Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

środa 30.01.2008

Śmierć kapelana – Gazeta Współczesna Firma Roku 2007 jest z Podlasia – Kurier Poranny Prezydent chce większej Łomży, wójtowie nie - Gazeta Wyborcza Białystok

Śmierć kapelana – Gazeta Współczesna
Dokładnie 19 lat temu funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa zamordowali księdza Stanisława Suchowolca, kapelana białostockiej "Solidarności" – pisze Współczesna. Duchowny przyjął święcenia 11 czerwca 1983 r. Przez kilka lat był wikariuszem w Suchowoli, w rodzinnej parafii ks. Jerzego Popiełuszki, po którego śmierci organizował tam msze za Ojczyznę. W 1986 r. rozpoczął pracę w podbiałostockich Dojlidach. Przeżył kilka zamachów na jego życie. Zmarł w nocy z 29 na 30 stycznia 1989 r., kiedy SB upozorowała pożar w jego mieszkaniu.

Firma Roku 2007 jest z Podlasia – Kurier Poranny
Chyba mamy już wszystkie możliwe nagrody - zażartował wczoraj Dariusz Sapiński, prezes Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita. W sobotę odebrał on w Warszawie tytuł Firma Roku 2007, przyznany przez Polski Klub Biznesu. Za innowacyjność, wysoką jakość produktów i skuteczność w umacnianiu pozycji na polskim rynku – pisze Kurier Poranny
- Ale nagród nigdy za wiele! Ta cieszy nas bardzo, bo świadczy o naszej ekspansywności na rynku i po prostu o tym, że jesteśmy na topie! - dodał prezes.

Prezydent chce większej Łomży, wójtowie nie - Gazeta Wyborcza Białystok
Prezydent Łomży chce powiększyć miasto o 13 sąsiednich miejscowości. Na dzisiejszej sesji radni miejscy będą głosowali nad uchwałą dotyczącą przeprowadzenia konsultacji społecznych w kwestii rozszerzenia granic administracyjnych Łomży.
- O planach prezydenta dowiedziałem się z mediów - oburza się Jacek Nowakowski, wójt gminy Łomża, w skład której wchodzą wymienione miejscowości. - Prezydent wybrał tylko najbogatsze sołectwa i to w taki sposób, że po zmianach moja gmina składałaby się z dwóch części oddalonych od siebie o 10 kilometrów. Nie obchodzi go też to, że w efekcie gmina Łomża może przestać istnieć, bo nie będzie w stanie sama się utrzymać.
Podobnie uważają też wójtowie i burmistrzowie ośmiu gmin powiatu łomżyńskiego i starosta łomżyński. Krytykują nie tylko pomysł, ale też sposób i styl działania prezydenta Jerzego Brzezińskiego.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę