Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 lipca 2024 napisz DONOS@

czwartek 14.02.2008

Dzieci Wojnarowskich czekają na hormon wzrostu - Gazeta Wyborcza Białystok Gaz w górę – Kurier Poranny Dla niego komputer to okno na świat – Gazeta Współczesna

Dzieci Wojnarowskich czekają na hormon wzrostu - Gazeta Wyborcza Białystok
Jeszcze tylko badania kardiologiczne i rodzeństwo z Łomży, które cierpi na chorobę kości rozpocznie kosztowną kurację hormonem wzrostu. Leczenie sponsoruje farmaceutyczna firma Bioton – informuje Gazeta.
Mateusz i dwa lata młodsza od niego Monika chorują na hipochondroplazję kości. Najprościej mówiąc to karłowatość. Dzieci nie rosną, choć wewnętrzne organy rozwijają się prawidłowo. Lek, który zafunduje Bioton, będzie podawany w warunkach domowych pod kontrolą lekarską. Będzie to prawdopodobnie jeden zastrzyk dziennie. - Wiem, że taka kuracja raz tylko była prowadzona w Polsce w Centrum Zdrowia Dziecka i zakończyła się sukcesem. W naszym przypadku też tak będzie - mówi z nadzieją Barbara Wojnarowska.
O ile w tej kwestii do rodziny Wojnarowskich uśmiechnęło się szczęście, nie mają go w przypadku starań o większe mieszkanie.
- Chyba pan prezydent nie chce nam pomóc, bo od kilku dni jestem przez niego zbywana - mówi Wojnarowska. - A to mieszkanie nam się niewątpliwie należy.
Obecnie rodzina mieszka na 30-metrowej powierzchni w bloku zupełnie nieprzystosowanym na potrzeby osób niepełnosprawnych.
Rodzina jest na liście osób, którym należy się lokal socjalny, a o tym czy dostana mieszkanie zależy od prezydenta. Gazecie wczoraj nie udało się skontaktować z wiceprezydentem Krzysztofem Choińskim. Ostateczną decyzję ma on podjąć do przyszłej środy.

Gaz w górę – Kurier Poranny
Na pewno będzie drożej - przypuszcza Marian Sawicki, dyrektor Gazowni Białystok. - Ale czy podwyżki zaczną obowiązywać od połowy marca, czy od początku kwietnia, tego nikt nie potrafi określić. Podwyżka będzie jednocyfrowa - tylko tyle można się dowiedzieć w PGNiG – informuje Kurier Poranny.
- Jeśli wyniesie 7 proc., to ktoś, kto gotuje na gazie, zapłaci więcej o 40 gr miesięcznie - wyjaśnia Anna Alechnowicz-Brzezińska z biura rzecznika PGNiG. - Osoby używające gazu do ogrzewania będą płacić rachunki wyższe o 12 zł.
Ostatnia podwyżka cen gazu, też prawie dziesięcioprocentowa, miała miejsce rok temu. W tym czasie ceny ropy i gazu na światowych rynkach poszły w górę.
- Nasze cenniki ustalone były w czasie, kiedy baryłka ropy kosztowała 60 dolarów - mówi Anna Alechnowicz-Brzezińska. - Teraz jej cena wynosi 90 dolarów.

Dla niego komputer to okno na świat – Gazeta Współczesna
Dla wielu nieuleczalnie chorych dzieci dzieciństwo pozostanie być może wszystkim, czego doświadczą. Fundacja Dziecięca Fantazja spełnia marzenia nieuleczalnie chorych maluchów.
W poniedziałek zrealizowała marzenie 9-letniego Tomka z miejscowości Cieciory k. Kolna – pisze Gazeta Współczesna -  Tomek otrzymał komputer. Chłopiec od urodzenia cierpi na chorobę genetyczną mukowiscydozę. Życie z ta choroba jest trudne i łączy się z wieloma ograniczeniami. - Kilka razy na dzień dokonujemy inhalacji, stosujemy masę dodatkowych leków wzmacniających – opowiada Współczesnej mama Tomka.
- Tomek się teraz więcej uśmiecha, no i zawsze po powrocie ze szkoły siada do komputera – mówi tata chłopca.
Współczesna podkreśla, że Fundacja Dziecięca Fantazja jest organizacją typu non-profit. Cel działalności organizacji sprecyzowany jest jako wnoszenie odrobiny radości w życie nieuleczalnie chorych dzieci poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji.
- Mamy 180 dzieci oczekujących na spełnienie marzenia, 500 zostało już spełnionych - mówi gazecie Iwona Bielińska-Jarocińska, koordynator projektów fundacji.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę