środa, 18 września 2019 napisz DONOS@

Lubimy się do końca życia!

Foto: Lubimy się do końca życia!
cz śr, 15 marca 2006 22:02

Ze Świętej Pamięci Hanką Bielicką „z urodzenia łomżynianką, z wierzchu starą warszawianką” nie tylko o kapeluszach rozmawiał po raz ostatni Mirosław Robert Derewońko. Mirosław R. Derewońko: Ostatnio często kończyła Pani swoje koncerty słynnym już dwuwierszem „Bawcie się dzieci, póki babcia nie odleci”. Hanka Bielicka: „Bawmy się dzieci, póki babcia nie poleci!”

Lekarka operowała po pijanemu

Foto: Lekarka operowała po pijanemu
cz cz, 09 marca 2006 11:19

Wanda P. chirurg z łomżyńskiego szpitala, stając do stołu operacyjnego mogła mieć nawet 1,4 do 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu – oceniają biegli. Pacjent zmarł po operacji zakończonej sukcesem. Teraz kolejni biegli ustalą czy jest związek przyczynowo- skutkowy między stanem, w jakim była kobieta a błędem, którego się dopuszczono w czasie zabiegu.

PiS po SLD prawo rządzących

Foto: PiS po SLD prawo rządzących
cz cz, 02 marca 2006 13:30

Związany z PiS Bernard Aleksiejczuk zastąpił Eugeniusza Ochryciuka z SLD na stanowisku zarządcy łomżyńskiego PKS-u. Decyzję wojewoda Jan Dobrzyński (PiS) podjął na prośbę m.in. związków zawodowych... Te mówią, że prosiły, ale nie całkiem o to...

Ślisko... bardzo ślisko...

Foto: Ślisko... bardzo ślisko...
cz cz, 23 lutego 2006 11:57

Obowiązkowa Jazda Figurowa na Kółkach – tak można nazwać to coś, co przez ostatnie dni działo się na ulicach miasta i podłomżyńskich drogach. Od poniedziałku do środy wydarzyło się tu niemal trzydzieści kolizji i wypadków. Główną przyczyną była śliska nawierzchnia i niedostosowanie prędkości do warunków na drodze...

Pijana Łomża

Foto: Pijana Łomża
cz cz, 16 lutego 2006 12:11

Piją mężczyźni i kobiety, upijają się coraz młodsi. Idzie przede wszystkim piwo i wódka. W Łomży na alkohol w ubiegłym roku wydaliśmy grubo ponad 37,5 mln. zł. Tak wynika z podsumowania, jakie sporządził Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego do którego napły-nęły oświadczenia o wartości sprzedaży poszcze-gólnych rodzajów napojów alkoholowych ze wszystkich legalnie działających punktów sprze-daży alkoholu w mieście. Oznacza to, że każdy mieszkaniec Łomży – wliczając noworodki, dzieci i abstynentów - na alkohol wydał ponad 575 zł.

przez łąki i pola

Foto: przez łąki i pola
cz śr, 08 lutego 2006 23:20

Na przełomie lutego i marca powinna zapaść decyzja z której strony Łomży będzie przebiegała obwodnica. Planiści z Warszawy przedstawili kilka jej wariantów, przy czym łączy je się w dwie grupy. Pierwsza (kolor czerwony na mapie) to tzw. obwodnica wschodnia, druga (zaznaczona kolorem niebieskim) to zachodnia. Nieoficjalnie drogowcy z GDDKiA mówią, że do realizacji skierowany będzie wariant zachodni...

Kaci na ulicach

Foto: Kaci na ulicach
cz cz, 02 lutego 2006 11:29

Dwóch bandytów trafiło za kraty za maltretowanie 15-latka. Sześciu kolejnych powinno tam trafić za skatowanie 17-latka. Pierwszych policja zatrzymała tydzień temu - przez ponad rok znęcali się nad gimnazjalistą. Kolejnych bandytów ujęto wczoraj. Poprzedniej nocy w centrum Łomży katowali nastolatka, bo nie miał papierosa.

Skuło lodem

Foto: Skuło lodem
cz cz, 26 stycznia 2006 11:38

Krany bez wody, porozrywane instalacje wodne, zerwane przewody linii energetycz-nych, unierucho-mione samo-chody... niemal puste ulice... To nie scenariusz katastroficznego filmu, ale zima w Łomży. Temperatury rzędu minus 26 st. Celsjusza paraliżowały życie w całym kraju. Zgodnie z zapowiedziami mróz chwycił już w czwartek po południu. Później z każda godziną było zimniej. Rano w piątek termometry wskazywały nawet -26 st.C. Zbliżona temperatura utrzymywała się do wtorku, a odczucie chłodu skutecznie potęgował jeszcze dość silny wiatr wiejący ze wschodu i północnego-wschodu. Zdaniem specjalistów, ci którzy w te dni musieli wyjść z domu odczuwali temperaturę sięgającą nawet do minus 40 st. C. Tak zimno ostatni raz było przed niemal dziesięciu laty...

Cena za hipermarket

Foto: Cena za hipermarket
cz cz, 19 stycznia 2006 11:24

Już cztery osoby zostały zatrzymane przez policję w związku z prowadzonym od kilku miesięcy śledztwem dotyczącym lokalizacji w Łomży supermarketu. Trzem z nich Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku postawiła już zarzuty płatnej protekcji, czwarty zatrzymany, wczoraj był dowożony z Kielc do Białegostoku. Jak podkreślał szef Prokuratury Apelacyjnej, Sławomir Luks, jak na razie „łomżyńskim śladem w sprawie jest supermarket”.

Fundusze Miejskiej Kultury

Foto: Fundusze Miejskiej Kultury
cz cz, 12 stycznia 2006 11:33

Mamy pieniądze na półroczne funkcjonowanie placówki – mówi dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży Jarosław Antoniuk. Szefowie instytucji kulturalnych w mieście są zgodni, że tegoroczny budżet jest dla nich wyjątkowo niekorzystny. Zgodnie z zapisami projektu budżetu, przyjętego jeszcze w starym roku przez Radę Miasta, instytucje kulturalne otrzymają niewiele ponad 3 mln. zł. Tyle zaproponował prezydent miasta w zgłoszonym projekcie miejskich wydatków na ten rok. Jest to suma o prawie 1mln. 200 tys. zł mniejsza niż zapotrzebowanie, jakie do ratusza zgłosiły poszczególne jednostki.

Ubytki wśród dentystów czyli ubodzy stomatolodzy

Foto: Ubytki wśród dentystów czyli ubodzy stomatolodzy
cz cz, 05 stycznia 2006 11:56

Stomatolodzy zrzeszeni w Porozumieniu Zielonogórskim, podobnie jak ich koledzy - lekarze rodzinni, nie chcą podpisać umów na świadczenie usług medycznych. W byłym województwie łomżyńskim mniej niż co drugi pacjent może w pierwszym tygodniu stycznia skorzystać z darmowej wizyty u dentysty. Jak wynika ze statystyk łomżyńskiej delegatury NFZ, zabezpieczono publiczną służbę stomatologiczną dla 60 % mieszkańców powiatu grajewskiego, zaledwie 19% w powiecie łomżyńskim, nie licząc miasta. W samej Łomży do refundowanej przez Fundusz wizyty może przyjść 46% obywateli. Dla Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego liczby te to odpowiednio: 45 i 66%. Najgorsza sytuacja panuje w powiecie kolneńskim, gdzie żaden lekarz stomatolog nie zdecydował się na podpisanie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

(bez)Cenne zdrowie

Foto: (bez)Cenne zdrowie
cz cz, 29 grudnia 2005 11:42

Zdecydowana większość gabinetów lekarskich w Łomży i regionie, tak jak w całym kraju, w pierwszych dniach stycznia może być zamknięta. Na trzy dni przed końcem roku lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego nie mają jeszcze podpisanych kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia na leczenie pacjentów w 2006 roku. Lekarze i Fundusz kłócą się o pieniądze na leczenie pacjentów, którzy jak zwykle nie dość, że nie mają nic do powiedzenia, to jako jedyni mogą za to dostać po głowie...

Tajemnice krypt

Foto: Tajemnice krypt
cz cz, 22 grudnia 2005 12:36

Zakończył się kolejny etap prac archeologicznych przy odkrytych w łomżyńskiej Katedrze kryptach. Trudno jeszcze wartościować odkrycia, które udało nam się ustalić podczas kilkumiesięcznych prac w Katedrze – mówi archeolog prof. Maciej Czarnecki. Profesor jest ostrożny w stawianiu tez i propagowaniu odpowiedzi na najważniejsze pytania, wynikające z odkrycia. Dzisiaj na pewno wiemy, że krypty, które udało się odkryć w momencie rozpoczęcia prac przy prezbiterium świątyni, powstawały na przestrzeni wieków. Najstarsza z nich być może sięga początków XVI wieku, czyli momentu powstawania świątyni.

Uwaga! Skrzyżowanie!!

Foto: Uwaga! Skrzyżowanie!!
cz cz, 15 grudnia 2005 11:31

Gdyby wszystkich polskich policjantów przenieść do USA, a z Ameryki przenieść funkcjonariuszy do Polski, to w naszym kraju wystrzelano by wszystkich bandytów, a w Stanach wszystkich naszych policjantów. Ten stary dowcip z brodą, obrazuje obecnie stosunek niektórych kierowców do funkcjonariuszy z łomżyńskiej drogówki.

Zabierają ARiMR?

Foto: Zabierają ARiMR?
cz cz, 08 grudnia 2005 11:50

Do Podlaskiego Oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży wpłynęło pismo od nowej prezes Agencji. Elżbieta Kaufman-Suszko z Białegostoku, w dwa dni po powołaniu, pyta o możliwości przeniesienia ARiMR z Łomży do Białegostoku. Decyzję o przenosinach, zgodnie z prawem, dziś może podjąć tylko Minister Rolnictwa Krzysztof Jurgiel, który także jest z Białegostoku.

Hipermarket z Eurołapówką?

Foto: Hipermarket z Eurołapówką?
cz cz, 01 grudnia 2005 12:22

Dwóch mężczyzn trafiło za kratki – na razie tymczasowo – w związku z podejrzeniem łapówkarstwa przy lokalizacji hipermarketu w Łomży. We wtorek Kurier Poranny ujawnił, że Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego prowadzą śledztwo w sprawie kupowania za łapówki korzystnych uchwał dla hipermarketów. W mieście zawrzało...

(Zbyt) Cenne Paliwo

Foto: (Zbyt) Cenne Paliwo
cz cz, 24 listopada 2005 11:58

Na jednej z rzeszowskich stacji paliw ceny Etyliny 95 spadły do 3 zł i 85 gr. Czy podobna sytuacja mogłaby zaistnieć w Łomży i regionie? Prezydent Rzeszowa wymógł na podlegającym mu Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji, by udostępnione zostało do powszechnej sprzedaży paliwo, z którego korzystają również miejskie autobusy. Ceny paliwa spadły o kilkadziesiąt groszy w całym mieście. Sytuacja odbiła się dużym echem w całym kraju, bowiem ta sytuacja pokazała jak raz złamany monopol paliwowy prowadzi do obniżki cen.

Mamy 10% więcej... benzyny

Foto: Mamy 10% więcej... benzyny
cz cz, 17 listopada 2005 13:51

Ile litrów paliwa zmieści się w pięciolitrowy kanister? Pytanie wydawałoby się podchwytliwe, ale nic z tego... W środę na jednej z łomżyńskich stacji paliw w pięciolitrowy kanister paliwa udało się wlać niemal pięć i pół litra benzyny... i jeszcze kanister nie był pełny.

Uratować Pogotowie Ratunkowe

Foto: Uratować Pogotowie Ratunkowe
cz cz, 10 listopada 2005 11:45

W samo południe w środę rozpoczął się protest pracowników pogotowia ratunkowego w Łomży. Godzinę wcześniej podobną akcję rozpoczęli ich koledzy w Suwałkach. Załogi sprzeciwiają się pomysłom zarządu województwa na połączenie tych dwóch placówek z białostocką. Na razie wywiesiliśmy flagi na budynku. Z oznaczeniami protestu zorganizowanego przez NSZZ „Solidarność” jeżdżą też karetki pogotowia. Wszystko w związku z pomysłem na łączenie w jeden zakład, trzech stacji.

Kara za dobroczynność

Foto: Kara za dobroczynność
cz cz, 03 listopada 2005 11:55

Zapłaty nawet po 100 tysięcy złotych, domaga się ZUS od trzech kierowców z OSP z Łomży i Piątnicy. Niebotyczne kwoty to zaległe składki ubezpieczeniowe wraz z odsetkami. Zdaniem wójta Piątnicy, Edwarda Łady, winne jest „zwariowane polskie prawo, które karze malutkich”, zdaniem ZUS „niewiedza rolników”. Tak czy inaczej baty dostaną strażacy ochotnicy, którzy osamotnieni stanęli przed widmem bankructwa.

« · «« · 32 · 33 · 34 · 35 · 36 · 37 · 38 · 39 · 40 · 41 · »» · »
 
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę