Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 22 września 2020 napisz DONOS@

Zaginęła nad Narwią

Foto: Zaginęła nad Narwią
cz cz, 03 kwietnia 2008 12:15

Od poniedziałkowego wieczoru poszukiwana jest 16-letnia mieszkanka Łomży. Marta Gawrych wyszła z domu do koleżanki, ale z nią się nie spotkała. Po raz ostatni widziano ją tego dnia po godzinie 21. jak szła ulicą Sikorskiego w kierunku Narwi. Na środku „nowego” mostu około 21.30 znaleziono jej kurtkę i telefon komórkowy. Już kilkanaście minut później strażacy przeszukiwali Narew, bo jedna z hipotez zakłada, że Marta mogła skoczyć w nurt rzeki... Zdaniem specjalistów możliwe jest także, że nastolatka pozostawiając przy barierce mostu swoje rzeczy chciała zwrócić uwagę na swoje problemy, ale do wody nie skoczyła.

Drzewna sprzedana. Radni „przeciw” chyba nawet „za”

Foto: Drzewna sprzedana. Radni „przeciw&...
cz cz, 27 marca 2008 11:45

Wymiany budynku szkoły Drzewnej na 30 hektarów działek nie będzie – tak przed południem zdecydowała Rada Miasta. Po południu, radni zmienili zdanie i uznali, że godzą się, aby prezydent dokonał zamiany z wojewodą. Nim do tego doszło radni „dwuipółkrotnie” głosowali wniosek aby przeprowadzić ponowne głosowanie nad uchwała upoważniającą prezydenta do dokonania zamiany. Co ciekawe za każdym razem wynik wychodził inny...

Via Baltica przez Łomżę

Foto: Via Baltica przez Łomżę
cz cz, 20 marca 2008 11:18

Via Blatica powinna przebiegać trasą: Budzisko - Suwałki - Ełk - Szczuczyn - Łomża - Ostrów Mazowiecka - Warszawa. Taki przebieg międzynarodowej trasy ekspresowej jest najkorzystniejszy z punktu widzenia środowiska, w tym życia i zdrowia ludzi, uznali eksperci z agencji Scott Wilson, którzy na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad od ponad dwóch lata wybierają optymalny przebieg tej trasy w północno-wschodniej Polsce. Właśnie formalnie zakończyli II etap prac, a wyniki przekazali GDDKiA.

Pielęgniarki okupują szpital

Foto: Pielęgniarki okupują szpital
cz cz, 13 marca 2008 11:47

W środę rano pielęgniarki i położne z łomżyńskiego szpitala rozpoczęły strajk okupacyjny. Rano schodząc z pracy po nocnym dyżurze, pielęgniarki nie poszły do domów lecz zebrały się w sali nr 212. Dołączyły do nich koleżanki, które w środę miały wolne, a po południu także te z kolejnych dyżurów. Wczoraj wieczorem strajkowało tu już ponad 200 pielęgniarek... Strajkujące domagają się wzrostu wynagrodzeń o około 800 zł brutto. Wczoraj dyrektor proponował im podwyżki po 200 zł od 1 marca i kolejne, co najmniej 200 zł, od 1 maja, bo jak przekonywał na więcej szpital nie stać. Pielęgniarki uznały, że to za mało i dalej prowadzą strajk okupacyjny.

POlityczne PrOfity, czyli Głaz PO Wykowskim

Foto: POlityczne PrOfity, czyli Głaz PO Wykowskim
cz cz, 06 marca 2008 11:27

Wojewoda Podlaski z PO chce odwołać zarządcę łomżyńskiego PPKS-u, by na jego miejsce wsadzić łomżyńskiego działacza PO Macieja Głaza. O takiej roszadzie związkowców z tej firmy, miał powiadomić sam wojewoda Maciej Żywno. - Podejmiemy wszelkie kroki – prawne i poza prawne do storpedowania tej decyzji – odpowiadają pracownicy firmy i przedstawiają pismo popierające „starego” PiS-owiskiego zarządcę, pod którym podpisało się około 200 z 240 pracowników firmy. Związkowcy z komisji zakładowych Związku Zawodowego Kierowców i „Solidarności 80” mówią krótko – Wykowskiego będziemy bronić do końca.

Pozoranctwo?

Foto: Pozoranctwo?
cz cz, 28 lutego 2008 10:56

Już ponad rok trwają zabiegi o utworzenie w mieście podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jej otwarcie powszechnie uważano za szanse rozwojową Łomży... Czas płynie, a podstrefy nie ma. Grzegorz Mackiewicz prezes zarządu SSSE, zarzucał władzom miasta brak determinacji w dążeniu do celu. Ratusz odpowiada, że warunki jakie zaproponowała strefa Łomży są „bardzo niekorzystne”. „Większość działań związanych ze strefą były to działania pozorowane z nastawieniem na efekty w kampanii wyborczej” - stwierdził radny Janusz Nowakowski podczas jednego z ostatnich posiedzeń Komisji Rozwoju, Przedsiębiorczości i Zagospodarowania Przestrzennego Rady Miasta. Trudno nie przyznać mu racji.

Scalali, aby...

Foto: Scalali, aby...
cz cz, 21 lutego 2008 10:54

Scalali więcej niż mogli, drogi zamienili w nieużytki, a w efekcie miasto „przywłaszczyło” działki Skarbu Państwa - taki obraz wysuwał się z analizy uzasadnienia wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku, który orzekł o niezgodności z prawem uchwały Rady Miasta w sprawie scalenia i podziału nieruchomości położonych w Łomży przy Szosie do Mężenina w sąsiedztwie ogrodów działkowych. Teraz wyrok tego sądu utrzymał Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie oddalając skargę kasacyjną miasta. Tym samym, przyjęta w grudniu 2005 roku, uchwała ostatecznie straciła moc prawną. Łukasz Czech z biura prasowego ratusza mówi, że komentarz będzie dopiero po uzyskaniu pisemnego uzasadnienia wyroku.

KOMPROMITACJA

Foto: KOMPROMITACJA
cz cz, 14 lutego 2008 11:14

Chcieli dobrze, a wyszło jak zwykle... Kompromitacja – takiego określenia używają sami radni Łomży na ujawnione przez portal 4lomza.pl błędy w uchwale o konsultacjach społecznych w sprawie poszerzenia granic administracyjnych miasta. Okazuje się, że jest ich więcej niż jeden, a efektem tego będzie najprawdopodobniej unieważnienie uchwały przez wojewodę.

Wojna o tiry – kolejne starcie

Foto: Wojna o tiry – kolejne starcie
cz cz, 07 lutego 2008 11:00

„Terroryści administracyjni” - tak urzędników z łomżyńskiego ratusza nazywają przewoźnicy, którzy domagają się zniesienia ograniczeń w przejazdach ciężarówek przez Łomżę. Tymczasem prezydent Jerzy Brzeziński zapowiada, że ciężkich tirów na ulice miasta nie zamierza wpuszczać, i będzie o to walczył do końca - choćby w Strasburgu. Póki co wygrywa miasto. We wtorek Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku oddalił pozew Stowarzyszenia Przewoźników Podlasia domagającego się usunięcia znaków zakazujących w godzinach nocnych wjazdu do miasta ciężarówek.

Łomża z Narwią w środku

Foto: Łomża z Narwią w środku
cz śr, 30 stycznia 2008 19:39

- Prezydent Łomży poszedł o dwa mosty za daleko. Na najbliższej sesji Rady Gminy postawię projekt uchwały o przyłączeniu do Piątnicy łomżyńskiej ulicy Rybaki i miejskiego stadionu przy ulic Zjazd – zapowiada wójt Piątnicy Edward Łada. To jego reakcja na przyjętą wczoraj przez Radę Miasta Łomży uchwałę o konsultacjach w sprawie powiększenia granic administracyjnych miasta. Radni nieco zmodyfikowali plany prezydenta Z listy 13 wsi gminy Łomża, które prezydent chciał wchłonąć, skreślili trzy, za to dopisali pięć z gminy Piątnica.

prezydent zdobywca

Foto: prezydent zdobywca
cz śr, 23 stycznia 2008 19:20

Około 20 kilometrów z jednego końca na drugi. Tyle ma mieć Łomża, a przynajmniej tyle mieć powinna, po ziszczeniu się najnowszej wizji przedstawionej przez wiceprezydenta Marcina Sroczyńskiego. To on podpisał się pod uzasadnieniem do przesłanego radnym projektu powiększenia Łomży. Zakłada on wchłonięcie 13 podłomżyńskich wsi. Łomża sięgałaby od Jednaczewa aż za Podgórze. Rozmach z jakim prezydent narysował nowe granice miasta zaskoczył nawet miejskich radnych i w trwogę wpędził władze gminy Łomża, które uznały to za zamach na „suwerenność i niepodległość” gminy.

ach te nagrody

Foto: ach te nagrody
cz śr, 16 stycznia 2008 20:02

Nagrody po 12 tysięcy złotych otrzymali w ubiegłym roku obaj wiceprezydenci Łomży. Zarówno Krzysztof Choiński jak i Marcin Sroczyński na nagrody zasłużyli, bo prawidłowo realizowali zadnia powierzone im przez prezydenta Jerzego Brzezińskiego. - Prawidłowe realizowanie zadań, to obowiązek pracowników i za to otrzymuje się pensje, a nagrody powinny być za szczególne osiągnięcia, ale ja takowych w wykonaniu wiceprezydentów nie znajduję – mówi zaskoczony wysokością nagród radny Maciej Borysewicz.

Ćwiąkalski na kłopoty - czyli co połączyło obecnego ministra sprawiedliwości z łomżyńskim biznesmene

Foto: Ćwiąkalski na kłopoty - czyli co połączyło obec...
cz cz, 10 stycznia 2008 13:12

Choć Zbigniew Ćwiąkalski ministrem sprawiedliwości jest raptem od niecałych dwóch miesięcy już zasłynął w mediach. Popularności przysporzyło mu przede wszystkim to, co robił zanim objął resort po Zbigniewie Ziobrze. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny w rządzie Donalda Tuska wcześniej był m.in. obrońcą tuz polskiego biznesu ściganych przez prokuratorów. Okazuje się, że wśród bronionych przez mecenasa Ćwiąkalskiego przedsiębiorców był także łomżyński biznesmen Jerzy W. oskarżony i skazany za paserkę.

Lekarze coraz dalej od nas

Foto: Lekarze coraz dalej od nas
cz cz, 03 stycznia 2008 11:59

Dostępność do lekarzy specjalistów w tym roku będzie mniejsza. Już pierwszego dnia po Nowym Roku przekonali się o tym pacjenci, którzy chcieli się dostać do poradni ortopedycznej w szpitalu w Łomży. Kilkudziesięciu z nich, którzy na planową wizytę umawiali się jeszcze w ubiegłym roku, wczoraj odeszło z kwitkiem, bo w poradni nie było wystarczającej liczby lekarzy. Z działających tu dotychczas trzech gabinetów lekarskich został tylko jeden.

Scalenie „zielonej dzielnicy” niezgodne z prawem!

Foto: Scalenie „zielonej dzielnicy&#822...
cz pt, 28 grudnia 2007 10:52

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku stwierdził, że podjęta w grudniu 2005 roku chwała Rady Miasta Łomża w sprawie scalenia terenu w obrębie ulic Mickiewicza, Legionów, Sikorskiego i Wyszyńskiego jest niezgodna z prawem. Jeżeli wyrok uzyska prawomocność uchwała scaleniowa straci moc obowiązującej. Co się wówczas stanie? Nieoficjalnie radni przyznają, że boją się, że gdyby wyrok się utrzymał, miasto mogłoby zostać zmuszone do wypłaty ogromnych – idących w miliony złotych – odszkodowań.

Likwidacji zakaźniaka nie będzie!(?)

Foto: Likwidacji zakaźniaka nie będzie!(?)
cz śr, 19 grudnia 2007 20:20

Optymistyczna informacja na święta dla pacjentów i pracowników oddziału zakaźnego łomżyńskiego szpitala. Likwidacja oddziału wydaje się odchodzić do lamusa. Marek Olbryś wicemarszałek województwa podlaskiego d.s zdrowia twierdzi, że likwidacja oddziału została wykreślona z programu restrukturyzacyjnego szpitala, ale potrzebne jest wsparcie ze strony samorządów.

Zwolnienia ciut mniejsze

Foto: Zwolnienia ciut mniejsze
cz śr, 12 grudnia 2007 18:59

O cztery osoby mniej, niż pierwotnie planowano, straci pracę w Browarze Łomża. Po trzech dniach rozmów związkowców z zarządem firmy w środę wieczorem „na brudno” podpisano porozumienie. Dziś ma być przepisane na czysto. Z pracy odejdzie 21, a nie 25 osób, a poza tym częściowo zmieniono osoby na liście zwalnianych. Nowe kryterium, na podstawie którego związkowcy wskazywali osoby do zwolnienia, ma być „mniej złe” niż poprzednie.

Duńczycy zwalniają z „Łomży”

Foto: Duńczycy zwalniają z „Łomży”
cz śr, 05 grudnia 2007 19:00

25 osób straci pracę w Browarze Łomża. We wtorek wieczorem i w środę rano wręczano im wypowiedzenia. Wśród zwalnianych jest Andrzej Rutkowski, który od ponad czterech lat zarządzał browarem, dyrektor do spraw administracji i 23 szeregowych pracowników. To pierwsze duże zwolnienia w zakładzie od czasu przejęcia kontroli nad firmą przez duńską Royal Unibrew.

„Diet bronią bardziej niż Niepodległości”

Foto: „Diet bronią bardziej niż Niepodległo...
cz śr, 28 listopada 2007 20:39

„Radnych najbardziej interesują kwestie finansowe – ich własnych finansów”, „tu się człowiek czuje jak w tramwaju, tu się wpada i wychodzi kiedy chce”, „Rada pracuje źle” m.in. takie sformułowania pod adresem miejskich rajców padały na wczorajszej sesji rady miasta. Co ciekawe mówili tak sami radni. Żywiołową i jak się wydaje szczerą wymianę poglądów wywołała kwestia wysokości diet. Choć niemal wszyscy dyskutanci wzywali do obniżenia diet, w głosowaniu zdecydowana większość radnych je sobie podniosła.

Piramida na Starym Rynku

Foto: Piramida na Starym Rynku
cz cz, 22 listopada 2007 11:49

Wielką szklaną piramidę na Starym Rynku w Łomży chcą postawić białostoccy architekci. Wizja wywołała wiele kontrowersji. Rewolucyjna koncepcja zagospodarowania „placu czerwonego” zrodziła się, gdy projektanci z biura Atelier Zetta w Białymstoku przygotowywali na zamówienie ratusza koncepcję modernizacji Hali Targowej i jej okolicy. To samo biuro przed kilku laty „widziało” w Łomży „Centrum Uciech Wodnych”. Jak się okazuje piramida ma wielką szanse na podzielenie jego losu... pozostanie na papierze i w głowach wizjonerów.

« · «« · 29 · 30 · 31 · 32 · 33 · 34 · 35 · 36 · 37 · 38 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę