Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Nowe mosty na Narwi

Główne zdjęcie
S61

Ostatnie prace przy łączeniach i za kilkanaście dni jedna nitka obwodnicy Łomży połączy oba brzegi Narwi. W Wiźnie w przyszłym tygodniu GDDKiA zapowiada skierowanie ruchu na nowy, tymczasowy most.

Dwie przeprawy i cztery mosty powstają na Narwi w rejonie Łomży. Jednym z nich już wkrótce pojedziemy. W Wiźnie na DK64 został już ukończony most tymczasowy i jak zapowiada GDDKiA w przyszłym tygodniu będzie na niego skierowany ruch z i do Białegostoku. Wykonawca firma Strabag przystąpi wówczas do rozbiórki obecnego mostu, w którego miejscu powstanie nowa przeprawa o maksymalnym dopuszczalnym obciążeniu.

Mieszkańców Łomży najbardziej interesuje postęp prac na moście, ale w ciągu budowanej obwodnicy miasta. Tu także widoczne są znaczące postępy. Z ostatnich informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że obecnie trwają ostatnie prace związane z łączeniem poszczególnych części przeprawy. Na łączeniu fragmentów mostu nad głównym korytem Narwi oraz na sąsiednim filarze, trwa budowa szalunków i zbrojenia, po czym położona zostanie ostatnia połać betonu.

W miejscu łączenia mostu budowanego metodą nawisową z nasuwaną częścią, trwa szalowanie i zbrojenie, ale przed betonowaniem, budowniczy będą musieli jeszcze zakotwiczyć usztywniające konstrukcję liny.

Z informacji GDDKiA wynika, że oba brzegi na stałe zostaną połączone w trzecim tygodniu czerwca.

To co najbardziej interesuje mieszkańców Łomży, to kiedy nową przeprawą pojadą samochody. Ostatnie komunikaty GDDKiA status przejezdności obwodnicy Łomży sytuowały na III kwartał 2024 roku. Czy 30 września pojedziemy obwodnicą i nowym mostem przekonamy się jesienią.

 

Foto: S61
Foto: S61
Foto: S61
Foto: S61
Foto: S61
Foto: S61
Foto: S61
Foto: Wizna, DK64

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę