środa, 17 stycznia 2018 napisz DONOS@
180102034644.gif

Z wiatrówką na szwagra

cz pt, 15 marca 2013 21:40

22-latek z wiatrówki postrzelił w nogę swojego o pięć lat starszego szwagra. Swoje zachowanie tłumaczył nieporozumieniami rodzinnymi, które trwają od kilku lat.

Uchwalając budżet gminy Łomża naruszono prawo, ale... budżet ocalał

cz pt, 15 marca 2013 16:55

Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku uznało, że przyjęta 5 lutego 2013 r. uchwała w sprawie uchwalenia budżetu gminy Łomża na 2013 rok została podjęła z naruszeniem ustawowego terminu, ale powstrzymało się przed stwierdzeniem jej nieważności. - Ewentualne ustalenie zastępcze budżetu Gminy Łomża przez Izbę Obrachunkową zmierzałoby do powielenia kwot z uchwały budżetowej, ponieważ przyjęty na 2013 rok przez Radę Gminy budżet nie zawiera kwot dochodów i wydatków innych niż związane z realizacją zadań własnych oraz zadań zleconych” - czytamy w uzasadnieniu decyzji Kolegium RIO.

Walka o dusze Polaków...

Foto: Walka o dusze Polaków...
cz pt, 15 marca 2013 15:56

- Niech mniejszość nie wchodzi na głowę większości (…). Orientacja seksualna to prywatna sprawa – mówił w Łomży minister sprawiedliwości Jarosław Gowin (lat 51) o medialnej burzy woków związków partnerskich. - Nie rozumiem, dlaczego mielibyśmy w sprzeczności z polską Konstytucją, ale także z polską tradycją i moralnością ogromnej większości Polaków tworzyć para małżeństwa homoseksualne. Wystarczy zdrowy rozsądek, aby wiedzieć, że z natury normą jest związek dwojga osób różnych płci – mówił minister dodając: „I niech nikt nie wmawia, że trawa jest niebieska. Trawa jest zielona”. W ocenie Gowina „związki partnerskie” to temat zastępczy, bo dziś dla każdego polityka najważniejsza powinna być gospodarka. Mówił, że pobudzane przez środowiska lewicowe dysputy o nich to „front walki o dusze Polaków, zwłaszcza młodych”, ale „tę walkę możemy wygrać”.

Habemus Papam! Mamy Papieża! - Biskup Łomżyński prosi o modlitwę za Ojca Świętego Franciszka

Foto: Habemus Papam! Mamy Papieża! - Biskup Łomżyński...
cz pt, 15 marca 2013 12:45

„Dziękujemy Bogu za ten wybór i za Ojca Świętego Franciszka, którego otrzymaliśmy jako Przewodnika na drogach życia chrześcijańskiego” – napisał biskup Janusz Stepnowski w specjalnym słowie do Diecezjan po wyborze nowego papieża. - Ojciec Święty Franciszek po swoim wyborze, stając przed ludem zgromadzonym na Placu św. Piotra, aby tam udzielić swego pierwszego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, najpierw prosił o modlitwę w swojej intencji. Niech pozostanie w nas pamięć o tej prośbie. Wspierajmy naszego Papieża ciągłą modlitwą, by Pan, który powołał go do tej posługi dla dobra Kościoła Powszechnego, wspierał jego trud, obdarzał swoją łaską i mocą, by owocnie mógł to zadanie realizować – apeluje Biskup Łomżyński

Ceni się jak... Dobosz

Foto: Ceni się jak... Dobosz
cz pt, 15 marca 2013 12:17

Niespełna 2 800 złotych ma zapłacić Łomża za opracowanie studium wykonalności do projektu „Usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży – etap III” na realizację którego miasto ma zapewnione dofinansowanie unijne. Najtańszą ofertę wybrano po ogłoszeniu na miejskim BIP-e. Pod wyborem podpisał się zastępca prezydenta Beniamin Dobosz. Gdy on sam w 2009 roku przygotowywał takie samo studium wykonalności na I etap projektu, miasto zapłaciło mu za to kilkanaście razy więcej - aż 35 tysięcy złotych. Warto zauważyć, że w latach 2008 – 2012 autorów takich opracowań w Łomży nie szukało za pośrednictwem BIP-u. Ostatnie podobnej treści ogłoszenie było zamieszczone tu w grudniu 2007 roku.

Złomiarze nie zdołali uciec

cz pt, 15 marca 2013 11:32

Na ponad 30 tysięcy złotych wyceniali swoje straty przedsiębiorcy poszkodowani przez – jak się okazało – dwóch „złomiarzy”. 41-letni mieszkaniec Łomży i 37-letni jego kolega ze Stawisk włamywali się i niszczyli przede wszystkim klimatyzatory i urządzenia chłodnicze kradnąc z nich miedziane rurki. Wpadli w nocy z wtorku na środę, tuż po zniszczeniu klimatyzatora w jednym z łomżyńskich sklepów mięsnych.

PKP mówi, że nie opłaca się jeździć do Łomży, a samorządowcy odpowiadają, że musi

Foto: PKP mówi, że nie opłaca się jeździć do Łomży, a...
cz pt, 15 marca 2013 09:01

Silna delegacja Łomży przekonywała Remigiusza Paszkiewicza, prezesa PKP Polskie Linie Kolejowe do rezygnacji z pomysłu zamknięcia linii kolejowej do miasta. Na spotkaniu z nim w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku byli m.in.: „łomżyński” członek zarządu województwa Jacek Piorunek, starosta łomżyński Lech Szabłowski wicestarosta Adam Sowa oraz Beniamin Dobosz zastępca prezydenta Łomży. - Ja z tego spotkania wróciłem zdegustowany – mówi Lech Szabłowski. - Odniosłem wrażenie, że decyzje już zapadły, choć PKP jest zobowiązane do konsultacji takich zamierzeń z władzami województw. Takich konsultacji wcześniej nie było. I na wszelki wypadek, gdyby to wczorajsze spotkania miło nimi być, wyraźnie podkreśliłem nasz sprzeciw wobec zamiaru likwidowania linii kolejowych Ostrołęka - Śniadowo – Łomża.

Gowin chce dyscyplinarek

Foto: Gowin chce dyscyplinarek
cz pt, 15 marca 2013 08:29

Minister sprawiedliwości Jarosław Gowin polecił wszcząć postępowania dyscyplinarne wobec sędziego i kuratora nadzorujących rodzinę dzieciobójczyni z Hipolitowa. Było mnóstwo zaniedbań, które doprowadziły do tragicznych skutków - stwierdził w czwartek minister, który wieczorem gościł w Łomży. Jarosław Gowin podkreślał przy tym, że z lektury akt sprawy przesłanych przez Sąd Okręgowy w Łomży nie wynikało, aby doszło do nieprawidłowości.

Będzie niebezpiecznie. Synoptycy ostrzegają przed silnymi zawiejami i zamieciami śnieżnymi

cz cz, 14 marca 2013 14:19

Drugi stopień w trzystopniowej skali zagrożenia nadała Barbara Jakubowska dyżurny synoptyk z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB zawieją i zamiecią jakie od północy co najmniej do jutrzejszego popołudnia będą występowały w regionie. Spowoduje je silny wiatr, którego prędkość w porywach może wzrastać nawet do 70 km/h.

Bociany już lecą...

Foto: Bociany już lecą...
cz cz, 14 marca 2013 11:03

13 marca w 2008 roku, 17 marca w 2009, 21 marca w 2010 roku przylatywał pierwszy bocian do podłomżyńskiego Kalinowa. Jest połowa marca i nawrót zimowej aury - kilkanaście centymetrów śniegu i -13 stopni Celsjusza dziś o poranku - nie może przysłonić pytania, gdzie są nasze bociany...? - Być może, niektóre są już na południu Polski albo w krajach na południe od naszego kraju Zwykle, niezależnie od kaprysów pór roku, boćki w naszym regionie pojawiają się około 26. – 27. marca – uspokaja Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Mają zatem jeszcze parę dni, a synoptycy zapowiadają, że po niedzieli powinno się już ocieplać.

W rankingu najgorszych miejsc do życia...

Foto: W rankingu najgorszych miejsc do życia...
cz cz, 14 marca 2013 09:22

Na czele rankingu miejsc gdzie żyje się najlepiej znalazła się Warszawa i jej okolice. Na 13. miejscu jest Białystok, a na samym końcu listy powiat suwalski. Czwarty od końca jest powiat łomżyński, a szósty kolneński. Badanie lokalnego poziomu rozwoju społecznego (LHDI) przeprowadziła na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego Agenda ONZ ds. Rozwoju (UNDP).

Nowy Papież: Franciszek I; kard. Jorge Mario Bergoglio

Foto: Nowy Papież: Franciszek I; kard. Jorge Mario Be...
cz śr, 13 marca 2013 21:05

Nowym papieżem wybrany został Argentyńczyk, kard. Jorge Mario Bergoglio, jezuita, arcybiskup Buenos Aires. Przyjął imię Franciszek. „Konklawe miało za zadanie dać Rzymowi biskupa. Zdaje się, że moi bracia kardynałowie znaleźli go prawie na końcu świata” - powiedział nowo wybrany papież Franciszek Papież rozpoczął swoje wystąpienie od modlitwy w intencji "naszego biskupa emerytowanego Benedykta XVI. „Rozpocznijmy razem tę drogę braterstwa, miłości, wzajemnego zaufania(...) Przed błogosławieństwem proszę was o modlitwę do Pana prosząc o błogosławieństwo dla mnie” - poprosił papież.

„Dobry zły liberalizm” Stanisława Michalkiewicza

Foto: „Dobry zły liberalizm” Stanisława Michalkiewicza
cz śr, 13 marca 2013 11:50

Popularny publicysta i bloger Stanisław Michalkiewicz (lat 65) przyjechał do Łomży z wykładem na zaproszenie Stowarzyszenia KoLiber. Współzałożyciel z Januszem Korwin-Mikke Unii Polityki Realnej zapoznał kilkadziesiąt osób w Centrum Kultury przy ul. Sadowej z „Dobrym złym liberalizmem”, jak głosi tytuł jednej z jego najnowszych książek, oraz z fundamentami kultury i cywilizacji europejskiej. Publicysta już na wstępie zastrzegł, że wokół pojęcia liberalizmu narosło wiele nieporozumień. W ustach jednych to obelga, wręcz jedno z imion szatana. - Tymczasem w liberalizmie nie ma nic demonicznego – stwierdził Stanisław Michalkiewicz. - Ta ideologia wychodzi z założenia, że człowiek jest istotą wolną wobec państwa i wszelkich organizacji. Podstawowe wartości to życie, wolność i własność. Państwo jest bardzo niebezpieczne, bo ma monopol na przemoc, ale może być również używane w służbie sprawiedliwości.

Skopali i okradli nastolatka

cz śr, 13 marca 2013 10:33

Czterech młodych mężczyzn wieczorowa porą podbiegło do 14-latka, po czym kopiąc go i bijąc po całym ciele napastnicy doprowadzili go do stanu bezbronności, i zabrali mu - wart około 200 zł - telefon komórkowy. Napastnikami okazali się 17-latek oraz trzech 16-latków.

„Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze...”

Foto: „Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pie...
cz wt, 12 marca 2013 18:07

„Pan zięć” prezydenta, Maciej W. w Parku Przemysłowym Łomża „koordynuje proces realizacji projektu Parku” i pod nieobecność prezesa Andrzeja Kiełczewskiego będzie pełnił jego obowiązki. To jedyne nowe konkretne informacje przekazane podczas wtorkowej „audiencji generalnej” prezydenta Mieczysława Czerniawskiego, podczas której wystąpili także jego zastępca Beniamin Dobosz, który jak ujawnił prezydent, jest „ojcem chrzestnym” miejskiej spółki PPŁ i jej prezes Andrzej Kiełczewski. Skupili się na krytykowaniu mediów - w tym nas - za podważanie zasadności tworzenia Parku, i za ujawnienie afery z zatrudnieniem w nim prezydenckiego zięcia. - O zatrudnieniu Macieja W(...) zdecydowały kompetencje i doświadczenie – przekonywał Kiełczewski, mówiąc że to była jego osobista decyzja i argumentując m.in.: że jest on magistrem zarządzania, że od roku razem uczestniczyli w przygotowaniu tego projektu, że razem odwiedzili pięć Parków w Polsce.

Nastolatek z magazynkiem narkotyków

cz wt, 12 marca 2013 10:07

Ponad 30 gramów haszyszu znaleźli policjanci u 18-latka z Łomży. Młody mieszkaniec część narkotyków miał przy sobie, gdy został zatrzymany przez policję w centrum miasta, a resztę znaleziono po przeszukaniu miejsca jego zamieszkania. Policjanci podają, że tego narkotyku dawno w mieście nie widziano, a i zatrzymany 18-latek dotychczas nie był im znany.

Zima znowu zaskoczyła... Ford w rowie, Renault na dachu

cz wt, 12 marca 2013 09:52

Powrót zimy i wczorajsze opady śniegu najwidoczniej zaskoczyły drogowców i kierowców. Policjanci z Łomży podają, że tylko wczoraj zanotowali 7 kolizji i jeden wypadek drogowy. Wszystkie wydarzyły się, bo kierowcy wpadli w poślizg. Policjanci apelują o jazdę z prędkością dostosowaną do aktualnie istniejących warunków oraz sytuacji panującej na drodze, a nie do ustalonej dla poszczególnych odcinków maksymalnej dozwolnej prędkości.

Kupili Passata, bo sprzedali Lublina. MPEC odpowiada na „Nowa fura dla prezesa za sto tysięcy”

cz wt, 12 marca 2013 08:22

„Samochód osobowy Volkswagen Passat służyć będzie jako samochód służbowy dla znacznie większego grona pracowników niż tylko dla Prezesa Zarządu” - pisze MPEC w zamieszczonym na swojej stronie internetowej komentarzu do naszego wczorajszego artykułu pt. „Nowa fura dla prezesa za sto tysięcy”. Jak wynika z jego treści zakup nowej limuzyny Volkswagena „jest bezpośrednim następstwem sprzedaży” wyprodukowanej jeszcze w poprzednim tysiącleciu furgonetki marki Lublin.

Nieudany napad w Łomży

cz pon, 11 marca 2013 19:04

Dwóch ubranych na czarno mężczyzn, w zaciągniętych na twarze kominiarkach, weszło do jednego z punktów kredytowych przy Alei Legionów 27 w Łomży. Jeden z nich groził pracującej tu kobiecie gazem łzawiącym, drugi przeszukiwał szuflady. - Napastnicy nic nie skradli. Gdy zorientowali się, że kobieta wcisnęła przycisk włączający alarm napadowy uciekli – mówi podinspektor Krzysztof Pilcicki z KMP w Łomży.

Odznaka, karta i stempel na XX Ogólnopolski Zlot Druha Szarego

Foto: Odznaka, karta i stempel na XX Ogólnopolski Zlo...
cz pon, 11 marca 2013 12:39

- Nie wolno oszukiwać młodych, że znajdą szczęście, jeśli pójdą drogą zła i grzechu – mówił w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży ks. bp Tadeusz Bronakowski do 176 harcerzy i zuchów z całej Polski, którzy przybyli złożyć hołd twórcy krzyża harcerskiego Druhowi Szaremu, czyli ks. Kazimierzowi Lutosławskiemu przy jego grobie w Drozdowie k. Łomży. - Słowo „czuwaj” wpisane w harcerski krzyż niech będzie przypomnieniem i pomaga stać na straży wartości, niech mobilizuje do dawania codziennego świadectwa pięknego chrześcijańskiego życia.

« · «« · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · 358 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0