Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Do trzech razy sztuka....

Foto: Do trzech razy sztuka....
cz cz, 02 października 2008 10:51

Dyskusja o tym gdzie w Łomży ma powstać pierwsza prawdziwa galeria handlowa toczy się już od lat... Jako pierwsi – już 10 lat temu - szlaki wydeptywali przedstawiciele Echo Investmnet, którzy planują budowę „Galerii Veneda” przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej. Pomysł na wielką galerię „na Bawełnie” mieli „łomżyńscy biznesmeni”, ale już dziś głośno o tej inwestycji jako swojej mówi Irlandzka Grupa Inwestycyjna (IGI). Teraz pojawił się także trzeci inwestor. Rank Progress z Legnicy planuje budowę galerii usługowo-handlowej na terenie po zlikwidowanej jednostce wojskowej przy Alei Legionów – obok Mc Donald's.

Oświadczamy, że mamy...

Foto: Oświadczamy, że mamy...
cz cz, 25 września 2008 11:29

Mimo, że już kończy się wrzesień 2008 roku w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta w Łomży nie ma jeszcze oświadczenia majątkowego prezydenta Jerzego Brzezińskiego za 2007 rok. Co ciekawe, opublikowane w BIP oświadczenie majątkowe prezydenta za 2006 rok zawiera tylko tytuł, ale treści merytorycznej – czyli co na koniec 2006 roku miał Brzeziński – niestety tam nie znajdziemy. Prezydent majątku wcale nie pokazuje, a jego zastępca Marcin Sroczyński pokazuje, ale chyba nie cały... Chyba, bo przez tydzień z ratusza nie otrzymaliśmy odpowiedzi na pytanie skierowane do wiceprezydenta dotyczące tej kwestii. W oświadczeniu majątkowym Marcin Sroczyński podał, że około 9 hektarowe gospodarstwo rolne nie przynosi mu żadnych przychodów, ani dochodów, a ARiMR na swojej stronie internetowej opublikowała, że Marcinowi Sroczyńskiemu z Łomży wypłaciła z tytułu płatności bezpośrednich za 2006 rok ponad 7 tys. zł, a za 2007r. ponad 5 tys zł.

Laurowanie

Foto: Laurowanie
cz cz, 18 września 2008 11:41

Amerykanie to mają dobrze. Co prawda część z nich ma problemy ze spłaceniem kredytów, co chwila ktoś krzyczy o nadchodzącym końcu świata, a w minionym tygodniu upadł Lehman Brothers – jeden z filarów kapitalistycznej Ameryki, to jednak Amerykanie mają swoje wypracowane przez wieki podstawowe wartości, które pozwalają im mocno stać na ziemi... Są przekonani, że USA to najlepszy kraj na świecie, bo Amerykanie jako pierwsi mieli bombę atomową, stanęli na księżycu i słuchali Elvisa Presleya. Amerykanie wierzą w Boga (jakkolwiek różnie go nazywają), ufają Prezydentowi (nawet jeżeli blisko połowa z nich głosowała w wyborach na jego kontrkandydata) i nie kupują samochodów, którymi wcześniej woziły się „podejrzane” typy.

Milionerzy są wśród nas...

Foto: Milionerzy są wśród nas...
cz cz, 11 września 2008 12:20

Blisko 6 mln zł zarobił w ubiegłym roku jeden z lokalnych przedsiębiorców. To o ponad pół miliona więcej niż w 2006 roku. Okazuje się, że bogaci się nie tylko on. Z danych udostępnionych przez Urząd Skarbowy wynika, że w Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego, w ciągu ostatniego roku podwoiła się liczba tych, którzy są w stanie rocznie zarobić ponad milion złotych.

Wakacyjne podwyżki w ratuszu

Foto: Wakacyjne podwyżki w ratuszu
cz cz, 04 września 2008 12:20

Życie ratuszowych urzędników – przynajmniej tych piastujących najwyższe funkcje - stało się przyjemniejsze. W wakacje dostali podwyżki... W przypadku wiceprezydentów Krzysztofa Choińskiego i Marcina Sroczyńskiego wyniosły one ponad tysiąc złotych... Teraz każdy z nich miesięcznie zarabia powyżej 10 650 zł brutto miesięcznie.

Działania PUBP w Łomży wobec środowiska wiejskiego

Foto: Działania PUBP w Łomży wobec środowiska wiejskiego
cz cz, 28 sierpnia 2008 12:06

Od początku tworzenia w pow. łomżyńskim systemu komunistycznego po stronie jego przeciwników znalazła się większość miejscowych chłopów. Z powodu udzielania pomocy podziemiu, czy też nie oddawania kontyngentów, poddawani oni byli całemu szeregowi represji. Przykładowo, 20 października 1953 r. miało miejsce w Wiźnie wyjazdowe posiedzenie Kolegium Orzekającego PPRN, na które zaproszono 70 chłopów i kilku, jak stwierdzono w sporządzonej informacji „opornych kułaków”.

Pierwsza nasza, 12 w Pekinie

Foto: Pierwsza nasza, 12 w Pekinie
cz cz, 21 sierpnia 2008 11:16

Anna Rostkowska – pierwsza sportsmenka z klubu Ziemi Łomżyńskiej - reprezentowała Polskę podczas Igrzysk Olimpijskich. Biorąc pod uwagę kłopoty jakie towarzyszyły jej w karierze sportowej i warunki w jakich odbywały się przygotowania odniosła niebywały sukces. W tym roku wygrała po raz szósty mistrzostwa Polski, awansowała do reprezentacji na Igrzyska w Pekinie, a w największej imprezie sportowej świata ukończyła rywalizację na 12 miejscu.

Organizacja i funkcjonowanie PUBP w Łomży w 1949 r.

Foto: Organizacja i funkcjonowanie PUBP w Łomży w 194...
mm cz, 14 sierpnia 2008 08:05

Historia Polski po II wojnie światowej w dalszym ciągu pozostaje, dla większości z nas, nieznana. Przez dziesiątki lat przekazywana oficjalnie prawda o budowaniu oddolnym państwa sprawiedliwości społecznej, opartego na klasie robotniczo-chłopskiej okazała się fikcją literacką... Teraz coraz częściej odkrywane są kolejne fakty ukazujące „zapał i zaangażowanie” służb w kształtowaniu nowej rzeczywistości... Skrywaną przez lata historię Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego w Łomży już niebawem odkryje książka nad którą pracę kończy właśnie historyk dr Krzysztof Sychowicz z Instytutu Pamięci Narodowej. My, już dziś, publikujemy fragmenty książki, która ukaże się jesienią.

PO delegaturach...

Foto: PO delegaturach...
cz cz, 07 sierpnia 2008 12:32

Przed 10. laty zdecydowano o likwidacji województwa łomżyńskiego. Od 1 stycznia 1999 roku, faktycznie województwo przestało istnieć, ale w mieście pozostały namiastki dawnego prestiżu w postaci delegatur różnych instytucji wojewódzkich, w tym Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego. Teraz także te namiastki rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictw Ludowego chce nam zabrać. „Zagrożonych” w Łomży może być nawet około stu miejsc pracy... bo poza delegaturą PUW, likwidacja może dotyczyć także struktur kuratorium, ochrony zabytków czy inspekcji handlowej...

Ale nas zareklamowali...

Foto: Ale nas zareklamowali...
cz śr, 30 lipca 2008 12:04

Łomża, to miasto „bez perspektyw na przyszłość”, a „historyczne uwarunkowania powiatu łomżyńskiego (...) nie pozwalają rozwijać się (nam – dop. red.) równie szybko, jak innym” - m.in. takie zapisy znajdują się w najnowszym dziele wydanym pod patronatem marszałka i wojewody podlaskiego. Gruby, wydany w twardych oprawach album „Województwo podlaskie. Od rzemiosła do przemysłu” miał być prezentem dla zacnych gości odwiedzających tę część Polski. Po publikacji na 4lomza.pl artykułu o „promocji”, jaką zafundowano Łomży, marszałek i wojewoda zapewniają, że tych książek nikomu nie sprezentują.

Scalili bezprawnie!!! Zapłacimy odszkodowania?

Foto: Scalili bezprawnie!!! Zapłacimy odszkodowania?
cz śr, 23 lipca 2008 19:16

Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie odrzucił apelację miasta od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku, który stwierdził, że podjęta w grudniu 2005 roku chwała Rady Miasta Łomża w sprawie scalenia terenu w obrębie ulic Mickiewicza, Legionów, Sikorskiego i Wyszyńskiego (tzw. zielonej dzielnicy) jest niezgodna z prawem. Postanowienie NSA kończy tę część sprawy i daje możliwość do dochodzenia odszkodowań przez mieszkańców Łomży, którym bezprawnie „zabrano” ziemię. Przypomnijmy, że na scalonych działkach wybudował się Lidl.

Zanim przyszedł Sierpień

Foto: Zanim przyszedł Sierpień
cz cz, 17 lipca 2008 11:35

Jak wiadomo strajki robotnicze w sierpniu 1980 r. zapoczątkowały narodziny nowego ruchu związkowego i demokratyzację życia w Polsce. Podłożem ich były jednak mające miejsce dużo wcześniej niepokoje społeczne i pogarszająca się sytuacja gospodarcza, które odczuwano także na terenie woj. łomżyńskiego. I tak 28 stycznia 1980 r. t.w. „Urszula” przekazał Służbie Bezpieczeństwa informację, iż w Oddziale PKS w Łomży nadzorowanym w ramach spraw „Karoca” wystąpiło niezadowolenie wśród pracowników administracyjnych, w związku z tzw. regulacją płac.

Pojechali zarobić, zginęli na torach

Foto: Pojechali zarobić, zginęli na torach
cz cz, 10 lipca 2008 11:12

Czterech młodych mężczyzn z Łomży i najbliższej okolicy zginęło w wypadku w Niemczech. Samochód którym podróżowali jechał wprost pod pociąg. W wypadku ciężko ranna została także młoda kobieta – również mieszkanka okolic Łomży, która także był w samochodzie. Łomżanie w Niemczech pracowali jako robotnicy sezonowi przy zbiorach jagód na pobliskiej plantacji.

Szkoda...

Foto: Szkoda...
cz cz, 03 lipca 2008 11:38

W Łomży, w majestacie prawa, rozbierany jest właśnie budynek przy skrzyżowaniu ulic Giełczyńskiej i Polowej, który ma grubo ponad sto lat... Seria „nieszczęść” dotknęła ostatnio nieco - o kilkadziesiąt lat - młodszy zabytkowy gmach dawnego hotelu „Metropol”... „Tysiącletnia Łomża”, „Królewskie Miasto”, „Perła północnego Mazowsza” - jak często podczas patetycznych wystąpień włodarzy określane jest miasto, które na naszych oczach traci swój charakter.

Łomżyński Giuliani

Foto: Łomżyński Giuliani
cz cz, 26 czerwca 2008 12:32

- Widać, że w policji zaczyna się dobrze dziać – mówiła Krystyna Michalczyk Kondratowicz. Radna miasta, a do niedawana Prokurator Okręgowy w Łomży, słów pochwały nie szczędziła podinspektorowi Mirosławowi Rozumkowi Komendantowi Miejskiemu Policji, za to, że doprowadził do ograniczenia przestępczości w Łomży. To ona też przyrównała komendanta Rozumka do słynnego burmistrza Nowego Jorku Rudolpha Giulianiego.

ŁKS bez pieniędzy, bez domu i bez nadziei?

Foto: ŁKS bez pieniędzy, bez domu i bez nadziei?
cz cz, 19 czerwca 2008 13:27

Do końca miesiąca Łomżyński Klub Sportowy powinien opuścić stadion przy ul. Zjazd i pomieszczenia zajmowane w hotelu przy stadionie, gdzie mieści się jego siedziba. Należące do miasta MPGKiM wypowiedziało umowę klubowi, bo ten nie płaci rachunków. Tymczasem według nieoficjalnych informacji długi ŁKS-u Łomża sięgają miliona złotych... We wtorek ma zebrać się Walne Zgromadzenia Członków klubu, a jego tematem ma być fatalna sytuacja w której znalazł się szczycący się ponad 80-letnią historią ŁKS. Coraz częściej pojawia się opinia, że tym razem nikt nie podejmie się próby jego reanimacji.

Tragiczny początek lata...

Foto: Tragiczny początek lata...
cz cz, 12 czerwca 2008 11:35

Tragiczne zdarzenia, które w ostatnich dniach wydarzyły się nad Narwią w Łomży wstrząsnęły mieszkańcami. W ciągu zaledwie czterech dni w okolicach plaży miejskiej utopiło się dwóch młodych łomżan. W niedzielę po południu woda pochłonęła 17-latka, który szukał w rzecze ochłodzenia. W środę rano 28-letni mężczyzna skoczył w nurt rzeki z nowego mostu... Z ustaleń policji wynika, że chciał popełnić samobójstwo! To już drugie w tym roku tak tragiczne zdarzenie na tym moście...

Nie bierz! i nie dawaj!

Foto: Nie bierz! i nie dawaj!
cz cz, 05 czerwca 2008 11:37

Na wysokie kary skazał sąd w Zambrowie zarówno dającego łapówkę kierowcę jak i biorących ją dwóch policjantów drogówki. Za 400 zł policjanci ci zrezygnowali z zamiaru zbadania stanu trzeźwości kierowcy. Teraz wszyscy trzej zostali skazani m.in. na dwa lata więzienia w zawieszeniu na cztery lata i grzywny po 7 tys złotych każdy.

By władzy żyło się lżej...

Foto: By władzy żyło się lżej...
cz cz, 29 maja 2008 12:01

Radni Łomży podnieśli o 20% wynagrodzenie prezydenta miasta. Jerzy Brzeziński zarabia teraz (podwyżka obowiązuje od 1 maja) 12 362 zł brutto miesięcznie. To o ponad 740 złotych więcej niż prezydent Białegostoku i tylko o 3 zł mniej niż marszałek województwa podlaskiego – choć także oni w ostatnich dniach dostali podwyżki. W żadnym z wypadków wzrost wynagrodzenia nie był aż tak wysoki jak w przypadku samorządu Łomży.

Strajk w szkole

Foto: Strajk w szkole
cz śr, 21 maja 2008 12:23

W najbliższy wtorek w większość szkół w Łomży i okolicy odbędzie się strajk nauczycieli. Akcję strajkową organizuje Związek Nauczycielstwa Polskiego, ale wspiera go w tym oświatowa „Solidarność”. Obie organizacje związkowe proszą rodziców, aby 27 maja nie posyłali dzieci do szkół.

« · «« · 29 · 30 · 31 · 32 · 33 · 34 · 35 · 36 · 37 · 38 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę