 09:41

Dzień Kobiet, tak jak święto 1 Maja, mimo że w Polsce wprowadzone i rozpropagowane przez komunistyczne władze w czasach PRL i po zmianie ustroju, mimo zarzutów o pochodzenie, mają się bardzo dobrze. W tym roku wszystkie panie z Łomży w prezencie otrzymają darmową... podróż po mieście autobusami MPK. Tak zarządził prezydent Mieczysław Czerniawski, który niegdyś jako I sekretarz wojewódzkiego PZPR, zawodowo świętując 8 marca wręczał w tym dniu, zgodnie z ówczesnym partyjnym zwyczajem, po goździku i... coś do niego.

Modlitwy w kościołach o pokoju na Ukrainie

cz cz, 06 marca 2014 12:40

We wszystkich kościołach Łomży i diecezji łomżyńskiej w niedziele Wielkiego Postu na każdej Mszy św., po Komunii Świętej, mają być śpiewane Suplikacje w intencji o pokojowe rozwiązanie wszystkich problemów spornych na Ukrainie. Polecenie takie wydał Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski.

Jeden ukradł kasę fiskalną z monopolowego, drugi kamery z lombardu

cz cz, 06 marca 2014 10:07

Dwaj mieszkańcy Łomży w wieku 28 i 25 lat wpadli w ręce policji. Obaj dokonali „skoków” na sklepy w mieście. Pierwszy z nich pod koniec lutego próbował włamać się do jednego ze sklepów, ale po wybiciu szyby spłoszył go alarm. Ten sam mężczyzna na początku marca „z sukcesem” skradł dwie kamery na podczerwień zamontowane na ścianie jednego z lombardów. Z udanego skoku długo się jednak nie cieszył, bo bardzo szybko został schwytany przez policję.

Wyjątkowy Dzień Kobiet w Galerii Veneda

Foto: Wyjątkowy Dzień Kobiet w Galerii Veneda
cz cz, 06 marca 2014 08:33

Taki dzień zdarza się tylko raz w roku, dlatego Galeria Veneda przygotowała dla wszystkich Pań w dniu ich święta imprezę pełną niepowtarzalnych atrakcji. Wszystkie Panie, które odwiedzą Galerię w sobotę 8 marca między godz.13.00 a 19.00, zostaną obsypane kwiatami, słodyczami oraz będą miały możliwość uzyskania darmowych porad dotyczących makijażu, manicure, zabiegów kosmetycznych, dietetyki i fizjoterapii. Będą też przejażdżki po Łomży elegancką limuzyną Chrysler oraz możliwość zdobycia eleganckich naszyjników z cyrkoniami w ramach specjalnej akcji odbywającej się tylko tego dnia. – 8 marca to dzień, w którym każda kobieta powinna czuć się wyjątkowo! – podkreśla Edyta Miernik z agencji SZUMI. – A z naszej imprezy w Galerii Veneda będzie można wyjść z kwiatami, czekoladkami i pięknym naszyjnikiem na szyi!

Kolejny chętni na budynek przy Reymonta 4

Foto: Kolejny chętni na budynek przy Reymonta 4
cz cz, 06 marca 2014 08:32

Łomży potrzebny jest Ośrodek Rewalidacyjno – Wychowawczy dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych ze spektrum autyzmu – uważają działacze łomżyńskiego oddziału Krajowego Towarzystwa Autyzmu, którzy przekazali prezydentowi miasta list intencyjny w sprawie koncepcji użytkowania i zagospodarowania nieruchomości miejskiej położonej przy ul. Reymonta 4 w Łomży, pod działalność takiego ośrodka. To baraki po dawnym przedszkolu, o które od pół roku zabiegał Łomżyński Klub Karate. Kilka dni temu prezydent przekazał prezesowi klubu Dariuszowi Syrnickiemu obiecaną wcześniej inwentaryzację budynku, na której podstawie klub ma przygotować projekt remontu obiektu i jego kosztorys oraz przedstawić zabezpieczenie finansowe realizacji inwestycji. Jak podaje ratusz po opracowaniu tych dokumentów zostanie ustalona forma przekazania budynku klubowi.

Protest rolników w Chojnach

Foto: Protest rolników w Chojnach
cz śr, 05 marca 2014 14:49

Kilkudziesięciu, ponad 50, rolników protestuje w Chojnach pod Łomżą. Rolnicy, niektórzy z biało- czerwonymi flagami, stanęli przy skrzyżowaniu z drogą krajową nr 61, ale nie wchodzili na jezdnię. Jak mówili protest jest protestem spontanicznym i nikt nie był jego organizatorem. Protestujący mówią, że to protest ostrzegawczy i solidarnościowy. W ten sposób chcą wesprzeć producentów trzody chlewnej, zwłaszcza z terenów wschodnich gmin województwa na terenie których wprowadzono strefę buforową w związku z wykryciem u dwóch dzików wirusa afrykańskiego pomoru świń, od których nikt teraz nie chce kupować tuczników.

Uważaj przy zakupach w wiejskich sklepach

cz śr, 05 marca 2014 12:37

W 20 z 32 skontrolowanych przez inspekcję handlową wiejskich sklepach stwierdzono nieprawidłowości. Najczęściej występującym uchybieniem było oferowanie do sprzedaży artykułów spożywczych po upływie dat minimalnej trwałości bądź terminów przydatności do spożycia. Kontrolerzy WIIH przeterminowane produkty znaleźli aż w co drugiem ze skontrolowanych wiejskim sklepie.

Środa Popielcowa: jałmużna, modlitwa, post i pokuta

cz śr, 05 marca 2014 08:15

Środa Popielcowa rozpoczyna okres czterdziestodniowego przygotowania do największej chrześcijańskiej uroczystości - świąt Paschalnych. Wielki Post, bo tak nazywa się ten okres, trwa do początku liturgii Mszy Wieczerzy Pańskiej sprawowanej w Wielki Czwartek Celebrowany w środę Popielcową zwyczaj posypywania głów popiołem na znak żałoby i pokuty, jako obowiązujący w całym Kościele, wprowadził w 1091 r. papież Urban II. W tym też czasie ustalono, że popiół do posypywania głów wiernych ma pochodzić z palm poświęconych w Niedzielę Palmową poprzedniego roku.

« · «« · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · 358 · »» · »
 
180925044145.png
181010092959.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę