wtorek, 21 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Pijane mamy z Łomży

cz pon, 07 stycznia 2013 14:12

O dwóch ujawnionych przypadkach opiekowania się przez pijane mamy dziećmi informują policjanci z Łomży. Oba wydarzyły się w ubiegły czwartek. W jednym przypadku pijana kobieta – mająca ponad 2 promile alkoholu w organizmie zajmowała się trzymiesięcznym niemowlęciem, w drugim mama od której wyczuwalna była woń alkoholu przyszła po dziecko do szkoły. W obu przypadkach policję zaalarmowali widzący to ludzie.

Brodziuk: warto wiedzieć za co się płaci

Foto: Brodziuk: warto wiedzieć za co się płaci
cz pon, 07 stycznia 2013 13:28

„Prezes SM Perspektywa poczuł się urażony stwierdzeniem Zarządu ŁSM o fałszowaniu rzeczywistości, czyli manipulowaniu pojęciami i składnikami czynszu tak, by wmówić odbiorcy, że podwyższone opłaty eksploatacyjne w jego spółdzielni są i tak niższe niż u sąsiadów. Taka manipulacja obliczona jest wyłącznie na brak wiedzy o tym za co i na co płacą lokatorzy” – pisze Jerzy Brodziuk, prezes zarządu Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. - „A wiedzieć warto” - dodaje.

Halę targową czas budować

Foto: Halę targową czas budować
cz pon, 07 stycznia 2013 13:20

Ratusz przekazał plac budowy pod nową halę na targowisku miejskim. Halę, wraz z wiatą ma wybudować suwalska firma MASBUD INVEST. Jej oferta była najtańsza w ogłoszonym pod koniec listopada przetargu. Cenna brutto wynosi 8 milionów 286 tysięcy i jeden grosz. Zgodnie z umową ma na to czas do końca października. - I dziś przekazując plac budowy zapowiedziałem prezesowi firmy, że nie wyobrażam sobie żadnej możliwości aby aneksem przedłużyć termin jej realizacji – mówił prezydent Mieczysław Czerniawski.

Stłuczka na dwóch gazach

Foto: Stłuczka na dwóch gazach
cz pon, 07 stycznia 2013 12:59

24-latek wyjeżdżając oplem z parkingu, sprzed sali dyskotekowej uszkodził aż cztery zaparkowane tam samochody. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Okazuje się, że nie tylko ten pijany kierowca miał tupet i pecha. „Po kielichu” jechał także 34-letni kierowca suzuki, który wjechał w poloneza.

Miasto ma już kasę na „Domek Pastora”

Foto: Miasto ma już kasę na „Domek Pastora”
cz pon, 07 stycznia 2013 12:47

Blisko 3,5 mln zł ma kosztować remont zabytkowego Domku Pastora przy Krzywym Kole w Łomży. Prezydent Mieczysław Czerniawski i Jacek Piorunek, członek zarządu województwa podlaskiego podpisali umowę o dofinansowaniu remontu dotacją ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. - To 55 projekt z Łomży – samorządu, instytucji i prywatnych przedsiębiorców, który będzie dofinansowywany z tego programu – mówił Jacek Piorunek. - Łączna wartość tych projektów to 280 mln zł, a dofinansowania 160 mln zł.

K + M + B to nie tylko symbol, ale przede wszystkim zobowiązanie

Foto: K + M + B to nie tylko symbol, ale przede wszys...
cz pon, 07 stycznia 2013 11:26

„Liberalno-lewicowe środowiska coraz agresywniej usiłują wypchnąć wiarę poza życie społeczne. Starają się sprawić, aby ludzie myśleli, że nie można budować życia społecznego zgodnie z Dekalogiem. Dzisiaj, w wolnej i demokratycznej Polsce przypominają nam się czasy komunizmu, gdy ludzie wierzący byli oficjalnie prześladowani przez władzę głoszącą ateistyczną ideologię komunizmu – mówił ksiądz biskup Tadeusz Bronakowski w Uroczystość Objawienia Pańskiego. - „Te trzy proste litery, które znaczą drzwi naszych domów, są nie tylko symbolem, ale przede wszystkim zobowiązaniem” - podkreślał biskup w homilii wygłoszonej podczas Mszy świętej poprzedzającej wyjście Orszaku Trzech Króli w Łomży.

Co trzeci wyjazd do pożarów

Foto: Co trzeci wyjazd do pożarów
cz pon, 07 stycznia 2013 10:56

Grudzień był najcięższym miesiącem pracy dla łomżyńskich strażaków w całym ubiegłym roku. W minionym miesiącu w Łomży i na terenie okolicznych gmin odnotowano 25 pożarów aż 211 tzw. miejscowych zagrożeń do których wysyłane były wozy strażackie. Przez cały 2012 rok pożarów było 472, a miejscowych zagrożeń 871. Statystycznie na pomoc strażacy wjeżdżali co 6 godzin i 20 minut.

Z rektorami i problemami Orszak Trzech Króli w Łomży

Foto: Z rektorami i problemami Orszak Trzech Króli w ...
mm nie, 06 stycznia 2013 22:02

Na każdym zakręcie ulicy bogobojny i śpiewający kolędy lud natykał na przeszkody wrogów wiary i Kościoła katolickiego w Łomży: a to jacyś robotnicy pod pretekstem oczyszczania ulic ze śniegu domagali się zmiany kierunku manifestacji, a to śliski prezenter kusił megapromocjami, rozpasane hostessy wabiły młodzianków wdziękami i doszło do publicznego ścięcia głowy mściwego starca na rogu ulicy Zawadzkiej. Mimo przeszkód, kilka tysięcy osób ze śpiewem i uśmiechem na twarzy dotarło z Bożego Ciała na plac przed Krzyżem Św., gdzie złożyło niski pokłon Nowonarodzonemu.

Księża z Łomży ruszyli w odwiedziny „po kolędzie”

mm so, 05 stycznia 2013 12:32

W pierwszym tygodniu po Nowym Roku rozpoczęły się tradycyjnie duszpasterskie odwiedziny kolędowe w Łomży i w Diecezji Łomżyńskiej. To czas szczególnie wytężonej pracy około 500 kapłanów, którzy oprócz codziennych obowiązków jak msze św., nabożeństwa, lekcje religii, pogrzeby czy odwiedziny chorych, mają przybyć nierzadko do setek czy tysięcy domów i mieszkań, gdzie czekają wierni na wspólną modlitwę i błogosławieństwo domu i rodziny. Czekają przy stole nakrytym białym obrusem, z pasyjką, wodą święconą i z kopertą z ofiarą na potrzeby kościoła i parafii.

Skup mleka się zmniejszył, ale za mało by rolnicy uniknęli kar

Foto: Skup mleka się zmniejszył, ale za mało by rolni...
cz pt, 04 stycznia 2013 16:23

„Wciąż istnieje ryzyko przekroczenia przez Polskę kwoty krajowej dostaw” – ocenia Agencja Rynku Rolnego, która podała dane dotyczące skupu mleka za listopad. - Stopień wykorzystania kwot indywidualnych przysługujących dostawcom hurtowym po 8 miesiącach roku kwotowego 2012/2013 ukształtował się na poziomie 68,32% - podaje ARR prognozując, że jeżeli dotychczasowa dynamika skupu mleka utrzyma się do końca tego sezonu prognozuje się, że przekroczenie kwoty krajowej dostaw może wynieść ok. 2%.

Prezes Lipski mówi, że nie fałszuje rzeczywistości i domaga się przeprosin

cz pt, 04 stycznia 2013 14:29

W odniesieniu do artykułu „Boju o śmieci(?) ciąg dalszy, czyli - według ŁSM - „propaganda prezesa Lipskiego ze śmieciami w tle” zapytuję Prezesa Zarządu ŁSM Pana Jerzego Brodziuka i pozostałych członków Zarządu, w którym miejscu posunąłem się do „fałszowania rzeczywistości i wprowadzania w błąd czytelnika, co do rzeczywistych opłat czynszowych w Perspektywie i w ŁSM”?

Boju o śmieci(?) ciąg dalszy, czyli - według ŁSM - „propaganda prezesa Lipskiego ze śmieciami w tle”

Foto: Boju o śmieci(?) ciąg dalszy, czyli - według ŁS...
cz pt, 04 stycznia 2013 12:10

Nie byłoby poniższego tekstu, gdyby nie „gratulacje”, które prezes ŁSM Jerzy Brodziuk otrzymał za pośrednictwem 4lomza.pl od prezesa SM „Perspektywa” Zbigniewa Lipskiego, a które zawierają kiepsko zawoalowane insynuacje pod adresem Zarządu Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W ŁSM decyzje bowiem podejmuje organ statutowy spółdzielni, a tym jest jej Zarząd. Zarząd ŁSM gratuluje prezesowi Lipskiemu, że po trzech miesiącach od naszych prób przekonania władz miasta do dokładnej analizy kosztów i opłat za zagospodarowanie odpadów oraz do odstąpienia od próby przerzucenia tych kosztów na członków spółdzielni mieszkaniowych, doszedł do przekonania, że jest „oszukiwany”. A wystarczyło zapoznać się z naszą argumentacją.

Warunkowy areszt za sylwestrowy wypadek

Foto: Warunkowy areszt za sylwestrowy wypadek
cz pt, 04 stycznia 2013 11:05

Grzegorz W., 31-letni mieszkaniec Łomży, który jadąc pijany potrącił dwie 18-latki w Rakowie Boginiach trafił do tymczasowego aresztu. Decyzję taką podjął Sąd Rejonowy w Łomży, na wniosek prokuratury. - Wniosek o taki środek zapobiegawczy motywowany jest przede wszystkim surową karą grożącą mężczyźnie i dużą szkodliwość społeczną czynu – mówi Małgorzata Kosiorek-Soboń zastępca Prokuratora Rejonowego w Łomży. Jak dodaje prokurator wydane przez sąd postanowienie o areszcie jest warunkowe. Mężczyzna będzie mógł wyjść na wolność po wpłaceniu 30 tys zł poręczenia.

Stopa bezrobocia w Łomży znacząco podskoczyła na koniec roku

cz pt, 04 stycznia 2013 10:10

Ponad sześć i pół tysiąca osób, w tym niemal równe cztery tysiące mieszkańców Łomży, było zarejestrowanych jako bezrobotne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży na koniec 2012 roku. Stopa bezrobocia w mieście wyniosła 17,1% i jest o niemal jeden procent wyższa niż na koniec listopada. Bezrobotnych jest więcej niż przed miesiącem, ale także o ponad ćwierć tysiąca więcej niż przed rokiem. Bezrobocie nam wzrosło mimo wydania przez urząd w ciągu roku ponad 10 mln złotych na jego zwalczanie.

Wypadek w Nowogrodzie

cz cz, 03 stycznia 2013 12:38

Dwie osoby trafiły do szpitala po zderzeniu poloneza z autobusem. Do wypadku doszło wczoraj około godziny 16:00 w Nowogrodzie. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierująca polonezem 20-letnia mieszkanka Zbójnej, wyjeżdżając nie ustąpiła pierwszeństwa autobusowi.

Prezes Lipski gratuluje prezesowi Brodziukowi i „czuje się oszukany” w sprawie podatku śmieciowego.

Foto: Prezes Lipski gratuluje prezesowi Brodziukowi i...
cz cz, 03 stycznia 2013 10:07

Zbigniew Lipski, prezes SM Perspektywa, a jednocześnie wiceprzewodniczący Rady Miasta Łomża i członek prezydenckiego speczespołu ds. śmieci zareagował na nasz sylwestrowy artykuł dotyczący noworocznych obniżek opłat za śmieci w większości bloków ŁSM. Prezes Perspektywy gratuluje prezesowi ŁSM, że udało mu się „wymusić” na miejskim zakładzie obniżkę cen, ale i stawia szereg pytań zwłaszcza do dyrekcji Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. W świetle obniżki wraca także do przedstawianych przez prezydencki speczespół wyliczeń nowego podatku śmieciowego. - Nie zagłosuję za stawką 8,10 zł/1 osoby, ponieważ czuję się wprowadzony w błąd, oszukany poprzez przedstawianie niewiarygodnych kalkulacji i wyliczeń – deklaruje Zbigniew Lipski.

Kolejna propozycja treści napisu na tablicy ofiary UBowców

Foto: Kolejna propozycja treści napisu na tablicy ofi...
cz cz, 03 stycznia 2013 08:44

Tablicę upamiętniającą ofiary łomżyńskiej katowni UB, w ścianę budynku przy ulicy Nowogrodzkiej 5, chcą wmurować działacze Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. To oni od kilku lat prowadzą badania, dokumentują i ujawniają zbrodniczą działalność ubowców wcielających po zakończeniu II wojny światowej władzę komunistyczną w regionie. - Chcemy, by ostateczna treść inskrypcji stała się udziałem możliwie najszerszej liczby łomżyniaków – deklaruje Wawrzyniec Kłosiński wiceprezes Towarzystwa przedstawiając do konsultacji kolejną wersję napisu na tablicy.

Zniesione sądy w Grajewie i Wysokiem działają „normalnie”

Foto: Zniesione sądy w Grajewie i Wysokiem działają „...
cz śr, 02 stycznia 2013 14:56

- Jak na razie, wszystko przebiega bezboleśnie – ocenia Mariusz Dmochowski, prezes Sądu Rejonowego w Łomży, do którego został włączony Sąd Rejonowy w Grajewie. - Tabliczki już wiszą, zaś z nowymi pieczątkami właśnie wyjeżdżam do Grajewa. Wymiana tabliczek i pieczątek nastąpi również w Sądzie Rejonowym w Wysokiem Mazowieckiem, który stał się filią Sądu Rejonowego w Zambrowie. Tym samym w obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Łomży pozostaną już tylko dwa sądy rejonowe: w Zambrowie i właśnie w Łomży. Dziesięciu z 13 sędziów znoszonych sądów odwołało się do Sądu Najwyższego od decyzji ministra sprawiedliwości o przeniesieniu bez ich zgody.

Zbuntowane samorządy

cz śr, 02 stycznia 2013 14:45

Część gmin w województwie podlaskim, mimo ciążącemu na nich obowiązkowi, celowo - licząc na zmianę złych przepisów - nie podjęła uchwał o ustaleniu gminnej opłaty za śmieci. Wśród „zbuntowanych” gmin, są m.in. miasto Łomża i gmina Łomża, ale także Suwałki i Białystok. Ile takich samorządów jest w województwie na razie nie wiadomo, ale zdaniem Joanny Gaweł rzecznika prasowego wojewody podlaskiego mniej niż połowa. I choć na 118 gmin tylko 44 przed końcem roku dosłało swoje uchwały do Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego "ustaliliśmy, iż większość gmin województwa podlaskiego podjęła te uchwały w ostatnim dniu grudnia 2012 r. - i te nie wpłynęły jeszcze do PUW" – podaje rzeczniczka wojewody uzupełniając, że pełną wiedzą na temat liczby gmin, które nie wywiązały się z ustawowego obowiązku ustalenia nowej gospodarki śmieciowej, w tym opłat za śmieci, wojewoda będzie dysponował w połowie stycznia.

PIT jeszcze po staremu, choć na nowych formularzach

cz śr, 02 stycznia 2013 13:25

Pierwsi mieszkańcy Łomży już dziś rozliczali się z ubiegłorocznych dochodów - mówi Ireneusz Wierzbowski naczelnik Urzędu Skarbowego w Łomży. - Aby rozliczyć się trzeba posiadać wszystkie dane choćby o uzyskanych dochodach - dodaje. Dlatego jeszcze przez kilka, kilkanaście dni dużego ruchu z PITami w Łomży, ale także w innych skarbówkach w Polsce nie będzie, choć ci którzy rozliczą się wcześniej tradycyjnie wcześniej też otrzymają nadpłacony podatek. Formalnie z fiskusem musimy się rozliczyć do 30 kwietnia.

« · «« · 349 · 350 · 351 · 352 · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · 358 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0