Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Podzielił się winą...

Foto: Podzielił się winą...
cz śr, 11 lipca 2007 19:25

Niemal 180 tysięcy złotych miało pozyskać miasto na organizację zajęć pozalekcyjnych w łomżyńskich szkołach. Miało, ale tych pieniędzy nie otrzyma, bo urzędnicy z ratusza chcieli za dużo pieniędzy na obsługę projektów zgłoszonych w kuratorium oświaty. Podczas środowej sesji Rady Miasta tłumaczył się z tego wiceprezydent d.s. oświaty Krzysztof Choiński. Jego zdaniem winne jest też białostockie kuratorium, które „mogło o tę (zawyżoną przez łomżyński ratusz – dop. red.) kwotę pomniejszyć projekty i przyznać dofinansowanie, ale tego nie zrobiło”.

Renowacja łomżyńskiej historii

Foto: Renowacja łomżyńskiej historii
cz śr, 04 lipca 2007 19:13

Ponad sto tysięcy złotych przeznaczył samorząd Łomży na dofinansowanie remontu Katedry łomżyńskiej. Decyzję o przekazaniu na ten cel pieniędzy podjęła na ostatniej sesji Rada Miasta. 107 tys. 800 złotych ma zostać przeznaczone na przeprowadzenie konserwacji elewacji ceglanej świątyni. Remont fragmentu Katedry przeprowadzano już wcześniej. W ubiegłym roku udało się odrestaurować ok 750 m2 muru, podobne plany przewidują tegoroczne prace.

Festiwalowy tydzień

Foto: Festiwalowy tydzień
cz cz, 28 czerwca 2007 10:07

Po raz czternasty w najbliższą niedzielę rusza festiwal Muzyczne Dni Drozdowo Łomża. To widowiskowe wydarzenie muzyczne – przygotowywane przez Jacka Szymańskiego, charyzmatycznego solistę Opery Bałtyckiej – co roku przyciąga tysiące widzów. Jest to też jeden z nielicznych festiwali, który nie dość, że trwa długo, to jeszcze sprawia wrażenie jakby zarezerwowany na koncerty tydzień był zbyt krótki, by przedstawić każdy punkt programu z należytą mu powagą.

Rozpad służby zdrowia?

Foto: Rozpad służby zdrowia?
cz śr, 20 czerwca 2007 18:49

Od środy zawieszona jest działalność oddziału okulistycznego szpitala wojewódzkiego w Łomży. Podobny los spotkał oddział laryngologiczny. Na początku tygodnia na tym oddziale przebywał tylko jeden pacjent. Jak informuje dyrekcja placówki - w ciągu ostatnich dwóch tygodni hospitalizowano tam nie więcej jak trzy osoby. To za mało, żeby utrzymać oddział, który podobnie jak inne, w okresie strajku przynosi już milionowe straty.

Strajk trwa

Foto: Strajk trwa
cz śr, 13 czerwca 2007 21:23

Łomżyński szpital oblicza straty związane ze strajkiem lekarzy na kilka milionów złotych. Trwa czwarty tydzień strajku lekarzy z łomżyńskiego szpitala. W dziale kadr łomżyńskiego szpitala leży 92 lekarskie wypowiedzenia, których trzymiesięczny termin rozpoczyna swój bieg z początkiem lipca. Jeżeli ten czas nie przyniesie rozstrzygnięć, może spełnić się czarny scenariusz - z początkiem października z pracy w placówce odejdzie 54 proc. lekarzy co pod poważnym znakiem zapytania postawi dalszą jej działalność. Prawie codziennie rzesze pacjentów słyszą oficjalne komunikaty o tym, że nie pracują poradnie, odłożone są planowe zabiegi a do szpitali przyjmowani są jedynie pacjenci, których życiu lub zdrowiu zagraża poważne niebezpieczeństwo. Mimo strajku, sytuacja ma się zgoła inaczej, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nie mogła się pogorszyć.

Lekarze odchodzą z pracy

Foto: Lekarze odchodzą z pracy
cz pt, 08 czerwca 2007 10:19

Blisko 70% lekarzy łomżyńskiego szpitala odchodzi z pracy. W środę rano złożono ponad 90 wypowiedzeń, kolejnych 20 ma zostać złożonych we wrześniu. Jeżeli nic się nie zmieni od 1 października w Łomży nie będzie komu leczyć pacjentów - zgodnie mówią lekarze i dyrekcja szpitala.

Medyczny stan wyjątkowy

Foto: Medyczny stan wyjątkowy
cz śr, 30 maja 2007 20:05

Zaostrza się protest w służbie zdrowia. Lekarze są zdeterminowani i zamierzają kontynuować swoje starania o wyższe pensje i zmiany systemowe w opiece zdrowotnej – takie wnioski można było wyciągnąć po spotkaniu w Łomży przedstawicieli regionalnych oddziałów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Wspólnie z lekarzami ze szpitali wojewódzkich w Białymstoku, Łomży, Suwałkach oraz szpitalem w Bielsku Podlaskim na Podlasiu protestuje już 14 placówek.

PiS wygrał! Łomży będzie lepiej?

Foto: PiS wygrał! Łomży będzie lepiej?
cz śr, 23 maja 2007 20:02

Prawo i Sprawiedliwość wygrało niedzielne wybory do sejmiku województwa podlaskiego. Partia zdobyła 12 mandatów w 30 osobowej izbie. Na drugim miejscu znalazło się PO, które będzie miało 7 radnych. PSL zdobyło 5 mandatów, a Samoobrona oraz Lewica i Demokraci po 3. W nowym sejmiku województwa podlaskiego powtarza się zatem patowy układ ze starego. Na 15 radnych PiS i Samoobrony przypada 15 przedstawicieli PO, PSL i LiD – czyli identycznie jak w rozwiązanym sejmiku.

Polityczny zajazd na Łomżę

Foto: Polityczny zajazd na Łomżę
cz śr, 16 maja 2007 20:01

W poniedziałek Łomża stała się na chwilę centrum politycznym kraju. Obok Warszawy, to właśnie w tym mieście gościło jednego dnia najwięcej członków rządu. Najazd polityków z pierwszych stron gazet trwa w regionie od kilku tygodni. Wszyscy namawiają do wzięcia udziału w wyborach i głosowania na przedstawicieli partii, które reprezentują. W najbliższą niedzielę odbędą się w województwie podlaskim przedterminowe wybory do sejmiku.

Tragedia i niepotrzebna śmierć dziecka

Foto: Tragedia i niepotrzebna śmierć dziecka
cz cz, 10 maja 2007 12:31

Seweryn Walendziewski, 23-letni mieszkaniec Łomży to sprawca wypadku, w którym zginął 9 letni Damian. Prokurator Rejonowy w Łomży zdecydował się na ujawnienie danych osobowych i wizerunku kierowcy czarnego BMW. Sprawa odbiła się szerokim echem w regionie i wywoływała spore emocje. Seweryn Walendziewski po potrąceniu dziecka odjechał z miejsca wypadku. Później groził obsłudze pobliskiej stacji paliw, gdzie wjeżdżając uderzył w drewniane ogrodzenie.

Zapłaciliśmy większe podatki!

Foto: Zapłaciliśmy większe podatki!
cz wt, 01 maja 2007 19:27

W poniedziałek skończył się trzymiesięczny okres, w którym powinniśmy rozliczyć się z podatku i ubiegłorocznych dochodów. Brak większości możliwych odliczeń, z których gro podatników korzystało w latach poprzednich sprawił, że od mieszkańców Łomży i powiatu do budżetu państwa trafi nawet 40 proc. więcej pieniędzy niż zwykle. Fiskus będzie się też baczniej przyglądał tym, którzy korzystają z pozostałych ulg podatkowych.

Kosztowna praca

Foto: Kosztowna praca
cz śr, 25 kwietnia 2007 20:48

Ponad 5 mln złotych Powiatowy Urząd Pracy w Łomży wyda w tym roku na próbę aktywizacji 6 tys. osób bezrobotnych. Kilka lat temu, obsługujący miasto i powiat, łomżyński pośredniak otrzymywał mniej więcej tyle samo środków z budżetu państwa. Bezrobotnych - zarejestrowanych w urzędzie - było jednak wtedy nawet dwa razy więcej. Teraz urzędy otrzymały specjalne wytyczne z resortu pracy, w których zaleca się z większą uwagą traktować bezrobotnych i wybierać tych, którzy naprawdę chcą pracować.

Prezydencie zabierz tiry spod naszych okien

Foto: Prezydencie zabierz tiry spod naszych okien
cz śr, 18 kwietnia 2007 21:02

Ponad 400 osób – mieszkańców ulicy Poznańskiej w Łomży - domaga się od prezydenta miasta ograniczenia ruchu tirów na tej ulicy. Jak twierdzą, od stycznia ich życie zamieniło się w piekło. Wówczas to zamknięto dla ruch ciężarówek Al. Legionów, a tiry jadące do i z Ostrowi Mazowieckiej, muszą przejechać przez ulicę Poznańską. Potworny hałas nie daje ludziom spać w nocy, a wibracje powodują, że ściany okolicznych domów pękają. Po blisko dwóch miesiącach prowadzenia korespondencji z ratuszem mieszkańcy Poznańskiej zarzucają prezydentowi bezczynność... Prezydent twierdzi, że sprawę załatwi obwodnica miasta, która ma powstać za kilka lat.

Ściśle tajne ujawnione(?)

Foto: Ściśle tajne ujawnione(?)
cz śr, 11 kwietnia 2007 19:58

Nawet grubo ponad 26 tys złotych kosztowało samorząd Łomży utworzenie jednego nowego miejsca pracy w Łomżyńskiej Fabryce Mebli. Tak wynika z prezydenckiej odpowiedzi na interpelację, jaką złożył jeden z radnych Łomży po naszej publikacji „Pomoc ściśle tajna” (Gazeta Bezcenna nr 186), dotyczącej „utajnianych” zwolnień z podatku od nieruchomości przedsiębiorców tworzących nowe miejsca pracy.

Inwestycje Pepees

Foto: Inwestycje Pepees
cz śr, 04 kwietnia 2007 20:04

Jeszcze w tym miesiącu może dojść do podpisania umowy sprzedaży Browaru Łomża. Do tej pory obowiązuje umowa przedwstępna i zarówno sprzedający – Pepees S.A. - jak i kupujący – duński Unibrewe - czekają na decyzję Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Wartość łomżyńskiej spółki bez browaru jest o wiele mniejsza, jednak działania i plany inwestycyjne sprawiają, że ceny akcji po stosunkowo niewielkim spadku znów idą w górę.

Dług

Foto: Dług
cz śr, 28 marca 2007 20:13

Jednym umarzają setki tysięcy złotych, a na innych nasyłają komorników, aby ściągnąć kilkaset złotych „wierzytelności”. Po publikacji sprzed dwóch tygodni o „niejasnych” zwolnieniach z podatku biznesmenów zgłosił się do nas jeden z mieszkańców Łomży, od którego ratusz usiłuje ściągnąć „nieistniejące” zobowiązania. Początkowo ratusz domagał się ponad 25 tys. zł, po czym nieoczekiwanie „dług” stopniał raptem do niecałych 530 zł.

Wyrok polecony ekspresem

Foto: Wyrok polecony ekspresem
cz śr, 21 marca 2007 19:45

Siedem osób zostało skazanych w ciągu pierwszych dni obowiązywania tzw. „sądów 24- godzinnych”. W trybie przyspieszonym sądzono w Łomży kibiców z orzeczonym prawomocnie zakazem wchodzenia na stadiony, pijanych kierowców i włamywacza złapanego na gorącym uczynku.

Pomoc ściśle tajna

Foto: Pomoc ściśle tajna
cz śr, 14 marca 2007 19:39

Ponad milion, jak mówi skarbnik miasta, czy raptem około 540 tys. zł – jak wynika z materiałów opublikowanych w Biuletynie Informacji Publicznej – na jaką kwotę i które firmy skorzystały z obowiązującej od ponad roku uchwały Rady Miejskiej dopuszczającej zwolnienie z podatku od nieruchomości przedsiębiorców tworzących nowe miejsca? - tego nie wie nikt – przynajmniej oficjalnie.

Szczęśliwe trzynastki

Foto: Szczęśliwe trzynastki
cz śr, 28 lutego 2007 19:50

Choć dla każdego z nas marzec jest trzecim miesiącem roku, dla urzędników to także 13 miesiąc roku ubiegłego. To właśnie w marcu zdecydowana większość pracowników budżetówki dostaje dwukrotnie pensje. „Trzynastki” biorą wszyscy, począwszy od prezydenta miasta, a na pracowniku jego biura prasowego kończąc. W budżecie Łomży na ten cel zapisano ponad 900 tys. zł.

Duński Browar Łomża

Foto: Duński Browar Łomża
cz śr, 21 lutego 2007 19:41

126 mln złotych kosztował łomżyński browar. Już niebawem jego jedynymi właścicielami będą duńczycy z firmy Royal Unibrew. Browar stanowił 2/3 wartości całego Pepeesu. Zarząd Pepees SA postanowił sprzedać 100 proc. udziałów Browaru Łomża duńskiej firmie, która na polskim rynku istnieje od 2005r. Od dwóch lat Royal Unibrew jest właścicielem browarów „Brok – Strzelec” oraz prawie połowy udziałów lubelskiej „Perły”. Już niedługo dołączy do nich „Łomża”. Od kilku dni obowiązuje umowa warunkowa, a ostateczną zgodę na transakcję ma wydać Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

« · «« · 32 · 33 · 34 · 35 · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę