Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 02 lipca 2020 napisz DONOS@

Protest listonoszy

Foto: Protest listonoszy
cz cz, 23 listopada 2006 12:04

W środę rozpoczął się strajk listonoszy w łomżyńskim rejonie Poczty Polskiej. Późnym popołudniem pocztowcy wyszli na ulice Łomży. Akcję protestacyjną ogłoszono po tym, jak rezultatu nie przyniosły wtorkowe rozmowy przedstawicieli związków zawodowych z dyrekcją oddziału poczty w Białymstoku. W negocjacjach i przedstawieniach swoich stanowisk obie strony nie spotkały się nawet w połowie drogi. Na żądanie podwyżek płac w wymiarze kilkuset złotych, dyrekcja firmy obiecała podniesienie pensji o 50 zł. brutto.

Przedmaturalny sprawdzian

Foto: Przedmaturalny sprawdzian
cz cz, 16 listopada 2006 11:46

Ponad 15 tysięcy uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych w województwie podlaskim rozpoczęło czas próbnych matur. Zgodnie z kalendarzem egzaminacyjnym, w minioną środę wszyscy pisali sprawdzian z języka polskiego, który jako jedyny jest obligatoryjny. Wśród przedmiotów do wyboru największą popularnością podczas próbnych matur cieszy się język angielski, który w czwartek zdawało prawie 80 proc. wszystkich uczniów, a także geografia, z którą zmierzy się w piątek prawie co trzeci uczeń ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych. Na kolejnych miejscach listy popularności obowiązkowych przedmiotów maturalnych znalazły się w województwie podlaskim biologia, wiedza o społeczeństwie i matematyka.

twarzą z kandydatem

Foto: twarzą z kandydatem
cz cz, 09 listopada 2006 12:24

Koń jaki jest każdy widzi – takiej treści komentarz pojawił się ostatnio pod zdjęciem aktualnej Miss Europa. Alexandra Rosenfeld z Francji faktycznie wygląda trochę jakby czekała na kostkę cukru w nagrodę. Problem w tym, że przysłowie to często słychać w odniesieniu do kandydatów w wyborach samorządowych. Żyjąc po trosze w nieświadomości i megalomani, również sami kandydaci oraz ludzie z ich otoczenia myślą, że wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą. Sami kandydaci owszem, znają się doskonale, ale jak jest z ich identyfikacją „na mieście”? Na to pytanie trudno odpowiedzieć, szczególnie w momencie, kiedy bardzo często słyszymy inne pytanie – na kogo głosować?

pamiętamy i modlimy się

Foto: pamiętamy i modlimy się
cz cz, 02 listopada 2006 11:09

Wczoraj był Dzień Wszystkich Świętych - to uroczystość ku czci tych, którzy są już zbawieni i cieszą się życiem wiecznym. Dziś na cmentarzach jest już znacznie luźniej, choć to w Dzień Zaduszny powinniśmy modlić się za ludzi zmarłych, którzy dopiero oczekują na ostateczne spotkanie z Bogiem... i którzy najbardziej naszej modlitwy potrzebują.

ich siedmioro

Foto: ich siedmioro
cz cz, 26 października 2006 12:14

Ona jedna, ich sześciu. W listopadowy dzień rozegra się prawdziwy dramat. Zwycięzca może być tylko jeden. Po drodze musi wyciąć wszystkich innych. Bój idzie o fotel prezydenta Łomży. W niespełna 60 tys. mieście kandydatów jest tyle co w 5 razy większym Białymstoku... Choć do wyborów pozostało jeszcze trzy tygodnie, co rusz któryś z nich zerka ze słupa lub zza węgła.

Gabinet jak z bajki

Foto: Gabinet jak z bajki
cz cz, 19 października 2006 12:05

Minister z tapicerką skórzaną w kolorze ciemny brąz – to nowy fotel prezydenta Łomży. Na dwa tygodnie przed końcem tej kadencji samorządu prezydent przeprowadził się do starego ratusza. Jerzy Brzeziński zajął okazały gabinet na I piętrze misternie odnowionego historycznego budynku rządców miasta. W nim będzie urzędował też nowy prezydent. Gabinet jest ponoć piękny... dębowa podłoga, ciężkie stylowe kotary, gruby, wyciszający pomieszczenie dywan... ale jak wygląda, tego my nie wiemy. Prezydent nie życzy sobie, aby robić tam zdjęcia.

Referendum po przejściach

Foto: Referendum po przejściach
cz cz, 12 października 2006 11:14

Mimo błędów, hipermarketowe referendum 12 listopada w Łomży może być - orzekł wojewoda podlaski. Niemniej w dalszym ciągu nie jest pewne czy dojdzie ono do skutku. Problemem może okazać się to co miało być główną zaletą... ten sam dzień z wyborami samorządowymi. Wobec niezgodnego z prawem pomysłu radnych, aby wybory i referendum przeprowadziły te same komisje, nie wiadomo czy znajdzie się odpowiednią liczbę chętnych do zasiadania w komisjach wyborczych i referendalnych.

Październik miesiącem zmian

Foto: Październik miesiącem zmian
cz cz, 05 października 2006 10:29

Nowy prokurator, nowy naczelnik, nowy dyrektor, a innego już nie ma... Tak wielu zmian personalnych jak w ostatnich dniach w Łomży nie było przez kilka ostatnich lat. Dziś zmieniany jest prokurator okręgowy, we wtorek wymieniono naczelnika skarbówki, a w poniedziałek dyrektor łomżyńskiego ARiMR-u stał się wiceprezesem w Warszawie. To jednak nie koniec tygodnia...

Miały być dwa będzie jedno

Foto: Miały być dwa będzie jedno
cz cz, 28 września 2006 11:59

Łomżanie będą mieli okazję wypowiedzenia się w sprawie budowy przy skrzyżowaniu Zawadzkiej i Sikorskiego hipermarketu. Radni w środę przez kilka godzin debatowali nad pomysłami zapytania o zdanie mieszkańców Łomży w sprawie lokalizacji hipermarketu i odłączenia miasta od województwa podlaskiego. Międzyczasie ze zdumieniem wysłuchali informacji prawnika miejskiego, że ich pomysły na referenda lokalne są niezgodne z prawem. Ostatecznie zdecydowali, że odbędzie się tylko jedno.

wyborcze chodniki

Foto: wyborcze chodniki
cz cz, 21 września 2006 11:33

Rankiem zaczynają przy ul. Zawadzkiej, po kilku godzinach biegną na Księcia Janusza... lub odwrotnie. Mowa o ekipie MPGKiM-u układającej chodniki jednocześnie na terenie dwóch spółdzielni mieszkaniowych. - To wybory – mówią dziarscy budowniczy.

Czas start

Foto: Czas start
cz cz, 14 września 2006 11:31

Za dwa miesiące będziemy wybierać prezydenta, radnych miasta i kilku do sejmiku. Choć przedwyborcze napięcie czuć już od dobrych kilku tygodni, a kampania oficjalnie wystartowała w środę, u nas póki co wygląda to dość niemrawo.

Nie odbiorą

Foto: Nie odbiorą
cz cz, 07 września 2006 11:58

Po ewangelikach i żydach przyszedł czas na prawosławie. Prawosławna Diecezja Białostocko-Gdańska w Białymstoku wystąpiła o zwrot ziemi i wypłacenie odszkodowania za majątek pozostawiony w Łomży. Prawosławni roszczą sobie pretensje do terenów wzdłuż ul. Sienkiewicza od Placu Jana Pawła II aż do Wojskowej Komendy Uzupełnień włącznie z tym budynkiem i „małym” kościółkiem.

Quo vadis...?

Foto: Quo vadis...?
cz cz, 31 sierpnia 2006 12:06

Od początku XXI wieku liczba mieszkańców Łomży spadła o półtora tysiąca. Przez pięć i pół roku z miasta wymeldowało się na stałe 4,5 tys. osób. Szacuje się, że stale poza Łomżą mieszka i pracuje nawet kilkanaście tysięcy łomżan...

Czarny punkt - podlaskie

Foto: Czarny punkt - podlaskie
mm cz, 17 sierpnia 2006 12:48

W poniedziałkowy wieczór w wyniku zderzenia Mazdy z ciężarowym Dafem w Budach Czarnockich, nieopodal Łomży, zginęły 3 osoby. Osobowe auto w momencie uderzenia mogło mknąć z prędkością 180 km/h. Był to jeden z 15 wypadków, do jakich doszło w ciągu minionego, długiego weekendu na drogach województwa podlaskiego. W sumie zginęło 7 osób, a czternaście zostało rannych. Po raz kolejny policja zatrzymała wielu pijanych kierowców, którzy często byli sprawcami tych zdarzeń. - Mamy za sobą długi sierpniowy weekend, który pod względem kryminalnym możemy zaliczyć do raczej spokojnych – mówi podinspektor Andrzej Baranowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Niestety nie można tego samego powiedzieć, podsumowując sytuację na drogach.

Hiper NIEporządnie

Foto: Hiper NIEporządnie
cz cz, 10 sierpnia 2006 11:44

Przez półtora roku kilku mieszkańców Łomży, sprzeciwiających się budowie przy skrzyżowaniu Sikorskiego i Zawadzkiej hipermarketu, walczyło z władzami miasta, które za wszelką cenę tę inwestycję chciały dopuścić. We wtorek bój zakończyło rozstrzygnięcie Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Sędziowie uznali, że mieszkańcy mieli rację, a władze miasta w tej sprawie postąpiły niezgodnie z prawem.

Wesołe miasteczko

Foto: Wesołe miasteczko
cz cz, 03 sierpnia 2006 11:35

PZPN przekłada kolejny drugoligowy mecz ŁKS-u Łomża. Miejsce Jerzego Engela zajmuje Czesław Jakołcewicz. Zarząd ŁKS-u wnioskuje do prokuratury, aby zbadała sytuację w klubie. Radni apelują do prezydenta, aby ratował finansowo drugoligowy klub, a prezydent prosi swego zastępcę, aby ten ustąpił z władz ŁKS-u. W całym tym zamieszaniu iście stoicki spokój zachowuje prezes ŁKS-u Stanisław Kaseja, który przyznaje, że nie wiedział w co wdeptuje... ale twierdzi, że będzie dobrze.

Wojna o kiosk

Foto: Wojna o kiosk
cz cz, 27 lipca 2006 11:38

Czy za jedną paczkę papierosów można stracić pracę? - w Łomży można nawet więcej niż tylko pracę. Ruch wypowiedział umowę najmu kiosku przy ul. Długiej rodzinie, która sprzedawała w nim od ponad 20 lat. Bezpośrednim powodem decyzji była właśnie jedna paczka papierosów, której nie było na zapasie, gdy przyszła tu kontrola z łomżyńskiego Zespołu Ruchu.

Pracownik poszukiwany

Foto: Pracownik poszukiwany
cz cz, 20 lipca 2006 12:01

150 osób do pracy sezonowej poszukuje łomżyński Pepees, kilkadziesiąt osób chce zatrudnić też lokalny producent mebli, firma Home Pine. Dziś coraz częściej to właśnie pracodawcy poszukują pracowników. Zatrudnię, dam pracę, poszukuję mechanika, budowlańca, elektryka... takich ogłoszeń o pracę jest coraz więcej. - W regionie podobnie jak w całym kraju, zaczyna brakować specjalistów... ale coraz częściej brakuje także pracowników fizycznych – podkreśla Antoni Chojnowski, wiceprezes Prefbet Śniadowo.

Maturalny szok

Foto: Maturalny szok
cz cz, 13 lipca 2006 12:28

Ponad 15 proc. uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych w Łomży nie zaliczyło matury. W powiecie liczba ta sięga połowy zdających. Województwo podlaskie wypadło w granicach średniej krajowej. Matury w naszym regionie nie zdało 20 proc. abiturientów. W prosty sposób można więc wywnioskować, że przynajmniej co piąty maturzysta nie zaliczył egzaminu z przynajmniej jednego zdawanego przedmiotu.

Na TIRy z... urlopem

Foto: Na TIRy z... urlopem
cz cz, 06 lipca 2006 11:35

Od poniedziałku Tiry bez przeszkód jadą przez Łomżę! Znaki zakazujące wjazdu największych z nich na stary most mają być już dziś, a zapowiadanej przez prezydenta Jerzego Brzezińskiego blokady - przynajmniej na razie nie będzie - bo prezydent wyjechał na wczasy...

« · «« · 32 · 33 · 34 · 35 · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę